Elektrika poblesavela

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 10:11 am

Da li neko ima ideju sta moze da bude?
Naime kad na rucici upalim prekidac za poziciju ugasi mi se radio i gori mi samo leva pozicija a po malo skilji i levi zmigavac a sve kazaljke na instrument tabli malo pojacaju tj. zakrenu u desno, ali to nije tako strasno kao kad upalim duga - tada mi sve kazaljke pokazuju maksimum a prozor nemogu da spustim a ako nedaj boze ukljucim levi zmigavac radi mi motoric za vodu za brisace. Uz to auto nece da radi na benzinu tj. gasi se ali radi na plinu. E sad to nije sve- kada okrenem kontakt kljuc auto nece da se ugasi nego radi dok necakne rele za plin.
Sve vrste komentara u vidu sta bi moglo da bude su dobro dosle.
Unapred zahvalan.
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 11:31 am

Brate mili kakvo ludilo!!! :shock:
Negde te zeza verovatno masa e sada gde???....moras da prekopas
Zao mi je sto ti nisam pomogao ali verovato ces morati kod dobrog elektricara koji poznaje alfe!
Zelim ti da sto pre to sredis!
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 4:30 pm

Nemoj tu mnogo da razmisljas moras obavezno kod elektricara da prekontrolise instalaciju nemora kod nekog koji poznaje alfe samo da je ok majstor nemoj se zezati sa strujom i to pod odmah ne daj boze da se nesto upali zeznuto je to sa strujom
nisi napisao u profilu odakle si a ni u virusu pa tako da ne znam koga da ti preporum a ni ostali napisi u profilu mozda neko moze da preporuci dobrog elektricara u tvojoj blizini ;)
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 4:32 pm

A koja je Alfa u pitanju? :confused:
zlivan
Contact:
Garaža: '97 Alfa 146ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 4:09 pm

Re: Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 10:30 pm

Sizenje mnogo voli da se desi kad voda udje gde ne treba. Kod mene se sirena palila sama od sebe, divljali brisaci, svetla, itd. Proveri odvode za vodu, ako se to zacepi garantovani su problemi sa elektrikom. Takodje, treba da se prosusi kutija sa osiguracima i relejima i da se nekako izoluje.
Naravno, sve ovo ako si skoro imao bliski susret s nekom vodom :)
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Re: Elektrika poblesavela

Pet Avg 21, 2009 11:03 pm

najverovatnije nema dobru masu, tj pogledaj onaj glavni deblji kabli koji je zakacen (zasrafljen) negde na bloku motora ili gde vec... :scratch:
Najbolje da sto pre odes kod auto-elektricara da ti nesto ne crkne...
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 12:40 am

Neznam ni ja da ti pomognem :blush: .
Da nije negde nesto pobrkano od elektro instalacije kad si/je ugradjivan plin pa sad taj spoj pravi sve to :scratch: ...

Dok se ti ne javis,mozda ti neko pomogne ako zna da si iz Beograda,BB bese :scratch: ... a auto je 155 T.S. 1.8 8v,ali noviji tip (wide body) sto ce reci da je elektrika zamalo komplikovanija (ima kod kljuc i mozda jos ponesto vise od slim 155).
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 5:19 pm

Pada mi napamet da probas da restartujes ECU, mozda se sve vrati u normalu...
Evo kompletne procedure:
Izvadi kljuc iz brave
skini kleme 15 minuta
vrati kleme
ukljuci kontakt 90 sekundi
skini sa kontakta 90 sekundi (izvadi kljuc iz brave)
kontakt, pali dok ne sastavi
pusti na leru da radi 10 minuta da izbazdari lambda sondu (ja sam kod mene ovo radio i pustio sam auto da radi svo vreme na benzinu)
ugasi, izvadi kljuc iz brave
posle 90 sekundi upali ponovo i sve kako treba
vozi mesovito sledecih 600km
znaci penzionerski
pa onda ubrzanje
pa lezerno
Vadjenje kljuca iz brave obavezno samo ako imas code kljuc, ako je obican totalno je nebitno...
Javi da li si resio problem i sta je bio uzrok
:wave: :arflag :arflag :arflag
p.s. neka me neko ispravi ako sam pogresio negde
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 8:48 pm

