Trenutno u Srbiji i okolini (potop i reakcija)

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 2:16 pm

Joj što ti je naš čovek,svi su redom najpametniji,svi znaju kako treba da se vodi država i svako bi drage volje propisivao svoja pravila.

Nejviše me nerviraju glasine,te puče elektrana,gasi se struja u celoj Srbiji,leševi plivaju na sve strane,kamion sanduka ide baš u Obrenovac (valjda u Beogradu nestašica),HARP sistem koga niko još nije niti video,niti slikao...

Od petka uveče sam se naslušao toliko gluposti,da mi je već muka.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 2:35 pm

Malo pre sam stupio u kontakt sa drugom koji zivi u Obrenovcu i kaze da su oni kod kuce i da se voda povlaci...


Slika
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 2:50 pm

G0XY napisao:Joj što ti je naš čovek,svi su redom najpametniji,svi znaju kako treba da se vodi država i svako bi drage volje propisivao svoja pravila.

Nejviše me nerviraju glasine,te puče elektrana,gasi se struja u celoj Srbiji,leševi plivaju na sve strane,kamion sanduka ide baš u Obrenovac (valjda u Beogradu nestašica),HARP sistem koga niko još nije niti video,niti slikao...

Od petka uveče sam se naslušao toliko gluposti,da mi je već muka.
:podrzava :podrzava :podrzava

Vala bas! Sve strucnjak do strucnjaka!
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 4:08 pm

Slika


Ajde svi po još jedan SMS za super ideju mog kolege!
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 5:02 pm

Tako to mi u Blacu radimo.

http://www.toplickevesti.com/grupa-grad ... 8Dke+Vesti
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 7:00 pm

Objavljeni broj PRONADJENIH mrtvih osoba u Obrenovcu je tacan. Nije konacan sigurno, ali je tacan. Pozivam vas sve na ozbiljnost u ovoj situaciji. Iznosenje licnih stavova, a vezano za neproverene cinjenice, nikom ne pomaze. Cak sta vise podstice paniku. Kontraproduktivno je.

Za sirenje panike i defetizam se, u vreme vanrednog stanja, odgovara. Uozbiljite se. Bar vi koje znam i koji ne lazete da bi sebi dali na znacaju...
Raven Club Serbia
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 8:29 pm

@Darkbg Cuo sam od drugara iz Sabacke kasarne.

Kad smo vec o dezinformisanju itd... Samo pratite vesti na RTS-u.... "Bosut pliva u vodi, Raca, Morovic plivaju u vodi i evakuisani" Cista laz... -_-
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 8:37 pm

@miQuzma
Nije vanredno stanje proglaseno, nego vanredna situacija, ogromna razlika
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 8:47 pm

A u cemu je stvarno razlika izmedju ta dva? o.O
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 8:50 pm

vandredeno stanje je bilo kad su ubili Djindjica... uporedi sam...
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 8:51 pm

Darkstar napisao:@miQuzma
Nije vanredno stanje proglaseno, nego vanredna situacija, ogromna razlika
Slazem se. Moja greska. Sve ostalo i dalje ostaje. Ljudi se trude oko tog grada. Neki im otezavaju posao. I onako je dovoljno tesko
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 9:26 pm

Ako je dosadašnji broj mrtvih u Obrenovcu zaista 14, od kojih je 7 umrlo prirodnom smrću (how yes no), zbog čega ljudi koji su ostali tamo pišu o daleko većem broju leševa ljudi i životinja koji su do juče plutali, a danas leže po ulicama Obrenovca? Zašto se ne dozvoljava izlaz tim istim ljudima iz tog grada? Zbog čega se gasi bilo kakva, pa i najmanja glasina koja podriva "istinu" koju izgovori AV, ili njegova podguzna muva S.Mali? (onu izjavu da je OBR bezbjedan više nigdje ne možete naći, sem na google cache)
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 9:33 pm

Druze, svako moze da izadje i Obrenovca. I uvek je mogao. Vozila su evakuisala bukvalno svakog ko je hteo. Islo se preko celog grada za jednu osobu. Nije niko ostavljen da ceka ni jedan minut vise nego sto je trebalo da se doje do njega. Ljudi, iz razlicitih razloga, ne zele da napuste svoje kuce. U Obrenovcu nema ni jednog lesa zivotinje na vidnom mestu, o ljudima i da ne pricamo. Obrenovac je gotovo suv i za koji dan ce biti prohodan peske. Ostaje problem ciscenj, dezinfekcije i deratizacije. Jos ima delova grada koji su pod vodom i zato se ne iskljucuju nove zrtve. Ne dozvoljava se povrtak do izvrsenja dezinfekcije i da bi se sprecile kriminalne radnje. Sve ostalo je laz. Odgovorno tvrdim.

