pomoc pri kupovini

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: pomoc pri kupovini

Čet Maj 06, 2010 7:53 pm

Zepelin druze, video si i sam kako je nestala crvena alfa koju smo gledali zajedno...

Dok smo mi proveli 2 sata konsultujuci se oko nje i dok su se zvali servisi za detaljne preglede, neko je dosao i oterao bez da pita bilo sta o tom autu... plac radi od 10 a nje u pola 11 nije bilo.... dao tata 5 k evrica, covek dosao i kupio odmah... pretpostavljam, jer da je sam zaradio tih 5 k, ne bi je bas tako kupio.. ili bi.. ima raznih..
Mnogo je onih kojima je pri kupovini felna bitniji faktor od motora... pa onda alfa nije ni za...
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: pomoc pri kupovini

Čet Maj 06, 2010 8:52 pm

Neki pojedinci tako lako dodju do kesa da im je bitna samo sminka auta, a ostalo na autu manje vise. ipak ga je kupio na placu, to je ono pravo :glare:
Korisnikov avatar
deja 91
Garaža: 145 1.6ts
Postovi: 69
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 7:26 pm

Re: pomoc pri kupovini

Čet Maj 06, 2010 9:04 pm

e samo da neki fenser ne ofarba 147 u pink boju... toliko se pala na taj auto to je strasno a ne znaju ni da pogledaju koliko ulja imaju u motoru pa kad im zaskripi motor onda alfa ne valja skupa im popravka itd...primeri iz smedereva.
Neces pogresiti koji god model da izaberes samo ako uzmes krsa nikad od njega neces da napravis auto koliko god ulagao.
sone2sone
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Apr 15, 2010 12:29 pm

Re: pomoc pri kupovini

Čet Maj 06, 2010 9:18 pm

Mique napisao:Zato ljudi , ljubav po strani , pamet u glavu i digitron u ruke pa se vidimo u virusu a valjda i ja sa vama ... :wave: ;)
Slazem se u potpunosti. :thumbsup: Zato bih i voleo da mi vlasnici 147ice kazu iz licnog iskustva koliko im mesecno/godisnje odlazi na odrzavanje automobila. :) Ok, svaki primerak je prica za sebe i ne vredi globalizovati stvari, neko trosi vise-neko manje, ali mislim da bi mogao da se izvuce trend iz vise iskustava. ;)

Ja prvi ne bih voleo da se zatrcim i da kupim automobil koji ne mogu da izdrzavam i odrzavam. Voleo bih da procitam iskustva vlasnika pa da uzmem digitron u ruke (sto kaze Mique) i napravim racunicu. :)
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pet Maj 07, 2010 3:30 am

Ko kupuje Alfu sa digitronom u ruci, neka se okrene i kupi nesto drugo, bilo sta samo ne Alfu!!! Alfa se sigurno ne kupuje digitronom!!!
Slika
Korisnikov avatar
spinto veloce
Lokacija: Pirot
Postovi: 106
Pridružio se: Pet Okt 09, 2009 4:38 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pet Maj 07, 2010 9:15 am

Cene delova su u globalu iste za sva vozila u klasi, a alfa ima malo vise delova pa je to razlog sto je malo skuplja, mada puno vise pruza od nemackih krseva. Alfa ima toplu krv! Bolje preskoci komentare tipa covek kupio auto za 15min. dala mu baba pare i slicno. Nemojmo od kupovine auta da pravimo nauku. Ako ti se vizuelno svidja i npr. nije udaran auto motor ces puno lakse da sredis mada takvoj je i motor dobar.
AR 156ts 2001
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: pomoc pri kupovini

Pet Maj 07, 2010 9:27 am

@dexxxter

Danas je takvo vreme da sve moras uzeti uz prethodnu racunicu , vidim da ti i dalje u potpisu stoji 166 3.2 ??? Nju si verovatno kupio srcem , i bolje znas od mene , da taj auto ne mozes voziti tako cesto kao sto si mislio , mada to i nije auto za svaki dana , ali ipak kada izracunas kolika mu je registracija , skup je i kada stoji.

