Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Maj 30, 2016 5:31 pm

ByMax

Ja sam izneo svoje mišljenje o serviseru kod koga idem i svoje zahteve prema bilo kom serviseru.Niti u jednoj reči nisam tebe lično potkačio,niti bilo koga kod koga održavaš vozilo.To što si mene lično prozvao i implicirao da se bavim nameštanjem bilo čega,govori koliko si pun sebe i koliko ne poštuješ ničiji stav sem svog ličnog.

E sada kada si krenuo u tom smeru,moram i ja tebi nešto da odgovorim,a to je da Dešu ne vole baš svi i to je sasvim u redu i poštujem,ali ga redom ne vole preprodavci automobila u koje ti spadaš upravo ti.
Takođe više ne ideš ni kod Kiće na Ledinama i to samo zato što čovek neće da ugrađuje polovne i najjeftinije delove koje donosiš,jer čovek vodi servis sa renomeom,a o tvom odnosu prema automobilu,najbolje govori i da si duži period vremena jurio plastičara da ti zakrpi usisnu granu i dolivao tečnost što ti je curila na Tbi 159-ci,a sve vreme si je držao na oglasu i tvrdio da je perfektna.
Taj isti Desa,je na pregledu skrenuo pažnju kupcu,na taj "sitan propust" i prodaja vozila ti je propala.
Na kraju si bio prinuđen da kupiš novu granu,jer taj posao niko nije hteo da uradi,a naivnih kupaca nigde na vidiku.
Takođe živo me zanima u kom roku će se ta Giullieta koju trenutno voziš,ponovo naći u oglasima.
Molim te da me ubuduće izuzmeš iz svojih analiza,a ja ću gledati da izbegnem tvoje postove.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Veliki servis

Pon Maj 30, 2016 6:59 pm

byMaX napisao:
Ako mi neko od moderatora ili starih clanova kaze da napisem iskustvo, napisacu ga.
Ja ispunjavam sve uslove, i jos sam par postova ranije predlozio da pisete sve sto imate!
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Maj 31, 2016 1:14 am

Goxy

Ja se nikad nisam ni bavio preprodajom automobila, ne znam uopste odakle ti to. Sale 75 mi je drug, to je sve. Usisna grana je zamenjena cim je otkriveno da je pukao deo plastike povrsine 5 kvadratnih milimetara. Narucena je nova, stajao je auto kod Gorana, ugradjen je originalni nov deo. To stoji i u servisnoj knjizici. Nikada majstoru nisam odneo polovan deo da ugradi u moj automobil. To sto ti je Deša rekao je laž, a kakvu je on stvar uradio - svedoci za to su mi i Markoni i Kića koga pominješ, a kod koga ne idem jer nikada ne mogu da zakažem servis bez frke i čekanja od po dve nedelje.

I dalje ne želim da blatim bilo koga, pogotovo ne sada kad vidim da više veruješ nekom ko laže. Ali ok, njega poznaješ, mene ne i to je ok. Ali te molim da me ne nazivaš prodavcem niti preprodavcem jer je svaka moja alfa prodata za dosta manje para nego sto je kupljena, a svaka je bila u boljem stanju kada je prodata nego kada je kupljena (osim prve 2.4 kojoj je krenuo da se cuje zamajac i kupac je to i znao i dobio je auto za bar 1000€ manje od realne cene). To sto je Deša hteo da zameni deo koji je Kića popravio u zvaničnom servisu (Delta) (usisna grana na mom prvom 2.4 jtdm) je razlog zbog koga nisam više išao tamo. To je zapravo bila poslednja kap. Prvo razocarenje je bio prednji trap na 156 1.9 giuigaro, koji sam zamenio bar 2 ili 3 puta gotovo u kompletu u roku od godinu dana ili predjenih 25.000km. Nijedan auto nema tako los trap. Ali ok. Jako dugo sam bio zadovoljan, ali mi je smetalo glupiranje tipa zakasnim 10 minuta i on napravi dramu takvu da ni izvinjenje ne pomaze. To se desilo i kad sam dosao ranije, u strahu da ne zakasnim i samo da javim da sam tu ispred - na to sam opet dobio nekakvu grdnju. Onda mi je za 159 2.4jtdm na prvom nekom servisu, rekao: jao pa jel ti znas sta se desilo sa ovim kolima? I ja kao: ne?! Kaze: nisu ti Kića i Markoni pricali? I ja kazem: ne, zasto? A on: Pa tu je radjen remont usisne grane, taj auto ne bi trebalo da tako vozis. I ja kazem: ok, nemam sada za usisnu, ali svakako bih zamenio ako je to opasno. On mi je onda rekao nesto u fazonu: ja tebe ne bih ni pustio da vozis auto u takvom stanju. Istom prilikom je napomenuo da treba da, na tri i po godine starom automobilu, menjam one U profile koji nose ceo trap / platformu. Ono sto je debelo skoro kao šina po kojoj ide tramvaj. Jer, to je korodiralo i opasno je da tako vozim. A to ne moze da se naruci nego da polako mi to trazimo na otpadima. Pritom je zamenio i sajlu rucne kocnice, sa kojim takodje nisam imao problem, ali hajde, ako kaze da ne valja... Otisao sam u cudu... Za auto koji savrseno funkcionise, sad treba da dam 600-700+ evra za zamenu usisne, plus jos ko zna koliko za one šine...

