Potencijalno još jedna Giulietta

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Potencijalno još jedna Giulietta

Pet Apr 30, 2010 3:56 pm

Video sam malopre jednu Giuliettu iz 1983. na prodaju kod mene u kraju. Cena je vrlo povoljna a i meni je žao da je gledam kako propada pored puta pa mi je palo na pamet da je kupim pa nek stoji. Kad skupim kintu srediću je. E sad tu postoje 2 stvari koje mene brinu a to su:

1) Limarija koja je dosta loša ali evo slika pa prosudite sami:
Slika

Slika

Cela je farbana ali to nije ni bitno jer bi ionako išla na restauraciju. Vozačeva vrata su do jedne trećine visine načeta i ima još nekoliko mesta gde se već na prvi pogled vidi da je trulo. Mene brine kakav je pod ali za to mora da ide na kanal a to neću da radim pre nego što mi vi kažete ima li uopšte smisla terati je na kanal. Inače auto je u voznom stanju (video sam da je vozi neko pre 2-3 nedelje).

2) Malo me brinu papiri jer u saobračajnoj piše Alfa Romeo 164 i broj šasije počinje sa ZAR164 kao na mojoj 164 TS pa me to malo zbunjuje. Da li to tako treba ili je u pitanju neka žešća muljačina? Može li se vršiti provera preko Eper-a za Giuliettu?

I na kraju evo još poneka slika:

Slika

Slika

Slika

Pomagajte drugari, ima li šanse da se još jedna Giulietta vrati na drumove :beg: :wave:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Trenta Tre
Lokacija: Beograd
Postovi: 1334
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 10:35 am

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pet Apr 30, 2010 4:17 pm

Auto ne izgleda lose(kakve umeju da budu).
Koliko vidim auto je kompletan sto je dobro. :thumbsup:
Mislim da bi definitivno vredelo detaljnije je pogledati sto se tice stanja auta ali,problem je u papirima,godiste se gadja otprilike ali i sam znas da ovaj auto nema nikakve veze sa 164.Neko je petljao nesto sa papirima definitivno.
Eper za Giuliettu ne postoji.
Ja sam iskopao samo ovo. :glare:

Slika

Broj sasije ti se nalazi u motornom prostoru na pozarnom zidu na suvozacevoj strani i lako je uocljiv.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pet Apr 30, 2010 6:39 pm

Ma garant je došlo do neke zabune kad su upisivali u saobraćajnu jer je 1.3 (116.44) samo se bojim da nebi posle imao nerešiv problem jer panduri su to :doh:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Ned Maj 02, 2010 7:25 pm

Drugari ako nekoga zanima da pogeda Giuliettu nalazi se na Smederevskom putu u Boleču sa leve strane kad se ide od Beograda ka Smederevu. Broj telefona je 064/14-96-250, cena je 300e. Ako neko ima pare i hoće da je kupi ja nemam ništa protiv a ako je niko ne kupi za 2-3 meseca, uzeću je ja.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Ned Maj 02, 2010 7:52 pm

jao sto je dobra... :cool:
kompletna je, sta ces vise za pocetak? :grin:

zalosno je sto ne valjaju papiri. jos PO table? (bez uvrede Pozarevljanima, ali PO table su rame uz rame sa RU, muljalo se tamo sve u 16...) ako se to ne sredi, moze da se pazari kao donator, za neku losu koja ima dobre papire! :clapping:

jao crvena :love: :love: :love:

eh... :blush:

pisi mejl sa brojem sasije na:
ArchivioStorico@alfaromeo.com
napisi kulturno mail (moze na engleskom) a ljudi iz Alfe ce ti odgovoriti. ja dobio i informaciju o datumu kad je moja prizvedena i datumu kad je prvi kupac preuzeo!
napomena: moras da budete strpljiv, ne odgovaraju na mail bas brzo, mora malo da se cekica. srecno!
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Ned Maj 02, 2010 8:01 pm

Hvala na informacijama deki, probaću da pošaljem mail :wave:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 4:41 pm

Išao sam malopre da malo bolje zagledam auto i vidi se da broj šasije nije prekucavan. Poslao sam mail na adresu koju mi je dao deki pa sad čekam :beerchug:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 5:33 pm

ako je sve ok sa papirima (trenutno jedina stvar koja koci kupovinu), lako ce se sve ostalo srediti!

idi kod trente u temu videces kako mogu da se odrade limarijski radovi, ceo pod i sta god treba... nije to spejs satl. bre. :)

da je ostavis u sto vecem procentu originalnu, bas bi bila vredna kad se sredi, na stranu sto je prelepa i ovako oronula... a kubikaza - nacionalna klasa :rotfl:

srecno!!!

javi sta ima novo!!! :arflag
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 6:46 pm

ne znam sta vam je sa ovim guiletta-ma... meni licno ruzan auto extra... jedino sto mi se svidja u odnosu na 75 i tog doba automobile je rucna :) normalna je... sve ostalo mi nije ni simpaticno...

