LPG u Alfi

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 8:16 pm

Šta god da kažem biće glupo i van konkurencije (ili protiv). Vremena su glupa i siromašna pa otuda i ovakve priče.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 8:34 pm

7:40 :mrgreen:
[youtube]jrdbLaKvSLE[/youtube]
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 8:48 pm

Pre par meseci sam ugradio lpg,presao 12.000 km,450e platio sa ugradnjom,tocak boca(mozes da biras koju bilo cena se ne menja),stag 4+ mislim da je,tomasetto AT-09 Artic,valtek dizne sive,mislim na 2oma..itd.garancija 25.000km ili 2 god.cini mi se..Takve setove imas komplet za 300e pa ako imas malo slifa i pomoc prijatelja mozes i sam :) ,ja bi tako radio da radim sad..
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 8:54 pm

A mapu skines sa neta. hahaha
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 9:14 pm

Jok, iskoristi džokera pomoć prijatelja :) A možda i pola pola :)
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 9:53 pm

Upravo sam to i mislio,pomoc prijatelja koji se iole razume,jer nije to sveto pismo..Na kraju krajeva 99% plinadzija uradi autokalibraciju i to ti je to.. ;) al'aj sad..Danas svako radi sve i svasta u tome i jeste problem..Sa jedne strane opravdavam tu zaradu pri ugradnji,sa druge ne,izneo sam svoje misljenje i sigurno bi ga sledeci put uradio sam,tj.uz pomoc dzokera(prijatelja)..
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 10:25 pm

Ne nebih sam ugrađivao nikad iz mnogo razloga. To što 99% majstora radi autokalibraciju i jeste najveći problem, tu se vidi ko je majstor a ko "majstor" :)
OK mislim da mi je jasno kako stoje stvari. Moram prvo da uradim veliki servis na autu pa ću onda da odlučim gde će biti ugradnja. Za sada imam na umu 2 opcije, jedna je Union Karić a druga ovaj što ume da broji hahaha
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 10:26 pm

Ma mozes da uradis i generalnu na motoru, samo ti treba malo slifa hahaha .
Auto je prevozno sredstvo i sve sto radis na njemu treba da ti radi strucno lice koje se time bavi, a posledice od takozvanih majstora za sve mogu da budu mnogo velike jer u saobracaju ucestvuje mnogo zivota.
Nemoj me shvatiti da sam ti nesto zlonamerno rekao, vec si postupio kako treba i ne menjaj misljenje!
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 10:58 pm

[quote="sale_75"]Ma mozes da uradis i generalnu na motoru, samo ti treba malo slifa hahaha .

^^^
Naravno da moze,slucajno sam mehanicar po zanimanju,ali ne radim to(velika greska),ne treba ti carobni stapic,samo malo iskustva.Niko ne prica zlonamerno,ja upravo i kazem da bi radio sam jer jednostavno mislim da vecina tih strucnih lica koje pominjes nije bas toliko strucna..samo to je problem u ovoj drzavi.A i o tim posledicama u saobracaju sto pominjes i ako dodje do toga posle ti je i kasno,a i treba da se okozis dok dokazes neciju gresku.. ;)
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 11:28 pm

Ok, verovatno si u pravu, jer i ja sam popravljam 90% stvari na automobilu i motorciklu ali slozices se sa mnom da to nije normalno! Ispustamo ulje u kanalizaciju, bacamo metal u kontenere, i.t.d. dokle vise da pravimo deponiju od zmelje u kojoj zivimo.
Ovde mozes da nabrojis na prste ljude koji regularno idu na teh. pregled, pa ces mi reci i da je to ok, a razlozi za to su na prvom mestu kocnice, na drugom truli automobili, na trecem neregularni automobili, na cetvrtom nemaju atest za plin, mrzi ih da idu, i.t.d.
Izvini, malo sam revoltiran na svakojake stvari ali ocigledno pripadam manjini koja to ne moze to da promeni.
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 11:40 pm

Da svi smo otprilike revoltirani jer kad bi bili finansijski sposobni ne bi bilo to tako,a posto nismo onda smo prinudjeni da vecinu stvari sami popravljamo i cackamo na zalost a s druge strane i majstori su tako dobri da mozemo da ih nabrojimo na prste ovo kad pricamo za BGd i okolinu a sta mi da radimo iz manjih mesta?Ja jedini imam alat za veliki servis u krugu od 70 km i kod kog majstora da teram da mi odrzava auto kad niko ovde nema pojima,tako sam se i sa plinom zlopatio dok mi Rasic nije ukazao u cemu je problem jer ovdasnji "majstor" nije imao pojima sta je i kako je i svi trapaju taj tomasseto u svaka kola za njih je to sve isto nema veze koliko motor ima konja,na kraju sam kupio dijagnostiku naterao "majstora" da mi zameni isparivac sam nastelovao i sve 5.
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: LPG u Alfi

