Urbane "legende"

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Urbane "legende"

Pon Mar 21, 2011 10:15 am

Vlada Kovacevic Tref
Na zalost nemam fotografija iz tog vremena jer me tada nisu ni interesovale a kao sto sam vec napisao u temi "Jos jedan zanimljiv oglas.Nova arhiva" Vladu sam poznavao mnogo pre svega sto mu se izdesavalo a na kraju i desilo!
Nikada nisam upoznao nekoga kao njega da toliko voli automobile bez obzira na proizvodjaca a pouzdano znam da je obozavao FERRARI-ja!
Da odgovorim SHQ-u
Sto se tice benzina za Ferrari,m5, careru, Opel omega-lotus,slona, mecku slk 500, eskorta kosvorta i za trke, benzin je dolazio iz Minhena sa SHELL-ove pumpe takozvani superfelbrajt ili tako vec nekako....naravno tesko olovo i gomila oktana, cinimi se oko 115 :love:
Ferrarija je odrzavao (sem prvog servisa) u svojoj garazi na Banovom brdu a delove je dobijao i sve sto mu treba iz Italije. Kada se setim nista nije bio zahtevniji za odrzavanje od nasih Alfi a vozio se izuzetno lako kao da je normalan putnicki auto dok ne stisnes pedalu :drift
i cujes ludacki zvuk iza ledja kako te golica po kicmi :yahoo:
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Pon Mar 21, 2011 8:28 pm

Vrlo zanimljiva tema. Vidi se da je covek bio pravi ljubitelj i entuzijasta, da je uzivao u tome :) .
Cuo sam da je onaj zuti F355 koji se vozi po SD-u, a sada i prodaje, nekada pripadao Vladi Trefu.
Inace, za Ferrari sam cuo da je jako zahtevan za odrzavanje, i da kad se radi servis maltene se motor vadi napolje, rastura, rade ventili, glave (ono u fazonu, ceo motor). Jer je to Ferrari i vrlo brzo propada, jer se "mnogo vrti". I da je nemoguce voziti ga kao svakodnevni auto, i odrzavati... Ali uvek mi je to bilo neverovatno i nisam bas nesto mnogo verovao u to. Msm da je to toliko osetljivo, komplikovano i zahtevno.
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Urbane legende

Pon Mar 21, 2011 9:49 pm

Ne vjerujem da je bas toliko osjetljiv.Pa i mrtve honde i m3 se vrte do 8.000 pa nisu osjetljivi,a ne Ferrari,kom se ovom prilikom izvinjavam sto ga stavljam u isti kos sa ove dvije gore pomenute rage.
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Urbane legende

Pon Mar 21, 2011 11:21 pm

Daj jos nesto o tom momku?
bas me zaintrigirao,sta je sa njim sada?jel sam ja pogresno skontao ili je ne daj boze on pokojni?
Korisnikov avatar
scudetto
Garaža: Alfa Romeo 146 Ti
Postovi: 131
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:37 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 12:09 am

au bre Milance jesi li ti prespavao devedesete
milance
Contact:
Garaža: alfa romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 561
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 10:12 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 12:23 am

skontao,malo se setio malo procitao neke clanke.....
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 12:48 am

Ma ni ja ne verujem u te price o Ferrariju, zavidni i sujetni samo klevecu :D .
A i cak da je tako, pre bih vozio bilo kog nepouzdanog i preosetljivog Ferrarija nego neku najbolju Hondu :D .
Inace, upoznao sam ranije jednog mehanicara koji je tih godina radio u Opelovom servisu, tu valjda u BG-u. I u jednoj prici spomene on Vladu. On je kod njih odrzavao Opel Calibru 4x4. Kaze jedva su cekali da Vlada dodje. Za njega kaze da je bio prijatan lik, normalan. Uvek im donese cigarete, viski, cokolade, pocasti ih (sto je tih godina bio pojam, u vreme onih sranja i inflacija).
Njemu je Vlada ostao u lepom secanju :) .
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 8:33 am

