33 1.3 ie dovod goriva

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

33 1.3 ie dovod goriva

Uto Dec 17, 2013 6:49 pm

Pozdarv alfisti :D , Unapred se izvinjavam sto se nisam predstavio u alfa virusu ali od kad sam uzeo auto samo neki problemi u vezi auta, a i aparat mi se pokvario pa da ga ne slikam tel nebi slike ispale dobro:(. Uglavnom ovo je mojhi problem , kupio sam alfu 33 1.3ie, imala je plin ali posto po novom zakonu nesto s*ru ovi morao sam da ga uklonim, kada ga je majtor prebacio na benzin tada su pocele sve muke :blackeye: , produvali smo i izravnjali dizne, zatim sam uzeo novu pumpu za gorivo,a zatim i regulator pritiska goriva. Kada je sve sredjeno auto je isao onako zadovoljavajuce ( inace ne preferiram brzu voznju ) , u zadnjih nedelju dana kao da me je neko zamadjijao, auto nece da ide kada je na leru i kada ga turiram sve normalo skace br obrtaja, kada ubacim u brzinu krene ali nikako da brebaci 2500 pa nekad ni 2000 obrtaja, kada reciomo ubacim u prvu i dam gas do patos sto bi se reklo dodje kazaljka na obrtometru do 2500 i nece dalje, kada menjam u svaku sledecu i opet recimo kad do poda nikako nece da predje 2000obrtaja. Onad reko da mu postepeno dodajem gas a nece ni tako. inace ima blokadu na 5000obrtaja. danas sam otisao kod majstora i ugasim auto kad ono stop svetla gore i dalje :scratch: kao da je pocelo sve da se kvari :(. majstor pogleda i kaze da mi je crko zenzor za dovod gorima i sto regulise gas pa zato auto nece da ubrzava, danas sam ceo dan treazio po prodavnicama i nema nigde, Ukoliko je neka imao iskustva sa ovakvim problemom neka mi nadje resenje, jer kako sad stoje stvari nesmem ni da ga upali kakav sam maler ima da eksplodira :gasp: :gasp: :gasp:
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Dec 17, 2013 8:33 pm

Ako moze jos neka informacija bilo bi dobro!Posto mi sve lici na dizne kazi mi da li auto trokira kao da radi na 3 klipa?Znaci ima neravnomeran rad kada das gas na leru?Ja sam kod mene cistio dizne vise puta dok ih nisam sredio a vozio sam na plinu.Znaci neko ko cesto menja hemiju za ciscenje dizni moze da ih dobro ocisti.Verovatno si vozio na plinu i posle ciscenja dizni pa ako mozes podrobnije da objasnis mogao bih da ti pomognem..U slucaju da je tako moraces ponovo da ocistis dizne i nema problema! :arflag Plin namasni dizne i zaprlja ih na samo par stotina km a meni se desavalo i da na 100km predjenih pocne da zeza mislim vozis na plinu i retko kada prebacis na benzin...najveca sumnja su dizne,kada odkacis dzek polozaja leptir gasa nece se desiti nista nalik tome jedino sto moze da zeza ako imas takozvani map senzor sa desne strabe vozila kod veznog lima ka akomulatoru gledano naravno sa vozacevog mesta.On utice na potrosnju i daje informaciju kompu koliko da ubrizga gorivo..Sa njega ide vakum crevce ka usisnoj grani i valjalo bi pogledalo da li je celo crevo...javi sta si uradio pozz.. :arflag
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Dec 17, 2013 9:28 pm

Verovatno nisam lepo objasnio u postu, . Sada nemam plin, Kada sam kupio auto radio je samo na plin a na benzin nije vozen godinu dana(tako mi je bar reko predhodni vlasnik).Kada je majstor izvadio plin , morali smo da promeni pumpu , regulator pritiska i dizne su ociscene i izravnjane, . Auto kad upalim radi pomalo nervnomerno kao da hoce da se ugasi i nije to zvuk motora koji je bio pre mozda 15 dana,. desilo mi se recimo juce da se ugali u toku voznje kada ne drzim gas i to u brzini a kada je na semaforu moram da drzim gas na nekis 800-1000obrtaja sa se ne bi ugasio auto. Cak i kada se zagreje neradi ravnomerno.
Alfa Romeo in <3
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Dec 17, 2013 9:33 pm