Sto pre idi kod negog dobrog elektricara da sredi to,ako nastavi da vozis tako mozes dosta stvari da pogoris a ako imas kod kljuc,lako moze da crkne imobilajzer,ECU a moze i da se zapali nesto u najgorem slucaju... :bye: I ja verujem da je masa u pitanju... :rolleyes:
Ipak mislim da ovo nema nikakve veze sa ECU...
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 9:41 pm

Hvala na odgovorima. Kao sto Flavio rece iz Beograda sam i vozim 155 1.8 ts. wide
Do sada sam proverio 5 tacaka na koje su vezane glavne mase i sve je u redu. Proverio sam i bravu i sve je ok. jedino imam losu masu na desnoj maglovki. Kada sam sutradan upalio auto (iskopcao sam onaj prekidac za prebacivanje plin/benzin) sve je radilo normalno jedino mi se lampica za rezervu palilia u ritmu rada zmigavca. Danas sam proverio i davac nivoa goriva i on je u redu i vratio tj ustekao konektor za prebacivanje plin/benzin i auto je radio na plinu bez brljavljenja sa strujom medjutim kad prebacim na benzin pocne da brljavi tj kao da radi na dva cilindra (sad je vec verovatno crklo nesto od ajnsprica). Slazem se da treba pod hitno da posetim dobrog elektricara ali pre toga hocu da probam jos par stvari pa sta bude. Posto sam skoro ugradio plin i to polovni provericu rele koji daje lazni signal ka ecu da dizne rade i provericu spoj na bobini sa koje je uzet signal za plin.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 9:43 pm

Dobra ideja,proveri emulator dizni :grin: .

DushanSD napisao:p.s. neka me neko ispravi ako sam pogresio negde
Oladi malo sa tim resetovanjem ECUa vishe :P :rotfl: !!!
Crcice od tolikih shokova :lol: a i sve ovo ne vazi za Motronic 1.7 (po xx-ti put :lol: ).
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 9:46 pm

Flavio napisao:Crcice od tolikih shokova :lol: a i sve ovo ne vazi za Motronic 1.7 (po xx-ti put :lol: ).
Ako ne vazi za M1.7 onda je za M2.10.3/4? :confused:
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Elektrika poblesavela

Ned Avg 23, 2009 9:50 pm

Da.
To je procedura za 16v motore ;) .
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Elektrika poblesavela

Pon Avg 24, 2009 4:37 am

Flavio napisao:Dobra ideja,proveri emulator dizni :grin: .

DushanSD napisao:p.s. neka me neko ispravi ako sam pogresio negde
Oladi malo sa tim resetovanjem ECUa vishe :P :rotfl: !!!
Crcice od tolikih shokova :lol: a i sve ovo ne vazi za Motronic 1.7 (po xx-ti put :lol: ).
hahahaha znam da ne vazi za Motronic 1.7, napisah sve opsirno jer nznam ima li ona code kljuc ili nema posto je wide.
Flavio napisao:Da.
To je procedura za 16v motore ;) .
:podrzava
FANTAZ'JA
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Elektrika poblesavela

Uto Avg 25, 2009 10:43 pm

Pa da se pohvalim: posle tri popodneva jahanja nasao sam kvar - LOSA MASA na desnom srafu u motornom prostoru. Uzrok (predpostavljam) - kada je auto farban ofaraban je i navoj na koji je taj sraf isao i eto loseg spoja. Sada sam vezao kabel direktno sa mase akumulatora na taj isti sraf. Kako se manifestovao kvar (osim onog sto sam napisao gore) : merac nivoa goriva nije pokazivao pravu vrednost - zato je auto i poceo da trokira (post iznad) jer je ostao bez benzina a nije crklo nista od ajnsprica. Lampica za rezervu je uglavnom treperela bez obzira da li je kazaljka ispod nule,iznad ili na nuli. Merac pritiska ulja je postepeno povecavao vrednost (to traje mesecima ) dok nije doslo do toga da kad ujutro upalim auto merac pokazuje 8 bara a kad se ugreje 4 tako da sam poceo da sumnjam da mi se ili filter ili nesto drugo zapusilo u uljnim kanalima. Imao sam takodje utisak da mi auto nekad ide bolje a nekad malo losije sto sam pripisao svojoj subjektivnosti ali se to ispostavilo kao tacno (na leru mi se povremeno culo kao da nesto cekica kod bregastih tj. prepostavljam da je i varijator brljavio zbog mase). Auto je dizao temperaturu postepeno (veoma slicni simptomi kao u temi - problem sa temperaturom ili sl.) uz to da sam zbog toga zamenio hladnjak, vodenu pumpu, stavio nov termostat koji je crkao posle mesec dana i koji sam kupio u Kit komercu i koji naravno nisu hteli da mi zamene a isti je marke Behr i zamenio obe metalne cevi od sistema hladjenja.
Kvar sam nasao tako sto mi desna maglovka nije radila zbog loseg spoja pa kad sam krenuo da izmerim napon na konektoru ustanovim da mi je napon nizi za oko 1,5 Volti sto je bio uzrok naravno iste te lose mase.
Eto toliko pa sad mu dodje da covek stavi prst na celo :scratch:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Elektrika poblesavela

