Alfa 156 - opšta diskusija.

Bez duše bismo bili samo mašine...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Alfa 156 - op

Pet Jun 10, 2005 8:40 am

Vidim da postoje teme posve
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 9:23 am

Puno toga je receno na ovom topicu

http://idata4.network.biggnet.net/presh ... php?t=2600


ako te jos interesuje, pitaj slobodno
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 11:51 am

A, fala fala, vidim da se rasprava uglavnom vodi oko maksimalne veli
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 12:00 pm

U potpunosti se slazem sa kolega Sizifom :) u vezi 156.
Prelep, jedinstven a bogami i utro put jos lepsim (ako je to moguce ) :lool:

A sto se tice BRABUS-a...
Ti si srecan covek. Vozis ono sto ZELIM da nabavim u (najkasnije) narednih 8-9 meseci.
Alfa 156 pa jos JTD i to 2.4 L ....
Taman to sam sebi zamislio u glavi jos pre 3-4 meseca. I to cu uraditi.

BRABUSE, ako nadjem neku 156-icu 2.4 JTD na MOBILE.DE saljem tebe da je proveris :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 12:22 pm

Auto je vrh ima svoje vrline i mane ali je odlican s obzirom sta ti pruza,
price o nepouzdanosti su poturili oni koji uglavnom nikad nisu seli u 156icu i voze po pravilu nemacka kola nize klase

inace ne treba ti neka velika mudrost da pogledas koliko ima servisa u gradu nekih drugih mnogo "pouzdanijih" firmi,sto?kad su tako pouzdani majstori bi vrlo brzo ostali bez posla :) ..znachi pricam ti pricu

Ja prvi ne bih vozio auto koji bi se kvario i bacao me u trosak,pritom vozim bezkompromisno...o motoru V6 mogu samo da kazem da je ful fulova a mane su kao sto je vec receno ne preterana udobnost za nas visoke i ogibljenje koje nije naviknuto na rupcage i krdzave puteve ali opet koji auto to trpi a da nije dzip

znachi par kila smrsas,uzmes 156icu i ne boli te glava :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 7:27 pm

He, dobrodosao :)
Ne bih da se ponavljam ali mislim da bi ti ovaj link koristio.
u pitanju je sajt ljubitelja 156-ice a pomenuta strana sadrzi ".: Known problems with Alfa Romeo 156 :." Postoji i strasan forum tak oda ako engleski nijie problem mozes da se lepo upoznas sa iskustvima vlasnika.

Sto se komfora tice 186 cm 75 kg i ima mesta za jos jednu glavu iznad, ali stvar afiniteta. Auto nije veliki kada ga uporedis sa slicnim ali neverovatno koliko prostora (na zadnjoj klupi narocito) pruza za te dimenzije.

http://www.alfa156.net/info.html

Puno srece u odabiru, ja sam mesecima trazio odgovarajucu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 7:49 pm

PYSON napisao:U potpunosti se slazem sa kolega Sizifom :) u vezi 156.
Prelep, jedinstven a bogami i utro put jos lepsim (ako je to moguce ) :lool:

A sto se tice BRABUS-a...
Ti si srecan covek. Vozis ono sto ZELIM da nabavim u (najkasnije) narednih 8-9 meseci.
Alfa 156 pa jos JTD i to 2.4 L ....
Taman to sam sebi zamislio u glavi jos pre 3-4 meseca. I to cu uraditi.

BRABUSE, ako nadjem neku 156-icu 2.4 JTD na MOBILE.DE saljem tebe da je proveris :lool: :lool:
.


Pre odlaska za Ameriku, ja cu moju da prodajem....tako da moze da razgovaramo, to ce da bude za godinu dana najvise. Ako budem dobio praksu negde van Evrope, onda jos ranije, tj. pocetkom 2006. Ako se budemo sreli na nekom Alfa skupu, pokazacu ti kako ide naftarica. ARistic moze da ti potvrdi ;)

Evo imas na ovom linku predstavljanje mog auta na forumu, i diskusiju koja se razvila....
http://idata4.network.biggnet.net/presh ... sc&start=0

Ovde imas diskusiju od JTD dizel motorima koji idu u Alfu
http://idata4.network.biggnet.net/presh ... =jtd+motor
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 9:07 pm

BRABUS napisao:Evo imas na ovom linku predstavljanje mog auta na forumu, i diskusiju koja se razvila....
http://idata4.network.biggnet.net/presh ... sc&start=0

Ovde imas diskusiju od JTD dizel motorima koji idu u Alfu
http://idata4.network.biggnet.net/presh ... =jtd+motor
Mislim da link ne radi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 10, 2005 9:36 pm

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 11, 2005 5:49 pm

Sto se tice tvoje Alfe, mozemo da razgovaramo, ali ne verujem da cu imati strpljenja da te cekam :)
Inace sam nasao bio preko oglasa jednu na petlovom brdu.
Po opisu je super:
metalik crna, crvena koza, 2.4 jtd, '99 godiste, sport oprema (spojleri, pragovi), 7000 eur....
Kad ja tamo, a ono...
Poslednjih 30 cm pragova rastrgnuto, nema unnutrasnju oplatu vozackih vrata, koza na
sedistima usijana, a povrh svega ispod soferke stoji umrlica :shock:
Sta da kazem, zenu sam vodio sa sobom (i ona obozava 156-ice i ona ih od milja zove Milica).
Samo se pogledasmo i na levo krug. Nisam ni cekao da lik izadje iz kuce
i otvori haubu. Ko zna kakav ruzan prizor bih video...
Ako neko vidi ili cuje za neku lepu, neka posalje PP
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 11, 2005 7:27 pm

Hmmm....sama cena je trebala da ti kaze da nesto sa autom nije uredu. Srecom da je bilo ocigledno. Koliko se krecu sad cene ?

Zaboravih da napisem da je registracija 26.000 dinara (radio sam je pre 20 dana, znaci aktuelne cene), prenos je bez registracije oko 500e, ne secam se tacno. Kasko bez rizika od kradje i sa 20% tvog ucesca je 16.000 dinara u Dunavu, imaju neku promotivnu tarifu. Cene vaze za model iz 1999. godine sa svom opremom osim koze.I da...za podrucje Kraljeva, tj. racuna se taksa opstine Kraljevo, razlika od one u nisu je 500-600 dinara.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 12, 2005 12:13 am

PYSON napisao:...Kad ja tamo, a ono...
...Ako neko vidi ili cuje za neku lepu, neka posalje PP
Kreni od malo skupljih, ustedeces vreme a i zivce.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 18, 2005 9:11 pm

Bio danas na NS-auto pijaci (auta su vec tu, a sutra je pijacni dan) i imaju tri 156.

Crvena 2.4 JTD iz '99 sa kozom i utisnutim AR znakom 8.700EUR.

Srebrena 2.0 TS bez cijene i godista i jos jedna crna bez podataka...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 18, 2005 10:04 pm

Ja bih pre isao na TS pa ako mi je skupo gorivo ugradio gas.Na kraju je jeftinije a TS ide na gas skoro ko na bezin.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 18, 2005 10:24 pm

Pa cena i nije pala od prosle godine u ovo vreme....toliko su bile i tad otprilike

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”