Alfa Romeo GT - Grejaci

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
bojsa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Distinctive
Lokacija: Beograd
Postovi: 73
Pridružio se: Pon Avg 01, 2011 10:45 pm

Alfa Romeo GT - Grejaci

Sre Nov 20, 2013 5:00 pm

Stize polako zima, pa sam naravno imao problema sa grejacima jedno vece kada mi se javilo "Glow Plug Error" upozorenje na bordu.

Nije me mrzelo, pa sam potrazio uputstvo za zamenu i nasao ovaj vodic u PDF-u. U sustini kao zamena svecica, samo treba biti malo pazljiviji, jer je glava grejaca aluminijumska pa ukoliko je neko ranije zategao kao konjina ili jednostavno zapekne, ume da pukne pri prevelikom naprezanju. Na svu srecu, kod mene nije bilo problema te vrste, ali sam dva puta prskao WD40 pre nego sto sam uopste pokusao sa skidanjem. Kupio sam Beru grejace po ceni od 1650 dinara. Vidim da svi hvale NGK, ali su u mom GT-u fabricke Beru i Bosch koji je naknadno zamenjen (samo jedan) je crkao posle godinu dana. U svakom slucaju prateci uputstvo sam prosao lagano i za 20-ak minuta zamenio sva cetiri grejaca novim.

Par napomena iz mog iskustva:
- Idealno menjati na vruc motor
- Obavezno isprskati WD sprej
- Proveriti kontakte na dzeku
- Ne zapocinjati akciju bez dubokih gedora

Eto, mozda ovaj info nekom pomogne, a sad moram nesto i da pitam :)

Kada sam zamenio grejace i krenuo da upalim auto dok je jos bio vruc, opet sam dobio gresku vezanu za grejace. Cim sam pustio da se auto ohladi do kraja i nakon par sati dao kontakt, od tada vise nema greske i pali na pola kljuca. Da li to znaci da je trebalo da ima potrebu da upali grejace da bi ECU shvatio da opet rade i da obrise gresku? Samo me zanima da li razmisljam u dobrom pravcu?

Unapred hvala!
To call an Alfa Romeo owner a fool is to deny love itself...

Povratak na “Diesel Potenza”