I da, ljudi koji su ostali tamo ne pisu. Oni nemaju struju vec danima, pa to iskljucuje i mobilne telefone. Jedino po golubu pismonosi, sto je malo verovatno.

A, i do smirivanja Save, bezbednost grada je ugrozena.
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 9:47 pm

@Miqzma
Posto si obavesten, sta ti mislis o namernom plavljenju Obrenovca , da bi se spasio TENT i naravno ovo sad sto su uradili sa miniranjem i rusenjem nasipa "brana popustila u hrvatskoj" itd.
Eto ja imam dosta informacija i necu ovde o tome i mogu sa sigurnoscu da tvrdim, da sve sto sam sad napisao je uradjeno.
Da ti samo citiram coveka, kad sam ga pitao sta se desava trenutno, subota vece kad smo dosli iz SM "Sad ce da poplave srem i neka manja mesta kako bi se spasla Zorka, jer je kriticna situacija" Uradjeno, jer nemamo sa cim da branimo ovo sto se desilo. Sva stradanja, materijalna i nematerijalna steta, treba na dusu nalogodavcima da ide, a zna se ko su.
Ko bre da veruje politicaru koji se prodao zapadu zarad vlasti. Ko uopste da veruje politicaru.
Nece me niko ubediti da ima samo 20 poginulih, a izjava vucica je da je 10x gore nego sto je zahvatilo okolinu, pa samo u bosni preko 37 mrtvih, ako je 10x gore onda je minimum 370 kod nas
Meni je najzalije tih ljudi koji su sve za nekoliko sati izgubili, ko ce njima da obezbedi sad krov na glavom, politicari mozda, da ali u nekom paralelnom univerzumu
Na nama je da se pobrinemo za njih i da pomognemo koliko mozemo u izgradnji
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 9:56 pm

Dosta licnih hvalisanja i prepucavanja, ako nemate sta konstruktivno da napisete bolje nemojte nista! To ciji je duzi i ko je veci mangup je totalno nevazno u ovom trenutku.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:04 pm

Darkstar napisao:@Miqzma
Posto si obavesten, sta ti mislis o namernom plavljenju Obrenovca , da bi se spasio TENT i naravno ovo sad sto su uradili sa miniranjem i rusenjem nasipa "brana popustila u hrvatskoj" itd.
Eto ja imam dosta informacija i necu ovde o tome i mogu sa sigurnoscu da tvrdim, da sve sto sam sad napisao je uradjeno.
Da ti samo citiram coveka, kad sam ga pitao sta se desava trenutno, subota vece kad smo dosli iz SM "Sad ce da poplave srem i neka manja mesta kako bi se spasla Zorka, jer je kriticna situacija" Uradjeno
Mislim da to zvuci kao zavera, a mi to volimo.

Steta na TENT bi bila manja, znaci- ne pije mi to vodu.
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:11 pm

Svako voli zavere, ali ovo je veruj mi ono sto se desilo. E sad vodi se pitanje, koliko je to dobro uradjeno, jer od kad nema inzenjerije koja je imala sve mape podrucija, eventualnog izlivanja u slucaju katastrofa, gde sta i kako moze i sme da se uradi, mislim da je podbacilo probijanje i nazalost desilo se najgore. Bez jake inzenjerije koja je nekad postojala, ovo sto rade je ravno smejanju.
Ako se slazes samnom, samo rasulo ces videtu u lancu komande, zasto nacelnik generalstaba Dikovic koordinira odbranom Sabca. Zna se hijerarhija, ko sta gde i kako. Ovo nije ratno stanje, nego mirnodobsko
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:12 pm

Samo lagano ljudi, izgiboste ovih dana. Ne moze prosecan covek da procita/napise nesto a da ga ne zakaci vatra... :(

P.S>>> Bilo bi primerenije da ova tema postoji kao optimisticna i motivaciona u kontekstu pomoci unesrecenima, a ne u kontekstu brojanja mrtvih, ko je gde za*ebao itd.
Korisnikov avatar
miQzma
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Mirijevo
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:29 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:16 pm

kilson napisao:Samo lagano ljudi, izgiboste ovih dana. Ne moze prosecan covek da procita/napise nesto a da ga ne zakaci vatra... :(
Nismo deca, postovanje ne bi skodilo. Ponudio sam da mi se brisu poruke, iako smo u Cafeteri-i. Moje je bilo da stitim svoju profesiju. Znas da nisam neko ko se glupira i prodaje klinacke fazone. A, posebno ne neko kome zavrcu usi. Zato ponasanje kolege erdeljan-a ne zelim da tolerisem.
Raven Club Serbia
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:21 pm

