blinkanje km sata na 147

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: blinkanje km sata na 147

Ned Sep 05, 2010 9:39 am

Proxy alignment :arflag :arflag :arflag
Slika
Korisnikov avatar
PerkeNS
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 46
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 2:10 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Sre Sep 08, 2010 9:03 pm

I meni se to desava. Nov Vartin akumulator, nikada problem sa paljenjem (imam auto 2 god ni jednom nisam 2x morao da verglam ni sa prvim akumulatorom koji sam zamenuo) muzika cesto radi napanjena po par h kada je auto ugasen pa opet upali bez ikakvih problema. Tako da problem sa akumulatorom sigurno nije. Mada sam i ja neke sumlje kao da mu 1 delic sekunde ne dobije dovoljno jako napajanje pa se dogodi to sa km satom.
Ja sam ubedjen da je to zbog pomeranje km-traze. Moj je poren za par desetina a to sam utvrdio tako kada su mi proverili na brojcaniku za motor gde je veca km-za od one na satu. Tako da idite negde gde mogu da vam provere km-zu i na motoru pa ako je i svima vama pomerena onda je problem resen. Mada moze da postoji i problem da taj koji je menjao da je odradio i na motoru i naravno na satu.
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Sep 10, 2010 8:50 am

Dewillex napisao:
DogoArgentino napisao:Pa i nisi bas :S
Ja ni jednom nisam upalio auto pre nego sto komp iscekira sve... znaci od kontakta do paljenja mi prodje bar minut... (dok odlozim telefon, cigarete, nadjem cd itd...) za to vreme auto je na kontaktu i odradio je cekiranje....
A jesi probao kad uteras kljuc odma da zaverglas? Sta se desi? Blinka

Nisam... nikad to ne radim, jer mi tih 20-ak sekundi ne predstavlja problem da sacekam ni kad sam u najvecoj zurbi...
Evo sad mi se vec 3-4 dana ne desava da blinka... :S
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Feb 17, 2012 9:28 pm

Da li je ko pokusao da ocita stanje kilometraze na autu kod kojeg se pojavljuju crtice ------ ? ja sam ocitao,al netacno (pise negdje oko 1 000 000 km),na boshovoj dijag.
Po pricama nekih kao majstora,cip koji cuva kilometrazu nema vise sadrzaja,valjda taj EPROM...isao sam na par mijesta i pokusali su da upisu novu kilometrazu al nije moglo...
Korisnikov avatar
darkocar
Garaža: Alfa 147,1.6,120ks
Lokacija: Krusevac
Postovi: 255
Pridružio se: Uto Jan 31, 2012 12:57 am

Re: blinkanje km sata na 147

Uto Feb 21, 2012 3:42 pm

Meni se ovo desilo sinoc prvi put od kad sam uzeo auto.Blinkalo i posle sledeceg svakog paljenje je prestalo.:)
Korisnikov avatar
dejca
Garaža: alfa147jtd 16v
Lokacija: pancevo
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Nov 05, 2012 4:48 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Nov 23, 2012 12:28 pm

i meni se ovo desavalo , punio sam akomulator stavljao nov i nisam resio problem .

km sat je 100 posto tacan nije dodavano a ni smanjivana kilometraza .

problem sam resio sto sam pri paljenju auta cekao da se pogase sve lampice i jos sacekao 5 seukundi pa palijo i evo vec 5 dana nista ,a blinkala je svaki dan na svako 5 paljenje

:grin: :D
eto jeste stara tema ali da podelim moje iskustvo .
Korisnikov avatar
miloradpapic
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD distinctive '02
Morimoto h1+Philips 85122 rebase
Lokacija: Beograd
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Postovi: 123
Pridružio se: Sre Jan 12, 2011 5:22 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Nov 23, 2012 8:38 pm

kao sto je gore receno proxy aligment
prilikom menjanaj nekih uredjaja na autu ECU ne moze da prepozna novi uredjaj pa mu je potrebno da odradi aligment. to sam ja sredio fiat ecu scanom.
Korisnikov avatar
Sale NB
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 mjet tct
Fiat Qubo 1.3 mjet
ex. Alfa 147 1.9 JTD 16v
Lokacija: Novi Banovci
Lokacija: Novi Banovci-Batajnica
Postovi: 114
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 2:38 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Feb 01, 2013 8:56 pm