Odem ja kod Kice da pitam sta i kako... I on mi kaze jeste reparirano je, nosac nekog dela koji otvara nesto je zamenjen, (licno se ne secam detalja, ali strugar je napravio deo identican originalu, jako jednostavan zahvat, i to je promenjeno). Ja pitam, jel to za zamenu, ne prodajem kola, ali ako putujem negde daleko, postoji li opasnost? Kaze on meni - kakva opasnost? Jel ima nekih problema sa radom, mehanicki, na kompu, bilo kakva greska i da li sam nesto primetio da lose radi? Ja kazem da nisam... I on kaze: onda ne menjaj nista. Pricu sam ispricao posle i Neši sa altine i Rodi i oni su kačili na računar i gledali usisnu i rekli da ni oni ne bi menjali taj deo jer sve radi kako treba... U ta dva servisa su mi takodje rekli da gotovo nema alfe koja je iz neke od severnih zemalja (ova je bila iz nemacke), kojoj nije krenula korozija tih šipki dole i da je to toliko debelo da bi potpuno truljenje trajalo vise desetina godina. A tada, inace, nije bas bilo 159-ki po otpadima...

Desa se posle javio i rekao da bi on trebalo da poruci onu usisnu i ako ja nemam para da nije frka ni da dam na rate. Ja sam rekao da ne smatram da to treba da se zameni na sta se on naljutio, a ja sam prestao da idem kod njega.

Pet godina kasnije, covek koji je hteo da kupi tbi je oterao kod Dese, ja sam mu samo rekao da mu ne govori ciji je auto (mada kapiram da covek to i zna :)). Usisna je crkla u voznji ka Deši... Kad sam kretao, nije bilo lokve vode u garazi (proverio sam kad sam se vratio nazad). Dakle, crklo je kad sam dolazio kod Dese (ili dok je taj lik probao kola koja sam mu dao, a ja seo u njegova auto jer nisam hteo da se pojavljujem kod Deše)... To znam jer je auto prethodno vozio i detaljno pregledavao matorac o kome sam takodje pisao u tbi topicu i koji me je zavlacio i nije kupio kola. Par dana kasnije, Desa gleda auto koji nema rashladnu tecnost. I naravno da kupac odustaje. Nakon toga, odlazim kod Gorana i on kaze usisna ti kosta 55.000 i ceka se 10 dana. Probaj da odneses kod plasticara mada ne verujem da ce hteti da ti to iko uradi. Otisao sam kod jednog i tako je i bilo. Usisna je i dalje kod mene i mogu da slikam ko ne veruje. Parce plastike tamo gde prolazi voda, se okrnjilo i nista ne bi ni falilo da moze da se zakrpi jer je ostatak grane potpuno ispravan. No, posto to ne moze, lepo sam dao 55.000 i ostatak za ruke kao sto sam nakon 10 dana dao pare i za novu posudu ulja za servo koja je isto mogla da se popravi, jer sam vec imao kupca... Sve ovo je bilo bas tako, kao sto sam i pisao u topicu o svakom automobilu koji sam imao. I sa svakim kome sam prodao automobil sam ostao u odlicnom kontaktu, ako mi vec nije bio prijatelj... Inače, moja prva 159 2.4 jtdm se jos vozi, zamenjen je onda jos zamajac i kvacilo. Usina nikad nije dirana. Auto gura 270.000+ i radi bez da je imao vecih ulaganja...