Zaboravi sam da napomenem auto trosi oko 11l na otvoreno a voznja ne prelazi 120km/h
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sre Dec 18, 2013 10:11 am

Sve govori da bi trebalo proveriti dovod goriva,kako baca pumpa,da li je zapusen filter da negde ne vuce fals vazduh...Kada radi auto vadi jedan po jedan kabal da vidis da li ima promene zvuka.Znaci kada izvadis kabal ako ima negde promene da hoce da se gasi taj je dobar.Gde nema promene tu ili nemas dobru varnicu ili dizna ne baca dovoljno.Ako svuda menja zvuk kada izvadis kabal onda proveri da li ima benzina dovoljno a to mozes isto lako utvrditi..ali treba ti jos jedan covek..Najlakse ti je na desnoj strani da skines dizne kod filtera za vazduh..odvijes dole ispod nosaca dizni 2 vijka m6 ili za 10 kljuc i izvadis bez odkacivanja konektora diznu po diznu.Na verglanju pustis ga da neko vergla na kratko jedno 3 sec i isto tako i za drugu diznu znaci svaku ponaosob da izbaci benzin u jednu posudu.Spremis 2 posude i na isti interval verglanja uporedis koju kolicinu benzina baca jedna a koju druga dizna..Ako je vrlo priblizno isto predjes na drugu stranu motora i uradis isto.Nije komplikovano ali prvo na ovaj najjednostavniji nacin utvrdis koja je kolicina goriva koju doprema pumpa i salje preko dizni u motor.Samo tako ces znato da li imas dovoljno benzina jer ja sumnjam najvise na to.Za poduhvat sa desne strane motora kod filtera vazduha treba ti oko 5min za proveru ali da kazemo 10 posto nisi verovatno rasturao.Videces da je prosto samo napred i javi mi sta si uradio..bas me zanima..pozz.. :arflag
Petronija
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 33 1.7 16v QV '92.
AR 33 1.3 '93
AR 156 1.9 16v mjet '03
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 274
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 3:59 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sre Dec 18, 2013 8:37 pm

Proveri da ti nije majstor zamenio kablove za svecice i tako poremetio redosled paljenja.
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Čet Dec 19, 2013 4:09 pm

lalicspecial napisao:Sve govori da bi trebalo proveriti dovod goriva,kako baca pumpa,da li je zapusen filter da negde ne vuce fals vazduh...Kada radi auto vadi jedan po jedan kabal da vidis da li ima promene zvuka.Znaci kada izvadis kabal ako ima negde promene da hoce da se gasi taj je dobar.Gde nema promene tu ili nemas dobru varnicu ili dizna ne baca dovoljno.Ako svuda menja zvuk kada izvadis kabal onda proveri da li ima benzina dovoljno a to mozes isto lako utvrditi..ali treba ti jos jedan covek..Najlakse ti je na desnoj strani da skines dizne kod filtera za vazduh..odvijes dole ispod nosaca dizni 2 vijka m6 ili za 10 kljuc i izvadis bez odkacivanja konektora diznu po diznu.Na verglanju pustis ga da neko vergla na kratko jedno 3 sec i isto tako i za drugu diznu znaci svaku ponaosob da izbaci benzin u jednu posudu.Spremis 2 posude i na isti interval verglanja uporedis koju kolicinu benzina baca jedna a koju druga dizna..Ako je vrlo priblizno isto predjes na drugu stranu motora i uradis isto.Nije komplikovano ali prvo na ovaj najjednostavniji nacin utvrdis koja je kolicina goriva koju doprema pumpa i salje preko dizni u motor.Samo tako ces znato da li imas dovoljno benzina jer ja sumnjam najvise na to.Za poduhvat sa desne strane motora kod filtera vazduha treba ti oko 5min za proveru ali da kazemo 10 posto nisi verovatno rasturao.Videces da je prosto samo napred i javi mi sta si uradio..bas me zanima..pozz.. :arflag
Danas sam sa drugom uradiio sve sto si naveo i ustanovili smo da je sve u redu Ali svecice su katastrofa kao i kablovi, pa cu to ovih dana da zamenim da mi ne napravi jos neke probleme :glare:
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Pet Dec 20, 2013 8:52 am

Eto sada znas sta je a obicno se prvo zamene svecice i naravno probao si kablove i vidis da nije komplikovano zato smo mi svi tu da pomognemo koliko mozemo jedni drugima! :arflag Javi kada sredis kako radi masina!
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Ned Dec 29, 2013 10:22 pm

