Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 3:14 pm

Mhm, sve je ok, ali kako onda povezati pojacalo sa "obicnim" cd plejerom koji se povezuje preko standardnog euro dzeka da bi to radilo onako kako treba tj. tako kako ti kazes?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 3:24 pm

Ne razumem šta si me tačno pitao... Jel misliš kako da spojiš fabrički radio na neko drugo pojačalo ili kako da staviš neki drugi radio umesto fabričkog i spojiš ga na Bose pojačalo?
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 6:36 pm

To drugo, kako da povezem Bose pojacalo na neki drugi radio.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 7:24 pm

Većina radija ima linijski izlaz, koji pošalješ u Bose pojačalo i to je to. Taj deo je lak, ono što je komplikovano je da izvedeš npr. signal za zvučnike u prednja vrata iz Bose-ovog pojačala koje inače stoji u gepeku. To je izazov, to provlačenje instalacije, jer celokupna fabrička instalacija za zvučnike kreće od Head Unita u instrument tabli...

Verovatno bi bilo najjednostavnije da ako već menjaš radio aparat, uzmeš neki koji će napajati zvučnike u vratima svojim pojačalom i istovremeno slati linijski izlaz Bose-u u gepek za subwoofer. Time bi dobio najbolje od oba sveta. I bas iz gepeka i pristojno pojačalo za zvučnike u vratima i nebi slao signal iz gepeka u zvučnike u vratima.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 7:44 pm

DejanGT napisao:Većina radija ima linijski izlaz, koji pošalješ u Bose pojačalo i to je to. Taj deo je lak, ono što je komplikovano je da izvedeš npr. signal za zvučnike u prednja vrata iz Bose-ovog pojačala koje inače stoji u gepeku. To je izazov, to provlačenje instalacije, jer celokupna fabrička instalacija za zvučnike kreće od Head Unita u instrument tabli...
Pa dobro, kao sto kazes ovde je najveca nauka kuda proturiti 26 zica koje idu iz dzeka pojacala ka plejeru. Inace, tako sam i planirao da uradim ali nikako da skupim hrabrosti i upustim se rasturanje auta i plastika...
DejanGT napisao: Verovatno bi bilo najjednostavnije da ako već menjaš radio aparat, uzmeš neki koji će napajati zvučnike u vratima svojim pojačalom i istovremeno slati linijski izlaz Bose-u u gepek za subwoofer. Time bi dobio najbolje od oba sveta. I bas iz gepeka i pristojno pojačalo za zvučnike u vratima i nebi slao signal iz gepeka u zvučnike u vratima.
Ovaj plejer imam http://www.alpine-europe.com/p/Products ... 9/cde-111r Sta mislis, oce li to raditi kako treba?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sub Jul 20, 2013 7:53 pm

Da provučeš samo linijski signal od radija do gepeka nije nikakav problem, svako ko se bavi instalaciom audio komponenti će ti to obaviti brzo, lako i rutinski. To svi oni rade svaki dan. Ne znam ovaj konkretan radio aparat ali pretpostavljam da je sa zadnje strane sve standardno. Ne moraš da vučeš 26 žica, 2 za signal i 1 za napajanje za woofer je sasvim dovoljno.

Preporučujem ti da možda odeš kod nekoga ko se time bavi, možda je jeftinije da nekom ko to svaki dan radi platiš da to obavi, nego da eksperimentišući spališ nešto : )

Srećno u svakom slučaju!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Jul 21, 2013 9:44 pm

DejanGT napisao:Subwoofer emituje samo bas frekvencije, srednji i visoki tonovi ga ne zanimaju niti je u stanju da ih emituje. Ali problem je u tome što on emituje basove i s levog i s desnog kanala. Funkciju sabiranja levog i desnog kanala i biranja samo bas frekvencija i slanja toga u subwoofer obavi Bose-ovo pojačalo. Srednje i visoke frekvencije i Bose pošalje nazad u obične zvučnike u vratima.

Ista stvar se dešava i kad kupiš neki aktivni subwoofer nekog drugog proizvođača. On se bavi samo dubokim tonovima, ima ugraćen i low-pass filter i pravilno sabere levi i desni kanal.

