Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
ToNcA
Garaža: Alfa 147 2.0TS, Renault Megane 1.5dci
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee / Beograd
Postovi: 169
Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 5:44 pm

Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Sub Jun 12, 2010 4:53 pm

Ovih dana smo Alfa i ja bili na proputovanju po Evropi, i nije bilo nekih vecih problema sem jednog prilicno interesantnog.

U sredu udjem u auto (koji je ceo dan stajao na suncu, ali nije mu prvi put) i startujem motor kad on upali lampicu air-bag-a i upale se svi brisaci. Prednji prodju 2-3 puta i batale a zadnji nastavi da radi... Ja u neverici sta se desava provrim da nesto nije ostalo ukljuceno - nije. Ugasim auto (kompjuter fora) i startujem motor ponovo kad sada zadnji brisac proedje par puta, prednji samo kao da krenu i kao je ok. Sve vreme svetli lampica air bag-a na tabli ali to sam pripisao razglavljenim kontaktima ispod desnog sedista (desavalo se vec). U toku voznje se tek lampica ugasi i sve ostane normalno. Posle se ponovo upali i tako na smenu...

Cetvrtak ujutru, krecem iz Austrije ka Jadranu i treba proci kroz Sloveniju. Upalim auto i cisto da proverim signalizaciju (opet se upalila lampica koja nije svetlela i brisacisu kao cimnuli) i vidim da mi prednji levi far ne radi. Ugasim svetla i upalim i on kao da se upali i ponovo se ugasi posle par minuta. Vec poludao od svega odlucim da krenem kuci... Krenem ka Sloveniji i na nekom parkingu stanem (lampica se ugasila) kad ono svestla rade, sve radi... Ugasim auto, upalim ponovo, brisaci ne cimaju, ni lamica vise ne svetli... Od tada sam presao preko 700km i nista se cudno nije desavalo ali ipak me interesuje - sta moze tak da "prezubi" da se tako lude stvari desavaju?

Usput dok se to desavalo - ako perem sofersajbnu zadnji brisac radi kao nenormalan sve vreme...

Nadam se da niko nije imao slicno iskustvo narocito tako daleko od kuce...
Slika
Korisnikov avatar
ivdzabg
Garaža: Alfa 147 1.6 ts 77 kw
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Nov 21, 2009 11:05 am

Re: Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Sub Jun 12, 2010 6:08 pm

Ja imam problem samo sa lampicom suvozacevog air-bag-a, kad duze auto stoji na suncu ona se upali, posle krace voznje se ugasi. Malim gremlinima ispod haube smeta sunce pa se bune :)
Lepota je u ocima posmatraca.
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Sub Jun 12, 2010 6:35 pm

Svaki kontakt treba preći kontakt sprejem...
kad kаžem svaki, mislim na svaki piiiip kontakt,
gde god se žica spaja sa žicom ili klemom !!!

Skroz bizarno ...
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Ned Jun 13, 2010 11:36 pm

Negde na centralnom srafu (kojih ima vise komada) ti je verovatno los spoj mase.
Najbolje ces proveriti tako da ispratis masu od tog fara sto ti nije radio. Kad to uradis onda ispitaj masu sa tog srafa do minusa na akumulatoru.
Korisnikov avatar
ToNcA
Garaža: Alfa 147 2.0TS, Renault Megane 1.5dci
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee / Beograd
Postovi: 169
Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 5:44 pm

Re: Polako otkrivam "cari" voznje (posedovanja) Alfa Romea

Pon Jun 14, 2010 12:43 am

Hvala, provericu.

A danas je poceo zadnji brisac da me zeza, morace auto na detaljnu kontrolu struje :(.
Slika

Povratak na “Cafeteria da Romeo”