Boxer ti je ko mala bebe ili skao svaki drugi auto koji se vozi na plinu. Trazi dobre sveceice sa tacnom toplotnom vrednosti i dobre kablove. To je osnova ako hoces da ti radi auto 1/1. izvuci dizne iz kucista stavi pod njih isecena dna od plasticnih flasa, skini kabal sa bobine ako je stari tip a ako je noviji skini dzek sa bobine. Nek neko vergla jedno 45s bez prestanka a ti prati kako dizne bacaju. moraju da bacaju maglu tj da rasprsavaju, ako mlazi iole podseca kao kad pustis vodu na slavini dizne moraju na ciscenje. Proveri i dal su dobro kablovi ubodeni u razvdnu kapu. skini svecicu na 1cilindru i nateraj ga u GMT(metodom srafciger u otvor). Zatim na sredini bloka, iza razvodnika/ispod srednjeg nosaca trebao bi da imas okrugli cep skini cep ako gha imas. Kroz rupu treba da vidis strelicu koja je na bloku a na zamajcu slovo T ta dva repera treba da su poklopljena. Kad nateras sve na svoje mesto skini kapu i vidi gde ti stoji palac, polozaj u kojem stoji razvodni palac oznacava 1. cilindar na paljenju. Zapamti gde stoji i vrati kapu. Na mesto gde je palac okrenut ubodes kabal sa 1. cilindra i onda ides redom, ubadas kablove u smeru kazaljke na satu. kabal od 3. cilindra, pa od 2. cilindra pa od 4. kad gledas auto od napred ka nazad. Sa tvoje leve strane do tebe/fara je 1. cilindar od tebe/do kabine 3. sa tvoje desne strane do tebe/fara je 2. cilindar od tebe/do kabine je 4. cilindar. Elem koje je godiste alfica i gde ti stoji ecu? jel stoji na unutrasnjem blatobranu sa vozaceve strane ili iza akomulatora?
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 10:08 am

Alfica je 91 godiste a kop se nalazi sa vozaceve strane, sve sam proverio i sredio problem su bili kablovi koji su oksidirali :cray: :cray: . sada sam sve sredio i super ide. Ali sada mi se pojavio drugi problem stop svetla mi rade non stop :banghead: a komsija koji se razume malo vise od mene u elektroniku kaze da je crko relej za stop svetla i napravio spoj, :blink: . Da ne znas mozda gde se nalazi tal relej da zamenim ;) .
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 10:37 am

U tabli gde su osiguraci su releji za svetla levo..e sada koji je probaj vadi jedan po jedan i videces da li ce svetleti!Da nije zaglavio prekidac kod papucice -pedale dole?
:arflag
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 10:48 am

provericu sutra pa javljam , a sijalice sam morao da skinem jel gore non stop i isprazne mi akomulator za 5 min : :banghead: :banghead:
Poslednja izmena od erdeljan u Uto Jan 07, 2014 11:48 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Koristi dugme "ODGOVORI" a ne "CITIRAJ"
Alfa Romeo in <3
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 11:20 am

Cek, cek, '91. godiste a komp stoji sa vozaceve strane?! skini sa "srce" sa volana. Na zabice je, slobodno povuces prema sebi. Kad skines ispod su na jednom od tri kraka ispisani neki brojevi. 'Ajde molim te procitaj ih i posalji ovde. nema potrebe da vadis sijalice :) probaj da raskacis zice koje stoje na prekidacu. dve buskne imaju samo. i ne mozes da pogresis kad budes vracao. kako god da okrenes dobro je ;)
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 1:27 pm

Los napisao:Cek, cek, '91. godiste a komp stoji sa vozaceve strane?! skini sa "srce" sa volana. Na zabice je, slobodno povuces prema sebi. Kad skines ispod su na jednom od tri kraka ispisani neki brojevi. 'Ajde molim te procitaj ih i posalji ovde. nema potrebe da vadis sijalice :) probaj da raskacis zice koje stoje na prekidacu. dve buskne imaju samo. i ne mozes da pogresis kad budes vracao. kako god da okrenes dobro je ;)
u saobracajnoj pise da je 91 a na volanu ima na dva broja : prvi broj je utisnu u metal 25 02 92 . a drugi je farbom napisan 13 mar 1992, okaci cu slike sto sam slikao sutra, Jel to znaci da je uto 92 god ??
I kako mogu da proverim kolika je snaga auta tj Kw jer kada sam radio prenos nisu mogli da nadju auto pod starim kilovatima pa smo uzeli manju kilovatazu da mi prenos izadje manje .
a na tablici koja stoji na prednjem levom delu sasije pise :
Motore engine 30753
Version 907A3B
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 5:26 pm

