Fantomski kvar - Alfa Romeo 1.9 JTD

Bez duše bismo bili samo mašine...
MikiP
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9JTD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Feb 28, 2024 2:41 pm

Fantomski kvar - Alfa Romeo 1.9 JTD

Sre Feb 28, 2024 3:02 pm

Pozdrav, zanima me da li je neko sa foruma imao sličan problem jer bi mi mnogo značilo, na granici sam ludila...
Vozim Alfu Romeo 147 1.9 JTD, 2005. godište 8V, 85kW. Auto je redovno održavan, utegnut, u januaru prošao tehnički bez zamerki. Pošto nisam imao šta više da ulažem u nju, odlučim se da malo promenim enterijer i ubacim crne plastike u nju i crna kožna sedišta. Da li je tu nešto pokrenulo kvar ili ne, ne znam. Posle 300-400km kombinovane vožnje, nekih 7 dana od menjanja enterijera posle puta od 90-ak km dolazim kući i posle pola sata krećem da palim auto. Pojavljuje se simptom da prilikom paljenja dva do tri puta ubrzano zavergla i upali. Sutradan se raspitam, kažu moguće da sam fasovao loše gorivo, da promenim filter goriva jer svakako mali servis me je sledovao isto. Taj dan još par puta mi se to pri paljenju desi i uveče na semaforu crkne. Uspem ga upaliti posle par pokušaja, na sledećem semaforu opet crkne, još jednom tako i tu je kraj. Upalila se narandžasta lampica motora i greška senzora radilice ili bregaste, prvi majstori su promenili oba i filter goriva, nema promene. Digli su ruke i prebacili na elektroniku da je. Sledeći majstor ga je uspeo upaliti, ali to je sada drugi zvuk motora i crkne posle par sekundi. Proveren je remen da nije preskočio, faza, dizne, radilica, elektronika kompjutera i snop što ga povezuje sa motorom, dolazili su razni majstori u ispomoć. Zaključak je da im se ovo nikada nije desilo i da se gledaju kao telad međusobno, ostaju do neko doba noći da ga proveravaju i rastavljaju celog, a pomaka nema. Čak su proveravali da nije slučajno i gorivo pogrešno. To se odužilo na mesec dana već, sada su se zainatili da motor rastave i provere još neke stvari, ali iskreno sve više gubim nadu i dolazim u stanje da ću auto koji je u top stanju na kraju prodati u staro gvožđe jer 5 majstora od kojih su neki alfisti ne mogu da ustanove o čemu se radi. Molim za bilo kakav savet ili deljenje iskustva ako neko ima. Svako dobro i hvala na izdvojenom vremenu!
Markoni Bg
Garaža: 147 FL
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Uto Jun 14, 2022 3:12 pm

Re: Fantomski kvar - Alfa Romeo 1.9 JTD

Pet Mar 01, 2024 8:18 pm

Da li su proveravali alternator i da li on puni , znam da bi trebalo ga prvo upaliti pa onda meriti napon ali posto to nije moguce vidi nadji neki drugi pa probajte.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”