Jtd motori i creva za gorivo

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Jtd motori i creva za gorivo

Sre Feb 12, 2014 5:30 pm

Nisam nasao nesto slicno pa onda otvorih novu temu.
Danas mi se desilo da je puklo prelivno crevo od dizne do onog prelivnog ili kako se vec zove loncica,desilo se to kod vukovog spomenika i brze bolje sam se uputio put kuce jer je bas previse curilo.Molio sam boga da ne ostanem bez goriva jer je ostavljao trag iza ogroman.Desilo se i da ostanem ali ispred same kuce,prolio je jedno 10-15 litara koliko je bilo u rezervoaru.
Nadao sam se da imam tih creva sa zelene ali nije ostalo nista sto valja sve sam bacio jer su bila trula i kruta,ono sto je ostalo nije za ovu namenu.
Cuo sam jos kod nekog se to desilo pa sam odlucio ovih dana da izmenjam sva creva sto se nalaze oko filtera za gorivo,cr pumpe i dizni.Sad me zanima na slici da li su i kod vas ova creva 1-2-3 obelezena kruta da izgledaju kao plasticna ili treba da budu mekana i fleksibilna.

Slika

meni je puklo ovo crevo broj 4 to sam zamenio a sad i ostala da me ne ostavi negde na putu.
Kod alfe uvek tri tacke, nikada tacka :angry:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Sre Feb 12, 2014 5:57 pm

ja sam imao problem sa tim crevima na 155ici, 2-3 puta mi je propišalo crevo sto ide na glavni reil za dizne pa sam jedva nasao kvalitetno.
e sad tamo su bila klasicna gumena creva a ovde koliko vidim na slici i kako sam kazes idu kruta plasticna samo oblozena gumom, takva sam imao na 145ici takodje dovodna i odvodna sa reila a takva creva su isla i na pumpu za gorivo kao i kod filtera goriva i znam da je muka bilo skinuti ih jer su fabircki tako navucena verovatno na "vruće" pa i ako se jednom skinu mislim da ih je nemoguce vratiti a da to dobro drzi vec se moraju staviti druga sa selnama. inace ta creva obicno dugo traju i zato su i takva stavljena ali vidis desi se da i ona crknu. ne znam dal tu ima neki pritisak i koliko je, ako nije preveliki tj ako je kao kod benzinca moze neko obicno ali kvalitetno gumeno crevo, najbolje ono pancirno koje ima platno tj konac izmedju slojeva, ja sam stavljao neka wutrh-ova i jedino ona su dobro drzala
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Sre Feb 12, 2014 6:22 pm

Pretpostavljao sam da nisu se ukrutila od temperature vec da su takva polu plasticna,ona nisu koliko vidim u problemu ali sva ova ostala gumena menjam,na diznama one male fi 6mm,ova veca sto dovode gorivo od cevcice do filtera takodje ali stavljam armirano ne obicno jer je tu pritisak oko 4 bara.
Bolje pitati nego na svoju ruku menjati nesto sto jos ne treba.
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Sre Feb 12, 2014 6:27 pm

aha znaci tebi nije stradalo oplasticno nego gumeno, nisam te skontao lepo pa se zacudih jer znam da su plasticna bas jaka i nisam cuo da stradaju sem kad se fizicki ostete.
da tako su fabricki kruta plastika debela cca 1-1,5mm a preko samo navucena guma kao obloga. to konstatuje na osnovu slike i onog sto ti kazes ne mogu da garantujem 100% dok ne vidim uzivo bas cu da pogledam kod mene ali pricam kako je bilo na 145ici i deluje mi da je isto.
ta gumena onda zameni samo kupi neka kvalitetna, ja sam probao razna navodno kvalitetna i jedva nadjoh dobra.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Čet Feb 13, 2014 12:29 am

I ja sam imao slican problem na mojoj 156-tici, osetio sam da mi nesto smrdi na dizel i video baru ispod auta, video da curi na onoj brzoj spojki, na povratnom vodu koji vraca dizel u rzervoar. Spojka je bila labava i bila je pritegnuta plasticnom vezicom, da bi koliko toliko stajala cvrsto, verovatno je predhodni vlasnik imao vec tih problema pa je tako resio problem, ali ocigledno da to nije bilo resenje. Odkacio sam spojku i teflon trakom obmotao izlaz na koji se prikljucuje spojka i ponovo je vratio na mesto i nije vise curela, za svaki slucaj ponovo sam je pritego plasticnom vezicom. Posle jedno mesec dana sam ponovo osetio miris dizela, i video da ponovo curi, ali posto nisam bio blizu kuce, nastavio sam da vozim i nekako se dovukao kuci, ali za 25 km koliko sam tako vozio, ispraznio sam cetvrtinu rezervoara. Bio sam siguran da je ponovo spojka bila problem, ali sam se prevario, spojka je stajala cvrsto, ali plasticno crevo je bilo puklo, neznam kako i zbog cega, jer ga uopste nisam na silu presavijao niti lomio prilikom popravljanja spojke. Pokusao sam da nadjem novu spojku i takvo crevo ali nisam uspeo, pa sam bio prinudjen da izbacim tu spojku i namontiram gumeno pancirno crevo i zategnem selnama. Inace crevo ima unutrasnji precnik 10 mm. Od onda je proslo 3 meseca i za sada je sve ok, ali cesto pogledam ta creva i mislim se da ih sva zamenim pancirnim crevima i izbacim spojke jer mi nekako ne ulivaju poverenje. :scratch: :arflag
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
majstorkvarish
Garaža: AR 147 1.9 jtd m-jet 16v
Lokacija: Indjija
Lokacija: Indjija
Postovi: 31
Pridružio se: Sub Nov 17, 2012 7:05 pm

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Čet Feb 13, 2014 11:33 pm

Pre 10-ak i vise godina dok sam vozio opel kadet kockicu sa 1.6 d motorom imao sam problema sa prelivnim crevima koja su pucala redovno a ispostavilo se da je povratni vod do rezervoara bio zacepljen tj skoro skroz zacepljen pa se stvarao previsok pritisak i zbog toga su creva pucala. Znam da su ti stari motori i ovi novi jtd koje mi imamo nebo i zemlja i ne moze da se poredi tehnologija ali mozda ipak i to da proveris. Nisam cak siguran da to sve funkcionise na isti nacin oko prelivnih creva i povratnog voda do rezervoara, mozda neko ko ima vise iskustva moze da kaze...
Korisnikov avatar
fan
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 2002
ex Alfa Romeo 156 JTD 2002
ex Alfa Romeo 147 1,6 TS 2001
Lokacija: Valjevo
Postovi: 117
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 5:19 pm

Re: Jtd motori i creva za gorivo

Pon Feb 17, 2014 9:42 pm

Ja sam takodje menjao creva jer su od zuba vremena i goriva postala porozna.Creva sam menjao u dva navrata jer su prva koja sam montirao bila virtova i loseg su kvaliteta nakon toga sam skapirao da su najbolja ona koja se koriste za hidrauliku.

Povratak na “Diesel Potenza”