Da li ima kraja...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Da li ima kraja...

Uto Sep 01, 2015 1:44 pm

Vrlo je tesko u nasim uslovima naci dobar modus operandi.
Kombinacija vrednosti(koju procenjuje neki postojeci neradnicki organ) u kombinaciji sa godistem, sa vecom cifrom za odredjenu konjazu, uz popuste odnosno izuzetke za one koji ne zagadjuju okolinu, oldtajmere i sl....

Mora paznja da se posveti zivotnij sredini jer ako ovi nadi olosi hoce u Eu ( mi ne odlucujemo) morace da se mnogo poradi na Kjoto protokolu, jer je zivotna sredina prema izvestaju Evropske komisije, najgora stavka kod nad, cak gora od korupcije, sto je za nepoverovati... Da se regulisu automobili, da krenr da se reciklira, da se naplacuju kese u pridavnicama, da se deponije regulisu...
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Da li ima kraja...

Uto Sep 01, 2015 6:33 pm

pa kako da nije problem, pogledaj samo koje djubre je na vlasti i bice svima jasno da je ekologija SF odje
Poslednja izmena od Klon u Uto Sep 01, 2015 6:34 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Da li ima kraja...

Uto Sep 01, 2015 6:34 pm

veliki brat na dve nacionalne frekvencije, parovi, farma i elitni RTS, pa ti vidi koje je to zagadjenje....
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Da li ima kraja...

Sre Sep 02, 2015 6:10 am

Baš, i rts takođe, svakoj vlasti odan samo narodu ne.

Tone poluistina i laži izbacuju svaki dan, usta ih bolela lažovska!
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Da li ima kraja...

Sre Sep 02, 2015 6:57 am

Ma ja ne znam o cemu vi pricate, meni je domaca televizija super... Sa uzivanjem je gledam kad god ima neki dobar film :D
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sre Sep 02, 2015 7:15 am

Zna li neko po kom principu se registracija vrsi u Mkd? Čini mi se da je neko pisao da za 166 3.0 placa oko 300e registtlraciju.

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Da li ima kraja...

Sre Sep 02, 2015 11:04 pm

Opet od mene nesto ne vezano za nase ljubimce na tockovima, ali moram to da podelim sa vama jer se tice dece koja su buducnost ove zemlje.
Evo sta sve nece da padne na pamet ministarstvu prosvete. Cera mi je sad 3. godina srednje skole, pored Engleskog, poslovnog Engleskog, pola odeljenja uci Ruski a pola Francuski jezik kao drugi strani jezik obavezan na tom smeru i to uce od pocetka do kraja srednje skole. I sad je ono glavno, u rasporedu casova nigde nema casova tog "drugog" jezika, kad su pitali da li je to neka greska, odgovor je da je ministarstvo prosvete vise ne dozvoljava drzanje casova tamo gde nema bar 15 ucenika( u njenom odeljenju ima 13 ucenika koji uce Ruski i cini mi se 11 koji uce Francuski) i da ce se voditi kao da ucenici nisu pohadjali casove pa ce morati taj predmet da polazu na kraju godine. Pitam se da li je normalno da se deci na polovini skolovanja tako nesto uradi? Sta sad preostaje? Jedino resenje je da roditelji deci placaju privatne casove stranog jezika da bi se koliko toliko spremili za taj ispit na kraju godine.
Eto to se dogadja u zemlji sa besplatnim skolovanjem. Ja stvarno ne znam sta da kazem, osim da sam besan kao ris i nadam se da ce neko da se dozove pameti i to nekako resi jer resenja ima, ali za sad tako stvari stoje. :banghead: :banghead: :banghead:
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Da li ima kraja...

Sre Sep 02, 2015 11:13 pm

Nažalost, najbolje rešenje je podići sidra ko želi, može i ima gde, a šta je tačno budućnost ove zemlje i kako će zapravo to da izgleda - veliko je pitanje :banghead:
Od eksperimentisanja u sistemu školovanja, ad hok nerezonskih odluka i "revolucionarnih" promena svake garniture vlasti može roman da se napiše, a da opet nikome ništa ne bude jasno.
Nemam ništa pametno da kažem osim da poželim puno sreće i živaca do završetka školovanja. Ja sam (kao roditelj) upravo izašao iz tamnih vilajeta srednjoškolskog obrazovanja i nakratko odahnuo, ali sada me čeka fakultet :glare:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Da li ima kraja...

