Chiptuning: Cena? Gde? Izvedba? DoItYourself?

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Chiptuning: Cena? Gde? Izvedba? DoItYourself?

Sub Jun 04, 2005 3:26 pm

eto to je to otprilike
znam kolliko se dobije ali hocu da uradim......


[color=darkblue:2a96e159fa]Edit by killaz: headline[/color]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 04, 2005 5:38 pm

znam da to ovde u Beogradu radi inter Speed ......................... pre nekoliko godina su mi trazili 300 maraka ( radilo se tada o Alfi 33) ................. to je znaci oko 150 eura ..................... koliko sad to kosta ne znam , ali znam da su mi mnogi rekli da motor 1.8 16v nebi trebalo da se dira ................. vec je on prilicno nasviran ........... 83 ks specificne snage ( po litru zapremine) da ga malo nasviras chip tuningom doci ces do oko 100 ks , a to je vec mnogo ............... stvarno mnogo ........................ kazu da osetno skracuje vek motoru , i cini ga prilicno nepouzdanim ..................
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 04, 2005 8:13 pm

Ljudi to je kod nas jos uvek otimanje para... Moj kum ima eprom programator maltene za sve tipove podnozja, treba samo naci tjunirane imidze i upucacu ih za 5 min u novo kolo. Ja sam postavio par pitanja na stranim forumima za image i jedan lik iz engleske mi se javio i poslace mi na mail... Samo sto moj 1.4 nece imati mnogo snage ni posle toga...
Mozda bi trebali da se dogovorimo na skupu oko toga. postoji program u kojem mozes sam menjati parametre vezano za limit broja obr, napajanje, uglove brege itd... i onda ucitas sopstveni softver, izmenis ga i ponovo upucas u kolo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 04, 2005 11:22 pm

najveci je problem sto je eprom na m1.5.5 ne zamenjiv znaci ne moze da se skine......
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:23 am

Mislis zalemljen?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:30 am

da i tu se onda obicno radi obd tuning ili sa kwp 2000 ili sa obd flashboosterom
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:37 am

Ma kakvi, odlemis kolo, zalemis podnozije i vratis kolo. mnogo jednostavna varijanta... sve moze pa srbi smo valjda...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:44 am

Svaka cast Milose :lool: , pa kad to rade sa cipovima na pc plocama sto ne bi i na ecu. :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:50 am

Jel to neka prozivka?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 12:52 am

Ma taman posla, nego ljudi znaju od svega da naprave filozofiju a u pitanju su jednostavne stvari, kako si gore i opisao. :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 1:37 am

takozvana duvajka sto koriste mobilni serviseri, to je taman za to da izlemis ecu :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 10:28 pm

Kazem vam da je jednostavno, samo treba iskopati negde imidze za svaki motor... Ali mislim da to moze da se dobavi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 10:49 pm

za koji motor/auto ti treba?

zajebi sve ove sto se drndaju kod nas, samo od renomiranih alfinih tunera uzimaj mape..
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 05, 2005 11:03 pm

Posto sada postoji klub i kod nas, mozda mogu da nam pomognu i izadju u susret oko nekih stvari direktno zabari... sto da ne?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 12:28 am

Nisam bas siguran da se to tek tako odlemi, a pogotova reprogramira, jer kod gomile eproma nije moguce reprogramiranje (zaljucani su). Posto radim sa racunarima do sad mi se ni jednom nije desilo da recimo maticna ploca crkane i da joj u nekom servisu poprave znaci promene neki element na ploci, osim recimo biosa koji se jednostavno izvadi i zameni.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 12:34 am

Ne znam sto se tice zakljucanih cipova, sta mislis kako rade dekodiranje radio-aparata, a sto se tice maticnih ploca rade ljudi to bez problema i ploce i elektronike HD, znaci vrela duvaljka i sabloni i nema frke.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 1:38 am

@quadri: 1.8ts ar156
@75: BIOS se nalazi na eprom-u to znas valjda
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 3:53 am

a ne reprogramira se chip, nego se lepo uzme novi i stavis to, ako ne valja ili ti se dosadi, ili ako prodajes auto, lepo vratis stari u drzac i vozi :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 4:37 am

Nema drzac........
zalemljen je ne sme se odlemiti kazem vam ili se cela ta plocica kupuje(ecu)
ili obd tuning
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 7:44 am

Pistol_ns napisao:@quadri: 1.8ts ar156
@75: BIOS se nalazi na eprom-u to znas valjda
uh, tu nema menjanja chipa...

skidas ECU, saljemo ljudima, menjaju parametre
obrtaji sa 7100rpm na 7300rpm
menja se tajming ventila/bregastih

rezultat:
stock 167nm@3500rpm
mod 183nm@3500rpm
povecanje obrtnog momenta kroz ceo opseg u proseku za 13nm

stock 144hp@6500rpm
mod 154hp@6500rpm
povecanje snage iznad 3500rpm je +10hp kroz ceo opseg u odnosu na staro podesavanje i +5hp u proseku za ispod 3500rpm opseg

cena 250EUR
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 11:46 am

pa nije jako skupo:
a da li bi se promenilo sledece:
ovo je specificno samo za moj model

kad upalim autu ujutru a temperatura je ispod nisam siguram mozda 10-15 stepeni,dok mi se ne ugreje atu malo osecam se kao da ima 25ks
naime citao sam dosta o tome to je da ne bi neki papak pao na CO testu na tehnicom pregledu u eu ako ode sa hladnim kolima.....
da li bi se remapiranjem uklonila ova glupost iz mape mog ecu-a
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 11:51 am

uh... stvarno ne znam za to...
:(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 11:52 am

i koliko dugo bi bio bez kola.....
dok to ne ode i ne vrati se
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 1:13 pm

zavisi koliko si spreman da platis postarinu

ako hoces DHL onda 5-6 dana, ako ides klasican airmail
cca 10-12 dana...

u pitanju je jedna extra renomirana alfa tuning kuca ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 1:42 pm

Ako mislis na britansku auto deltu ................................. oni su vrh ................... odmah posle N Technology

Povratak na “Squadra Corse”