Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 6:13 pm

Meni ste nejasni i vi ljudi koji tako olako ostavite kljuceve i kazete menjajte a ne pitate za cenu, na takvima se i rade te stvari...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 6:28 pm

Pa jbg Milorade nisu svi ljudi isti. U nekom normalnom svetu bi vlasnik auta trebao da se ponaša tako ostavi ključeve i kasnije pokupi kola, a ne da mora da se saginje pod auto i blene pod haubu da mu nešto majstori nisu sjebali ili ostavili otvoreno.
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 6:41 pm

Mislio sam na tip ljudi koji ne pita za cenu radova i delova pa se posle sokira kako je nesto skupo.

U normalnom svetu bi vozili svi kola dok im ne istekne lizing i za to vreme bi samo ulje menjali i po koji set diskova i plocica... Ovo je Srbija, majstori pricaju jednu pricu, musterije drugu i tako u krug. Svako svoj dinar ceni najvise. Nekima je malo, nekima puno. Ja ne ostavljam kola kod ljudi u koje nemam poverenje, prosto i jednostavno.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 6:43 pm

Treba na vreme skontanti da Srbija nije normalan svet, ne samo Srbija jer nije samo ovde tako sa servisima... pratim npr onu AlfaBook grupu na fejsu, bude tu i tamo nekih "servisnih prica" i na zapadu :)

Inace u pravu si, to bi trebalo tako da funkcionise ali na zalost nije tako.

Ta bordo 166 je ovde komentarisana, neko se raspitivao, u sobi Planiram kupovinu. Znaci auto je ipak vredilo te pare sa oglasa, jer vecina tih problema koje si imao je mogla jeftinije da se sredi a i u pitanju su redovne potrosne stvari, uz veliki servis i resavanje tog cimanja prakticno je dobar auto u pitanju.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 7:12 pm

Da, meni sec dopadala, bordo sa nekim svetlim enterijerom.
Korisnikov avatar
Brzi
Garaža: Alfa 156 sw 2005 1.9 jtd 16v m-jet
Lokacija: Beograd
Postovi: 57
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 8:58 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 10:20 pm

Mislim da u ovoj temi treba da se rezimira i napravi spisak servisa majstora sa kontaktima koji znaju posao i kojima mozete ostaviti auto na servis bez straha da ce pokvariti nesto naplatiti nesto sto nije itd.Ja procitah celu temu i ne znam kod koga u BG odvesti auto na pregled dijagnostiku ko je dobar majstor posten i realan sa cenama??
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Feb 29, 2016 10:54 pm

Pa teško da postoji majstor koji nikada nije napravio neki manji ili veći kiks, dešava se i najbiljima kako kažu. Ovde uglavnom nađeš negativne kritike jer retko ko piše pohvale.
Korisnikov avatar
-Alex-
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Jan 07, 2016 10:36 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Mar 01, 2016 7:33 am

DjomlaN napisao:Ta bordo 166 je ovde komentarisana, neko se raspitivao, u sobi Planiram kupovinu. Znaci auto je ipak vredilo te pare sa oglasa, jer vecina tih problema koje si imao je mogla jeftinije da se sredi a i u pitanju su redovne potrosne stvari, uz veliki servis i resavanje tog cimanja prakticno je dobar auto u pitanju.
Od skoro sam na forumu pa ne znam da se pisalo o njemu... U svakom slucaju, resio sam da dovedem sve u red, makar kostalo malo vise. Bice mi zahvalan naredni vlasnik. :D



Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Mar 01, 2016 8:31 am

pa kad sve saberes ako auto bude tip-top nece to biti veca cena nego da si nasao u takvom sredjenom stanju napolju i uvezao... jer 166 mjet sa automatskim menjacem kod nas na oglasima nema a da je bez problema :)
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Mar 01, 2016 9:17 am

Mislim da nadjes pre svega majstora koji je dobar lik, ja sam sa Branom iz Vranica i Pedjom kod ceraka imao samo pozitivna iskustva...nemoj da bacas pare, nego postepeno sredjuj stvar po stvar... Sredi auto u topu i imas jednu od najjacih ladja a sigurno najlepsu ladju ma forumu..
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Mar 01, 2016 11:40 am

Tenore ima još uvek najlepšu 166 ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
-Alex-
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 19
Pridružio se: Čet Jan 07, 2016 10:36 am

Uto Mar 01, 2016 1:13 pm

Za mene je vise sredina i "ne istice se"... bitniji mi je osecaj u voznji. Da bi izbegao cimanje na 2000 vozim ga sa malo vise gasa dok se to ne popravi. Motor su bas sredili da se lepo cuje, iako je dizel.

