SAAB 9-5 2.0T SE

vladimir1980
Lokacija: Podgorica, Crna Gora
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:54 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 4:58 am

Druze, nek je tebi srecan ovaj... auto i zdravo da ga vozis! Pa sto prije da promijenis za nesto sto nije ovako grdno, penzionersko i dosadno... jos us to da promijenis za nesto sto nije karavan da ne kazem mrtvacko... za neku Alfu na primjer???? Sta mislis ti o tome, a?

E stvarno ne vidim sto se vi "alfisti" odusevljavate. bez ako necete momka da ispostujete ... samo jos fali da se neko javi da je kupio golfa pa vi da pocnete da balavite...

Moradoh ja... sto na umu to na drumu :D
No hard feelings...
“When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. " Henry Ford
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 6:19 am

vladimir1980 napisao:Druze, nek je tebi srecan ovaj... auto i zdravo da ga vozis! Pa sto prije da promijenis za nesto sto nije ovako grdno, penzionersko i dosadno... jos us to da promijenis za nesto sto nije karavan da ne kazem mrtvacko... za neku Alfu na primjer???? Sta mislis ti o tome, a?

E stvarno ne vidim sto se vi "alfisti" odusevljavate. bez ako necete momka da ispostujete ... samo jos fali da se neko javi da je kupio golfa pa vi da pocnete da balavite...

Moradoh ja... sto na umu to na drumu :D
No hard feelings...
Momak je vozio mnogo Alfi za tvoju informaciju ali sada je uplatio novu 4c pa je čeka 6 meseci i mora malo sa Saabom da ubije vreme :gitara
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 6:22 am

Vladimire, biti Alfista izmedju ostalog je voleti i voziti Alfu, ali i postovati druge automobile. To sto neko trenutno vozi SAAB, Daciu ili Reno ne znaci da taj neko nije Alfista, makar u srcu :hello:
Ovaj SAAB mi ne bi mozda bio prvi izbor, ali auto zasluzuje svaki respekt :thumbsup:
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 6:29 am

No hard feelings, daleko od toga :) Mogao bi da kazem da ima ljudi koji nisu vozili saab-a pa ne znaju o cemu pricaju ali necu o tome ;) Ovde je poenta bila da sam auto merkao vec dugo a i izleteo je jedan jeftin i odlican pa nisam hteo da ga propustim. Meni se svidja u svakom pogledu - mislim da je to najvaznije :)

P.S. Naravno da ima reglazu jacine osvetljenja instrumentalnog panela, ali ovo je kao sto je gile objasnio jedan od preuzetih stvari ia njihove avio-divizije a zagrizenici SAAB-a automobila se iz sale zovu piloti a ne vozaci :grin:

Jednom Alfa - uvek Alfa (barem u srcu) :drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 10:28 am

ja licno nisam odusevljen dizajnom ovog modela kao i mnogim modelima iz sabove flote, mada mi ovaj spada u grupu dopadljivijih a da je sab ozbiljan i kvalitetan auto tu nema sumnje, imao sam priliku da vozim i da se provozam u 9000 i 95ici i odlicni su u voznji.

na kraju krajeva i alfa 164 je delila platformu sa sabom 9000 tako da ima tu neke veze tj nije erdeljan puno odlutao sa markom automobila :D

i ja bih isto kupio neki drugi auto sem alfe kad bi ispala neka povoljna varijanta i da je auto dobar tako da to nema veze sa ljubavlju prema alfi, ne moras celog zivota da je vozis da bi je voleo, ja obozavam ferari al ga nikad nisam ni vzio ni imao, al sam se vozio :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 1:18 pm

Kakav ti je to drugar koji ti nije dao da provozaš 430 ili 458?
hahaha ;)
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 1:26 pm

P.S.
Ima kod 159ke dugmence sa strane poluge za migavce koje kad drzis par sekundi iskljuci sva svetla, ukljucujuci i radio i klimu, a jedino sto ostane je brzinometar.
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 1:54 pm

Zen, sa jedne strane jeste ista funkcija ali kako ja znam na 159 se zatamne displej i obrtaji dok muzika/klima & ostatak dugmica postanu svetliji a posto je periferni vid osetljiviji nocu onda ne vidim poentu ove funkcije u 159 jer ima kontra efekat.