Vodi se 65 ili 66kw sto je totalno nebitno..e sada neznam sta si hteo?!Stop svetlo nema veze sa volanom.. :scratch: Zaglavio ti je moguce davac kod papucice za kocenje-prekidac plastican.Ako nije onda ima veze sa relejom.. :arflag
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 6:32 pm

Tako je. 92. godiste je. Pobunilo me kad si rekao da ti je kompjuter sa vozaceve strane. tj na unutrasnjem blatobranu sa vozaceve strane. '92. godine su poceli sa eksperimentisanjem IAW Magneti Marelli sistemom ubrizgavanja. Posto se dobro pokazao preneseno je na ostala vozila. Ugradjivao se i u puntice, nove Pande itd.. naravno modernije verzije. Sto se tice stop svetla uradi ki sto ti rekoh, skini buksne sa prekidaca na pedali kocnice i vidi hoce prestati da sija. ako prestane problem je do prekidaca, ako ne, onda do releja ili negde dalje u instalaciji... Relej zadnjih svetala ti je sa desne strane table osiguraca 3.od gore. E da, sto se tice map(zapravo senzora temperature vazduha tj NTC senzor) senzora, ako je ispravan na 25 stepeni treba da pokazuje vrednost ok 2.1kilo-oma.


30753 oznaku nose motori 1.3 ie, 1.3 iel, 1.4 ie, 1.4 iel
907a3b nose oznaku modeli sa katalizatorom
i imas 65KW :)


p.s. zaboravih, jos jedna mogucnost za nepravilan rad ti je senzor apsolutnog pristiska. on ti se nalazi sa suvozaceve strane na pozarnom limu. Od prilike ispod ruba gde ti je broj sasije :)
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 6:54 pm

Los napisao:Tako je. 92. godiste je. Pobunilo me kad si rekao da ti je kompjuter sa vozaceve strane. tj na unutrasnjem blatobranu sa vozaceve strane. '92. godine su poceli sa eksperimentisanjem IAW Magneti Marelli sistemom ubrizgavanja. Posto se dobro pokazao preneseno je na ostala vozila. Ugradjivao se i u puntice, nove Pande itd.. naravno modernije verzije. Sto se tice stop svetla uradi ki sto ti rekoh, skini buksne sa prekidaca na pedali kocnice i vidi hoce prestati da sija. ako prestane problem je do prekidaca, ako ne, onda do releja ili negde dalje u instalaciji... Relej zadnjih svetala ti je sa desne strane table osiguraca 3.od gore. E da, sto se tice map(zapravo senzora temperature vazduha tj NTC senzor) senzora, ako je ispravan na 25 stepeni treba da pokazuje vrednost ok 2.1kilo-oma.


30753 oznaku nose motori 1.3 ie, 1.3 iel, 1.4 ie, 1.4 iel
907a3b nose oznaku modeli sa katalizatorom
i imas 65KW :)


p.s. zaboravih, jos jedna mogucnost za nepravilan rad ti je senzor apsolutnog pristiska. on ti se nalazi sa suvozaceve strane na pozarnom limu. Od prilike ispod ruba gde ti je broj sasije :)
Hvala na informacijama , sutra cu proveriti za stop svetlo, a sto se tice kompjutera nalazi se na vozacevoj strani a ne iza akomulatora, evo slike :) jel treba tu da se nalazi posto je 92 god ??

