Pomoc oko rezervoara.....75......

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Pomoc oko rezervoara.....75......

Čet Sep 16, 2010 6:04 pm

Cao,alfistii.....Imam veliki problem,istruleo mi je rezervoar na mojoj leptici 75 :D ....Ne mogu da nadjem da ga kupim....Da li neko mozda ima na prodaju?Ili da li neko moze da mi kaze da li bih mogao da stavim od drugog auta(budzenje)....??????Koga god pozovem niko nema,svi kazu da brzo truli i da cu ga veoma tesko naci......Hvalaaaaa
:arflag
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Čet Sep 16, 2010 8:10 pm

napravio ga sam,odes da ti iseku lim na meru i izvaris ga ali ako vozis na plin,napravis manji da ima mesta za normalan zadnji lonac,mozda ima kod surcinaca,Darka i Slavise
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Pet Sep 17, 2010 5:27 pm

Dobra ideja.Sta mislis koliko bih kostalo da se napravi?DA vozim ga na plin.Zato mi treba rezervoar,jel je zimi jako tesko paliti na plin....Pa ga uvek,svajko jutro palim na banzin i gasim....Hvalaaa
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Pet Sep 17, 2010 8:22 pm

koliko bi kostalo zavisi od majstora kog koga odes... nema pravila.. glupo pitanje...

protegni noge raspitaj se... saznaces...

ima da se nadje sigurno... nov kapiram da neces... onda ostaje polovan...

ima ih po otpadima... u kakvom su stanju... treba se prosetati i pogledati... zakrpi taj...

ima ljudi koji rade rezervoare... samo njih... oglasi...

ako ces i plovak i sve ... samo polovan da nadjes ili bolje taj za pokrpis...

http://www.google.com/search?sourceid=c ... ra+site:rs


zasto ljudi imaju kompjutere kada ne znaju da ih koriste...

valjda zasto i glavu... da izgleda lepo...

poz.
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sre Sep 22, 2010 10:10 am

Pa vidi druze,polovan ne mogu da nadjem,dovoljno sam protegao noge,da bih video sam trulez,Pola srbije sam okrenuo telefonom,cim cuju za rezervoar samo spuste slusalicu<nema>.Izgleda su im velika mana rezervoari...Jedino mi ostaje da ovaj zakrpim i to je to...neki lik mi je nudio rezervoar od 70l od americe 75,ali mnogo mi je to....Danas cu da odem do jednog limara da vidim da li on moze zavrsiti posao ili ne......Hvalaaaaa
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sre Sep 22, 2010 2:19 pm

problem je varenje,konstantno ispiranje vodom i naduvavace se,probaj da lepo odmastis i bizonov tecni metal
ko na nas krene iz mesta je naje&o
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sre Sep 22, 2010 4:04 pm

Ne bih bio u blizini dok se to vari. :eek:
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sre Sep 22, 2010 6:25 pm

Ni ja ne bih bas prisustvovao varenju....xD,xD,xD,..Posle bi bilo,,Alfe lete u nebo,,xexexexexe.......jedino to da uradim,mada kupio sam neki metal za zapusivanje rupa....ali mnogo je truo.Cuo sam neku caku,da se napini vodom i da se tad vari...Mada,,xexexe.....Nisam bas sigurann..... :arflag :arflag :love:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sre Sep 22, 2010 8:53 pm

Ja sam vario 2 rezervoara i nije neka frka kada neko zna...

bio sam kod nekog lika iznad bulevara gore... zakrpi ga covek lagano za 1 sat... jos je bio na varu istrulio... nije od alfe doduse ali nebitno... rezervoar je rezervoar...

nego od amerike ne bi mogao da naguras rezervoar tako lako... sve je drugacije... pozicije konektora i creva za pumpu i ostalo...

pazi ako si vec odlucio da se smaras sa krpljenjem tog... bolje da iseci i vari... jer ta rda i trules sto ti upadaju u gorivo nisu dobri po filtere, pumpu niti bilo sta drugo u tom lancu dovoda goriva...
Korisnikov avatar
Dule
Garaža: Prazna
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 553
Pridružio se: Ned Jun 28, 2009 11:59 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Čet Sep 23, 2010 6:32 pm

JA sam kod mene deo rezervoara koji je bio truo dobro ocistio i presao sa aluminijumskim gitom i to je tako drzalo dobro...mozda i to nije lose resenje ako nije bas totalno truo
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Pet Sep 24, 2010 11:54 am

Eh da je malo truo,nego vec ima rupe na sebi,par rupa,i dosta je truo sa strane....Tesko se nalaze,veoma tesko...Kupio sam ja nesto za te stvari,neki dvokomponentni metal,tako nesto,ali ne znam dal da radim sa tim...Druze koliko ti je uzeo para taj za krpljenje,i ako bih mogao da se setis adrese da ga odnesem tamooo da ga taj zavari.....
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sub Sep 25, 2010 5:58 pm

Alfisti,taman da vas pitam neto,za misljenje.Naleteo sam na rezervoar od alfe 75 16i....Da li da ga uzimam,da li ima neke razlike od ove moje(karburatorke),Milism punpa itd....?????Hvala punoo
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sub Sep 25, 2010 6:08 pm

Danas sam slučajno kod drugara video dobar rezervoar od 33-jke.Ne znam dali bi ti možda on odgovarao!!?
Korisnikov avatar
stole
Garaža: Vozim Alfu 75 1.6 1989 godiste.veliki sam ljubitelj alfi,mnogo mi se svidja i ne bi menjao alficu ni zasta....xD
Lokacija: Beograd
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Sep 13, 2009 9:03 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sub Sep 25, 2010 6:17 pm

Aufff,ajd sutra cu da slikam moj pa cu postaviti slike da vidis,mozda i bi,nemam pojma....Ali ne znam dal da uzimam ovaj od 1.6 i ???U dilemi sam,zbog pumpe i ostalih zezanja,ipak je ovo injection a ovaj moj karburator... :D :D :D :medal:
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Pomoc oko rezervoara.....75......

Sub Sep 25, 2010 6:24 pm

na karburator stavis T racvu i ubacis jos jednu cev za povrat i stavis elektricnu pompu i ima da dovede gorivo u rekordnom vremenu i nece faliti

trebalo bi da je sve isto,baci pogled kod nekog ko ima ie
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”