Novi zakon o saobracaju...

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:11 pm

vnov napisao:Onda će pumpadžije da ostanu bez posla :D
Iskreno bice mi draze sto nece moci svaki dundjer da nam ugradjuje plin. Ako ne platis na mostu, platices na cupriji.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:25 pm

verovatno od atesta,nisam detaljno procitao ko ce to izdavati,posto sam ja jedan od onih koji prvo procita naslov pa ispod slika a ostalo kad stignem
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:27 pm

Nalepnicu dobijaš na atestu meni je zalepljena na zadnjoj šoferci.
Slika
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:34 pm

Ja imam onaj zeleni kartonić o urađenom atestu važi do 2015 ,
pa neću valjda vaditi na pumpi svaki put kad budem sipao :doh: :banghead:
ko će meni dati tu nalepnicu :confused: :confused: :confused:
Slika
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 9:44 pm

uradio sam atest 06.12.2007 i nisam dobio nalepnicu
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 04, 2009 10:08 pm

onda imas pravo na nju. problem s nalepnicom je taj da izgleda nije standardizovana i moze svako da je stampa, pa ih ima i LPG i TNG i ... sa logom AMSS, bez... potrazi u AMSS ili gde si vec atestirao, bio sam prisutan kad im je nestalo i posle mene niko ih taj dan nije dobio, jer tada nisu bile obavezne.

*generalno, taj zeleni kartoncic je potreban zbog provere datuma, da li ti je istekao atest ili ne. u saobracajnoj (staroj) jos uvek pise samo "vozilo na tecni gas"... kad sam ga oprao u masini, poslali su mi nov na adresu, za dz (Timothy Lerry sa CBC-a radi tamo)

atestirajte svoje gasne uredjaje, ko ne da na mostu morace na cupriji...
Korisnikov avatar
mad-max
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Alfa Romeo 147 Selespeed
Lokacija: Beograd
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 9:00 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sub Mar 07, 2009 8:29 pm

ima tu mnogo gluposti, ali jedna od vecih je...

Ogranicenje 80 km/h, neko vozi 79 km/h, znaci ne cini prekrsaj, ulazi u krivinu, u krivini krater do Japana, naravno odvaljuje gumu i felnu i razvaljuje komplet trap, gubi kontrolu nad vozilom udara u vozilo iz suprotnog smera i ...

Do sad je krivac za takvu nezgodu bilo preduzece za odrzavanje te deonice puta, od sada samo i iskljucivo i samo VOZAC!!!

Policija ima pravo da parkira vozilo gde god im se digne... (ova mi je omiljena)... pod izgovorom da obavlja sluzbenu duznost!!! I do sad je to bilo tako ali sad su ga turili i u zakon!!!

Jos samo jedno pitanje, gde im je dozvoljeno da u civilnim kolima jure nekog 240 km/h po putu ??? Koja je razlika izmedju tog nekog i njih ??? Samo u sahrani!!! Oni ce da imaju pocasnu paljbu!!!
Hoce neko da mi dokaze kako je on bezbedniji na tih 240 od bilo koga drugog ??? Pogotovo sa njihovim ultra ispravnim kolima od kojih ni 10% ne moze da prodje tehnicki!!!
Ubrzanje od 0-100 km/h zavisi od guzve u saobracaju...
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Ned Mar 08, 2009 12:06 am

Smirite strasti, nije bas tako losa nasa policija... :) Istina ima kretena svugde, ali da je toliko daleko otislo ne bih se slozio...
Ne shvatam sta znaci to da ne treba da mere brzinu ako nije postavljen znak, pa u cemu je poenta?! Prekoracenje brzine se ne smatra formalnim prestupom samo zato sto te je neko izmerio na deonici koja je odredjena za merenje, vec svugde gde ugrozavas sebe i druge, to je toliko logicno...
Poenta ostaje, sve je ovo prilicno falicno, pa kao i ovaj zakon sada, samo zavisi iz kog ugla gledas, onda je moglo mnogo da se izvlaci na kazne i placanje na licu mesta, a sada potpuno obrnuto, kaznjavace nas i za najmanje gluposti... Nema sredine...
Korisnikov avatar
mad-max
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Alfa Romeo 147 Selespeed
Lokacija: Beograd
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 9:00 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Ned Mar 08, 2009 1:24 am

