dpf

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
cira73
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: mladenovac
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Mar 23, 2015 8:02 pm

dpf

Pon Apr 27, 2015 6:16 pm

E ovako , prvo pozz svima!!! Imam par pitanja vezano za dpf filter o kojem sam čitao ovde nedeljama ali nigde ne pronadjoh odgovor na moj problem.Naime problem je nastao pre mesec dana kada mi se auto skoro zapalio zbog zapusenosti filtera jer je digao toliku temperaturu , da je stopio odnosno zapalio zaštitu koja se nalazi ispod auta.Filter otvoren i izbačeno sve što je u njemu ostalo ,a ostalo je djubre,nakon čega ponovo zatvoren.Očišćen egr-ventil jer je bio prljav i sad ni jednu više grešku ne prijavljuje.E sad,na dijagnostici prijavljivao zapušenost 104% odradjena regeneracija(iako nema ništa unutra) ,posle čega je zapušenost 70 % ! Auto normalno ide msm bez ikakvih problema.Svako ko je čuo ovu priču kaže da je to nemoguće i da bi javljao grešku odnosno upao u tzv. safe mode! Da napomenem da nije mapiran posle vadjenja onoga što je ostalo od filtera i da svi senzori tu.Da li uopšte treba raditi mapiranje ili ne i da li može nešto ozbiljno da se desi ako ovako nastavim da vozim!? Hvala na odgovoru unapred !!!
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: dpf

Pon Apr 27, 2015 6:31 pm

Moras obavezno da softverski iskljucis DPF,pogotovo jer su ti ostali aktivni senzori diferencijalnog pritiska.
Dovoljno je da razlika izmedju dva senzora bude u nekom procentu,da ti komp krene sa nalivanjem zivog dizela u cilindre u fazi izduvavanja,kako bi tu istu ubrizganu naftu,koristio za ciscenje nepostojeceg filtera u izduvnom sistemu.Racunar sada posle vadjenja saca DPF-a,prima sulude podatke,tako da moze da upadne u razne greske,kao sto se sada desava.

Rezime: iskljuci softverski DPF
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: dpf

Pon Apr 27, 2015 8:25 pm

Slažem se sa Goxyjem, ako je već onesposobljen pametno ga je i softverski isključiti.
Korisnikov avatar
safe-chip
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 2.4 4x4integrale
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Čet Maj 02, 2013 8:04 am

Re: dpf

Uto Apr 28, 2015 8:46 am

Obavezno je softversko isključivanje. Ovako će jako često raditi pokušaje regeneracije.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”