Moja poenta je u tome da ne treba po svaku cenu kupiti auto , konkretno Alfu , i onda kada vidis da nemas para za nju , eto je u oglasima vrlo brzo ... Na forumu imam bezbroj primera ...
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pet Maj 07, 2010 7:27 pm

V6 sam vozio svakodnevno skoro dve godine, i to na benzin, po ovom nasem Bgd-u... Trenutno vozim 2.0 TS i vozicu je verovatno samo jos 10-ak dana, a razlog je prost, vracam se na pravi motor! Izmedju ostalog, u pitanju je i digitron. Izracunao sam da je to prava mera!!! :tach

Poenta je prosta. Kupis "kantu" i odrzavanje, tj. pokusaj dovodjenja u zadovoljavajuce, ne dobro stanje, ima da te iskosta debelo... Kupis dobar primerak, i nauzivas se i navozas, i to samo uz redovne servise. Ovo vazi za sve, ne samo za Alfu! :gitara
Slika
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: pomoc pri kupovini

Pet Maj 07, 2010 10:40 pm

Ako sam te dobro razumeo ti si tvoju 3.2 prodao ?!?!? Pa sada zelis opet da se vratis na taj motor ???
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
147-ts-ma-lepota
Postovi: 37
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:40 pm

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 1:36 am

A sta ako je pri kupovini automobila radjen detaljan pregled spolja, probna voznja, dizanje (kanal), prikljucivanje na komp, i nije nadjeno nista ? a Nakon 5000 km i jedne jace voznje od 20 min do brzine od 19? km/h ode sve da mora da se radi generalna ? Kada je otvoren motor... vide se uzroci ...pa da li sam to ikako mogao raditi pri kupovini ..., ili mozda nisam trebao voziti jos 30000km , i preci brzinu od 180 nijednom prilikom ..
Sta onda, trebao sam kupiti golf 4 i ne razmisljati ? i da nikad ne budem zadovoljan... stariju astri (kantu od miloste)? pandurski 307 sa takodje ko zna cim zapakovanim unutra s nekim slabim dizel agregatom .. ?
Iako mi je sve delovalo pametnije, dozvolio sam sebi mogucnost iznenadnog troska i nadam se da se necu kajati .., samo se nadam da je ovo kraj muka ..
Da vas cujem alfisti , sta biste vi cinili na mom mestu ..?
Korisnikov avatar
DogoArgentino
Garaža: Alfa `02 god. 147 1.6 TS 120 ks
-----------------------------
Fabia `08 god. 1.2 HTP 70 ks
Lokacija: BGD - Borca
Postovi: 1071
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:43 am

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 9:14 am

Ne treba razmisljati tako... svaki auto trazi ulaganje ma koji znak nosio na sebi...
Alfa nije bauk ni demonski auto.. dovoljno je da je redovno odrzavas, jos ako znas po nesto sam da uradis i imas volje da je negujes i pazis, vratice ti visestruko...

Ja imam 147, i cesto vozim bratov golf 4.. i mogu ti reci da golf nije nista jeftiniji za odrzavanje.. a razlika u voznji se ne moze porediti.. sve i da je moja alfa dosta skuplja za odrzavanje, uzitak koji mi pruza pri voznji mnogo vise vredi... sve i da dam duplo vise za veliki servis, kad osetis da ti je zao sto si stigao na odrediste jer moras prekinuti voznju nema cenu druze... osmeh koji mi se razvuce na licu kad cujem TS takodje nema cenu... imam alfu, znam u sta ulazem i znam koliko dobijam za to sto ulozim... i moze da prica ko sta hoce i da uporedjuje, neke stvari nemaju cenu i to je tako...

Razumem ljude kojima je auto samo prevozno sredstvo, nije im bitna marka, uzitak u voznji niti izgled auta... ali za nas kojima je svaki predjeni km poseban uzitak, ta prica ima sasvim drugi tok...

Jos uvek slusam price "ti si bas hrabar kad si uzeo alfu, pa znas li koliko je odrzavanje za nju, pa koliko to trosi itd" ... a ja se samo osmehnem kad krenemo kuci s posla i ostavim kolege da se dive zadnjem delu moje 147-ice i uzivaju u zvuku TS-a dok lagano odlazim s parkinga....
ZNAM MILION PRIMERA GDE SU LJUDI PRODALI NJIVU I KUPILI AUDI, PASAT, BMW ILI MERCEDES... ALI NIKADA NISAM CUO DA JE NEKO PRODAO NJIVU I KUPIO ALFU...
Slika
Korisnikov avatar
deja 91
Garaža: 145 1.6ts
Postovi: 69
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 7:26 pm

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 9:27 am

ja moju alfu perem svaki dan :) a nema tu neke vise matematike kad kupujes alfu ili bilo koj drugi auto.. vidis da nije lupan, enterijer onda ga kresnes probas ga lagano da cujes da ne lupa nesto itd.. onda ga zviznes uz neku uzbrdicu i ga vidis kakav je...tako je bilo pre nego sto sam kupio alfu. bubanj potok gledao sam clio dci 2003 82ks i sve je bilo ok nije duvao lepo pali, cena dobra. probam ga lepo ide ne lupa ali kad sam mu zviznuo gas u patos uzbrdo poceo da menja zvuk tj da krci i u retrovizorima sam video oblak beli plavi dim... na uzbrdici ti sve pokaze :)
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 9:29 am

Nisam znao da se tako kupuje auto :blink:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 1:40 pm