Sto se tice Ferrarija Vladinog neznam koliko je kostalo odrzavanje, kajsevi,spaneri,ulje, filteri itd ali znam da je auto funkcionisao besprekorno, da nije imao ama bas nikakvih problema ni sa elektronikom ni sa mehanikom ili bilo cime. Cak nije bio ni potrosac benzin sada da nelupam ali znam da smo se smejali kako malo trosi...naravno dok nema rike iz auspuha :yahoo:
Ja sam visok 196cm i smestio sam se u njega tako lepo i tako sam ga lako vozio da sam mogao do Svedske da ga vozim i cinimi se bez pauze :grin:
Drugi jedan moj prijatelj sa Banjice-Jajinci je imao testarosu(jos uvek ima prednju haubu :grin: ) tamo neke 88-89. Za njega nisam siguran kako su stvari stajale ali nije kukao niti se zalio!
Vladu Kovacevica Trefa mi njegovi najuzi prijatelji smo iz zezanja zvali DUSA i sada kad malo razmislim stvarno je sve radio sa toliko duse, ljubavi i nenormalno strasti.
Verovatno je imalo i onih koji ga nisu voleli ali znam da je pomagao mnoge sa ogromnom lovom a da mu nisu trazili, nego je on i pored ludila u kojem se nasao uspevao da primeti kod prijatelja nevolje.
Nije moglo da se desi da kupi novi auto a da ne dodje na Usce kod mene i da me sa parkinga doziva urlajuci i obigravajuci oko auta u odusevljenju i pokazujuci mi ga kakav je! :D
Vece pre nego sto ce otici sa ovoga sveta 19.02.1997 sedeli smo i pricali prvi put ozbiljno, bez sale i smeha.Tada sam ga prvi put video toliko ozbiljnog i razocaranog kao nikada u zivotu. Pricao je kako je sve besmisleno kako mu dzaba sve i da je duboko nesrecan i da vise nista nemoze da kompezuje tu nezadovoljstvo koje je osecao. Pitao me je sta planiram u zivotu da radim i da sutra obavezno dodjem u Sava Centar da mi da sto stopedesetsoma kesa da otvorim projektni biro i da se posvetim arhitekturi a ne da vodim restorane kao menager itd.Sve to u kontekstu da oce svim prijateljima da podeli lovu i da nemoze vise da izdrzi to ludilo sa frisopovima i cigarama.
Jedan nas prijatelj je dobio teget plavog BMW snicerovog grupe A ili SP sada nisam siguran, sa svom prikolicom diferencijalima gumama itd,itd.
Sutradan ujutro krenuo ja na posao i prolazim pored Sava Centra , hladno a sunce pici i vidim neka kao guzva. Udjem u restoran, upalim radio....sok...Nisam mogao da dodjem sebi nedelju dana iako smo vec slutili da moze nesto i da mu se desi!
Puno smo vremena proveli zajedno ali nikada o poslu nije pricao sem to zadnje vece kada je rekao da mu je dosta svega i da nemoze da izdrzi pritisak, da ce puci!
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 8:52 am

iskreno sa tim covekom se nisam mnogo sretao,mada je povremeno dolazio za neke delove,koje u to vreme nije bilo moguce naci,dok su trke bile u igri

svaki put je dolazio sa drugim autom i balavili smo dok je odlazio,zato je pokojni Predrag Peca Dobrohotov dolazio cesce cak je zadnjih dana zivota proveo u komsiluku i kod nas,spremao je Renoa Clia,komsija ga farbao a mi mu zavrsavali trapove,cheerokee smo vise puta radili,cak sam jednom prilikom skidao delove,u dvoristu na panjevima,otelio sam se

kasnije je komsija kod koga su mu farbali clia,kupio dizalicu pa je kod njega skidano ali sam opet morao da budem i u toj corbi miropdjija,jer komsija to nikad nije radio,pa ne zna kako se vade kugle,gde sa poluosovinama,pa kad je povadio ne moze da se vrati

kad je sve zavrseno i auto ofarban,zvao nas na rucak sneci paprikas,na zalost nismo otisli jer smo isli na neki rodjendan ili tako nesto i njegova supruga ujutro javlja da je umro

kad se cale vracao sa sahrane,isao,komsija mehanicar sa njim i stanu iza zaustavljene kolone a deda i baba sa marutijem bez kocenja u zadnji desni cosak i nabaci ih na auto ispred i tog na auto ispred,na srecu nije bilo povredjenih,baba je samo bila u soku ali zato je caletov auto fiat croma bio kifla,krov je dobio,sve je popravljeno ali sta se trkacima sve desavalo ovo je nije bilo nista

taj clio je bio na krovu a slep sluzba kad su ga podizali iscupaju mu tocak i polome amortizer
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Presretach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 T.S
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 745
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:38 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 10:52 am

Ko je vozio laburdzinija (žutog) u to vreme, predpostavljam Marko?
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 10:57 am

Borovica...on je imao i Ferrarije koje je drzao u izlogu kao da je upitanju salon, a u stvari, to mu je bila garaza.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 11:01 am

alfamen napisao: Jedan nas prijatelj je dobio teget plavog BMW snicerovog grupe A ili SP sada nisam siguran, sa svom prikolicom diferencijalima gumama itd,itd.
koji je to vozac pretpostavljam da je dobio bmw e30 sto je Vlada vozio(teget sa rodeo cigarete reklamom, imam i sliku negde), to je bila gr.A a Sp u to vreme nije postojao samo N, tad su vozene m3ke 2300ccm gr.N ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 12:27 pm