Sre Sep 02, 2015 11:56 pm

@alfanatic, potpuno si u pravu. Ja razumem da neka racionalizacija treba da postoji, ali to bi trebalo malo drugacije da se radi i da to nekako ide postepeno, da deca koja su vec zapocela skolovanje po nekom sistemu ne ispastaju, da normalno zavrse skolovanje a da se kod upisa u skolu (mislim na 1. godinu) vodi racuna koliko ucenika je u odeljenju dovoljno za nastavu. Ovo samo pokazuje koliko su oni koji sede u ministarstvima nesposobni za posao koji rade, bitno je da se izvrsavaju naredjenja od nekog "gore",a posledice toga se nikog ne ticu i na kraju uvek ispastaju oni koji ne bi trebalo. :banghead: :banghead: :banghead:
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Čet Sep 03, 2015 12:24 am

Pre mozda dve godine je granica bila 10 ucenika. Glupost teska..

Sent from my A0001
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 7:00 am

" a šta je tačno budućnost ove zemlje i kako će zapravo to da izgleda - veliko je pitanje"
ovo nije nikakvo pitanje, problem je sto nam se buducnost ovog naroda ne svidja pa ne zelimo da je prihvatimo, mi nestajemo uz svesrdnu pomoc mnogih a ponajvise nas samih i taj proces je presao tacku posle koje nema povratka. Negativna selekcija je otisla predaleko, sve sto vredi je pobeglo ili upropasteno, zacarile su se bitange i secikese i pomoci nema. Nema ko da nesto promeni, sadasnja garnitura diletanata i moralnih nakaza a na celu sa psihopatom je naucila lekciju 2000. sada znaju kome treba iz dupeta da ne izlaze i cije interese da sprovode i nikada nece sa vlasti otici. Psihopatin sin, inace degenerik, ide u Rudjer Boskovic privatnu gimnaziju gde skolovanje kosta oko 40 000 evra dok mu tatica rinta 25/7/365 za platu jedva nesto vecu od 100 000 din??? Imam 50 godina i ozbiljno razmisljam da uteknem, ako mi se pruzi sansa odoh da nikad vise srpski ni ne progovorim, a svoje nacionalno poreklo sakrijem najbolje sto mogu, sramota me je sto sam Srbin
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 7:11 am

Taj psihopata i slični mu lopovi i štetočine Srbi nisu, niti imaju više bilo šta sa tim nazivom ;)
Ovo je prelepa zemlja, sa normalnijim načinom življenja nego u mnogim razvijenijim zemljama, samo im se opasno približavamo po mnogim negativnostima usvajajući samo takve stvari a u mnogima smo ih prestigli, to svi znamo.
Država je takva kakva je, ali država sam i ja, i vi, i ostali, nisu oni sami gov*na, krivica što su oni tu gde jesu je i na našoj strani ;) Ne u potpunosti, razume se.

Kako smo do toga došli - e to je pitanje svih pitanja na koje niko ne daje odgovor niti se bavi njime...

A za prosvetu, jedan pogled na ministra i ponašanje i pametnom dosta :banghead: :fight_twak:

Neko gore reče negativna selekcija, takva je skoro 100 godina, nije to od juče ;)
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 7:42 am

"Kako smo do toga došli - e to je pitanje svih pitanja na koje niko ne daje odgovor niti se bavi njime..."
opet je isti odgovor, "sv Georgije ubiva azdahu", "profesionalac", "godine koje su pojeli skakavci" mnoga druga dela i sudbine upucujuna to ko smo i kakvi smo. Tacno je da ova nizbrdica traje dugo, ono sto ja znam to je da su 2.sv. rat mnogi iskoristili da tudje otmu a dan danas im se oteto ne vraca, tu srece nema, zena ovde objasnjava upravo to kako i sta smo preuzeli, stvarno savetujem svakome da poslusa ovo, nisam pripadnik nijedne partije, ova zena ovde govori jako pametne stvari ako izuzmemo poslednjih par minuta. Naravno onaj ko slusa misli da je sve to prosto i jednostavno medjutim nije bas luk i voda to uvideti, svariti verbalizovati....
Profesor Zec takodje.....
dakle bave se ljudi tim stvarima, ali ih mi ne slusamo, zamislite samo nekog ko krene iz "baze" iz svoje mesne zajednice sa postenim programom, da ce sve "diplome" da ponisti, da ce sve bespravne objekte da srusi, da ce sve oteto da vrati, da ce svima da ispita poreklo imovine.....???? dakle ko ce njega da podrzi? u ovoj zemlji nema nevinih, ako to nekom nije jasno neka pogleda "Vreme cuda" recimo...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:00 am

Meni keva radi u osnovnoj skoli, kad cujem fore odatle, prevrne mi se u stomaku... Ja kad sam isao, bila su 4 razreda na sprskom jeziku i 2 na madjarskom. I to ti je to, ucio se engleski od 4 do 8mog razreda i nije bilo biranja i nikom nista ne fali.

