Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 10:50 am

.
Je li neko još od vas imao problem sa ozračivanjem kvačila ili sam ja jedini nesrećnik.

Sistem je prost: PREDNJI KLIP - METALNA CEV KA ZADNJEM KLIPU - GUMENO CREVO - ZADNJI KLIP.

Ja sam juče stavio novi prednji klip (kupljen u euro07), a zadnji klip je menjan prošle godine.
Ozračujem ga ono standardno: neko druka papuču par puta i drži je stisnutu, ja otpustim i zatvorim sisicu kratko i sve ovo u krug. Medjutim, nikako da dobijem pritisak!! Gde grešim?

Na prednji klip ne sumnjam - nov je totalno, na zadnji ne sumnjam mnogo i on je noviji.
Sada sumnjam na crevo ispred zadnjeg cilindra, da nije 'zadulo' pa ne pusta ulje unazad?
Ili je to ili ja nešto debelo grešim!!

Da li je neko još od vas imao probleme kod ozračivanja kvačila?
.
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 10:55 am

Pomeraj rukom cilindar na menjacu i mora da povuce. Videces mehurice u boci. Onda sledi postupak koji si radio. Ja sam tako uspeo na Hondi.
Slika
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 11:03 am

Cilindar na menjacu skini sa nosaca.
Okrenes da stoji vertikalno a ventil ti pokazuje na gore.
Odvrnes ventil i i kad pocne da curi ulje zavrni ventil, montiraj na nosac. :arflag
ako i ostane koji milimetar praznog hoda pedele preko noci ce da nestane i to.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 2:34 pm

Masinac napisao:... kad pocne da curi ulje zavrni ventil, montiraj na nosac. ...
ako i ostane koji milimetar praznog hoda pedele preko noci ce da nestane i to.
Sećaš li se kojom brzinom ulje treba da curi?

Ja sam (ne skidajići cilindar sa mesta) odvijao odzračni ventil i skroz ga sklonio ne bi li ulje gravitacijom popunilo čitav sistem. Ulje je kapalo po jedna kap na 2-3 sekunde, je li to OK?
.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 4:05 pm

To kapljanje nije merodavno,zavisi od hvaliteta ulja i hladnoce

Nego probaj na cilindru na menjacu da odvijes siscu za ozracivanje i rukom stisnes polugu,zatvoris sisicu da opruga u cilindru gura klip i vakumom povuce ulje iz posude,i to ponovis par puta,100% mora da povuce,ja tako radim godinama i na drugom autu i cas posla se ozraci
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Problemi kod ozračivanja kvačila!?

Čet Apr 05, 2012 7:39 pm

Evo sada se vraćam iz radionice gde mi je auto. Problem je, nećete verovati, nov a neispravan cilindar pod pedalom. Juče se osećam kao budala: nikoliko ne sumnjam u nov deo a s druge strane vidim nešto se ne uklapa u nikakvu logiku.

Hteo sam da ga vratim prodavnici al' brat nije mogao a da ga ne rasklopi: sem jedne gumice na klipu koja je bila na dobrom mestu imaju još dve koje bi trebalo da budu ispred i iza opruge, medjutim, bile su jedna do druge.

Dakle sada bi taj cilindar trebao da je uredu, ali nisam
sve povezivao i ozračivao večeras, jer nameravam da zamenim i crevo ispred zadnjeg cilindra kad ga već skinuh.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”