Ali ako spojiš samo jedan kanal tona na Bose, kao što je uradio Elas, za početak pola informacija i ne stiže u sub, a dodatni problem je što će neke frekvencije emitovti i sub i ostali zvučnici, pa samim tim možeš očekivati gomilu raznog krš-i-loma u zvuku, fazne greške, čudno slaganje talasa ili neku prostorno nedefinisanu zvučnu sliku.

Mislim, sve će to da svira, ali ako već ugrađuješ naknadno Bose, onda na žalost moraš da mu ispoštuješ celu instalaciju da bi to radilo kako treba, a pošto je to komplikovano i zahteva razvaljivanje celog enterijera zato ja i glasam za kupovinu nekog malog aktivnog subwoofera. Em što je neuporedivo lakše za instalaciju, em lako može da ti se desi da dobiješ i dosta bolji zvuk od Bose-a. I na kraju preseliš ga u sledeći auto kad ovaj prodaš.
Nisam bio prisutan ovih dana,da se malo nadovezem na temu,ja i jesam pustio na pojacalo jedan kanal da bi mogao da pobudi isto,nemam neke deformacije u zvuku do granice normale u pojacavanju,preko toga mi i ne treba jer me ne zanima da komsije slusaju moju muziku nego ja sam.
Za pravilno povezivanje je posao ogroman,sva 4 kanala sa napajanjem + i - izlaze i HU,paralelno sa postojecom instalacijom idu do gepeka i konektuju se na pojacalo,odatle izlaze pojacana 4 kanala do zvucnika i bas sam po sebi ima signal da radi.Znaci i zvucnici u vratima su pojacani samim tim,ali kod mene nije radio fabricki nego pioneer koji ima izlaz 4x50w i to je zadovoljavajuce.
Slika
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Sre Sep 04, 2013 11:07 pm

Paz'te ovako, vec par dana muku mucim sa ovim povezivanjem.

U prvom pokusaju, povezali smo zvucnike direktno na izlaze iz plejera, a na pojacalo smo doveli signal iz line out-a na line in pojacala. Rezultat je bio da su zvucnici svirali a vufer nista. Pregledali smo napajanje pojacala i ono je u redu. Ispitali smo signal iz plejera do pojacala i signal stize, medjutim nista. Signal smo prvo doveli na ulaz za prednje, a zatim na ulaz za zadnje zvucnike i opet nista. Signal smo doveli na levi i na desni kanal. U drugom pokusaju na ulaz u pojacalo smo doveli pojacan signal iz plejera. Odnosno high out ili ti izlaze za zvucnike smo doveli na line in pojacala. Cetiri izlaza na cetiri ulaza, a zvucnike smo povezali na izlaze iz pojacala. Dobili smo to da sve radi. I zvucnici i vufer, s tim da je vufer znatno tisi od okolnih zvucnika, pa ne doprinosi ambijentu plus sto radi u full range-u, pa iz njega izlaze i srednji tonovi....
Pomagajte!?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 10:06 am

Drugari, bijem muku ovde predstavljenu, pa vidim da su ljudi mahom razočarani Boseom...
U suštini imam čoveka koji bi mi ugradio to i kontam da bi me sve ispalo 140e, ne znam da li vredi... Ima li ovde neki Alfista Bgradjanin (Vračar, Banjica, Košutnjak, štagod) da ima Bose i 5 min slobodnog vremena danas ili sledeći vikend recimo, da čujem nakratko kako to zvuči... :)
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 11:39 am

Ja sam kod mene ugradio Bose i zadovoljan sam kako svira, ali nisam uspeo da povezem da to svira onako kako je fabrika predvidela vec sam stavio drugo pojacalo i na njega povezao samo vufer.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 1:08 pm

Tako i kod mene radi bose zvucnici u vratima i woofer u gepeku ali samo pojacava bas jer me stvarno mrzelo da skidam sve i montiram inst.prema zvucnicima u vratima...i ovako lepo svira
Slika
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 2:46 pm

Verujem da oo dobro svira, al dal 140e I drndanje oko enterijera vredi za toliku promenu, s obzirom da je fabricko ozvucenje u najmanju ruku prihvatljivo, tj da je miljama ispred kada je osnovno fabr ozvucenje u pitanju
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 4:29 pm

140e je mnogo u svakom pogledu. Ja sam moje platio 100e i povezao ovako kako sam povezao, tj. bez Bose pojacala i svira odlicno, ako oces mozes da navratis da cujes.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Ned Mar 01, 2015 8:10 pm

90e je ozvučenje... 50 evra sam računao da će mi trebati za kompletno skidanje enterijera i ubijanje cvrčaka (koji su mahom nestali sa većom temperaturom) i zza ugradnju sistema... (verovatno će biti dovoljno i 30, al ajd da imam za svaki slučaj..