Zato, Goxy, smatram da je ruzno da pricas neke druge price, jer to nisam ni krio, sve stoji u topicu o tbi i tako je i bilo). Tvoj post nisam citirao da bi te uvredio. Niti sam rekao išta ružno, niti na ličnoj osnovi pa očekujem izvinjenje jer 1) niti sam prodavac automobila (bavim se necim sto ne moze biti dalje od prodaje automobila), 2) niti sam to sto si rekao i kako si me vec okarakteisao, a pravo za to ne mislim da imas i jako je ruzno da tako razgovaras sa nekim. Niti sam tebe pominjao, niti karakterisao. O tome kakav sam mozes da pitas nekoliko ljudi ovde koji me licno poznaju. I da znas da si me ovim postom, iznoseci uvrede po licnoj osnovi, neistine vezane za preprodaju (svaka alfa je bila kupljena za moju zanimaciju, ne za prodaju) i ove druge stvari - jako uvredio. Ruzno je, pogotovo zato sto ja tebi nista ni priblizno slicno nisam rekao i zato sto zaista imam jako lepo misljenje o tebi. I ne znam zasto te je sve ono uvredilo, cini mi se i vise nego sto bi samog Dešu. Uostalom, javilo se jos ljudi ovde sa slicnim stavom / misljenjem / iskustvima. Moguce je da ti je Deša pričao o svemu ranije, pa si stekao nekakvu sliku o meni, a ona je potpuno pogrešna...

P.S. Najvece lazi koje si izneo:

1. Nisam znao da auto nema rashadnu tecnost, jer je bila zima i minus, a auto je pregledan nekoliko dana ranije pa nisam ni otvarao haubu da nesto proverim.

2. Nisam danima trazio coveka da mi okrpi usisnu nego dva sata. Sa mnom je isao clan foruma Duke Nukem, koji je isao sa mnom. Svojim kolima. Ja sam moj auto doterao do Gorana tako sto sam za tih 5 km dva puta dolivao rashladnu tecnost i vozio bukvalno na leru (ventilator se nijednom nije ukljucio.)

3. NIJEDNOM majstoru NIKADA nisam doneo deo da ga ugradi. Ni nov ni polovan (naravno sa izuzetkom brembo kljesta a znamo kako se to zavrsilo :)). Delove je nabavljao i Kica i Desa, a posle i Goran i Roda i Nesa kad je trebalo. To sto si pomenuo Kicu moze samo da znaci da si ili izmislio, ili je on izmislio ili me pomesao sa nekim. Cetvrte nema. To je jos jedna stvar koja je potpuno atipicna za mene. Osim toga sto nikoga nikad ne zajebem pri prodaji i sto svi (najvise ortaci) vole da kupe od mene (komp, telefon, bilo sta), je zato sto znaju da sam jeziva picajzla i da cuvam stvari. Nikad nisam ugradio losiji deo ako znam da ima bolji u redovnoj prodaji, cak ni kad nisam imao para, a pogotovo ne sad kad sam "u mogucnosti..."

4. djulijetu cu prodati kao i svaki drugi auto. Kad budem hteo da kupim drugi. To je moja stvar. Nema veze sa preprodajom. Imao sam 6 159-ki, i ako zato mislis da sam budala, to je ok, ali ni na jednoj nisam zaradio. Nikoga nikad nisam pokusao da prevarim, a kamoli u tome uspeo. I ni na jednoj alfi u zivotu nisam zaradio pare, samo sam gubio i to i previse. Bukvalno sve sto si izneo je kompletna laz. Ja imam svedoke za sve sto kazem, pa ako zelis, mozemo da se teramo dok se ne kaze istina. Stojim pri onome sto kazem i za sve imam svedoke!
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Maj 31, 2016 2:44 am

5. moj komentar o Desi je mnogo stariji od incidenta sa TBI i usisnom. Ja sam pisao da sam imao lose iskustvo pre vise godina, nekoliko puta, svaki put kada mi zasmeta generalan ton foruma na temu "Desa je bog". Nisam ljut zbog TBI-ja, jer je to normalan peh koji se desio i nije vezan za njega.

6. Prica da sam vozio sa pokvarenom usisnom nema nikakvog smisla. Auto je gubio pola litra na kilometar. Kada je Desa dosuo tecnost i potencijalni kupac odustao, TBI je opet bio prazan za 7-8km koliko je trebalo da dodjem do NBG. Ne postoji varijanta da se to precuti, cak i da sam to nameravao. Popravio sam to i vozio sam auto. Ni poslednjem kupcu nisam spustao cenu jer sam auto drzao na oglasu samo zato sto znam da ce se tesko prodati, pa sam kontao, neka ide onome ko bas hoce da uzme dobar TBI. I to se desilo i sada nisam kupio auto koji sam zapravo zeleo, nego vise zato sto je bila dobra varijanta u tom trenutku - Giuliettu i dalje ne volim ni izbliza kao 159.