Ne znam da li to ima veze sa "proxy aligment-om", akumulatorom ili sa vraćanjem kilometraže, ali meni se to desilo jutros prvi put, nakon 40.000 km koliko već vozim ovaj auto. I dok sam jutros na prvom semaforu ugasio i ponovo upalio auto, problem se rešio. Kad sam krenuo kući, nastavio je da blinka i nakon 3 re-starta i tako sve do kuće (15km)

Čini mi se da nema veze sa akumulatorom, pošto ovih dana imamo prilično normalne temperature, a pre samo nedelju-dve smo imali i -15°C, a tada je auto palio bez greške, kao i sada. Da napomenem da uvek sačekam da se lampica grejača ugasi i da mi bord ispiše ono "OK", tj. to radim uvek kada auto duže stoji, preko noći, ili ispred firme.
Nakon kratkih zaustavljanja, palim ga odmah nakon gašenja lampice grejača (max. 1-2 sek.)
Auto je potpuno serijski, i CD radio i sve drugo, mali servis i provera dijagnostikom rađeni u decembru - sve je bilo tip-top!

Mora da postoji neki podatak o tome u nekom radioničkom/servisnom uputstvu ili slično?!
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Feb 01, 2013 10:24 pm

dusanGT napisao:Ili slab akumulator ili novi uređaj u CANBus sistemu...
Ili Body Comp "misli" da je novi uređaj u CANBus sistemu. "Proxi alignment" bi mogao da reši problem, ali pošto procedura može da ima i neželjeni ishod, neka to urade u servisu...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sale NB
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 mjet tct
Fiat Qubo 1.3 mjet
ex. Alfa 147 1.9 JTD 16v
Lokacija: Novi Banovci
Lokacija: Novi Banovci-Batajnica
Postovi: 114
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 2:38 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pet Feb 01, 2013 11:09 pm

Koliko je opasno/štetno voziti auto sa ovim blinkanjem neko vreme?!
Jednostavno trenutno nemam vremena da idem u servis-ako nije ozbiljno.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Sub Feb 02, 2013 2:43 am

Ne zna se uzrok blinkanja, pa ni postojeći rizik, ali verovatno nije neki veliki problem...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Deki
Garaža: Alfa 156 1.9JTD SW 2005
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Sre Sep 22, 2010 10:49 am

Re: blinkanje km sata na 147

Ned Mar 10, 2013 8:59 pm

Nema blinkanje kilometraze nikakve veze sa akumulatorom ni sa
cekiranjem.
Dusan GT je bio najblizi...

Uzrok: Otkacen neki dzek a da nije skinut minus sa akumulatora.

Jednostavno pre nego sto se otkaci bilo koji dzek na kolima(bilo da se menja deo ili zbog ciscenja necega) treba otkaciti minus klemu sa akumulatora ili ce u suprotnom da blinka kilometraza. Razlog- ecu misli da je zamenjen taj deo i trazi proxy alingment, tj. poravnanje parametara. Fiat EcuScan 3 ima tu opciju i meni je trebalo oko 5min za tu operaciju na bratovoj 147 i vise ne blinka. Znaci bilo koji dzek ma kako nebitan bio.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997D using Tapatalk 2
Korisnikov avatar
Deki
Garaža: Alfa 156 1.9JTD SW 2005
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Sre Sep 22, 2010 10:49 am

Re: blinkanje km sata na 147

Ned Mar 10, 2013 9:58 pm

Procitao sam ovaj podatak za blinkanje km u nekom teh uputstvu ali se ne secam gde.... u svakom slucaju probao sam posle sredjivanja da otkacim dzek od prekidaca za podizac, vratio ga(ugasen auto bez skidanja kleme minusa) i pocelo opet da blinka posle paljenja....pa ponovo proxy alingment....

Sent from my OT-997D using Tapatalk 2
Korisnikov avatar
dejca
Garaža: alfa147jtd 16v
Lokacija: pancevo
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Nov 05, 2012 4:48 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Ned Mar 10, 2013 10:46 pm

bravo
Deki napisao:Procitao sam ovaj podatak za blinkanje km u nekom teh uputstvu ali se ne secam gde.... u svakom slucaju probao sam posle sredjivanja da otkacim dzek od prekidaca za podizac, vratio ga(ugasen auto bez skidanja kleme minusa) i pocelo opet da blinka posle paljenja....pa ponovo proxy alingment....

Sent from my OT-997D using Tapatalk 2
lepo si to objasnijo , :yahoo: pozdrav :yes:
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Ned Mar 10, 2013 10:58 pm

Ovo važi samo za neke uređaje (ali ne sve) čiji rad nadzire "Body Computer".