Sad se dele srpski, madjarski, hrvatski, romski i engleski razred (nisam siguran da li od ove godine imaju i nemacki razred valjda), pa se onda dele po tome jel ide na gradjansko ili versko tj pravoslavce, katolike, muslimane, onda da li ce da uce engleski, nemacki ili ruski kao strani jezik...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:31 am

Demokratija - najveća prevara u istoriji čovečanstva
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 10:18 am

Sve ovo što se dešava nema veze sa demokratijom.

Kada su u pitanju školstvo, zdravstvo, sve se to planski radi, instruisano se slabi priliv novca tim oblastima i to propisima koji da bi se poštovali moraju da se rade nerezonski potezi a la 15 đaka što je gore kolegaa naveo...

Poenta je da se zdravstvo i školstvo toliko unize i unakaze, da bi jedina opcija bila privatna... Tj da se ljudi naprave robljem, koje će da radi za male plate, te da dižu kredite da bi decu odškolovali u privatnim školama, jer su državne u čabru, odnosno da plaćaju privatne zdravstvene fondove... Novac ne vidiš, samo preživljavaš...

Naravno ništa ne biramo mi, sve je dogovoreno na zapadu, možeš ti da glasaš za koga hoćeš, zna se tačno ko gde i kako ide i zbog čega... Može nas 50 na forumu da kaže NE Evropskoj uniji, a da pritom ne znam nikoga ko je za EU, al kad bude referendum biće 60-40 za EU...Isto je bilo u HR.

Jednostavno mi smo banana države, ostaci od jedine velike i prave države, koje sada služe za rad i uvaljivanje svojih proizvoda, dok tebi ne dozvoljavaju poštenu utakmicu na tržištu robe, novca i rada....

Jedina opcija je da se beži odavde, jer sve što smo stvarali godinama, za šta smo učili, žrtvovali se će se srušiti u ratu, koji će opet biti na Balkanu... A iako ne bude, prosperitet nam je ravan 0 i to na zemlji koja je razvaljena osiromašenim uranijumom...

Samo Norveška, Švedska, Danska...
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 10:46 am

Nema tu nikakve demokratije, cist kapitalizam.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 10:53 am

@PapaSle, bas tako, u potpunosti si u pravu na zalost :banghead:
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 11:03 am

ko god moze da se evakuise nek to uradi jos kolio juce
da ostanu samo politicari i navijaci u drzavi sa sve ucesnicima rijalitija....
mimmy
Garaža: Ex Alfa 33 Boxer
Ex Alfa 156 1.8 TS
Ex Fiat Coupe 2.0 20V Turbo
Alfa 147 1.6TS
Lokacija: U garazi
Lokacija: 70.blok
Postovi: 318
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 12:29 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 7:54 pm

zvrle70 napisao:Opet od mene nesto ne vezano za nase ljubimce na tockovima, ali moram to da podelim sa vama jer se tice dece koja su buducnost ove zemlje.
Evo sta sve nece da padne na pamet ministarstvu prosvete. Cera mi je sad 3. godina srednje skole, pored Engleskog, poslovnog Engleskog, pola odeljenja uci Ruski a pola Francuski jezik kao drugi strani jezik obavezan na tom smeru i to uce od pocetka do kraja srednje skole. I sad je ono glavno, u rasporedu casova nigde nema casova tog "drugog" jezika, kad su pitali da li je to neka greska, odgovor je da je ministarstvo prosvete vise ne dozvoljava drzanje casova tamo gde nema bar 15 ucenika( u njenom odeljenju ima 13 ucenika koji uce Ruski i cini mi se 11 koji uce Francuski) i da ce se voditi kao da ucenici nisu pohadjali casove pa ce morati taj predmet da polazu na kraju godine. Pitam se da li je normalno da se deci na polovini skolovanja tako nesto uradi? Sta sad preostaje? Jedino resenje je da roditelji deci placaju privatne casove stranog jezika da bi se koliko toliko spremili za taj ispit na kraju godine.
Eto to se dogadja u zemlji sa besplatnim skolovanjem. Ja stvarno ne znam sta da kazem, osim da sam besan kao ris i nadam se da ce neko da se dozove pameti i to nekako resi jer resenja ima, ali za sad tako stvari stoje. :banghead: :banghead: :banghead:
Predajem u srednjoj školi, i mogu ti reći da ništa manje nismo besni.Odobrava se po 40 učenika u odeljenju, ne smeš da kazniš učenika niti mu uzmeš telefon, u Prosvetnom glasniku piše jedno, a u praksi je nešto deseto.Neki dan mi direktor pusti mail da korigujem, gde mora da objašnjava debilima odozgo da ne mogu tetkice imati normu prema broju đaka i profesora, jer iste ne čiste đake i profesore nego prostor koji se izražava u metrima kvadratnim... eto kakvi nas vode :banghead:
75...quando Alfa era Alfa!
Vitezovi lože kardanskog vratila
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:20 pm

Vode nas oni koje mi biramo, trpimo, gledamo, ja, ti, svi mi zajedno što ćutimo i NIŠTA ne preduzimamo a psujemo ih ;) Ja na prvom mestu!