Sad znas. :D
@147 ts
Svaki polovan auto ti je macka u dzaku, uvek bilo i bice. Najvise sto mozes da uradis je to sto si naveo i svakako da nemas nikakvu garanciju da se neka katastrofa nece desiti kad je kupis, ali rizik je isti kod svig prozivodjaca. Ako nista drugo, Alfa ima kvalitetnije agregata nego bilo koji drugi proizvodjac. A sto se lupanja tice, skoro svaki polovan auto star preko 5 godina je lupan. Ja sam imao saobracajku i uopste ne primecujem nikakvu razliku u voznji, a ni izgledu.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: pomoc pri kupovini

Sub Maj 08, 2010 2:54 pm

@147 ts
Pregledima se trudis da rizik svedes na minimum...a taj pregled moze biti bolji ili losiji..u zavisnosti od samog iskustva kupca..i majstora koji ga pregleda!!
to sto se tebi desilo...ne znam da li je moglo da se spreci...da li si po kupovini zamenio zupcasti..rolere..spanere..da li ti je u pregled kola spadalo i merenje kompresije...itd...ali u svakom slucaju...rizik se samo moze spreciti...to vazi za svaka kola...ne samo za Alfe!!
Ko zna ko je kako odrzavao kola...koja ulja,filtere,kaiseve..koristio..itd...i uzmi u obzir da je vise od 50 % novijih Alfi kupljeno na raznoraznim placevima..sa vracenim kilometrazama...sve to povecava rizik..i to puno
147-ts-ma-lepota
Postovi: 37
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:40 pm

Re: pomoc pri kupovini

Ned Maj 09, 2010 3:54 am

Da krenem po redu ..

@Dogo argentino (usput lepa rasa ;) znam sta hoces da mi kazes, razumem te i apsolutno se slazem s tobom, sto kazes neke stvari stvarno nemaju cenu ili imaju ali mnogo skuplju :D ...

@Dejo veruj mi i ja sam je prao svaki dan, u alfu pogotovo onakvu moras da se zaljubis,ja sam bio odusevljen, a neki ljudi iz moje okoline su bili veruj mi i vise od mene ... Nije njemu brt nista bilo lupano, prednji branik malo naprso , provereno je sve detaljno, nista nije lupalo pri sporoj voznji... A tek voznja uzbrdo, bubanj potok, ja i mehanicar 190 na sat, zvuk motora=opera,a ti zavaljen u crvenu kozu, pa reci onda kako da se ne zaljubis u takav auto... vidis ni serviser ni uzbrdica ne mogu sve da pokazu ;)

@Bogdane i sa tobom se slazem, sada razumem zasto kazu "novo je novo "

@Zepelin izgleda da taj pregled nije bio dovoljno dobar, mada kao sto rekoh sve sto sam znao da zatrazim je bilo obavljeno i spolja pregledanje, i probna voznja, na nizbrdici uzbrdici, rad u leru, dizanje (kanal) povezivanje s kompjuterom, ali ja nemam toliko iskustva pa sam majstoru prepustio odresene ruke, ne znam da li je to merenje kompresije radjeno, ali secam se da je rekao da pritisak pumpe dobro radi sad koje .... ostaje pitanje ... te stvari tipa rolera, spanera, raznih filtera koje se menjaju pri kupovini nisam ni stigao da zamenim, nije sve lako ni vremenski ni finansijski uraditi odmah, pogotovo ako stvari pokazuju da nema razloga za tim...to je sve bilo planirano uraditi kada se auto registruje, sto je trebalo da bude nepuna dva meseca nakon kupovine tj za pola meseca .. i eto nije doslo na red..

Kada malo razmislim neke probleme sam i mogao da uvidim nekad nije hteo da povuce kako treba a nabijo je obrtaje, mada sam ja istripovao da je to zbog ASR-a... Izgleda je jedino sigurno pri kupovini otvoriti motor :grin: jer majstor kada je otvorio ovaj moj video je da stanje (prethodno odrzavanje) nije bas zavidno ...citiracu ga :" taj ti je popravljo kako mu dodju pare " i kako sam ja to mogao znati....
Eto sada sam u takvoj situaciji da moram raditi takvu generalnu, da mi je maltene isplativije da kupim nov motor ... Pa smatrajte ovo kao oglas ... :bye:
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: pomoc pri kupovini

Ned Maj 09, 2010 8:03 am

@147 ts
Veliki servis je obavezna stvar odmah po kupovini automobila..sem ako nemas dokaz da je to uradjeno u skorije vreme!! Merenje kompresije je jedan od najvalidnijih dokaza u kakvom je stanju sam motor!
Placevi,svakakvi majstori,rezervni delovi,nemarnost prethodnih vlasnika,neiskustvo pri kupovini..sve to utice na jos veci rizik...
randja
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Maj 04, 2010 5:00 am

