Jos jedno AR 75 pitanje

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Jos jedno AR 75 pitanje

Pon Mar 30, 2009 12:52 am

Pozdrav,
Nov sam na ovom forumu a skoro isto tako i nov kada su Alfe u pitanje. Isto kao i vecinu pripadnika ovog foruma, zarazio me "Alfa Virus" pre odredjenog vremena pa sam odlucio da se bacim na istrazivanje i studiranje materije. Iako mi je 156-ica zapala za oko jos odavno, u poslednje vreme, pod uticajem drugara (koji je ne izlecivi slucaj ljubitelja italijanskog automobilizma) poceo sam da merkam, i to zestoko, Alfu 75. Posto nameravam uskoro da kupim svoj prvi auto, a u ovom trenutku sam prilicno siguran da zelim da to bude Alfa 75, potrebno mi je vase misljenje (citaj pomoc). Ono sto me interesuje je koji je najzahvalniji agregat sa kojim dolazi 75-ica? 3.0 V6 mi je malo previse skup sto se tice registracije i potrosnje (a rado bih ga vozio jer cale ima Kappu 3.0 koja verujem da ima slican (isti?) motor), s tim sto mi 2.0 TS zvuci zestoko primamljivo. Pa eto, ako imate malo vremena i volje, bio bih zahvalan kad bi mi odgovorili na ovo moje amatersko pitanje.
PS: Neverovatno sam srecan sto sam nasao ovaj sajt/forum
PSS: Izvinjavam se ako ovakva ili ovoj slicna tema vec postoji na ovom forumu ali toliko toga sam procitao u kratkom roku da vise ne mogu da se setim sta postoji a sta ne.

Hvala - Djole
:arflag
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Pon Mar 30, 2009 1:26 am

TS je ono sto zelis...

ima ih koliko hoces... (75,155,164)

delova dakle koliko zelis... registracija nije mala ali manja od 3.0 u svakom slucaju... 26.000 din. ja platio ovog meseca...

to je to... trosi ulje... svaka... musav motor dole, skoro svaki, ili je dihtung dekle ili glave ili servo pumpa... ne vole ljudi kod nas da ih odrzavaju i to je to... lako se sredi sve to, pogledaj standardne stvari sajtne, pod ispod vozaca, zadnji rubovi to su neke standardne boljke... nebo se na svakoj opustilo... obavezno pogledaj zadnje kocnice... posto se nalaze unutar kola niko ih ni ne gleda... tj. ne menja na vreme...

cene su od 1000 do 2000, za 1000 dobijes auto sa svim gore navedenim manama... za 2000 sa jednom ili dve nebitne... dobre se tesko nalaze... jer ih tesko prodajemo...

lakse je naci prav i zdrav auto za dobru cenu i onda ga srediti... svakoj ce nesto faliti... samo saberi koliko ce te kostati da je sredis i ako ti se uklapa u racunicu kupi i teraj... ne uzimaj samo leseve kojima fali sve po malo pa da te na kraju ispadne 5000e...

dakle posto ti je prvi auto pamet u glavu (skoro nemoguce, ali probaj) i trazi lagano...
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Pon Mar 30, 2009 1:36 pm

JaMaL hvala na savetu! Iskreno spreman sam da se potrudim da nadjem neku u solidnom stanju pa da je doradjujem koliko god trebalo. Pare su naravno problem, i tih 2 soma evra ce biti tesko skupiti ali sam zaista spreman da odguram do kraja i dobijem mashinu koju trazim. Pokupio sam od caleta taj sindrom ne izbijanja iz garaze dve nedelje :D

Sve u svemu hvala jos jednom i nadam se da cu uskoro postato clan familije!
Inace vec vidim ovaj forum kao home page :D
Pozdrav!
Korisnikov avatar
stajnajn
Lokacija: Nis
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 5:14 pm

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Pon Mar 30, 2009 5:02 pm

i ti si isti ko ja, zelje ima finansije nema.
evo ti link za moju temu o kupovini 75-ice http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=8&t=45190

ovo ce ti isto biti korisno http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=8&t=44815

:D i naravno vidi ove teme o alfa 75 - legend quadrilogy.
imam temperaturu 75.20 *C
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Pon Mar 30, 2009 9:12 pm

Ako si se bas zalepio za 75 (sto po meni i nije naj bolji izbor za prvi auto) ne racunajuci izduvne grane, TS ti je naj zahvalnija i naj jeftinija za odrzavanje. ;)
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 1:12 am

Pa verovatno i nije najbolji izbor za prvi auto ali stvarno zelim da imam jednu ma koliko mi muka zadavala. Na neki nacin sam navikao na konstantu shorku sa voznim parkom u porodici posto je cale u svako vozilo koje je kupio (TAM-150, TAM-110, Lada Niva, Lancia Kappa) ulozio skoro vise para nego sto ih je platio zbog lose procene. Naravno definitivno ne planiram da napravim istu gresku kao cale ali posto "gubim nevinost" ovom akcijem ni ta opcija nije iskljucena kao ne moguca. Sve u svemu planiram da kad kupim 75-icu, ako dozvolite, postanem clan kluba sto bi mi puno znacilo, sto kao cast sto kao podrska.
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 11:06 am