7. Prica o preprodavcu takodje nema smisla jer sam svaki svoj auto vozio godinu dana kao neki minimum. Prvi sam vozio i duze. Od 2008 do 2010, ostale po godinu dana, Breru pola godine. Nema smisla ta prica jer sam svaki registrovao i servisirao i cuvao, sredjivao, polirao, zafarbavao gde treba i ako treba. Svaki je otisao znatno povoljnije nego sto je kupljen. Svaki je vec kupljen od preprodavca, Sase Supica iz Balkana po regularnoj ceni sa oglasa (mozda par stotina jeftinije ili skuplje ako sam resto davao na rate). I na kraju, prica ti nema smisla jer nijedan prodavac ne bi kupovao 2.4jtdm da prodaje, a pogotovo ne i da ih registruje na sebe, cime se gubi povoljnost da auto bude prvi put registrovan na kupca bez ponovnog placanja poreza na prenos. Preprodavac takodje ne bi 2010 godine prodavao svoj 2.4jtdm za 6300e, sto je bila cena samo zato sto je Srbima realnih 184.000 km koliko je imao, bila velika jer boze moj, svi su na 120 do 140.000 predjenih km. Preprodavac bi to stavio na 132.000, reprairao bi zamajac i prodao ga na 9000, koliko su se kretale 159-ke u takvoj opremi i tako ocuvane...

apsolutno je sve sto si rekao kompletan BS i ne znam zasto si se trudio da izmisljas i da me ovde diskreditujes... forum sluzi da ljudi iznesu iskustva, a istina se ne moze sakriti. Ti razmisli zasto jedan majstor zeli da zameni delove koji nisu za zamenu, zasto samo on nabavlja delove i koliko se ugradjuje i zasto se to nije desavalo samo meni, nego i drugima (da, cak i onima koji nisu preprodavci).
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Maj 31, 2016 5:27 am

Znas ti dobro sta si napisao o mom misljenju,cim se neko ne slaze sa tvojim stavom ili je pristrasan ili nema pojma.
Ovo je tema o servisima i svako ima pravo na svoj post i misljenje,a tvoje replike na necije iskustvo sa nekim serviserom,su odraz tvoje arogancije.
Drzi se svog iskustva i iznesi ga,bez omalovazavanja drugih koji imaju drugacije iskustvo i bez repliciranja,ako tebe licno niko nije pominjao.
Uopste me ne zanima da branim niti jednog servisera ali me zanima,sto ti je virus besplatna reklama za svako tvoje prevozno sredstvo.Praticemo situaciju,da vidimo u kom roku ce se i ovaj auto naci u oglasima ;)
Umesto sto pises kilometarska obrazlozenja,bolje uplati komercijalno oglasavanje na ovom forumu,posto ti ocigledno svi sluzimo iskljucivo kao publika i potencijalni kupci bez prava na svoje misljenje.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Maj 31, 2016 9:41 am

Jako je zanimljivo sto i dalje mislis da sam prodavac. Stvarno ne bih imao problem da uradim upravo to sto si rekao da jesam. Nijedan auto nije oglasen ovde, niti je prodat forumašu. A ja sam cak ljudima koji su kupili auto od mene uvek govorio "pogledaj na arcs, imas topic o kolima, slobodno se registruj, itd."

Djulijetu mozda zamenim, kao sto sam 100x pricao... Za bmw, mozda za drugu Djulijetu jer me krckanje ove nervira (samo za drugu sa tct-om i to zamena uz doplatu, kod mog prodavca, jer me prodaja kupcima jako zamara i nervira, a ti bas kazes da se time bavim." Mozda delujem arogantno, sasvim je razumljivo i nije prvi put da neko nekoga proceni lose na forumu... Recimo, na benchmark forumu, na kome sam moderator od 1999. i sajt na kome sam pisao najvise i bio urednik skoro
10 godina... Postoji topic "primedbe na prodavce" u kome nikad nije pomenjeno moje ime. 5000 ljudi je bilo na mojoj gajbi, prodao sam na stotine maticnih ploca i grafickih i nikad se niko nije pozalio na mene kao prodavca. Uvek sam prodavao ispod cene, a oglasi su bili poznati po rekordno brzoj prodaji. Zato mi je žao - što ljudi koji su kupovali od mene, bilo tada bilo sad i oni koji su me upoznali, nikada nisu rekli ruznu rec, a ti jesi, i to bez ikakve osnove. Ja bas jako dugo nisam izneo ono sto se desilo, a svedoke imam i ako je potrebno, ljudi mogu da se jave i kazu kako se secaju da je bilo. Zaista nemam nikakvog razloga da lazem bilo koga...
Turismo Internacionale
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 12:59 am

