Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
adonis89
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Vrsac
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Sep 10, 2013 9:15 pm

Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 6:36 pm

Pozdrav drugari,nisam se javio od kad sam predstavio svoj auto jos pre skoro dve godine ali me je sad muka naterala da se javim :banghead: Naime: danas sam bio da operem auto i eto slike govore sve,usao sam u tamnu perionicu uzeo auto i otisao kuci,kad sam stigao imao sam sta da vidim,istog trena sam se vratio,medjutim perionica je bila zakljucana,kad sam ga pozvao na telefon rekao mi je drsko da je otisao na pecanje,da je on samo oprao auto i spustio mi je slusalicu,Da ne duzim...15km dalje(nekako sam ga nasao) pored "kanala" gde je navodno otisao da peca.Nakon rasprave,gde je on tvrdio da je na autu sve normalno i da nije izgreban i da nista ne vidi,(dok je njegov sin meni dobacivao-citiram"sta ti hoces,i nije neki auto,prali smo i bolje automobile i niko se nije bunio"),dosli smo do zakljucka da idem u ponedeljak kod njega da vidi da proba da "obrise " hahaha te tragove

sta da radim ili sta da mu radim? :angry: da zovem inspekciju?da mi plati poliranje auta?jel to uopste moze da se ispolira? :cry:

...on i dalje tvrdi da nije do njega,da ga ne zanima nista i da nema sta da radi i da je to to... :angry: :angry: :angry:

Pozdrav i hvala :love:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
radovann
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo 156 sw 2002 1.9 jtd
ex Alfa Romeo gt blackline 2006 1.9 jtdm
exAlfa Romeo 156 mjet 2005
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd
Postovi: 598
Pridružio se: Ned Dec 22, 2013 9:13 pm

Sub Apr 04, 2015 8:10 pm

Meni se ista stvar desila prosle god, mada nije bilo toliko samo haubu su mi izgrebali, ja sam ispolirao auto posle toga... Tako da vise ne idem po perionicama , sam ga ispuskiram prebrisem peskirom i pun gas

Послато са LG-D855
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 8:12 pm

Sigurno su koristili pogresan sundjer, dal' je bio na zemlji ili nesto jos gore...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 8:31 pm

Zbog takvih stvari niko ne pere moj auto sem mene. Ono pranje pod pritiskom je toliko efikasno, da ti niko ne treba. Cak sam protiv susenja krpom posle pranja, samo ga provozati par km da se lepo isusi vazduhom i to je to.

Insistiraj da ti novcano nadoknade to sto su napravili, ovo je sramota, cist nemar i bezobrazluk.
Poslednja izmena od Stromboli u Sub Apr 04, 2015 8:46 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 8:32 pm

Nije ovo ništa neobično, samo se bolje vidi na tamnijoj farbi. Mrzi ih da isperu sunđer nakon prvog pranja, isti se nakupi prašinom/peskom/zemljom/kamenčićima i onda sunđer postaje šmirgla. Teško ćeš išta dokazati inspekciji a ako neko ne ume dobro da opere automobil čisto sumnjam da ume dobro da ispolira, bolje promeni mesto gde pereš kola.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 8:45 pm

Sunđer pun peska i eto unakaženog auta. Moj ti je savet da ne ideš kod njih da ti "popravjaju" bilo šta, jedino da ti plate štetu.