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Necu nista vise da kazem !!!
Ubrzanje od 0-100 km/h zavisi od guzve u saobracaju...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Ned Mar 08, 2009 10:30 pm

Na neki nacin me nerviraju ogranicenja,mada ova nasa su u fazonu aj ti vozi brze ako smes po ovakvom putu,pre par godina na putu izmedju Batajnice i Ugrinovaca negde kod naselja Busije,gde je ogranicenje 40,ja sam se kretao oko 80 i nikog nisam ugrozavao jer nje bio radni dan tj subotnje podne,relativno redak saobracaj.
Iznenada me zaustavlja policija i pokazuje mi radar koliko sam isao,pre mene je vec zaustavio dva auta i cekali da im se popune formulari,dok sam pricao sa njim i ubedjivao ga da platim nesto ili da ih castim,ali nista i u toku nase price pomenem traktore koji su mi na oko 60 km/h blicali.
Vec pandur misli da ga zaje.avam,kad lik sa nekim cudovistem i dve prikolice prolete pored nas,za njim jos jedan,i reko ljudi ne budite smesni pa ovo ogranicenje stoji bar 20 godina,koliko se ja secam mada mi kaze cale da je oduvek bio znak 40 iako se moze relativno brze voziti,nije bog zna kakav put,a ogranicenje je postavljeno davno kao i zakon koji je bio usvojen 74.e godine i kad je luksuzan auto navlacio 100km/h,a sad vecina automobil prvom brzinom moze da ide preko 60km/h i cemu onda ogranicenja kao na biciklistickoj stazi.
Ukidanje radar detektora,ja mislim da je cista glupost,pa drzava zaradjuje od toga,u vecini zemalja se cak i preporucuje da se koristi iz preventive i verovatno su postavljeni lazni radari kako bi upozorili vozace da usporavaju.
Smatram da bi za takve evropske zakone trebali bar glavne saobracajnice da imamo bez rupa i delove na kojima moras da vozis sporije i nagnutog auta jer jedan tocak mora da ide u kolotragu koji je malo plici od razora u njivi,semafori bar jednom godisnje da se operu,naprave montazne garaze na mestima gde je mocvara ili zaraslo u korov,kao recimo centar Batajnice,gde se u jutarnjem spicu pojavi nekoliko stotina vozila koja bi da se parkiraju na 10-ak minuta ili na ceo dan,rese pruzni prelaz koji cesto bude u nekim od auto magazina ili hronikama.
Izvinjavam se na poduzem tekstu ali sam se iznervirao i dobio inspiraciju za kritiku!
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 23, 2009 12:55 am

O Boze kakve slike //// :this:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
freedom
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm2 140KS
ex Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 511
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 10:21 am

Re: Novi zakon o saobracaju...

Pon Mar 23, 2009 11:37 am

Ogranicenja su na nekim mestima potpuno debilna... i sto je najgore oni se uvek tu nameste... ogranicenje 40 a ti ides 60... dobar dan, 3000 din...
A tamo gde je ogranicenje 80 ne 'vataju one koji voze 160 :D
Ili mamlaze koji u gradu voze 80-90 cimajući se iz trake u traku i... kao negde zure.
Ja sam prvi za bezbednost i neugrozavanje ni sebe ni drugih... kako neko sa 55km/h gde je ograničenje 40 više ugrožava bezbednost od nekog ko jurca 90 po gradu...
Ma muka mi je od ovih pandura...
stvar je u tome sto je njima prioritet tamo gde se uzimaju pare i pisu kazne...
bahata voznja... preticanje na duplu punu... pesacki prelazi pored skola...
to će kad stignu...
ПОТПИС?! Ма не потписујем ништа!
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Mar 24, 2009 4:34 pm

Neko pametan je jednom rekao:"Budala najde izgovor, a pametan nacin!"
Iz tog razloga sam uvek bio protiv svaljivanja sve krivice na Uciteljicu, profesore koji me mrze, ili znaju manje od mene, pa i na policiju...