A za majstora, vise bi mi trebao neko u Novom Sadu nego u Beogradu...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
markok
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 3:52 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 03, 2016 2:53 pm

Pozdrav kolege, od pre 2 dana sam vlasnik 159, 1.9 JTDm 16v :) Auto mehanicki deluje kao da je iz fabrike, medjutim svakako bih odvezao na dijagnostiku, generalni pregled, veliki servis, posto nemam servisnu knjizicu...

Ne bih da mi neko nakarika brdo stvari koje ne moram menjati, i osamari po usima

Cuo sam preporuke za Mikija iz Zemuna, koji radi samo Alfe. Ima li ko sta za i protiv, ili da teram u V&B?
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 03, 2016 5:14 pm

Dobri, su obojica :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 03, 2016 5:49 pm

Ali nek ti Miki bude prvi izbor.
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
markok
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Beograd
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 3:52 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 03, 2016 10:04 pm

Zahvaljujem na potvrdi :) Za coveka sam cuo ekstremne reci hvale....

Ovo mi je prva Alfa, kupio sam je pre 3 dana, iz uvoza. Nemam servisnu knjizicu, ne prijavljuje nikakvu gresku...Jeste da motor prede kao maca, ispod haube je kao u hirurskoj sali, trap u voznji deluje kao da je iz fabrike izasao. Nekoliko Alfista mi reko da auto u takvom stanju nisu videli, ali opet bih da proverim i uradim sve servise :)

Posle servisa cu uraditi predstavljanje, da ne ureknem :)
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Mar 09, 2016 8:28 pm

http://www.stojanov.rs/blog/zamena-kais ... vnoj-ceni/

Neka akcija, pristojna cena, ukoliko se radi o originalnim delovima.
Korisnikov avatar
stojshic
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Bela Crkva
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Feb 27, 2015 9:04 pm

Čet Mar 10, 2016 6:38 am

Jedan veliki + od mene za majstor Tomu iz Resnika. Prvi put radio veliki servis na mojoj Alfi, oterao kod coveka, sve završeno isti dan. Rekao mi čovek šta ne valja, i vrlo pošteno rekao da nešto od toga nije hitno i da on na svom ne bi još menjao, ali da znam da treba... (to za stvari koje ne spadaju u veliki servis). Deluje mi skroz pošten i brz čovek, bez komplikacija

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 17, 2016 2:31 pm

Da li neko ima iskustva sa kit komercovim servisom u Vojvode Stepe 2,pored prodavnice.Trebalo bi da menjam prednje diskove i plocice koje bih kod njih i kupio.
Show Must Go On
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 17, 2016 2:35 pm

Pa brate, ako ne znaju da zamene diskove i plocice onda jbg. :)
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Mar 17, 2016 3:24 pm

hahaha hahaha hahaha

Samo nećeš moći to bez najave da uradiš oni su stalno u gužvi, pozovi servis i zakaži termin.
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Mar 18, 2016 6:42 pm

alfabg napisao:Da li neko ima iskustva sa kit komercovim servisom u Vojvode Stepe 2,pored prodavnice.Trebalo bi da menjam prednje diskove i plocice koje bih kod njih i kupio.
Ma ispustio sam da napisem da bih uradio i mali servis kod njih.Zivim na 500 m od servisa pa da se necimam do v&b,Resnika,Cukarice,Amaga,Dese .... itd a nemam neki komplikovani zahvat na kolima.Cisto ako neko zna da li su korektni :fool msm,koliko toliko normalni.

Inace nevezano sa mojim pitanjem, pre nedelju dana odem iz dosade sa drugarom do jednog servisa na Dedinju,Krupanjska ul. je u pitanju da mu pogledaju trap nesto lupka,alfa 156 naravno stofana sedista svetle boje.Kako je cuo za njega nemam pojma a posle nisam ni hteo a ni smeo da ga pitam,stanemo ispred neke kapije u zakazano vreme,u dvoristu bravo i multipla a na jednoj od dve dizalice crvena 159 2.4 :kadr bruka kako izgleda auto,nesto petljaju oko kartera nisam ni mogao da pridjem od ulja po podu i rasutih delova.Elem izadje majstor sav mastan i umazan uljem(ok nije apotekar) i sede da ubaci alfu u garazu,kao da mi ne zakacimo nesto u dvoristu.Epilog:sve je ok sa trapom(sutra je na drugom mestu zamenjeno rame sa desne strane msm donje) usrano i sediste i tapacirung i volan od ulja hahaha .Faca ortaka neprocenjivo :whistle:
Show Must Go On
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Mar 18, 2016 7:45 pm

Crni je nesto radio kod njih i koliko se secam nije bio zadovoljan.
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Mar 19, 2016 4:06 am

Nisam bio nikada tamo.... Meni je mikele umazao sedista :D
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Mar 19, 2016 8:24 am

Ma za kit komerc sam pisao
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…

Povratak na “Area Servizio”