Ovaj detalj nije bio presudan pri kupovini ali interesantan je za voznju nocom (na duze staze naravno)

:drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
vladimir1980
Lokacija: Podgorica, Crna Gora
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:54 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 2:58 pm

nelle napisao:
Momak je vozio mnogo Alfi za tvoju informaciju ali sada je uplatio novu 4c pa je čeka 6 meseci i mora malo sa Saabom da ubije vreme :gitara
"Momak je VOZIO mnogo Alfi"... sad vozi ovu bašetu pregrdnu... pa rekoh da sačuvamo izraze obuševljenja kad mu stigne naručeni auto... I ja stvarno ne prozivam momka, nego ovo grdilo od SAAB-a kojem želim da što prije bude eliminisan iz posjeda punokrvnog alfiste! :wave: Pozdrav :)
“When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. " Henry Ford
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 3:02 pm

Nije potrebno voziti alfu da bi covek bio alfista. ;)

Uradio je dosta toga za vise nas, niko mu ne zamera sto je trenutno uzeo saab-a, znamo da ce i on pronaci put do drugog vlasnika. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 3:18 pm

Meni se sviđa što ima stealth prekidač, pa ne može radar da ga uhvati i fog breaker mode za vožnju po magli.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 4:11 pm

Sasha napisao:Kakav ti je to drugar koji ti nije dao da provozaš 430 ili 458?
hahaha ;)
pa jbg skupa igracka za olako pozajmljivanje, ni ja je ne bih davao :)
a iskreno dobro bih se razmislio dal bih uopste prihvatio da probam tako nesto, mozda na nekoj stazi ali po gradu... :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 7:34 pm

vladimir1980 napisao: "Momak je VOZIO mnogo Alfi"... sad vozi ovu bašetu pregrdnu... pa rekoh da sačuvamo izraze obuševljenja kad mu stigne naručeni auto... I ja stvarno ne prozivam momka, nego ovo grdilo od SAAB-a kojem želim da što prije bude eliminisan iz posjeda punokrvnog alfiste! :wave: Pozdrav :)
Vladimire, nije lepo omalovazavati tudje vlasnistvo, posebno u tom smislu da se TEBI ne svidja. Desilo se to da je kolegi nelletu neko rekao: Promeni rucicu menjaca, vrati originalnu jer je bolja/lepsa ili sta vec! O chemu je rec?!? To da ti moj auto nazivas kako ga vec nazivas je malo... kako bih rekao... Bez veze...

Ako smatram da je nesto ruzno ja to zadrzim za sebe, sem ako tu osobu ne znam dobro i lozim je kao i svi ostali kada uhvatimo nekoga u masinu.

Ja se ne ljutim jer od toga i onako nemam nista a ti molim te ne otvaraj temu vise jer ti mozda nece biti dobro kada ponovo budes video nesto sto ti se ne svidja (da napisem malo lepsim recima) ;)

@Old_Vujadin, ja nisam jos uvek pronasao taj prekidac :grin:

:drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 7:54 pm

Kupicu, i to MK1 GTI Cabriolet HARMANN ili kako se tacno zove taj "edition" - gledam ga vec 10 godina i svake godine kazem samom sebi: sledece godine, sledece godine! Danas sam bas video jedan beli, od prilike '90 godiste sa ogromnim felnama ;)

P.S. Ne zezam te :drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 8:36 pm

Taj prekidač je tu levo, ispod... :)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 8:58 pm

znači poželjno je pričati samo ako ti se nešto svidi?! :scratch:

što se mene tiče i moje 155 svi su pozvani da pljuju šta god im se ne svidi. :grin:

a saab mi je skroz ok, osim unutrašnjosti, ona mi je depresivna. mada, da se ogradim, nisam vozio ni jedan, utisak je samo na osnovu slika. najveći plus je za motor. :good:
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 10:56 pm

Jedno je svidjanje drugo ne svidjanje trece ovo sto je kolega izneo. Lepo od njega sto je iskren ali nije po bontonu hahaha ;)

Nemanja, potrazicu sutra pre nego sto budem dobio dozvolu za poletanje :grin:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Čet Okt 11, 2012 11:30 pm

golf je Karmann, karoserijska kuca koja je radila prepravke(kabriolete uglavnom) mnogih automobila ne samo vw-a
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
vladimir1980
Lokacija: Podgorica, Crna Gora
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:54 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Sub Okt 13, 2012 12:27 am

erdeljan napisao:Jedno je svidjanje drugo ne svidjanje trece ovo sto je kolega izneo. Lepo od njega sto je iskren ali nije po bontonu hahaha ;)

Nemanja, potrazicu sutra pre nego sto budem dobio dozvolu za poletanje :grin:
Ooovaj... :) Zao mi je ako si se uvrijedio, stvarno nije licno, imam dobrog druga koji vozi SAAB-a i on slusa moje pridike svakodnevno. :D sad mozda sam ja malo slikovit u epitetima ali to je moj stil, sta da se radi... Elem... mislim da se ne moze iznijeti uvreda prema STVARI pa makar to bio i SAAB, jer to nije prosto moguce, uvrijediti se moze samo osoba, a da to ne uradim zaista vodim racuna. Pozdravljam te kolega i jos jednom... nek te zdravo sluzi i da sto prije za bolje promijenis! :arflag
“When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. " Henry Ford
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

SAAB 9-5 2.0T SE

Sub Okt 13, 2012 10:45 am

Ne dirajte SAAB je cool masina, za golfa cemo da ga zezamo :)
There's nothing wrong that $100 won't fix.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Sub Okt 13, 2012 11:31 am

starac vujadin napisao:Taj prekidač je tu levo, ispod... :)
Čekaj, zar nije taj prekidač gore levo, oko retrovizora? :scratch:














Tamo gde visi CD? :D
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Sub Okt 13, 2012 1:37 pm

Prekidac je bio kod retrovizora do oktobra 1999, pa su napravili reviziju. Gore je prekidač night vision.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Ned Okt 14, 2012 1:53 pm

erdeljan napisao:Kupicu, i to MK1 GTI Cabriolet HARMANN ili kako se tacno zove taj "edition" - gledam ga vec 10 godina i svake godine kazem samom sebi: sledece godine, sledece godine! Danas sam bas video jedan beli, od prilike '90 godiste sa ogromnim felnama ;)

P.S. Ne zezam te :drink
Saab ti je odlican :good: , pravi automobilista voli sve marke-vrste automobila, i smatram ti jedan od njih.
Meni se mnogo svidja VW Golf 1 GTI



Slika
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Uto Okt 23, 2012 12:00 pm

Ajmo sad još jednu temu hard core alfisti vs ostatak foruma hahahaha

Danijele kako ide to čudo od auta, jel skupo održavanje, mnogo troši...? hahaha
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: SAAB 9-5 2.0T SE

Uto Okt 23, 2012 5:11 pm

Katastrofa jbt, stoji na parkingu ispred zgrade od petka i samo popravljam i sipam gorivo u rezervoar a on ni da predje kilometar a vec odpada auspuh, ulja cela bara ispod auta, sve se oskrivilo od stananja - ma uzas zivi! :grin:

Retko kada ga vozim ali zato kada ga vozim - vozim se kao Carl Gustaf XVI ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Automobili Prijatelja”