Sve u svemu, slozicemo se da mesija nije bezgresan i da ima brdo drugih majstora koji mu pariraju ili su cak i bolji.
Nema gorih ljudi od alfista.
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 6:12 am

Ne poznajem nikoga od Vas i naravno da nemam ništa ni protiv koga od Vas, a ne poznajem ni majstore i servise o kojima se vodi diskusija, tako da smatram da mogu biti objektivan i nepristrasan.

Ono što bih dodao samo na celu ovu priču, a pritom napominjem da se ne odnosi ni na koga odavde, svako i treba da ima svoje mišljenje i razloge, ali jedno je sigurno, ''Dok je ovaca biće i šišanja''. Bilo i biće, stara izreka.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Veliki servis

Sre Jun 01, 2016 6:48 am

byMaX napisao:
G0XY napisao:Mene lično popusti,jeftin pristup kod majstora i zamena samo onoga što je nužno uopšte ne zanimaju.
Zanima me da platim punu cenu ali da dobijem sledeće:

-Što brže dijagnostikovanje i otklanjanje postojećeg problema (moje vreme je ovde najdragocenije)
-Domaćinski odnos prema mom autu,odnosno da pogleda i druge najbitnije sklopove,a ne da mi odmah uzme pare, da mi nogu u dupe,kako bi primio sledeći auto i da ga boli dupe što ću da imam uskoro problema
-Pre nego što odradi to drugo što je našao,nazove me telefonom i objasni o čemu se radi,kaže cenu,a posle mi i lično obrazloži razlog zamene
-Ugradi kvalitetan deo za koji on garantuje,a ne da posle izvesnog vremena gubim vreme na reklamaciju
-Ostavi čist auto,bez da mi usere patosnice,volan i ostavi smrad od duvana
-Ne steže mi sigurnosne šrafove pneumatskim pištoljem i ne hvata se masnim prstima za auto i posebno felne
-Ne ostavlja mi čekić na krovu i haubi,ne obara mi točkove na zemlju,ne vraća mi musav poklopac motora
-Da mi se on ili pomoćnici,ne vrzmaju u masnim radnim odelima,neopranim danima oko kola ili nedaj bože sednu u njih
-Ne uvozi mi auto u masnu,prljavu i prašnjavu garažu,u kojoj se alat pere jednom mesečno
-Kada radi veliki servis,da mi gratis očisti usisnu granu,egr ventil i odradi razne dijagnostike
-Kada izađem sa servisa da znam i da su mi šarke podmazane,a maglenke i farovi podešeni
-Da me iznenadi i otkloni mi gratis neku sitnicu za koju nisam ni znao (npr promeni neke žabice,vezice itd..)
-Da mi ne vrati auto,a da ga nije isprobao i da garantuje da neće biti nekog popravnog
-Sve zamenjene delove mi pokaže nakon zamene,a ja dobro znam koji su bili delovi na mom autu
-Da je vozio i vozi samo Alfe,a ne iza ćoška da je parkiran Fiat Doblo ili Opel
-Da mu ne piše obaveštenje u servisu "Radimo samo Alfine dizel motore",a kada ga pitaš za selespeed menjač da me gleda belo
-I još jedan bitan razlog,a to je da mi je blizu,a ne da do njega ide autobus ili šinobus na svakih 45min


