Lampice na instrument tabli

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
milan 156
Garaža: 156 1.9 jtd
Lokacija: Zajecar
Postovi: 116
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 1:27 pm

Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 9:44 pm

Cini mise da postoji nekoliko nelogicnosti sa paljenjem lampica na instr. tabli na mojoj 156-ici.Pa me zanima da li je neko to cackao pre no sto sam kupio auto, ili to prosto tako treba.
Naime, pri startovanju auta, sva svetla se normalno upale, a zatim pogase.To je po meni normalno.Medjutim buni me sledece :
1. Kada vozim auto, a nisam vezao pojas, crvena lampica se tada ne pali!? Zanima me zasto, ako tako treba,cemu onda ona sluzi? Upali se i ugasi prilikom startovanja i to je to.Mislim da bi trebalo da ostane upaljena ako se nisam vezao?
2. Isti je slucaj i sa zutom sijalicom koja upozorava na kvar nekog od svetala.Vozim auto sa neispravnom prednjom pozicijom, a na tabli me nista ne obavestava? (napominjem da sve radi kad stratujem auto ).
3. Uvek pokazuje da je suvozacev air-bag zakljucan.Da li treba da se otkljuca tamo kod desnih vrata, ili tako treba?
4.Signal za ABS se ne pali da me obavesti da se ukljucio ABS, jedino osecam po papucici kocnice.Jel to ispravno? Malo mi nelogicno da tako treba.
Cini mi se da je sve napravljeno da na kontakt radi, samo vizuelno, da onaj ko sedne vidi da je navodno sve ispravno, a ustvari lampice ne rade svoj posao kada treba!
Kakva su vasa iskustva? Kako ustvari radi ispravna instr. tabla kod 156-ice?
Autom sam prezadovoljan, samo me ovaj kompjuter malo buni.
Slika
Korisnikov avatar
milan 156
Garaža: 156 1.9 jtd
Lokacija: Zajecar
Postovi: 116
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 1:27 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 10:07 pm

Proslog puta sam ostao duzan slicica.Evo ih sada premijerno
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika
Poslednja izmena od milan 156 u Sub Jul 17, 2010 10:09 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 10:09 pm

Za ovo prvo je sasvim normalno, tako je i kod mene. Ostalo bolje neka te neko ko je upuceniji posavetuje.
Korisnikov avatar
milan 156
Garaža: 156 1.9 jtd
Lokacija: Zajecar
Postovi: 116
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 1:27 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 10:25 pm

Nisam neko ko trazi perfekciju, ali razmisljam sta bi bilo da se tako ponasa lampica za ulje ili za hladnjak! To bi bio vec VELIKI problem. Do skoro sam vozio Mercedes 190,presao i jos ide 350.000km, al trosi ulje. No, upali se lampica za ulje,ja stanem,dopunim i teram dalje.Alfa je 2001.god. ne bih zeleo da me i kod nje muci nivo ulja ili vode kad krenem negde.Najgore je to sto mi se cini da ne dobijam tacne informacije iz auta.
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 11:07 pm

milan 156 napisao: 4.Signal za ABS se ne pali da me obavesti da se ukljucio ABS, jedino osecam po papucici kocnice.Jel to ispravno? Malo mi nelogicno da tako treba.
Ja iskreno mislim da i ne treba da se pali ikakvo upozorenje za ABS prilikom jakih kocenja. Ni meni se ne pali, dovoljno se trese na papucici da ga osetis. Ne znam na kojim kolima se pali lampica za ABS?
A za ostala pitanja na dijagnostiku i kod dobrog elektronicara.
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
milan 156
Garaža: 156 1.9 jtd
Lokacija: Zajecar
Postovi: 116
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 1:27 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Sub Jul 17, 2010 11:31 pm

Dijagnostiku sam radio na velikom servisu,majstor gleda u onaj lap top i kaze da je sve u redu.Ali vec tada mi nije radila pozicija, aon to nije primetio! Nisam strucnjak, ali to bi se moralo videti, zar ne?
Korisnikov avatar
Alfa 156 Kacarevo
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0TS 8v
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 123
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 9:46 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Ned Jul 18, 2010 10:39 am

i na mojoj alfi je isto tako to je fabricki tako i netreba dirati :beerchug:
Antisha
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Ned Jul 18, 2010 4:00 pm