treba dosta para i vremena da se ovo sredi kako treba... a za delove.. jbg... ne mogu da se nadju dobri za 75 a tek za ovo... mislim na plastike i kozmetiku... ono sto je najbitnije kod oldtimera koji puca na originalnost...

sto se papira tice... to je zajebano jer samo aka se svi brojevi u saobaracajnom poklapaju sem recimo 1 slova ili broja... moze da prodje bez vecih komplikacija u ljermontovoj... jos pogotovu sto je iz PO... to tek podize obrvu pandurima i salje se na vestacenje i gluposti odmah...

opet pitanje koliko papira ima sa njom... o uvozu, kupovini itd...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 9:29 pm

@deki
Videću šta i kako sa papirima, raspitaću se na više strana pa ako ikako može da se reši potrudiću se.

@JaMaL
Hehe i meni je u početku bio ružnjikav auto ali mi je vremenom postajao sve simpatičniji, naročito od kada sam čitao temu o restauraciji Giuliette na HR forumu, a i žao mi je da je gledam kako propada na moje oči i kako je uništavaju ljudi koji nemaju pojma šta je Alfa Romeo. Dečko sa kojim sam pričao je dobio u nekakvoj tante za kukuriku zameni pa sad nema pojma šta će sa njom.
Što se tiče delova ona je potpuno čitava, ima branike, sve farove, sva stakla, kompletnu unutrašnjost, sve sa originalnim AR drvenim volanom :love: Kapiram ja da je muka naći delove za nju ali to je uvek tako sa takvim autima. O tome da li da bude original ili da bude neki restomod (valjda se tako kaže) kao što je presidenteova GTV koja ima 3.0 V6 iz Alfe 164 nisam još ni razmišljao. Ono što je moja ideja je da se prvo srede papiri ako je to ikako moguće, pa onda da je osposobim u potpunosti da može da se vozi (mislim da to može relativno brzo da se završi jer motor radi, kočnice ima, gume su čitave...) pa onda da štekujem pare godinu-dve pa da je rastavim na delove i da onda krenem sa restauracijom. Duge i mukotrpan je to posao ali će verovatno i zadovoljstvo time biti veće :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 10:27 pm

ako je "cista" (bez ovoga ne pocinji)
ako je zaista u voznom stanju

saniraj sta je hitno
mali servis svega, sve tecnosti svi filteri,
kais, svecice, kablovi, tockovi, gume, akumulator, kocnice.
sve to mozes sam

limarijski - zaustavi koroziju, zamazi to sto si radio, ispoliraj i ima da bude kao lutka.
plasticne delove prespricaj bamper crnom, ima da budu kao novi. skini operi farove plastike zameni sijalice... ma zablistace 3x lepsa

i - uzivaj! (ovo obavezno)

ostalo, kad stigne na red, polako. i ovo do sad ce joj prijati, onoliko! :)
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Pon Maj 03, 2010 11:45 pm

sve sto se tice imena, modela, naziva itd... cak i ks/nm moze da se izmeni bez problema... i ne prave frku... samo otvore katalog pogledaju sifru motora uporede je sa tvojom na plocici i daju ti drugu saobracajnu i prekucaju model itd... to je sve ok...

samo ako se brojevi sasije i motora poklapaju... bez toga nema nista... mogu da ti oduzmu auto opusteno ako nemas dokaz o prvoj registraciji, ulasku u zemlju, carini itd... sa originalnim brojevima da im dokazes da su oni progresili... sve greske prethodnih vlasnika ces ti ispastati... tj. ostati bez vozila ili gore jos platiti kaznu...
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7782
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 12:39 am

Ova Julka je stajala (tj parkirala se) kod mene u komsiluku nekoliko godina ...
Jedno vreme je vozena,pa ofarbana :rolleyes: u ovu boju ... Ako se dobro secam,jedno vreme je bila magacin gajbica kod lokalne zelene pijace :(.Ilil je magacin ila jedna silver Julka :scratch: ...

@dekideki,boja je uzivo bljak,koliko se secam :glare: ... A vidim da se i stanje lima bas pogorsalo :bye: .


@all,otkad su sad i PO table sumnjive :rolleyes: ??
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 1:27 am

I ja sam protiv ovog (nhf) dresha, no sumnjam da ce to promeniti mishljenje. Pogledaj mu suvozachev stub, pa to je keksiralo choveche... Najradije bih kopao i trazhio bilo kakvu gtv, alfettu ili vec koliko-toliko dobro sachuvanu 75icu, a sada ih ima vec dve u ponudi.