Što se mene tiče,moje iskustvo sa Dešom je ovakvo,a ispravnost i stanje mog auta je odraz mog servisera i odraz mene kao vlasnika,kome ću da dozvolim da stavi ruke na njega.
Svako ima pravo na svoje mišljenje i svako ima pravo da izabere onoga,ko najviše odgovara njegovim potrebama i shvatanjem održavanja.
Rasprava zašto ovaj majstor,a ne onaj je totalno glupa.
To sto si napisao je pristrasno, izvini, ali moram to da ti kazem. To je kao kad prave tendere za nabavku u drzavnim firmama pa stave Thunderbolt port jer ih ima samo Mac i zele da im Apcom proda iMac-ove, a ostale ponude su za show only. Sve sto si nabrojao bi ti pruzio recimo i Servis Goran sa altine, apsolutno sve, osim sto covek servisira i Fiate i ne znam da li vozi Alfu. Te stvari su potpuno nebitne. Pored toga, tamo imas i fiskalni racun za sve sto placas, mozes da platis karticom, preko racuna i da dobijes gotovinski. Osim toga, ne ide se sinobusom tamo, ima parking ispred, a ne gusto spakovanu ulicu, niko te nece uciniti da se osecas jezivo ako si svratio 15 min ranije ili kasnije od najavljenog vremena, usled postojanja ili odsustva guzve.
Ne znam koje iskustvo imaš sa Goranom, ali ja kod njega Stila više ne vozim. Kako sam mu doveo desetak mušterija tako su i otišli.

Ne mogu za dva servisa da se porede, dve planete. Goran sjajan bio svojevremeno, ali ovo danas nema blage veze sa servisom o kom sam pisao hvalospeve na FLCS.

Edit: kod Gorana sam održavao auto punih 8 godina.

Tapatalk
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 7:26 am

Moje iskustvo sa Goranom ne traje mnogo. Otisao sam tamo jer sam hteo da zamenim usisnu sto pre (a kod Rode nisam mogao da zakazem brzo). Pored toga, promenili su mi jos i ulje u menjacu na tbi (preventivno, moj neki trip nakon citanja alfa owner foruma) i bocicu ulja za servo i servo ulje, jer je odjednom i servo krenuo da se cuje, sto je odmah reseno.

Kad vec pisemo o nekim iskustvima, mozemo li makar na kratko da cujemo sta se zamera tom servisu?
Turismo Internacionale
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 8:46 am

moth3 napisao:Sve u svemu, slozicemo se da mesija nije bezgresan i da ima brdo drugih majstora koji mu pariraju ili su cak i bolji.
Drug..samo preciziraj u buduce..jer to "sloziceMO se"..ne stoji...bar kada sam ja u pitanju.
Kao sto rekoh..kakvih likova sam se sve nagledao u servisu..ja bih bio jos gori od "mesije".
Svako ima puno pravo da svoj posao vodi kako on misli da treba,i pravo da bira sa kim ce da radi.Ja to podrzavam,jer se u svom poslu ponasam isto..
Kao sto i mi imamo puno pravo da biramo servis u kojem odrzavamo auto.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 9:58 am

byMaX napisao:Moje iskustvo sa Goranom ne traje mnogo. Otisao sam tamo jer sam hteo da zamenim usisnu sto pre (a kod Rode nisam mogao da zakazem brzo). Pored toga, promenili su mi jos i ulje u menjacu na tbi (preventivno, moj neki trip nakon citanja alfa owner foruma) i bocicu ulja za servo i servo ulje, jer je odjednom i servo krenuo da se cuje, sto je odmah reseno.

Kad vec pisemo o nekim iskustvima, mozemo li makar na kratko da cujemo sta se zamera tom servisu?
Odličan servis je postao brljiv servis. Srećom u vreme kad sam ja počeo da vozim Alfu, Goran je odbio da je održava, sa argumentom da ne radi Alfe. Vidim da se sad stvar promenila, što pozdravljam. Kažem _srećom_, jer se u međuvremenu desilo nekoliko pehova, od kojih je kap koja je prelila čašu crkavanje alternatora na Stilu, kad je sestra sa malom bebom krenula na Balaton. Vikend, Mađarska, auto mrtav, puši se sve iz haube - poštedeću vas predivnog iskustva koje sledi.

Ni po jada što je crkao alternator, to se dešava, nego što je nedelju dana pre toga auto bio kod Gorana u servisu, sa jasnim opisom kvara, čudnim zvukom ispod haube, greškom alternatora na BC i umesto da reše stvar, obrisali su grešku i rekli teraj dalje, sve je to u redu.

Da ne reklamiram već dovoljno izreklamiran servis za Alfa Romeo (i pozitivno i negativno ovde), koji od tog trenutka održava i Stila (na moju molbu), ne samo moju Alfu, a zatim još nekoliko drugih automobila kojima sam servis preporučio - Fiat i Alfa.