Re: pomoc pri kupovini

Ned Maj 09, 2010 9:16 pm

da li moze neko konkretno da napise cenu za mali i veliki servis.
u pitanju je alfa
147 1.9 JTD 116KS :confused:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: pomoc pri kupovini

Ned Maj 09, 2010 9:40 pm

147-ts-ma-lepota napisao:A sta ako je pri kupovini automobila radjen detaljan pregled spolja, probna voznja, dizanje (kanal), prikljucivanje na komp, i nije nadjeno nista ? a Nakon 5000 km i jedne jace voznje od 20 min do brzine od 19? km/h ode sve da mora da se radi generalna ? Kada je otvoren motor... vide se uzroci ...pa da li sam to ikako mogao raditi pri kupovini ..., ili mozda nisam trebao voziti jos 30000km , i preci brzinu od 180 nijednom prilikom ..
Sta onda, trebao sam kupiti golf 4 i ne razmisljati ? i da nikad ne budem zadovoljan... stariju astri (kantu od miloste)? pandurski 307 sa takodje ko zna cim zapakovanim unutra s nekim slabim dizel agregatom .. ?
Iako mi je sve delovalo pametnije, dozvolio sam sebi mogucnost iznenadnog troska i nadam se da se necu kajati .., samo se nadam da je ovo kraj muka ..
Da vas cujem alfisti , sta biste vi cinili na mom mestu ..?
Eh, da znas koliko tek ima takvih zamaskiranih losih primeraka medju Golfovima i Astrama, 307-cama...
Sada uradi lepo generalku, lagano po gasu u prvo vrmee da sve lepo legne i da se razradi, a posle mozes da uzivas.
Acqua-Olio-Benzina
147-ts-ma-lepota
Postovi: 37
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:40 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pon Maj 10, 2010 3:20 am

Verujem ti ja majstore, al nije bas lako kad mora da das soma i nesto evra :cry:
:beg: boga da nadjem neki odgovarajuci motor ...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pon Maj 10, 2010 8:11 am

Otkud izvuce soma i nesto evra? I otkud ces znati da je taj polovni motor ok i da nije zreo za generalku?
Acqua-Olio-Benzina
147-ts-ma-lepota
Postovi: 37
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:40 pm

Re: pomoc pri kupovini

Pon Maj 10, 2010 2:21 pm

Tako kaze majstor... a i to sto kazes ni za motor niko ne moze da mi garantuje .. ugasio sam u svakom slucaju ...
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: pomoc pri kupovini

Uto Maj 11, 2010 6:47 pm

147-ts-ma-lepota napisao:A sta ako je pri kupovini automobila radjen detaljan pregled spolja, probna voznja, dizanje (kanal), prikljucivanje na komp, i nije nadjeno nista ? a Nakon 5000 km i jedne jace voznje od 20 min do brzine od 19? km/h ode sve da mora da se radi generalna ? Kada je otvoren motor... vide se uzroci ...pa da li sam to ikako mogao raditi pri kupovini ..., ili mozda nisam trebao voziti jos 30000km , i preci brzinu od 180 nijednom prilikom ..
Sta onda, trebao sam kupiti golf 4 i ne razmisljati ? i da nikad ne budem zadovoljan... stariju astri (kantu od miloste)? pandurski 307 sa takodje ko zna cim zapakovanim unutra s nekim slabim dizel agregatom .. ?
Iako mi je sve delovalo pametnije, dozvolio sam sebi mogucnost iznenadnog troska i nadam se da se necu kajati .., samo se nadam da je ovo kraj muka ..
Da vas cujem alfisti , sta biste vi cinili na mom mestu ..?
Stavi sve na papir. Vidi koliko bi te izasli troskovi generalne sa rukama majstora, a koliko polovan motor u odlicnom stanju (jer se za drugi ne isplati davati novac). Moje misljenje je da je najsigurnije i najbolje da odradis tvoj motor i onda si miran. Hvala Bogu ima mnogo dobrih majstora koji to mogu da ti odrade...
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: pomoc pri kupovini

Sre Maj 12, 2010 8:19 pm

Kupi prave delove i odradi svoj motor. To ti je najjeftinija varijanta ukoliko zelis da zadrzis auto za sebe, a ako ne onda tako u oglase pa ko naleti.
147-ts-ma-lepota
Postovi: 37
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:40 pm

Re: pomoc pri kupovini

Čet Maj 13, 2010 2:06 am

Pa ne bih bas rekao da mi je to najeftinija varijanta ali videcemo ...
Moze li neko da navede razloge zasto je bolja generlka od kupovine motora, i obrnuto... jer sam vrlo neodlucan neki kazu ovo neki ono .... slobodno saljite privatne poruke da ne gusimo temu ...

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”