Ako se isključi/uključi konektor sa, na primer, MAF, MAP, CTS i ostalih koji su vezani na "Engine Computer Unit" (ECU) nema blinkanja.

Ponekad se Body Comp "zabuni", pa trenutno smanjenje napona akumulatora tumači kao isključenje/uključenje nekog uređaja. Imao sam slučaj da je sve OK u sistemu, a da kilometraža trepće, pa sutradan prestane da trepće. Posle nekoliko dana JTD nije hteo da vergla - otišao akumulator...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 12:07 am

Ja od nedavno imam identičan problem, pa sam svratio do elektorničara koji ima i koristi pomenutu dijagonstiku i on mi reče da moram da zamenim kontrolni deo-jedinicu digitalne klime..!? Tako mu je očitala dijagnostika...

E sad, meni su svakako rasklimani obruči potenciometra vozačeve klime i delimično intenziteta uduvavanja vazduha i dešava se da se sama pali-gasi, pojačava-smanjuje, ali mi se sad ne gura ruka u džep za tako nešto, posebno ako nije do toga..!

Nedavno sam ugradio gasni uređaj, a odmah nakon toga promenio tastere podizača prozora i nekako mi se čini da se taj problem javlja od tada. S tim što kod mene, evo već par dana, konstantno blinka..!?

Kako i gde se radi taj proxy i da li bi to pomoglo u mom slučaju?
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 2:28 am

Đole i Voja...
Slika
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 10:38 am

Kod njih sam i bio da se požalim na blinkanje, ali upravo oni su me uputili kod Srđana elektroničara, u ul. B. Radičevića, koji to (sad) radi za njih.. I on mi rekao, kad zamenim konrolnu jedinicu klime, prestaće blinkanje..!?
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 2:14 pm

Ako je Srđan rekao poslednju reč, onda nema sumnje - znam čoveka kao eksperta za autoelektroniku.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 4:01 pm

Ne znam... Za fabricki kljuc–skakavac mi je rekao da mu nema spasa, pa mi ga je kljucar kod Satelitske pijace popravio za par minuta da sasvim lepo radi-otkj./zakljucava, daljinski, na dugmice, ne vise kao do tada, iskljucivo manuelno...
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 4:51 pm

Dosada mi je Srki uvek korektno sve odradio, pa ne znam kako da komentarišem to sa ključem. Generalno, oprez nije na odmet, jer moguće je da majstori/lekari/advokati izmisle kvar/bolest/parnicu - oni žive od toga ;)
Al' ima lek za to: naoružamo se strpljenjem i znanjem.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Mar 11, 2013 9:31 pm

Ne mislim ja nista lose... Mozda mu je to bilo puno posla za male pare, ili jednostavno nije zeleo da rizikuje i budzi nesto. Inace, zadovoljan sam Srkijevom uslugom i profesionalnoscu. Dijagnostiku mi nije cak ni naplatio, samo mi je frka za licni budzet, obzirom da je dijagnoza: zamena kontrolne jedinice klime, a koliko citam, niko ovde, na dve strane nije imao taj slucaj, da odometar blinka zbog klime koja inace lepo radi, jedino su od kad imam auto, tockici prekidaca malo labaviji... :rolleyes:
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
sinisappp
Garaža: Alfa romeo 147 JTD 1.9
Lokacija: Republika Srpska
Postovi: 35
Pridružio se: Čet Mar 14, 2013 8:37 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Maj 20, 2013 8:50 am

Da li to moze biti upozorenje na veliki servis??? Meni je prvi put juče zablinkalo kada mi se ugasilo vozilo na semaforu, brzinski sam upalio vozilo da bih nekada kasnije primjetio da mi blinka kilometar sat. Trenutna mi je kilometraza 119 300 km a veliki servis je na 12 000 km. Prvo sto sam pomislio je bilo to da me upozorava na servis? Da li bi mogla biti i ta varijanta u opticaju???
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Maj 20, 2013 3:56 pm

Ne! Ili je akumulator pri kraju ili je stavljen neki novi uređaj u CANBus sistem...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: blinkanje km sata na 147

Pon Maj 20, 2013 7:18 pm

Samo da se javim sa rešenjem ovog problema, bar kod mene... Majstor Srđan je bio u pravu... Odneo sam mu drugu kontrolnu jedinicu klime, zamenio je i eno, prestao da blinka "km". :blink:
BMW is like a tampon, every pussy needs one...

Povratak na “Area Servizio”