Uto Maj 29, 2012 11:56 pm

Imam druga koji je ali bas extra mehanicar, radi Mercedese i na svom autu kad je poceo da ga zeza plin ni jednog trenutka nije hteo da ga cacka vec ga je odvezao kod plinadzije pa neka ga on napravi da valja.
Prvi sam mu ja rekao ajde da pogledamo mozda je neka glupost, a on mi je na to odgovorio:
Necu toda radim i to sto cu da dam plinadziji 35eura da mi zameni membrane, ispregleda ceo sistem i nasteluje ga kako treba, ja cu to da zaradim za tri-cetri sata i zasto bi se drko oko plina koji nikad nisam radio, a nemam delove i alat.
Shvatio sam da je u potpunosti upravu i ne treba raditi neke stvari koje ne znas da radis.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 7:37 am

alexa napisao:Upravo sam to i mislio,pomoc prijatelja koji se iole razume,jer nije to sveto pismo..Na kraju krajeva 99% plinadzija uradi autokalibraciju i to ti je to.. ;) al'aj sad..Danas svako radi sve i svasta u tome i jeste problem..Sa jedne strane opravdavam tu zaradu pri ugradnji,sa druge ne,izneo sam svoje misljenje i sigurno bi ga sledeci put uradio sam,tj.uz pomoc dzokera(prijatelja)..
Majstori nameste mapu, monteri puste kalibraciju. majstori znaju šta te tačkice i brojke rade na mapi monteri misle da su dekoracija da ne gledaš prazan ekran. Majstori znaju da je do 9 litara malo (potrošnja) monteri misle da su time napravili ekstra kalibraciju. majstori znaju da je 140-150 konja maksimum što može iz KIT isparivača a monteri ga montiraju sve u šesnaest.

Mapa jeste sveto pismo jer to radi sve oko upravljanja rada motora u svim uslovima. Nadmorska visina, klimatski uslovi, godišnja doba i krajolik (brdo ravnica).
Sa druge satrane ima svoje apostole koji tumače postojanej mape po celoj nama zemlji, vidaju rane na lošim mapama, vraćaju iz mrtvih jeftino namontirane i sl... Šalim se naravno da neki teista ne baca ciglu odmah na mene...

Loša mapa ali baš loša se primeti odmah, nemiran rad, nema snage, gasi se i sl... Nije opasno.

Srednje loša mapa se primeti kasnije kad krene zamena sonde, otkrivanej tople vode kod mehaničara zašto ne radi na benzinu itd...

@ Sergio
Nisam u mogućnosti da uradim u jednom danu taj tvoj auto, morali bi se potruditi.

Ako iz Kita izbaciš tanak bakar, loša creva (ovo ne uvek ali ne rizikovati), T komade i još neke sitnice onda je to dobar kit ali nije ta cena koja piše.

Stanišiću sam svojevremeno "solio" pamet da ne radi ugradnju i dilerisanje jer to ne radi niko u svetu.
Ovima ne vredi da solim pamet, ako kit košta 300 evra neko ima zaradu na prodaji toga neću ovde da nagadjam koliko ali je dosta a za toliko može spustiti cenu ugradnje što je sečenje grane na kojoj sediš ali mi smo alavi i time se dičimo.

Trenutno to odgovara mnogima ali na duže staze to ne valja a da li će biti dužih staza videćemo :)

Garancija 150k kilometara? Na šta? Da li je neko probao da ostvari garanciju posle dve godine, posle godinu ipo?

Na kraju.. Nema kraja ćeraćemo se još hahaha
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 11:30 am

Dora napisao: Vremena su glupa i siromašna pa otuda i ovakve priče.
:podrzava
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 12:53 pm

:podrzava
Pa upravo to i hocu da kazem izmedju redova..sErGiO je decko pokrenuo temu sa namerom da ustedi 200e,ja sam na tih 200 rekao kako da ustedi jos 100 i eto ti 300.. ;)
Opet kazem,ja bi tako sebi sledeci put radio..
Ako si na proslom autu ugradio kod Rasica i bio zadovoljan,vidim da si ih do sada samo hvalio i svima preporucivao i za ugradnju i servis,ugradi opet i znas na cemu si..Zasto postavljati pitanje..A vikend na Zlatiboru neki drugi put.. :D
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 2:12 pm