JaMaL napisao: cene su od 1000 do 2000, za 1000 dobijes auto sa svim gore navedenim manama... za 2000 sa jednom ili dve nebitne... dobre se tesko nalaze... jer ih tesko prodajemo...
:thumbsup:
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 11:15 am

Stefan Zailac napisao:
JaMaL napisao: cene su od 1000 do 2000, za 1000 dobijes auto sa svim gore navedenim manama... za 2000 sa jednom ili dve nebitne... dobre se tesko nalaze... jer ih tesko prodajemo...
:thumbsup:
Osudjena sam na garazu YAY! :D:D :drink
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 12:41 pm

Pa i nisam, jer mahom nemaju garaze, ali nam obecavaju... :grin:

I meni je bila (i ostala) prvi auto, da je lako i nije, pogotovu ako si kratak sa keshom, ali zavisi i koliko prelazis godisnje. Sa oko 5k km odrzavanje je podnosljivo - za studenta vrlo ogranicenog budzeta, ulje jednom godisnje i tako to (TS "zahvata" 6 litara sto i nije mala stavka), mada je najveci problem potraga za delovima koji su deficitarni. U sustini ako hoces da je drzis u dobrom (u stavri,svi mi tezimo ODLICNOM) stanju i da je vozis duuugo dugo, treba ti bar jos jedna (stranac, jel?) za delove. Ili neka garaza/podrum gde ces da "talozis" sve delove koji se tesko nalaze i koje kupujes cim ti padnu pod ruku. ;)
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 7:34 pm

Pa dobro, takvo neko zrtvovanje sam i ocekivao ali definitivno stojim iza toga da se isplati. Iskreno i ja sam student sa veoooma malim primanjima (bas se danas zaposlio kao menadzer (citaj malo jaci promoter) u jednom klubu pa cu valjda moci da izvlacim kraj s krajem. Elem jedna mora biti moja! Pitam se samo koje su opcije tuninga 75-ice u 2.0ts varijanti, verujem da moze svasta nesto da se radi pa ko neko moze da sazeto rekne sta bi to moglo da se uradi i koliko konja moze iz nje da se izvuce, bilo super!
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 7:53 pm

A da li si vozio 75TS? Ili se uopste vozio U njemu? :grin:

Sazeto? Nadji ti dobar primerak, dovedi je u ODLICNO stanje pa tek onda razmisljaj o pojacavanju. To ti je najsazetije... :)

Generalno, moze da se uradi sve sto pozelis, postoje TSovi sa preko 400ks, pitanje je samo $$$...

Na kraju, uskoro ce BG skup, pa dodji, vidi, oseti... :wave:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 9:24 pm

Prosto receno...

148ks nije malo... kada je u dobrom stanju ne treba ti nista jace skoro... doduse malo ljudi zna i ovo da vozi kako moze da ide...

ako ti bude malo... uvek mozes da stavis finalni prenos iz 1.6 menjaca za 30e i 3-4 sata posla i dobijes potpis u 1-2-3... ako ti je i to malo onda ne znam gde vozis auto... ja nisam nasao dovoljno mesta u gradu da ga pustim sa lanca sto se kaze... a da ne moram da kocim posle trece brzine...
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Uto Mar 31, 2009 11:22 pm

Ma cisto sumnjam da ne bih bio zadovoljan sa fabrickim stanjem automobila, a isto tako sumnjam da su moje vozacke sposobnosti u stanju da isprate ovaj automobil. Naravno najbolji nacin da se nesto sazna je da se to nesto i uradi. Ovo pitanje sam cisto fiktivno postavio jer sam bas malopre citao clanak o turbini na 2.0ts pa me zagolicalo. Znate, inicijalna euforija......sta cu, kriv sam :D
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Sre Apr 01, 2009 11:58 am

E da, bio sam danas do Societe General kod arene i tamo vec neko vreme vidjam jednu crvenu malo spustenu 75-icu, jel se zna cija je? Sve u svemu nadam se da vlasniku ne smeta sto se svaki put zabuljum na jedno 5 minuta kad je vidim! :D
PoZz
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Sre Apr 01, 2009 1:49 pm

To je od drugara iz kluba... I nije bas "malo" spustena, nego malo vise. :D

Svi bismo mi "tjunirali", ali cifre su neumoljive a taj novac ti se nikada vise nece vratiti. :D Najbolja stvar je kao sto ti je Jamal preporuchio, kraci prenos i udri - generalno su na svim 75-icama prenosni odnosi predimenzionirani.

Kad budes spremio budzet, najavi pa da ti nadjemo neku makinu.
Djole@U
Lokacija: BGD
Postovi: 17
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:41 am

Re: Jos jedno AR 75 pitanje

Sre Apr 01, 2009 7:16 pm

Ja se naj iskrenije nadam da cu do sredstava doci u roku od dva meseca. A posto koliko god bio zainteresovan za 75-icu, i koliko god citao po netu i "radio domaci" i dalje sam laik, pa bi mi svaka pomoc oko odabira vozila veoma dobro dosla i stvarno bih bio zahvalan za tu vrstu pomoci.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”