Da li je potrebno posebno napomenuti, da sam čoveku dovezao Stila, kome znam apsolutno sve mane, kako i ne bih kada auto vozim od početka 2007. godine, i NIŠTA mu nisam rekao, nego da me zove kad ga pregleda - a on mi je dao spisak sa tim manama, svim do jedne. Niti jednu nije promašio. Čuveni spisak šta sve treba promeniti i koliko je hitno, svi znaju kako to izgleda ko je ikad odvezao auto na prvi servis tamo.
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 11:39 am

@ZEPELINBG

"Slozicemo se" i te kako stoji, naravno ne mora da obuhvati celokupnu audiciju ovog foruma, pa cak ni vecinu. Naravno, neka bira covek sta hoce da radi, a sta nece.. Niko ga ne tera da bilo kome popravi auto. Ovde se pise da bi se iznela iskustva sa majstorima, pa i sa mesijom. Koliko vidim postala je privilegija odrzavati auto kod mesije i da to treba posebno naznaciti pri prodaji...

E sad to sto ga neki hvale ne mora da znaci da ne postoje oni kojima on nije nista posebno. Ne planiram da donosim majstoru bombonjere i buket ruza da bi se odnosio prema meni kao sto i treba da se odnosi prema musteriji. Za pare koje uzima, trebao bi on musterijama da donosi cokolade i bombonjere.
Nema gorih ljudi od alfista.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 12:18 pm

Naravno da postoje i zadovoljni i nezadovoljni..kao i kod svakoga. I naravno da ne treba niko nista da mu nosi..to sam naveo kao moj odnos prema ljudima..a ne podmicivanje.
Za te "pare koje uzima"..necu komentarisati..kao ni ulaziti u dalju raspravu.
Ja ga itekako razumem i podrzavam...toliko!
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 12:34 pm

Ja ću samo nakratko da se ubacim u raspravu sa kratkim - 5ogodišnjim održavanjem Italijana...
Punto JTD, Alfa JTDm i Seićento benzin.

Punto održavan kod tog Gorana bez problema, mada sa Puntom i nije bilo problema, niti jednog. Čim je došao Seićento sa prvim pravim problemom nije znao da postavi dijagnostiku i još je bio jako drzak. Klasična diskvalifikacija.

Kako sam kupio Alfu, odmah sam otišao kod Deše da zamenim famozno crevo, te mi je čovek za to tražio nešto oko 10 000 ili sl i 2 dana da stigne crevo. S obzirom da sam znao cenu creva, te da shvatam koliko je "težak" posao zameniti ga, uljudno sam pozdravio čoveka i više se nikad nisam pojavio kod njega.

Nakon toga servis Laki sa brda kod Pece održavan auto i nemam reči zamerke, eto samo za moj ukus su momci toliko pretrpani poslom da nemaju vremena da se posvete kolima koliko bih ja hteo, a vidim da sam ja mala maca za mnoge ovde... Znači ako ti Deša kaže "zameni ceo auto", kod Lakija će ti reći "zameni levu viljušku, a desnu nemoj dok ne procvili", što je potpuno drugarski i pošten stav, samo što je mene smaralo da posle 10 dana kad je procvilela i druga opet idem i ostavljam auto... Sve u svemu dobri momci.

I treći je Brana iz Vranića, deluje da zna Alfu u dušu, pedantan je i hoće da se posveti, pritom ima i 147ice za rasturanje i deluje kao dobra njuška, tako da sam prešao tamo, iako mi odlazak do Vranića i nazad sa radom oduzme dosta vremena.

Što se mojih očekivanja tiče, bitno mi je da čovek zna svoju struku, da je pedantan, da hoće da se posveti a ne da otalja problem i da nije prevarant (jer se to na kraju krajeva uvek provali). Bottom line je da je po meni ima još majstora koji su Dešinih kvaliteta, ali se bave samo opravkom kola ne i šišanjem... Ko ima normalno neke svoje preference i zahteve, podržavam svakog u svom izboru.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 01, 2016 1:04 pm

Papa Sle

Odličan post,profesionalan,izneo si svoje viđenje stvari i iskustvo i nijednom rečju nisi omalovažio nečije drugačije mišljenje.
Ovako treba da izgledaju svi postovi u ovoj temi,bez prozivanja drugih kolega,bez citiranja i repliciranja,bez ironije i teološke psihoanalize prema drugačijem mišljenju ili iskustvu.
Svako bira servisera prema svom ukusu,a da li će da ga smatra za mesiju ili crnog đavola,to je svačije lično pravo.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
markovl988
Garaža: Alfa Romeo GT 1.8 Ts
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bele vode, Beograd
Postovi: 49
Pridružio se: Čet Mar 31, 2016 11:11 am