Ovo može samo kvalitetno poliranje da reši.
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 8:45 pm

:podrzava
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 10:11 pm

Drugar, ovo je klasično pranje četkom bez šampona, jer im se verovatno zurilo. Postoji dosta načina kako bi mogao da isteras pravdu, samo se potrudi i pamet u glavu. Resice se ovo kvalitetnim poliranjem, ali ce te koštati ne bas malo.
Btw ne razumem trend pranja kola sa četkom za krečenje, to sam video samo kod nas, napolju se tako samo peru kamionske prikolice i šasije kamiona
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sub Apr 04, 2015 10:17 pm

Da ovo nije proslo kroz cetke?
Meni lici kao na tragove cetke,na kojima je pre tebe prano neko uzasno prljavo vozilo,ali da neke mlaznice koje sapiraju cetke nisu u funkciji i da je na njima ostao neki abraziv.
A Man's Got to Know His Limitations...
goranspartak
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd 116ks
Mitsubishi Mirage 1.5 12 v 95 ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 241
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 9:37 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Ned Apr 05, 2015 12:35 am

G0XY napisao:Da ovo nije proslo kroz cetke?
Meni lici kao na tragove cetke,na kojima je pre tebe prano neko uzasno prljavo vozilo,ali da neke mlaznice koje sapiraju cetke nisu u funkciji i da je na njima ostao neki abraziv.
I meni tako deluje pa cak i prljav sundjer i cetka ako ima vode na autu i sundjeru ( ako nije pran na suvo :banghead: ) ne moze toliko da osteti lak mogu biti samo sitni kruzni tragovi ( imao sam perionicu ) . U pravu su kolege moze ovo da se dobro ispolira i nece se videti..... skoro nista mislim da sam na slikama video dve tri vece ogrebotine za njih ne bih bio siguran . piiiip kako haubu nisi video kad si poceo da vozis ( rece da je bio mrak u perionici ). Sve u svemu lepo su te pocastili i ja bi isto trazio pare njima ne bi dao ni rezervni tocak vise da mi operu.
a pa ne moze ovo ovo je dzunta sa sitnim navojem :)
adonis89
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Vrsac
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Sep 10, 2013 9:15 pm

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Ned Apr 05, 2015 8:31 pm

Sutra idem da se nadjem sa njim pa da vidimo sta i kako,mada sutra ce biti tmurno i kisovito vreme i te ogrebotine se skoro uopste nece ni videti jer se samo na jakom suncu vide.

Jel mozete molim vas da mi kazete koliko para da mu trazim?
Koliko sam se ja raspitao po gradu(Vrsac),cene se krecu od 50E(poliranje) pa do 160E(smirglanje+poliranje),a koliko kvalitetno i dobro rade to neeemam pojma...:/

A ako ne da pare,pravac trzisna inspekcija i napravicu mu takvu reklamu da niko ziv nece vise da mu ode u perionicu...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Ned Apr 05, 2015 9:19 pm

Iskren savet, nikakva šmirgla. Ako su ogrebotine dublje (a mislim da to ovde nije slučaj) ide se sa grubljom pa finijom pastom. U konkretnom slučaju mislim da će finija polir pasta završiti posao skroz.
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Ned Apr 05, 2015 10:41 pm

Ovo nema sanse da ispoliras bez bar 3000 papira za smirglanje pa tek onda poliranje pastama
petarc+alfa
Garaža: Citroen xara 2.0 hdi
Lokacija: Begrad
Postovi: 21
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 6:34 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Uto Apr 07, 2015 4:07 pm

Ako ogrebotine nisu duboke moze da se ispolira.Crnu boju poliraj sa anti hologram pastom i sundjerom za anti hologram pastu.Sve drugo nece dati rezultate odnosno moze da bude jos gore. Sto se tice para minimum je 100€ ima tu posla ceo dan.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Sre Apr 08, 2015 3:01 am

Pitaj Zlatka sa foruma sta i kako. On ce najbolje znati.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 722
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Pomoc! Savet? Sta da radim nakon loseg pranja? :(

Pet Jun 05, 2015 10:03 am

Od sad peri sam. Kad nemam vremena odem samo na puškiranje, mada su skoro otvorili onu perionicu za samoposlugu na smederevskom putu, pa ću da probam tamo. Prvo našamponiraš i onda ispuškiraš.
Prosto ne verujem da je idiot mogao ovo da napravi. Pa kao da je čeličnom četkom prao.
Javi šta si na kraju uradio.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”