Samopoštovanje i samosvest nam je blizu nule.
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:30 pm

Ko ih bira, izadje na glasanje 50-60% ljudi i pobedi sa vecinom od ~55% ljudi, sto u praksi znaci da vodi onaj koga je izabralo svega trecina ljudi... Ja nemam nista protiv ljudi koji su zaslepljeni i veruju nekima, ali ne mogu da shvatim ljude koji idu glasati uredno u fazonu dacu glas onome za koga verujem da ce najmanje da krade... I ne mogu da se ubedim sa takvim ljudima da neiglasati za nikoga na izborima je isto jedan izbor i nemati vladu je isto opcija. Desavalo se to i u drugim ozbiljnijim drzavama...
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:39 pm

Pazi, i onaj koji ne bira na glasanju (ne glasa) u stvari bira ;)
Bira da pobedi ta trećina kako ti kažeš ;)
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 8:53 pm

Pa ne verujem da ti koji ne glasaju ne glasaju samo zato sto ih to neinteresuje, verujem da vecina od tih ne glasa zato sto nece nikoga od tih da podrzi. Kad niko ne bi ove podrzao jednostavno bi morali da promene pristup ili da dodju neki novi.

Licno meni niko ne uliva toliko poverenja da bih ga ja podrzao a necu glasati fazonom manjeg zla.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Da li ima kraja...

Čet Sep 03, 2015 9:05 pm

mimmy napisao:
zvrle70 napisao:Opet od mene nesto ne vezano za nase ljubimce na tockovima, ali moram to da podelim sa vama jer se tice dece koja su buducnost ove zemlje.
Evo sta sve nece da padne na pamet ministarstvu prosvete. Cera mi je sad 3. godina srednje skole, pored Engleskog, poslovnog Engleskog, pola odeljenja uci Ruski a pola Francuski jezik kao drugi strani jezik obavezan na tom smeru i to uce od pocetka do kraja srednje skole. I sad je ono glavno, u rasporedu casova nigde nema casova tog "drugog" jezika, kad su pitali da li je to neka greska, odgovor je da je ministarstvo prosvete vise ne dozvoljava drzanje casova tamo gde nema bar 15 ucenika( u njenom odeljenju ima 13 ucenika koji uce Ruski i cini mi se 11 koji uce Francuski) i da ce se voditi kao da ucenici nisu pohadjali casove pa ce morati taj predmet da polazu na kraju godine. Pitam se da li je normalno da se deci na polovini skolovanja tako nesto uradi? Sta sad preostaje? Jedino resenje je da roditelji deci placaju privatne casove stranog jezika da bi se koliko toliko spremili za taj ispit na kraju godine.
Eto to se dogadja u zemlji sa besplatnim skolovanjem. Ja stvarno ne znam sta da kazem, osim da sam besan kao ris i nadam se da ce neko da se dozove pameti i to nekako resi jer resenja ima, ali za sad tako stvari stoje. :banghead: :banghead: :banghead:
Predajem u srednjoj školi, i mogu ti reći da ništa manje nismo besni.Odobrava se po 40 učenika u odeljenju, ne smeš da kazniš učenika niti mu uzmeš telefon, u Prosvetnom glasniku piše jedno, a u praksi je nešto deseto.Neki dan mi direktor pusti mail da korigujem, gde mora da objašnjava debilima odozgo da ne mogu tetkice imati normu prema broju đaka i profesora, jer iste ne čiste đake i profesore nego prostor koji se izražava u metrima kvadratnim... eto kakvi nas vode :banghead:
Shvatam prosvetne radnike i znam da im nije lako, em sto ih deca vrte oko malog prsta,rade za bednu platu i moraju da postuju to sto im se odozgore naredi bez obzira imalo to logike ili ne. Ne krivim uopste prosvetne radnike za takve gluposti, jer to nije njihova krivica, ali ovi odozgore ocigledno ili ne znaju sta rade ili to namerno rade, kao sto je vec kolega napisao, da uniste drzavne skole. Uglavnom sa ovakvom vlascu tesko nama svima :banghead:
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''

Povratak na “Cafeteria da Romeo”