naslon za ruku

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 2:03 pm

nisam nasao tu temu pa ako sam otvorio vec postojecu ja se izvinjavam. Hteo sam da ugradim naslon za ruku za AR 156. Neka iskustva i pomoc? Originalna je valjda sa celim sedistima sta mislite o ovim jeftinim kopijama? Hvala
Korisnikov avatar
Ryan
Contact:
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 8:32 pm

Re: naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 2:11 pm

Sticajem okolnosti bio sam u prilici da vidim mnogo modela ovih naslona za ruku. U koliko se obrati pažnja na montažu i uradi se da bude stabilno i na svome mestu zaista izgleda lepo i funkcionalno.Na žalost ovo je jako redak slučaj da ispunjava sve uslove.Valja to ali uz određeni trud i pedantnost prilikom montaže..
Korisnikov avatar
darkbgd
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2 JTDm
Lokacija: Pozarevac
Lokacija: Pozarevac
Postovi: 714
Pridružio se: Pon Nov 23, 2009 9:51 pm

Re: naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 3:06 pm

Ryan napisao:Sticajem okolnosti bio sam u prilici da vidim mnogo modela ovih naslona za ruku. U koliko se obrati pažnja na montažu i uradi se da bude stabilno i na svome mestu zaista izgleda lepo i funkcionalno.Na žalost ovo je jako redak slučaj da ispunjava sve uslove.Valja to ali uz određeni trud i pedantnost prilikom montaže..
Pa imas li neki konkretan naslon da bi preporucio da lepo izgleda i nakon ugradnje?
Korisnikov avatar
Ryan
Contact:
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 8:32 pm

Re: naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 6:01 pm

Nemam konkretan naslon. Lepota jednog naslona je individualna stvar. Svaki naslon koji se uklapa u enterijer tvog automobila može biti pravi pogodak. Pričao sam o lošim ugradnjama gde se podižu nasloni na odgovarajuću visinu gvozdenim kvadratnim cevima, o naslonima koji se ljuljaju na dodir i mnogo drugih anomalija. Znači ako nađeš odgovarajući nason koji će zadovoljiti tvoje estetske forme i ako se postavi na odgovarajući način možeš učiniti unutrašnjost automobila lepšom nego što sada jeste. Na kraju krajeva postoje ljudi koji to umeju da urade na pravi način...
Korisnikov avatar
pejo
Contact:
Garaža: ALFA 156
Lokacija: novi sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 720
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 7:13 pm

Re: naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 9:45 pm

pogl.moju u virusu od stila je.
MISLIO SAM...je majka svih zajeba
moj mob 069/1468-109 viber
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: naslon za ruku

Pet Mar 05, 2010 11:20 pm

Na toj slici se nevidi nista, jer si je postavio umanjenu.
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Korisnikov avatar
DJORDJEVIC
Garaža: Mazda Tribute 3.0 v6 4*4
Lokacija: Mladenovac
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 79
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 8:59 am

Re: naslon za ruku

Sub Mar 06, 2010 8:14 pm

Ako umes sa alatom mozes i napraviti i srediti je da izgleda extra.ja sam sebi napravio za prosli auto naslon sa mestom za odlaganje sitnica.A naslon se podizao i bio je zakacen na sediste sa strane ispod plastike.
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: naslon za ruku

Sub Mar 06, 2010 9:16 pm

Ja bih napravio za moju V6 ali neznam kako da ga pricvrstim za sediste a da ga ne moram rasturati. :confused: :scratch:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Korisnikov avatar
DJORDJEVIC
Garaža: Mazda Tribute 3.0 v6 4*4
Lokacija: Mladenovac
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 79
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 8:59 am

Re: naslon za ruku

Ned Mar 07, 2010 2:30 pm

Bas sam sada gledao sediste na 156 i nemoguce je srafiti na sediste naslon bez vadjenja odredjenih delova(konzole izmedju sedista da bi se pristupilo strani sedista).A inace ja sam od flaha pravio drzac naslona i naslon je bio prisrafljen na sraf koji drzi deo od pojasa u koji ide "snala".A na flah je bila navarena sarka od 10cm i ona jednim delom prisrafljena za naslon.Samo ko se bude upustio u ovo neka uzme deblji flah jer sam ja prvi put stavio 3mm debljine i iskrivio u roku od mesec dana a posle sam uzeo od 5mm i nije makao ni milimetar.
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: naslon za ruku

Ned Mar 07, 2010 2:54 pm

Ma necu da budzim nista sto bi narusilo izgleda samog sedista, verujem da su inzenjeri u Alfi bili dovoljno domisljati pa de je ostavljeno mesto u sedisti za naslon iako ga moja Alfa nema u standardnoj opremi. :scratch:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari

Povratak na “Alfa Stile”