Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Sre Jun 23, 2010 3:16 pm

Ja licno sumnjam na ta zadnja svetla...

jer su mi kontakti na njima malo cudni a i znate sta je bilo sa ovim kolima od pozadi kada ih je fris uzeo... tako da mi i zmigavci i cela ta zadnja grupa pravi frku... stalno gubi neki kontakt ili polude sijalice na arc-u...

sad kad razmislim mozda i jeste problem u toj zadnjoj istalaciji u gepeku...

jer kada dam zmigavac, bilo koji, ne pali mi se ono svetlo na arc-u gore... ne treperi niti se pali... lampica za rucnu je stalno upaljena dok ne povuces rucnu, onda se ugasi a kada su upaljeni farovi i pritisnem dugme za sva 4 ona lampica na dugmetu se upali i tinja onako... ali ne trepari samo tinja... a kada ugasim farove i ona se ugasi...

ja sam to otpisivao na poludeli arc... ali mozda ta zadnja istalacija je nesto lose namestena i pravi neki kratak spoj zbog koga me sve ovo zeza...

premericu i na ts-u tablu kako se ponasaju naponi pa semu u ruke i da jurim zice koje je neko mozda ostetio ili lose prevezao kada je stavljao alarm koji sam ja skinuo, zbog koga je auto i poludeo u startu...
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Sre Jun 23, 2010 3:48 pm

Pogledaj i masu u gepeku za zadnju svetlosnu grupu ,
meni se otkačila na 164-ki i čitav džumbus pravila , dam žmigavac ili stisnem kočnicu
upali unutrašnje svetlo i prijavljuje zadnja desna vrata da su otvorena :banghead:
i instrument tabla poludi skroz :fool
Slika
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Čet Jun 24, 2010 12:32 pm

Hmm...

Farovi upaljeni imaju ok struju... ali ugaseni imaju 0.26v na izlazima iza table sa osiguracima?

Na zmigavcima je 0 i svemu ostalom, sireni itd..., ali na kontaktima farova kada su ugaseni imam 0.26-0.32v zavisno od konektora?

reley? losa masa? ne znam sta da gledam vishe.. sve sijalice rade, nema vode u farovima, maglenkama, svetlima...

i zadnja svetla za maglu ne mogu upaliti nikako... ne reaguju ni na jedno dugme u kolima? sijalice su ok... kontakti ok... ali se ne pale...
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Čet Jun 24, 2010 12:37 pm

Za zadnja svetla za maglu ću da ti donesem večeras drugi relej, pa promeni onaj što se greje. Za farove mi miriše na lošu masu, probaj premeri i taj relej onako kao što napisah gore. Releji su glupa stvar, ne bi trebalo da oni prave konstantan odliv struje, al ajd sad... Jel Bosch radio elektriku i na 75?
Reci mi samo jel taj za maglenke ima 4 ili 5 pinova?
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Čet Jun 24, 2010 1:48 pm

Naravno da je bosch radio... i hvala ali ne treba reley imam TS da sa njega cupam delove... na njemu sve cudesno radi... :)

inace sam upravo pretresao celu tablu osiguraca... imam 3 zice koje u teoriji ne bi trebalo da imam konektovane na 3 konektora koja u uputstvu samo pise free... a uredno su povezane... sve ostalo je po ps-u...

isti su fabricke buksne kao i u drugim konektorima i iste su zice boja... ali ne pise sta su tj. pise da bi trebalo da su free... vidim da mi sledi jos jedno skidanje table da vidim gde idu...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Čet Jun 24, 2010 5:21 pm

Mozda je to neko premostio paljenje zbog alarma? Ono za farve ti je relej skoro pa sigurno. Mada opet ostaje pitanje gde vuche onoliku snagu... :scratch:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Čet Jun 24, 2010 5:41 pm

Pazi sad..

Resio 2 problema... zmigavaca i rear fog light releya, na zmigavcima su pomesali zice zbog alarma... a fog light je bio povezan na maglenke pa one iskljucene a struja uzeta sa njegovog prekidaca... ma haos... sve sam vratio na fabricki... sad i lampice na prekidacima rade... :)

ocistio i zastitio zadnju svetlosnu grupu, konektore... sada se vratio sav sjaj u zadnja svetla :) mada cu morati da nadjem nova... u istom dezenu... posto mi je jedno crveno drugo belo na kome je 1 sraf polomljen... tako da mi trebaju obe bela sad... jos kada bih to nasao... eh... nebitno...

proed svega ovoga nestajanje struje je reseno izgleda... bar onako brzo, ne bih mogao da kazem tacno sta je bilo...

ali izgleda da mi je alternator rekao zbogom konacno... sada kada sam resio vecinu strujnih problema i malo utisao auto... pumpa se cuje kao i obicno i dobija 12.8v sto sada ok... ali kada upalim sve... maglenke i svetla...(to je meni sve :)) pocne da pisti nesto pod haubom... skapirao sam da je alternator... kako ugasim svetla... prestane... upalim cvili...

da li ima svrhe premotavati ga... kupovati novi jaci? novi isti? ili...?
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Pon Jun 28, 2010 6:48 pm

ok, vecina problema resena...


e sad...
ostaje pitanje...

kada upalim svetla... i merim struju na kontakt bravi... dakle glavni zeleni vod... momentalno mi opadne napon na bravi za 2v... cela 2v... kako iskljucim svetla... sve ok...

da li je moguce da svetla idu preko brave iako imam reley za njih? i zasto mi toliko popiju struje?

da li da izvucem poseban kabl od akumulatora do releya i dalje na svetla?

?
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Pon Jun 28, 2010 7:25 pm

ja sam to odavno uradio...Izgleda mi plus klema kao ikebana...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Pon Jun 28, 2010 10:21 pm

svi ste vi male bebe za mene,sta god od potrosaca da stavljam ide preko relea

kratko svetlo 2.komada,dugo svetlo 3. komada jer jedan pali i maglenke,maglenke 1.komad,prskalice za farove 1.komad,prskalica za soferku 1.kom,ventilator hladnjaka dvobrzinac i 2.kom,svetlo kabine 4.kom i samo dodajem kablove,retko se desava da nesto vadim i skidam instalaciju,mozda se iskoristi za nesto drugo,2. komada za centralnu,jedan za poziciju jer ablender je od 33-ojke,1. kom za kratko i 1. kom za dugo,jer mi gasi kratko i sa kontaktom a pozicija ostaje

mozda ima jos neki al se ne secam
ko na nas krene iz mesta je naje&o
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Hmmm....75ica i cudan problem sa gubljenjem struje...

Pon Jun 28, 2010 10:28 pm

OK idemo u overkill,

4 releya, za svaku sijalicu po 1:) kao na 164... imacu manje kablova i vishe releya... ok...

struju uzmem sa razvoda novog od alternatora... to je to...

mnogo me mrzi ali ajde... :)

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”