Danas dobijem plavi koverat sa resenjem o oduzimanju dozvole na tri meseca, pokupim se i odem do suda u Pancevu, oni kazu to je iz Beograda, da idem u SUP da mi kazu broj resenja...
Odem do SUP-a Pancevo, uzmem broj resenja, sluzbenica je htela da me zadavi koliko je bila nervozna, i vratim se do suda sa tim brojem... I tamo isto nervoza, jedva mi oni objasne da odem kod sudije za prekrsaje u Beogradu, kd kog, niko nema pojma, hajde otici cu u Timocku...
Tamo takodje ludnica, svi nervozni, oni kazu to nije za Timocku, to je za Opstinu Cukarica, Sumadijski Trg 2... Odem tamo, nervoza na standardnom nivou, svi u zurbi i trci, oni mi daju resenje u kome lepo stoji:"Odlaze se na godinu dana..." blablabla, uslovna znaci... Kaze da idem u SUP Pancevo i da im kazem da su budale, da nisu okrenuli drugu stranu na kojoj pise sve...
Usput odem do Timocke opet da uzmem listing svih prekrsaja, tamo sve lepo pise...
Odem opet za Pancevo, tamo mi izvade isto onakvo resenje koje su mi pokazali i dali na Banovom Brdu i kazu izvinjavaju se...

E sad, zasto odmah nije pogledala to resenje i spasila me muka i patnje po celoj severnoj Srbiji, nije mi jasno...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Mar 25, 2009 1:39 pm

Ja bi vec u Pancevu dobio slom zivaca haha
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 6:53 pm

Jos par dana, je li?!

Ima li jos nekoga sa radar detektorom, posto su zabranjeni od desetog, sta raditi sa njima, ima li neko ideju?
Ja sam razmisljao o tome da ga negde sakrijem, ali saobracajac uvek moze da zna imas li ga, ili ne, tako da je to samo problem u najavi.
Ideje?
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 7:11 pm

Za pocetak lepo ga izvadis iz auta, kasnije kad se malo olade pandurcine vratis ga ponovi i vozi.
Zatrebace njima para kad tad, onda opet po starom, tutnes mu par crvenih i vozis dalje. :D
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 7:21 pm

i ja mislim da ce sad u pocetku kao malo da sprovode zakon ali da ce vremenom da se "ohlade" kao i za pojas sto je billo, prvih par meseci drz nedaj iza svakog coska iskace pandur a sad milion puta me zaustavili i niko me i ne pita za pojas.
nego nikako da procitam novi zakon, bas me mrzi a i ko ce sve da pamti, gledam ako ima negde neko sazeto izdanje :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 7:24 pm

Mozda nije za ovu temu ali u poslednje vreme su ljudi poceli da me "plase" kako uskoro nece moci da se voze kola starije od 10 godina?!? :blink:
Da li tu ima trunka istine ili su samo ljubomorni zato sto cu uskoro imati auto nad autima? :devil_finger:
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 8:11 pm

Ma sta sam ja sve dosad cuo to je smesno, navodno moramo imati neki karton udesa, gde ce se beleziti svi udesi koje napravis, mislim stvarno, oce i licnu kartu da uvedu sad za auta. :rotfl: haha hahahaha :fight_twak:
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 8:14 pm

Obavezno uzmite od vaših osiguranja, evropkski karton za evidenciju sitnijih čukanja. To je isto obavezno.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 9:56 pm

i ovo sad prvi put cujem, jel ima bre negde nesto sazeto sta sve i kako treba a da je 100% tacno, mrzi me da listam ceo zobs :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Neewbie
Garaža: AR 147 Selespeed '01
Lokacija: Beograd
Postovi: 206
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:32 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 10:58 pm

Sasha napisao:Obavezno uzmite od vaših osiguranja, evropkski karton za evidenciju sitnijih čukanja. To je isto obavezno.
E cuo sam za taj karton ali ga nisam dobio kad sam registrovao kola pre neki dan?! :scratch:
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 11:11 pm

Ja sam mislio da kupim svu propisanu opremu, ali sad baš neću.
Možda PP aparat, to mi deluje najsmislenije,
toliko pre što mi curi ulje i kaplje na izduvnu :)

Pre par meseci me zaustavio neki seoski pandur u nekom selu:
60 ograničenje a ja 74, sva sreća što nisam ni pojas vezao pa
sam prošo samo sa 1000 din za to :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Uto Dec 01, 2009 11:56 pm

mad-max napisao:Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Necu nista vise da kazem !!!
bas ste zlobni ...pa postoji i mentalni invaliditet,kao sto znak kaze,parkirani su gde treba.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Novi zakon o saobracaju...

Sre Dec 02, 2009 1:07 am

potpuno si u pravu :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Cafeteria da Romeo”