Pogresio si definitivno, nisam ti ja neprijatelj, ne trazi zrtvu molim te... Tolerisanje nije obavezno, kao sto nije obavezno podrzavati necije stavove. Ako imas jos neku primedbu slobodno pisi na PM :)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 10:26 pm

kilson napisao:Samo lagano ljudi, izgiboste ovih dana. Ne moze prosecan covek da procita/napise nesto a da ga ne zakaci vatra... :(

P.S>>> Bilo bi primerenije da ova tema postoji kao optimisticna i motivaciona u kontekstu pomoci unesrecenima, a ne u kontekstu brojanja mrtvih, ko je gde za*ebao itd.
Slazem se, sve moje postove mozete izbrisati slobodno
Eto mozemo se skupiti, i da pomognemo u obnavljanju necije kuci npr
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 11:24 pm

Od mog prethodnog clanka, pa nadalje je tema pod filterom: Brojanje mrtvih - OFF! Teorije zavere - OFF! Politika i politicari - OFF!

Optimizam -> ON!
Realni izvestaji i saveti ->ON!

Ko ne moze da se uklopi u ovaj pravac teme, neka zaobidje pisanje jer ce ustedeti vreme kako sebi, tako i moderatorima.

Darkstar: Nisam u mogucnosti da ucestvujem u radnim akcijama, ali zato ucestvujem u doniranju opreme itd. Ukoliko neko zeli na ovaj nacin da doprinese ublazavanju problema koje imaju evakuisana lica, najbolje je da kontaktiraju lokalnu kancelariju Crvenog Krsta i pitaju ih sta im konkretno treba.

Robu mozete dostaviti direktno, a koliko sam video danas, u vecim marketima postoje i kolica u koja ubacujete ono sto je namenjeno za CK. Svaki dinar je vazan i nemojmo uskracivati pomoc zato sto mislimo da je to nedovoljno. Jedan sapun je 40 dinara, a isti traje nedeljama i sluzice nekome da vodi makar osnovnu higijenu, gde god da je.
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop)

Uto Maj 20, 2014 11:51 pm

Nisam ni ja nazalost, jer radim, ali znas koliko moze npr da se nekome pomogne za jedan vikend, mislim do toga ima vremena, ali lupam nas 10 moze jednu kucu da okreci, da cemo zavrsiti a nismo znali ni da smo poceli.
Ja sam dao koliko sam imao sto se tice CK, gledao sam po onim tabelama sta je potrebno i kupio koliko sam mogao , oznacio sa H kako sam video savete da ne bi se preprodalo.
Sami smo svedoci , sta sve rade, ja sam rekao cekam na vratima nekog da mi se pojavi za donaciju, ima da ga pozovem na kaficu i detaljno ispitam sta kako gde, ako utvrdim da je prevarant, blago si ga njemu.
To sa CK je trenutno najpotrebnije, jer je sve manje resursa i brzo nestaje, eto firma u kojoj radim je juce donirala 20 laptopova kako bi vodili elektronsku evidenciju o nestalima, nadjenima itd, oni i dalje peglaju papire, nije mi jasno zasto. Pa svako zna excel tabelu da napravi, da ne pricam o mladim volonterima. Ali ih pratimo sta se radi sa donacijom i ako treba ja cu ici da ih obucim da urade excel tabele
Korisnikov avatar
draganche
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 TS 8v
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 326
Pridružio se: Ned Maj 04, 2014 9:43 am

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop i reakcija)

Sre Maj 21, 2014 12:14 am

saljem poruke kad i koliko mogu...i ja sam donekle pogodjen obilnim padavinama pa ne mogu vise od toga. Trebace vremena da svi stanu na noge posle ovoga... Srecno svima nama u buducnosti!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Trenutno u Srbiji i okolini (potop i reakcija)

Sre Maj 21, 2014 6:00 am

Poplava je bila i polako se povlaci,Obrenovac ce se ocistiti i sanirati ta posledica,mene jako brine ova druga strana polave a to je kliziste.Tesko tom narodu na tim podrucjima,konkretno imam rodjake u Krupnji i kazu mi da je jako rizicno celo podrucje i da se ne zna koja ce kuca sve da se pokrene sa mesta.
To je mnogo teze sanirati od obicne deratizacije i dezinfekcije...
U nekim podrucjima Srbije se vise i nece moci ziveti,morace da menjaju lokaciju,a svi cete se sloziti da je to jako tesko i komplikovano,a za ljude bolno jer su godinama i generacijama bili svoji na svom...
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”