milan 156 napisao:Cini mise da postoji nekoliko nelogicnosti sa paljenjem lampica na instr. tabli na mojoj 156-ici.Pa me zanima da li je neko to cackao pre no sto sam kupio auto, ili to prosto tako treba.
Naime, pri startovanju auta, sva svetla se normalno upale, a zatim pogase.To je po meni normalno.Medjutim buni me sledece :
1. Kada vozim auto, a nisam vezao pojas, crvena lampica se tada ne pali!? Zanima me zasto, ako tako treba,cemu onda ona sluzi? Upali se i ugasi prilikom startovanja i to je to.Mislim da bi trebalo da ostane upaljena ako se nisam vezao?
2. Isti je slucaj i sa zutom sijalicom koja upozorava na kvar nekog od svetala.Vozim auto sa neispravnom prednjom pozicijom, a na tabli me nista ne obavestava? (napominjem da sve radi kad stratujem auto ).
3. Uvek pokazuje da je suvozacev air-bag zakljucan.Da li treba da se otkljuca tamo kod desnih vrata, ili tako treba?
4.Signal za ABS se ne pali da me obavesti da se ukljucio ABS, jedino osecam po papucici kocnice.Jel to ispravno? Malo mi nelogicno da tako treba.
Cini mi se da je sve napravljeno da na kontakt radi, samo vizuelno, da onaj ko sedne vidi da je navodno sve ispravno, a ustvari lampice ne rade svoj posao kada treba!
Kakva su vasa iskustva? Kako ustvari radi ispravna instr. tabla kod 156-ice?
Autom sam prezadovoljan, samo me ovaj kompjuter malo buni.
Slika
Ja vozom 147 ali to je isto:
1.Treba da je upaljena ako se nisi vezao.
2.Treba da je upaljena ako je neka sijalica crkla.
3.Probaj prvo da otključaš ne treba da svetli ako je otključan.
4.To je ispravno pali lampicu za ABS samo ako je nešto neispravno.
Slika
Jim Jackson
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Postovi: 37
Pridružio se: Uto Okt 06, 2009 5:21 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Pon Jul 19, 2010 7:57 am

1.Na nekim modelima, zavisno od trzista, godista i nivoa opreme, ova lampica trepce tj. stoji upaljeni odredjeno vreme (10 - ak sekundi) i onda se sama ugasi bez obzira na to da li si vezan ili ne.
2.Treba da je upaljena ako je neka sijalica na zadnjem kraju auta crkla. Za prednja svetla se ne pali.
3. Ako je otkljucan ne bi trebalo da sija, samo da treperi kad das kontakt i da se ugasi.
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Pon Jul 19, 2010 11:34 am

Kod mene ako pregori sijalica od pozicije u farovima upali se lampica, lampica za pojas treperi nekih 10sec i onda se ugasi bez obzira dali je vezan pojas ili ne.
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Korisnikov avatar
milan 156
Garaža: 156 1.9 jtd
Lokacija: Zajecar
Postovi: 116
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 1:27 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Pon Jul 26, 2010 11:02 am

Sve u svemu, auto radi OK. Hvala na odgovorima.pozz
pedja82
Postovi: 28
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 6:00 am

Re: Lampice na instrument tabli

Pon Jul 26, 2010 11:43 pm

2. Zuta lampica koja pokazuje problem sa svetlima se pali kada stradaju 8 sijalica.

2. Stop svetla
2. Zadnja pozicija
2. Zadnje tablice

i ova dva sam zaboravio koja su...
Dakle, ako pregore oborena svetla ili duga svetla lampica se nece paliti, jer to ces i sam primetiti da nemas... Pale se lampica samo za gore pomenuta svetla ali sam zaboravio koji je to 8 par...

Proveri svetla na tablicama pozadi.... 95% je do toga (predpostavljam da stop i zadnja pozicija nisu jer bi to i sam izvalio)
Korisnikov avatar
dovlax2
Garaža: 156 2.4jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 275
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:50 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Uto Jul 27, 2010 6:57 am

neko reče gore, pa da ponovim pali se i kad pregori prednja pozicija :D
Slika
Jim Jackson
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Postovi: 37
Pridružio se: Uto Okt 06, 2009 5:21 pm

Re: Lampice na instrument tabli

Uto Jul 27, 2010 7:50 am

Evo sta kaze uputstvo:
OUTSIDE LIGHT FAILURE
The warning light comes on when an anomaly is found in one of the following lights:
– sidelights
– braking lights or corresponding fuse
– rear fog guards
– number plate lights.
The warning of a fault may mean one or more blown bulbs, a burnt fuse or cut off connection.
U prevodu:
- pozicija
- stopaljke
- zadnje maglenke
- svetla za tablicu

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”