2.5V6 za 1k eur
2.0TS za nekih 1.3K eur
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 8:40 am

@laki
Nisam ja zapeo da pošto-poto nađem nešto i da radim restauraciju, nego je ovo naletelo onako neplanirano. Nisam još uvek ništa odlučio ali i mene brine to što kažeš da je potpuno propala limarija i onda mi je džaba što je ona čitava kad nemože ništa da se uradi sa njom. Opet ponavljam ako nekom treba za delove ili bilo šta neka je slobodno uzima ja se neću naljutiti ;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 9:44 am

@Flavio: osetio sam nazalost licno koliko je velika sumnjicavost interventne policije u vezi regularnosti vozila koje je bilo prvobitno registrovano na PO table... da pokusam da citiram: "a, pa, mali, ovo je PO prva registracija, to je fush 100%"... njih dvojica radio vezom i nekim elektronskim pomagalima proveravali dokumenta pola sata...

ovo nije bio izdvojen slucaj.

da stvar bude gora, oni tako pricaju o svojim kolegama za koje je ocigledno opste poznato da su korumpirani do srzi. a pored PO, nadaleko je poznata RU policija koja je izdavala sprske tablice za kola podmladjena po 10ak i vise godina, EURO3 a ona sa karburatorom itd... u vreme nemoguce misije registrovati takva kola u Srbiji svojim ocima sam vidjao odredjene automobile na RU table a do pre par dana su bili na strane tablice.

sad su ih (kao) sve pohapsili, ta vozila oduzeli, i (opet kao) doveli sve u red.

*sori za off, samo da repliciram. :blush:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 12:57 pm

Nisam ja zapeo da pošto-poto nađem nešto i da radim restauraciju, nego je ovo naletelo onako neplanirano. Nisam još uvek ništa odlučio ali i mene brine to što kažeš da je potpuno propala limarija i onda mi je džaba što je ona čitava kad nemože ništa da se uradi sa njom. Opet ponavljam ako nekom treba za delove ili bilo šta neka je slobodno uzima ja se neću naljutiti
Ok, nadam se da stvarno nisi zapeo jer bi bilo loshe uci u neshto shto mozhda neces zavrshiti, a spucaces dosta novca i opet, nikada neces taj novac izvuci. Razmisli o delovima za kriticne tacke, a najpre ovo kod shoferke. Meni ovo vise deluje kao dobar donor nego li osnova za nesto ozbiljno, a ko zna sta je sa njim odozdo kada je ovako propala spolja.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 1:51 pm

Isto razmišljamo laki :grin:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 3:49 pm

Radi se o 30 godina starom auto od 300e ....
šta tu može da ne bude čisto tj.
zašto bi neko muvao na toliko sitno ???
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 6:59 pm

Ma ko zna kad je muljano (ako je muljano), verovatno dok je auto nešto vredeo :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7782
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Uto Maj 04, 2010 10:34 pm

Natrcao sam i ja za vikend na jedan primerak.Da ne otvaram novu temu,nabacicu ovde fotke :blush: .


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Mozda je ovo vec poznato nekima od lutajucih clanova ARCS :grin: ??
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Sre Maj 05, 2010 1:04 am

Flavio imas warn za pokusaj destabilizacije sektinih redova! :rotfl:
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7782
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Sre Maj 05, 2010 2:18 pm

:doh:




:blush: :rotfl:
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Sub Maj 08, 2010 1:22 pm

sErGiO napisao:Išao sam malopre da malo bolje zagledam auto i vidi se da broj šasije nije prekucavan. Poslao sam mail na adresu koju mi je dao deki pa sad čekam :beerchug:
Stigao je odgovor i brže nego što sam se nadao:

Code: Obeleži sve

Dear Mister Rapaic,
 
with reference to your request we are informing you as follows.
 
According to our documentation files, the chassis number ZAR 11644000057071 originally corresponds to an Alfa Romeo Giulietta 1.3, manufactured on the 25th May 1982 and sold on the 6th January 1983 in Italy.
The body colour is “rosso veneziano” (AR 536). 
I sve se poklapa tako da je najverovatnije greška na carini :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Potencijalno još jedna Giulietta

Sub Maj 08, 2010 2:21 pm

dekideki napisao:jao sto je dobra... :cool:
kompletna je, sta ces vise za pocetak? :grin:

zalosno je sto ne valjaju papiri. jos PO table? (bez uvrede Pozarevljanima, ali PO table su rame uz rame sa RU, muljalo se tamo sve u 16...) ako se to ne sredi, moze da se pazari kao donator, za neku losu koja ima dobre papire! :clapping:

jao crvena :love: :love: :love:

eh... :blush:

pisi mejl sa brojem sasije na:
ArchivioStorico@alfaromeo.com
napisi kulturno mail (moze na engleskom) a ljudi iz Alfe ce ti odgovoriti. ja dobio i informaciju o datumu kad je moja prizvedena i datumu kad je prvi kupac preuzeo!
napomena: moras da budete strpljiv, ne odgovaraju na mail bas brzo, mora malo da se cekica. srecno!
Deki,oprosti na smaranju,ovo sto si predlozio sergiju,vazi i za ostale modele Alfe?Bas cu da im posaljem da vidim sta ce mi odgovoriti. ;)
Greota je da ovaj auto ne nadje put do nekog pravog ljubitelja.Ima dobrog potencijala.
Sergio,ako si u prilici uzimaj je!!
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”