Ps možda svratim sl. subote do Košutnjaka, pa ću da čujem to čudo...
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Uto Mar 24, 2015 1:17 am

Ljudi bitno I hitno pitanje, bose se za 156icu I 147icu ne razlikuje? Identicno sve?
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Uto Mar 24, 2015 6:44 pm

Instalacija da ali wuferi nisu po obliku kutije,kod sw je veca kutija,ostali zvucnici su isti.
Slika
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Uto Mar 24, 2015 9:47 pm

A kod limuzine 156?jel isto?
Sta je sa tviterima? Jel cu morati moje maske da koristim I'll ide sa 156...

Ako se ne poklapa sve, da otkazujem...
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Uto Mar 24, 2015 11:47 pm

Bose nema tvitere. Najbolje da ostavis svoje i eventualno prebacis samo maskice sa Bose napisom.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Pon Feb 01, 2016 1:35 pm

A kakvo je povezivanje kad uz bose dobijem i komplet instalaciju? Jel onda plug&play?

Sent from my LG G2
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Uto Feb 02, 2016 10:55 pm

zar nije lakše ako već budžite bosse da pojačalo sakrijete ispod table kod suvozačevih nogu ima mesta za njega jel je malo,uštedite vreme na razvlačenje žica,lovu za žice,a razvučete samo žicu za vufer u gepeku.to je po meni mnogo lakše i isplativije,tako ću ja da odradim uskoro,pa slikam
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re:

Sre Feb 03, 2016 7:11 pm

sawa napisao:A kakvo je povezivanje kad uz bose dobijem i komplet instalaciju? Jel onda plug&play?

Sent from my LG G2
Sa komplet instalacijom od BOse sistema jeste sve plug-play...stim sto moras bukvalno sve plastike na pragovima,oplate vrata i gepeka da razmontiras i sve povezes odnosno montiras instalaciju.Tada ce ti se desiti ono sto ja nisam hteo da radim, plastike pragova obicno popucaju zabice i posle cvrci landara i nervira me.
Na obicnom sistemu iz HU ide instalacija pravo na zvucnike dok kod Bose sistema iz HU instalacija ide do gepeka u pojacalo i iz njega se vraca na svaki zvucnik,sto znaci da imas mnogo vise zica nego kod obicnog ozvucenja.
Malo zeznuta gimnastika ali moze da se odradi.
Slika
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ned Feb 07, 2016 3:29 am

Povezano uspesno.
Bitno je samo uzeti celu instalaciju, to jest kolko je moguce i sve postaje nekako logicno. Ako nekom nekad zatreba pomoc nek pita.

Sent from my LG G2
147jtd_Podgorica
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147jtd
Lokacija: Podgorica
Lokacija: Podgorica
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Avg 24, 2023 7:02 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Čet Feb 08, 2024 1:52 am

Stara tema, ali i dalje aktuelna.
Da li bi mi pomogao. Imam bose pojacalo, zvucnike i instalaciju. Kad sve pospajam ostane mi nekoliko zica upitnih. Ako se sjecas kako si uradio, moze li pomoć?
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Naknadna ugradnja Bose ozvucenja

Čet Feb 08, 2024 10:53 pm

Dobro je što sam pročitao ovu ,,staru,, temu jer ovih nekoli nedelja zamaram frendove u Italiju da mi pronađu Bose za moju Alfu. Sada vidim da ne vredi da se to radi, i najverovatnije ću ići na ugradnju bolje zvučnike a kasnije i neki dobri tač 7 inča

začudo....zvučnike od Pasata i Audija se mogu ugraditi u Alfi zbog toga jer i oni imaju distancere, t.j.adaptere. Jedan od zadnjih zvučnika kod moje Alfe je iz Pasata druge generacije

Povratak na “In Elettronica Alfa”