Slika
Slika
Alfa Romeo in <3
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 7:49 pm

tako je :)
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 07, 2014 8:54 pm

Ako imas nepravilan rad moze da zeza sto kaze LOS map senzor koji ima vakum crevce koje ide na usisnoj grani.Ima dzek na njemu sa 3 pina.Sa suvozaceve strane je vidi se na slici kod pljosnatog gumenog creva usisa.Ako je skidano nesto ranije i nije vraceno vakum crevo na isto mesto-imas na usisnoj grani 2 sisaljke jedna je sira na nju ide vakum crevce mapa a jedna je uza ..ako je zamenjeno odmah auto radi malo neravnomerno.Probas otkacis dzek map senzora a auto radi na benzinu ako na auspuhu malo zapusi i oseti se benzin znaci da je ispravan a ako nema razlike znaci da je rikavela.Od tog senzora zavisi skoro sve,on salje info kompjuteru za paljenje,koliko da ubrizga gorivo kompj. i ume da trosi kao iscepana ako to nije u redu. :arflag
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sre Jan 08, 2014 4:53 pm

lalicspecial napisao:Ako imas nepravilan rad moze da zeza sto kaze LOS map senzor koji ima vakum crevce koje ide na usisnoj grani.Ima dzek na njemu sa 3 pina.Sa suvozaceve strane je vidi se na slici kod pljosnatog gumenog creva usisa.Ako je skidano nesto ranije i nije vraceno vakum crevo na isto mesto-imas na usisnoj grani 2 sisaljke jedna je sira na nju ide vakum crevce mapa a jedna je uza ..ako je zamenjeno odmah auto radi malo neravnomerno.Probas otkacis dzek map senzora a auto radi na benzinu ako na auspuhu malo zapusi i oseti se benzin znaci da je ispravan a ako nema razlike znaci da je rikavela.Od tog senzora zavisi skoro sve,on salje info kompjuteru za paljenje,koliko da ubrizga gorivo kompj. i ume da trosi kao iscepana ako to nije u redu. :arflag
proverio sam map senzor i pokvaren je tj pokazuje 0.61 kilooma pa cu da ga zamenim za neki dan :) :) hvala na pomoci !\@ Los @ Lalicspecial @
Gde treba da se ubode ima jos jedna cevcica koja se nalazi ispod usisnika valjda se tako zove obelezio sam je
Slika
Alfa Romeo in <3
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sre Jan 08, 2014 10:16 pm

Sto se tice cevcice najbolje da lale pogleda kod njega gde je ubodena pa da uslika.. Elem nema na cemu ;)
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Čet Jan 09, 2014 1:09 pm

Imas na usisnoj grani bas u tom prevcu gde si obelezio siske jedna ispod druge.Na siru sisku stavi.Ako ti nije prikljuceno crevce kada si probao ne mennjaj map senzor vec probaj kada nakacis crevce.Na kraju plastike ima gumeni produzetak koji se navlaci na sisku od usisa.Moguce da je to nekada menjao koliko znam obicno je svuda plasticno crevo crne boje!Bitno je da dihtuju vakumi u tom delu kako bi map senzor radio..Ja bih to ipak probao.. :arflag
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Pet Jan 10, 2014 11:22 pm

lalicspecial napisao:Imas na usisnoj grani bas u tom prevcu gde si obelezio siske jedna ispod druge.Na siru sisku stavi.Ako ti nije prikljuceno crevce kada si probao ne mennjaj map senzor vec probaj kada nakacis crevce.Na kraju plastike ima gumeni produzetak koji se navlaci na sisku od usisa.Moguce da je to nekada menjao koliko znam obicno je svuda plasticno crevo crne boje!Bitno je da dihtuju vakumi u tom delu kako bi map senzor radio..Ja bih to ipak probao.. :arflag

Slika
danas sam proverio za crevce i ima dve siske kao sto si reko stim sto su kod mene obe zauzete jdna ide u regulator pritiska gornja, a drugi nissam utvrdio ona je donja posto je pao mrak pa cu da proverim sutra, ali video sam na onom deli za ulje gde se sipa da ima jedna siska slobodna , da nije mozda tu nesto izmenjano stim da kad upalim auto ovo crevce koje mi je slobodno usisava vazduh tj pravi vakum.... :arflag :arflag :arflag
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sub Jan 11, 2014 8:30 am

dal tvoj auto ima iza levog blatobrana onu posudu za vakum ili vec sta mu dodje, tu ide jedno crevce ...
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sub Jan 11, 2014 10:12 am

Posudu za vakum? To je kanister benzinskih para i svaki verzija za elektronskim ubrizgavanjem ga ima... Osim ukoliko naknadno neki nije izvadio... Ali sve i da ga nema to ne moze da uzrokuje problem koji e kod njega.
@stefanmarija jesi probao ono sto sam ti rekao sa svecicama i pumpom?

Povratak na “Boxer Odeljenje”