Nemoj da si takav čovek, pa i sam si pokušao da uštediš na svakom koraku. Prošli put sam ugradio kod Rašića jer su ga svi hvalili da je vrhunski majstor i da radi veoma pedantno i tako se i ispostavilo, bar u mom slučaju. Kasnije o tome nisam ni razmišljao sve dok pre neki dan nisam zamenio auto pa sam opet počeo da se raspitujem na istu temu. Pre 2 godine je situacija bila drugačija, plin je bio za 25-30 dinara jeftiniji a bilo je dosta posla pa sam uspevao i da nešto zaradim. Danas je sve drugačije, plin je daleko skuplji pa samim tim je znatno produžen period eksploatacije koji mora da prođe da bi se isplatilo ulaganje u plin. Ja sam platio ugradnju pre manje od 2 godine 650€ i prema nekim proračunima isplatila se nakon 20000, a ja sam prešao malo manje od 30000 za te 2 godine. Znači vozio sam se na plin manje od 10000. Ako sad opet dam iste pare za ugradnju sa ovim cenama plina i sve manjim kilometražama koje prelazim godišnje će mi se isplatiti za 3 godine a do tada ću verovatno da jurim drugi auto. Neko će reći najbolje da ne ugrađujem plin u tom slučaju ali kod mene je takva situacija da sve može da se pokrene uskoro pa će i kilometraže koje prelazim biti znatno veće, a ne mora da znači. Ipak mi je nekako milo oko srca kad za 2000 dinara ubijem preko 200 km :wave:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 2:51 pm

Već sam reka oda su vremena šugava ali i benzin je bio znatno jeftiniji pre tri godine ne samo cena kao cena nego se lakše dolazilo do litre a sama ugradnja tog istog uredjaja je dosta jeftinija, tako da gde si tu si ili i za disi nisi :)
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 3:02 pm

Kako god se okreneš dupe ti pozadi :D
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 3:26 pm

Notorna i huljava istina :)
Svojevremeno sam skupljao te tagove u tematici :)

Primereno ovoj temi..
Mišljenje je kao dupe, svako ima jedno svoje!
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 3:39 pm

E to sigurno jeste.. :grin:
Ja bi ga ugradjivao i da znam da cu menjati auto kroz neko krace vreme jer mislim da takav auto sa plinom ces brze,a i prodati i za vece pare..Bar mislim da vecina tako razmislja,dok postoji i manjina koja bas juri auto bez ugradjenog plina,kao manje vozen itd..tu nema pravila,o tome moze da se drobi do sutra..
I o tim razlikama u ceni ugradnje od servisa do servisa se ovde pricalo,mlatila prazna slama..A sve je to isto i sigurno da postoji vise od tih par majstora ovde pominjanih koji to znaju da odrade lepo i posteno,a i za manje pare,garantujem..Nista zlonamerno,nikakva anti-reklama,daleko bilo,samo moje misljenje..
Javi sta si radio i koliko je bilo na kraju..
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 3:54 pm

Ima:
1. Brzo
2. Kvalitetno
3. Jeftino

mana je što uvek može samo dva, nikad sva tri... :)
Korisnikov avatar
alexa
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 6:05 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 4:18 pm

Onda neka spoji 2. i 3. stavku.. :)
zzz
Garaža: AR 156 1.8ts
Lokacija: Beograd
Postovi: 17
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 9:38 am

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 7:28 pm

Ja sam imao slicnu dilemu kad je ugradnja plina u pitanju. Jedno mesec dana sam se informisao i citao forume, obisao par majstora, i na kraju odlucio da skupim pare za nekog ko zna posao.
Dora mi je, posto sam skupio dovoljno novca, bio prvi izbor, ali nismo mogli da se uskladimo vremenski nikako.
U medjuvremenu sam nasao servis u Beogradu, ugradio plin, i realno sam zadovoljan, iako je ostao bljutav ukus u ustima. Naime, uredjaj je, po mojoj proceni lepo i pedantno ugradjen, rekao bih da je majstor strucan dovoljno, ali probleme koje imam nikako da mi rese, i sve se svodi da nije do plina, i da oni ne znaju sta moze biti... Najgore od svega je sto im ja verujem da nije do njih, ali zar nije majstor za plin taj koji treba da me usmeri u kom pravcu da trazim problem, ako je problem izrazeniji na plinu.
Generalno, problema mozete imati i u dobrom servisu, ali isto tako vam se moze desiti da sami uradite odlicno... osnovna razlika je u tome sto cu ja u servis u kome su mi ugradili plin, otici ako ne uspem da resim problem i traziti svoje pare nazad, a da mi je komsija ugradjivao, ostali bi mi poprilicni troskovi i iskasapljen auto.
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: LPG u Alfi

Sre Maj 30, 2012 7:35 pm

Neka ti vrate novac i trk kod Dore!
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: LPG u Alfi

Pet Jun 01, 2012 9:43 pm

ljudi nemojte da stedite na nekim stvarima kao sto sam ja hteo....na kraju to izadje duplo skuplje...
sad se kajem sto nisam odmah otisao kod Rasica na ugradju....jeftinije bi prosao....

Povratak na “Area Servizio”