Uto Avg 25, 2009 10:53 pm

mila majko.

tako sam ja izmenjao celo paljenje na kecu svojevremeno... sve svecice kablove bobinu razvodnu kapu razvodnu ruku platinsku dugmad, kondenzator... stelovao karburator, cistio ga tri puta... ma ne znam sta sve ne...

a znas sta je bilo?

kad sam radio nesto u blizini razvodnika zakrenuo se slucajno, i pomerio paljenje. kad sam se setio da to proverim, imao sam sve novo na motoru... :) palim ja, a ono 4000rpm i zvuci kao pesma, a do juce trokirao, dizao temperaturu... nestabilno radio... ma pish zivi.
Korisnikov avatar
VladaJ
Contact:
Garaža: Alfa 156 '00 1.9JTD, 110KS
Lokacija: Nis
Postovi: 199
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 8:28 am

Re: Elektrika poblesavela

Uto Avg 25, 2009 11:25 pm

vojaalfa napisao:Pa da se pohvalim: posle tri popodneva jahanja nasao sam kvar - LOSA MASA na desnom srafu u motornom prostoru. Uzrok (predpostavljam) - kada je auto farban ofaraban je i navoj na koji je taj sraf isao i eto loseg spoja. Sada sam vezao kabel direktno sa mase akumulatora na taj isti sraf. Kako se manifestovao kvar (osim onog sto sam napisao gore) : merac nivoa goriva nije pokazivao pravu vrednost - zato je auto i poceo da trokira (post iznad) jer je ostao bez benzina a nije crklo nista od ajnsprica. Lampica za rezervu je uglavnom treperela bez obzira da li je kazaljka ispod nule,iznad ili na nuli. Merac pritiska ulja je postepeno povecavao vrednost (to traje mesecima ) dok nije doslo do toga da kad ujutro upalim auto merac pokazuje 8 bara a kad se ugreje 4 tako da sam poceo da sumnjam da mi se ili filter ili nesto drugo zapusilo u uljnim kanalima. Imao sam takodje utisak da mi auto nekad ide bolje a nekad malo losije sto sam pripisao svojoj subjektivnosti ali se to ispostavilo kao tacno (na leru mi se povremeno culo kao da nesto cekica kod bregastih tj. prepostavljam da je i varijator brljavio zbog mase). Auto je dizao temperaturu postepeno (veoma slicni simptomi kao u temi - problem sa temperaturom ili sl.) uz to da sam zbog toga zamenio hladnjak, vodenu pumpu, stavio nov termostat koji je crkao posle mesec dana i koji sam kupio u Kit komercu i koji naravno nisu hteli da mi zamene a isti je marke Behr i zamenio obe metalne cevi od sistema hladjenja.
Kvar sam nasao tako sto mi desna maglovka nije radila zbog loseg spoja pa kad sam krenuo da izmerim napon na konektoru ustanovim da mi je napon nizi za oko 1,5 Volti sto je bio uzrok naravno iste te lose mase.
Eto toliko pa sad mu dodje da covek stavi prst na celo :scratch:
pa rekoh ti ja.... cim tako sve zivo poblesavi 90% je glavna masa negde na motoru sto je zasrafljena...
bitno da si resio problem :wave: :arflag
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Elektrika poblesavela

Sre Avg 26, 2009 10:58 pm

Sta napravi pusti sraf :shock: :doh: !?!

Bitno da si se resio bede i da makina samo chupa sada :good: :arflag :wave: !

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”