Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
  ┼átampa

How to - Kako dograditi kontrole trece zone klima sistema
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet Jun 08, 2018 1:01 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pet Avg 09, 2013 9:47 pm
Gara┼ża: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20v
Vec sam pomalo i zaboravio, kako i sto, evo u nastavku kratak opis ciejle procedure, koja je bez pomoci kolege Save vjerovatno ostala samo ideja.

Skinuti centralnu konzolu ispod naslona za ruke:

- skinuti trim oko mjenjaca: sa nekim sitnim alatom (ja imam Unior komplet zakrivljenih ┼íila koje koristim za takve stvari), odsarafiti saraf rucice mjenjaca gedora 10, skinuti rucicu mjenjaca, plasticnom polugicom polako skinuti trim oko rucice mjenjaca, sa strana imaju po 2 ┼żabice (znaju da puknu, posebno ako je plastika starija), ali ima rije┼íenja plasticna vezica itd. Otkaciti 2 konektora grupe prekidaca trima oko ru─Źice mjenja─Źa. Odsarafiti 1 saraf koji ve┼że centralnu konzolu naslona za ruke sa ostatkom konzole (zelena strijelica na slici).

- polako skinuti 4 ─Źepa pri dnu konzole (po 2 sa svake strane), od┼íarafiti ┼íarafe 4 x 10 (najlak┼íe je da se skinu sicevi, ali moze i bez skidanja siceva sa malom rucicom gedore, kad se sjedista podignu skroz gore) (crvene strijelice na slici);

Slika

- skinuti ko┼żu oko rucice rucne;

Podignuti skroz rucnu, polako povuci cijelu konzolu put nazad prema zadnjim sjedistima te zadni dio povoci prema gore i polako izvuci konzolu oko rucke rucne.

Kad skinete konzolu iskoristite priliku da sve lijepo o─Źistite. Raslkapanje konzole krece sa skidanjem posudice iznad pepeljare, ili prvo pepeljaru pa onda sve ostalo.

Za dalje potrebni su kablovi (iz konektora na sasiji koji je struja idu dva kabla 1 za upaljac pored rucne, 2 za upaljac kontrolera trece zone,treci kabal ide iz kontrolera do motora), motor(aktuator) i kontroler.

Prvo skinuti trim ime─Ĺu tepiha i centralne konzole, skinuti bijelu polugu koja spaja pozicije 2 i 3 na skici, izmjestiti motor koji se do tada nalazio na poziciji br. 2 na poziciju br. 3. (na poziciji 3 vec postoji kabal sa d┼żekom za motori─ç br.3.) veoma vjerovatno pozicija same klapne i pocicija zuba na motoricu-aktuatoru ne─çe biti ista ┼íto se rije┼íava ovako: (VA┼ŻNO- za slede─çi korak je potrebno prikljuciti komp-dijagnostiku sa autom, prikluciti motore na poziciji 2 i 3 na mre┼żu klime, preko kompjutera u─çi u meni klime, te preko kompjutera-dijagnostike pomjerati poziciju aktuatora dok se ne poklopi sa pozicijom klapne, koliko se sjecam ima tri pozicije 0, 50 i 100 %, motorici su left i rear mixing actuator ukoliko se dobro sjecam).

E sada iz konektora koji izlazi iz kontrolera tre─çe zone klime izlaze 6 kablova [po 3 kabla u 2 snopa(1 snop su kablovi crni, zelenocrni i narand┼żasto crni odnosno 2 snop bijeli, zelenocrni i narand┼żastocrni)], na slijede─çoj skici se nadam da je obja┼ínjeno ┼íto i kako treba:

Slika

Nakon kabla┼że potrebno je odraditi proxy alignment, te sve vratiti na prvobitno mjesto sa ─Źime je cijeli proces zavr┼íen.

E sada da li je presudna sifra motora ja bas nisam siguram, licno mislim da i nije ali za svaki slucaj naznacio sam i kodove aktuatora-motorica. Kada nadjem postavicu jos slika.

Da li je ovaj mod-poboljsanje neophodno, kome i ─Źemu slu┼żi na Vama je da sudite. Li─Źno meni je detalj koji dodatno uljep┼íava unutra┼ínjost mog Alfa Romera, prakti─Źan je iz razloga sto ima jo┼í jednu uti─Źnicu za punja─Ź telefona ili sli─Źno. Ina─Źe u planu mi je da u vrata voza─Źa i suvozaca u dijelu koji slu┼żi za ostavu sitnica, napravim dr┼ża─Źe za mobilne telefone i dovedem usb uti─Źnicu koja ─çe da slu┼żi za punjenje elektri─Źnih spravica.

:arflag

Gara┼ża > viewtopic.php?f=6&t=56101
Vrh

Re: How to - Kako dograditi kontrole trece zone klima sistem
PostPoslato: Pet Jun 08, 2018 2:22 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pet Maj 01, 2009 1:07 am
Gara┼ża: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Nisam ni pro─Źitao ┼íta si napisao, samo da napi┼íem da si jbeni mega car ko RASMC! :)

http://www.youtube.com/watch?v=454RWs8NQjU
Vrh

Re: How to - Kako dograditi kontrole trece zone klima sistem
PostPoslato: Pet Jun 08, 2018 6:01 pm 
Korisnikov avatar

Pridru┼żio se: Pet Avg 09, 2013 9:47 pm
Gara┼ża: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20v
Hahha Hvala brate ^^.

Gara┼ża > viewtopic.php?f=6&t=56101
Vrh

Prika┼żi postove u poslednjih:  Pore─Ĺaj po  
Zapo─Źni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sli─Źne teme   Autoru   Odgovora   Pogledano   Poslednji post 
Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Automatska klima na 156

[ Idi na stranicu: 1, 2, 3 ]

u Area Servizio

qwisko

54

2819

Pet Jun 15, 2018 8:40 am

qwisko Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Klima ne radi.

u Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT

elfid

11

2659

Sub Dec 17, 2016 11:25 pm

Puzo81 Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Prevelika potosnja i klima ure─Ĺaj

u Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT

Pustahija

3

1367

Pet Sep 01, 2017 9:18 am

Nicola Romeo Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Verzija ECU, kako i gde...

u Diesel Potenza

warlock_srb

3

1252

Ned Mar 19, 2017 3:02 pm

warlock_srb Pogledaj poslednji post

Nema novih nepro─Źitanih postova u ovoj temi. Kako se skida plastika oko displeja kod 156.

u Alfa Stile

Vuki

2

518

Sub Mar 10, 2018 8:44 pm

Vuki Pogledaj poslednji post

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]