Ni dan danas ne mogu da zaboravim taj zvuk ustvari riku :shock: usisa kada dolaze na kocenje Paja, Tane,Goran, Franjo, Mikica, Vlada, Hugo, Mika u BMW-ima ....koli jos :scratch:
Taj drugar je Dragan Banic-Dragance ali nije dugo vremena proslo Bojana je dosla sa ekipom i uzela mu sve,prikolicu, gume, auto, sve a taman ga sredio kao lutku, ono za sebe, za trke!
Njih dvojca su bukvalno odrasli zajedno i vozili jos fice u Crvenoj Zvezdi kod Ede Bosnica.....
Kako su to bila lepa i romanticna vremena ! :cray:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 1:25 pm

ma svega se secam, taj zvuk je bio fenomenalan, nije Goran vozio gr.A on je vozio samo N klasa do 2500ccm, obicne m3ke sa Banićem, Zikićem, Sokićem, Kastrom, Gagom, Makeom, Bobanom, itd. da ne nabrajam sve.
sto se tice gr. A prvo su poceli Tomlje(bio sampiona 1990, crni walter wolf auto), Tane i Paja (mislim da su 1991 nabavili automobile, Tane crveni a Paja belo zeleni optima) i Dagmar je dolazio da odveze po neku trku(mislim da je isto bio crni auto), pa kasnije dolazi Mika sa belo-crvenom mepex čukarica m3kom(po meni nalepsa tada) pa zatim Franjo(zuto plavi mag trajal, mislm da je 1995 ili 1996), 1995 Mikica(mislim da je je kupio od Mike auto) pa onda se pojavljuju Vlada i Hugo a mislim da je bio jos jedan beli tref bmw ali ne znam ko ga je vozio :rolleyes: i to u vreme kad su vec pocele 155ice da haraju, ne secam se da je jos neko vozio gr.A, mozda Marko ali znam da je vozio 2300 m3 nisam siguran za A :rolleyes:
Poslednja izmena od OMP u Uto Mar 22, 2011 1:28 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 1:27 pm

evo slike tog vladinog rodeo bmw-a, felne su bile vrh :love: predpostavljam da je taj auto poklonio Dragančetu
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 2:46 pm

Svaka cast kolega :medal:
Jeste sve tako kao sto si napisao :grin:
Marko je vozio grupu N a da li je i ona devojka Cini mi se Seka vozila isto grupu N....Franjova riba....jel je se secas?
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 2:54 pm

Ima li neko sliku Vladinog Ferrarija (iz tog vremena) . :)
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 3:14 pm

Seka Zdravkovic, kako se ne secam, ne ona je vozila reno 5 turbo, ali je bila u toj klasi sa bmw-om posto je to tada bila neka klasa do 2500N :rolleyes:

Dusane evo slike bila je vec negde
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 4:16 pm

Seka je bila izvanredan vozac...steta sto je rano prekinula karijeru.

... re=related

Kakvo je to bilo apsurdno vreme - nikad vise sponzora, nikad vise medijskog pokrivanja, a vreme totalno haoticno

A, sad himna...

Poslednja izmena od starac vujadin u Uto Mar 22, 2011 4:25 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 4:25 pm

Zato što je mali Marko voleo automobile... :drink Automobilizam je imao sreće
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 4:44 pm

E, jos da je rekao caletu da ne ratuje nego da napravi autodrom...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 4:57 pm

OMP napisao:Seka Zdravkovic, kako se ne secam, ne ona je vozila reno 5 turbo, ali je bila u toj klasi sa bmw-om posto je to tada bila neka klasa do 2500N :rolleyes:

Dusane evo slike bila je vec negde
Slika
Hvala Mare.
Uhhhh kakva zver. I 155ice :love:
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 5:02 pm

Uh kakve zveri (155-ice )
I Ferrari :love:
:)
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 5:38 pm

Vidim da sam dao odlican predlog , konacno jedna prava tema .... :wave:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Urbane legende

Uto Mar 22, 2011 5:55 pm

Meni je u to vreme bilo smesno i zalosno kada smo bili u izolaciji, pa novine testiraju mafijaska kola, kradena, oteta...nisi imao drugi izvor autmobila za testiranje niti o cemu da pises. Ako nadjem, skeniracu test Alfe 155 Q4 Castelli, to je tada bila gradska zver, naravno u vlasnistvu kontoverznog coveka.
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Cafeteria da Romeo”