Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Sub Jan 31, 2015 5:27 pm

Pozdrav drugari!

Kad sam predstavio auto u virusu, receno mi je (posto sam se zalio na sitne ogrebotinice) da se napravim temu o tome sa slikama! :)

Uradio sam kako kolege kazu, a snimio sam i jedan video gde se bas lepo vidi sve sto me muci.

Picajzla sam, pa nekima mozda igleda kao da su suvise sitne stvari za doradjivanje, ali ja bih da mi auto bude kao nov.

Vodite racuna da sam slikao i snimao telefonom, i da sam namerno slikao u sred bela dana, na jakom suncu, i eksponirao maksimalno fotke, da sto vise dodju do izrazaja fleke i ogrebotine.

Najvise me zanima da li su ove stvari resive, kod kakvih (kojih) majstora ici, preporuke za kozu, plasitku (u kabini), limare, farbare itd.

Kako naci pravu farbu u slucaju da je to resenje?
Da li se vecina ovoga resava samo detailingom itd.?

Planiram ici kod Releta u Sremsu Mitrovicu oko 1. aprila, odmah posle malog servisa i stavljanja novih felni.

Evo video koji (u teoriji) pokriva sve probleme:

,

Album sa detaljnim fotkama ostecenja mozete naci ovde:



Hvala unapred na savetima i pomoci!

:arflag
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Sub Jan 31, 2015 5:32 pm

Ti neki delovi koji su dosli do plastike i se mogu resiti takoo sto se zafarbaju, osuse, vodenom smirlgom predju i ispolira se. Ogrebotine se uvek desavaju tako da je mozda najbolje da ofarbas ta dva branika, vidi sa Reletom ili Zlatkom. Isto je tako i sa tim metalnim ogrebotinama, imas kupiti orignalni touch up paint koji ti za to moze posluziti.

Sto se tice "ostecenja" ovih gumiranih delova enterijera, sve se to resava odmascivanjem, cak te rucke vrata mozes i presvuci u kozu. ;)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Sub Jan 31, 2015 5:42 pm

Većina ovih ogrebotina na laku se rešava kvalitetnim poliranjem ako ideš kod Raleta mislim da će ti to sve srediti, jedino ona suvozačeva vrata moraju malo da se "izmasiraju" pošto vidim da su malo ulubljena. Ogrebotine na braniku se sređuju kao što Crni kaže, nema potrebe da se farba ceo branik jer su ogrebotine suviše site.

Za ove dugmiće i ručke je rešenje da se kompletno skine taj gumirani sloj i ostaće klasična plastika. To može da se radi mukotrpnim guljenjem magičnom krpom i alkoholom, a ima i fora sa plastic prajmerom jer on pojede to očas posla :)
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Ned Feb 01, 2015 5:42 pm

Sta kazete za ova udubljenja, to bih prvo zeleo resiti, pre farbanja i slicno.

Najvise me muci ovo, na suvozackim vratima:

Slika

i ova sitnija:

Slika
Slika
Slika

Ima li neko preporuku za limara koji bi to dobro sredio u Novom Sadu?

Hvala unapred!
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Sitna ostecenja i put ka opravkama.

Ned Feb 01, 2015 11:21 pm

U najboljem slucaju samo da se ispolira, ako budes peglao verovatno ces morati i da farbas ponovo.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Alfa Stile”