Sre Jun 01, 2016 2:28 pm

Preporuka za Afa Servis Brana u Vranicu, uradjen veliki servis, drugarski pristup, sve lepo obajsnjeno, sve pohvale za Branu i Nemanju :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
MisaM
rookie
Garaža: Alfa Romeo 145 1.6 16V TS 1998
Lokacija: Ruma
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jun 06, 2016 7:52 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jun 06, 2016 8:21 pm

Dobro vece Alfisti :D
Od pre 3 dana sam postao ponosni vlasnik Alfa Romeo 145 1.6 16V TS 1998 godiste i posto se jos snalazim po pitanju svega oko nje a pretpostavljam da ste vi kao clanovi vise upuceni i od google-a imam jedno pitanje za vas...Koga mi preporucujete u Sremu od Alfa servira/majstora i gde bih najpovoljnije mogao nabaviti delove za nju?
Unapred zahvalan na odgovoru :D :arflag
║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
™ © ΘRIGINAL PRΘFILE ®
StojkovicS
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark 88kw
Lokacija: Vrsac
Lokacija: Vrsac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre Maj 25, 2016 7:07 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Jun 12, 2016 1:40 am

Ovo i mene zanima,samo sto je moj reon Banat,tj Vrsac i okolina. Delovi manje vise,toga ima po oglasima i ostalo,ali majstor za Alfe u mom delu Srbije?
"Rude boys called Gravediggers will never die!"
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 14, 2016 10:40 am

Sve pohvale za servis Toma iz Resnika, jedina mana je lokacija.

U mojoj temi pomenuo sam slučaj da mi je na skidanju DPF-a skinut kazalizator (!), a DPF ostavljen. Rađeno je u poznatom servisu kod Miše, Mali Mokri Lug, gde je jedan od mehaničara odradio taj sjajan posao. Puka sreća je da nisam pošao na neki put i napravio štetu na turbini.
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 21, 2016 9:36 am

Evo informacija za sve koji bi auto odrzavali kod dobrog,prvenstveno coveka pa zatim i majstora.

Vlada je pekao zanat punih 17 godina(jos je bio u skoli kad je poceo)kod Dese.
Otvorio je svoj servis u Malom Mokrom Lugu,za decka samo reci pohvale.

Auto servis T&M

Partizanska 28,Mali Mokri Lug.

Vlada
069/11-47-156

Servis i polovni delovi

10-20 % popusta na delove i usluge članove kluba sa važećom članskom karticom.
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
misar
Garaža: Fiat Bravo 1.8 GT
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Apr 17, 2010 2:02 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jun 24, 2016 9:15 pm

Što se tiče servisa u NS, da li neko ima noviji komentar o servisu Luka?
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Jun 25, 2016 11:33 am

ja sam proslo leto kod njih na 166 zamenio prednje opruge, ok momci, brzo i povoljno uradjeno bez filozofije bilo koje vrste :)
misar
Garaža: Fiat Bravo 1.8 GT
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Apr 17, 2010 2:02 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Jun 26, 2016 9:06 am

Danas više nisu u Živojina Ćuluma već u jednoj sporednoj ulici.
Tako je bilo i kada si ti bio prošlog leta?
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jul 04, 2016 10:44 pm

Jedno pozitivno iskustvo koje bih podijelio sa vama: Jako dobar drug i bivsi kolega je bio kod Gorana na Altini na servisu. Auto su popravili, predali i covjek krene za sloveniju. Desilo se da jedan dzek nije uboden do kraja i nakon 200 km autoputa, pojavi se greska na displeju da alternator ne radi i da treba zaustaviti auto sto prije. Decko skrene na prvo odmoriste koje nije bilo obiljezeno i pod radovima i preleti preko nekih ivicnjaka, slomi nosac motora i nesto oko viljuske. Plati slep i nuznu popravku, ode do slovenije i nakon povratka podje do Gorana. Cuvsi pricu, covjek mu gratisc popravi sve sto je stradalo i isplati troskove slepa i popravke jer je smatrao da je on kriv. Usput mu dao popust na buduce popravke. Iako nije bio u zakonskoj obavezi, covjek je maksimalno ispostovao. Neko ce reci da je trebao da pazi na prvom mjestu da se to nikad ne desi, ali ljudi grijese. Mislim da je ispao ljudina na kraju, ipak.
Assumption is the mother of all fuckups

Povratak na “Area Servizio”