Trapovi na našim Alfama

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 1:25 pm

Mislim da je on imao problem sa Tejovićem, a da sada uzima od Trifunovića (bar sam tako skapirao OMP.a).

Idem danas do Ljubeta ako ima vremena da probamo da utvrdimo šta škripi.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 1:39 pm

Ma samo mazalice negde, da neko istestira to pa da svi uradimo
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 1:46 pm

Falcon037 napisao:Mislim da je on imao problem sa Tejovićem, a da sada uzima od Trifunovića (bar sam tako skapirao OMP.a).
tako je
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 1:48 pm

da bre, ja pomesao :/ Izvinjavam se.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 3:18 pm

možda bi ovo rešilo problem. skine se viljuška i izvade čaure iz silena i naprskaju.

http://www.lavauto.rs/elektronski-katal ... ct_id=1192
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 6:01 pm

Ako se skida, bolje je staviti vec neku mast. Kod mene stoje mazalice, kada pocne skripati, videcemo da li radi ili ne.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 8:13 pm

Ajde kad smo vec kod podmazivanja, sa cim mogu da se podmazu zabice na tapaciru na vratima? Skripe ubi boze, pogotovu kad se neko nasloni.
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 8:39 pm

Staviš nalepnicu,ne naslanjaj se i rešio si problem :D
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 9:12 pm

Shanirani napisao:Ajde kad smo vec kod podmazivanja, sa cim mogu da se podmazu zabice na tapaciru na vratima? Skripe ubi boze, pogotovu kad se neko nasloni.
Jel na prednjim vratima?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 13, 2014 9:40 pm

Mikele napisao:Staviš nalepnicu,ne naslanjaj se i rešio si problem :D
Hahahaha Radovan 3 odmah mi je prosao kroz glavu :D


@MiloshBG.. Ma svud. nared se ne naslanjam toliko ali kad neko sedne iza mene pa se nasloni, mogao bih da ga izbacim kod se auto krece.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Jun 14, 2014 10:23 am

Crni napisao:Ako se skida, bolje je staviti vec neku mast. Kod mene stoje mazalice, kada pocne skripati, videcemo da li radi ili ne.
ako imaš mazalice to je onda nešro drugo. ja nemam mnogo iskustva ali sam sticajem neprilika morao da skidam balans štanglu kod mene dva puta. prvi put sam stavio običnu mast i kad sam trebao da skinem gumice jedva sam ih odlepio, jedva.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Jun 16, 2014 10:04 am

Jedno pitanjce ... gde mogu da centriram trap a da ste imali dobro iskustvo? negde u BG :)
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Jun 16, 2014 3:31 pm

u Batajnici kod Zorana i Milovana,preko puta MAN servisa u dvorist parkinga turistickih autobusa i kamiona

ja centrirao pre neki dan kod drugara i ustanovili da program ne daje dobre podatke i po broju sasije mi je nasao podatke i tako uradio,presao sam oko 500km i za sad nisam primetio neke problem,meni je bilo skoro paralelno podeseno i jeo gume unutra a sad ih je jos skupio

Zoran
061/291-85-15
Milovan
063/805-92-47
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
milan40058
Garaža: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer, 156 1.8 TS
Lokacija: Babusnica
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jun 18, 2014 8:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Jun 20, 2014 2:43 am

Kako mogu doci do kontakt telefona te prodavnice u KGu gde su sve cetiri prednje 80e?
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Jun 23, 2014 9:19 pm

Omp moze da ti da broj telefona prodavnice u Krusevcu gde mozes da porucis viljuske za 80e.


Drugari, savet mi treba jer nisam pametan. Isao kod majstora, vodio me Omp da mi pregledaju trapove jer mi je auto kako da srocim skakutao i nestabilan. Pregledali mi prednji trap i moram sve viljuske da promenim i manzetne na letvi. Gledali mi zadnji trap i ustanovili su da je dobar. E sad ja imam problem jer pri vecoj brzini autu kao da mrda rep. Tj levo desno i ne deluje mi stabilno. Sledeci primer se isto dogodio pri brzoj voznji. Isao sam oko 100 na putu gde je to dozvoljeno, usao sam u krivinu pri toj brzini ali sam naleteo na udarnu rupu i brzo sam cimnuo volan da je zaobidjem i kada sam probao da vratim volan auto je poceo da skace..skakuce i da se uvrce jbm li ga ne znam kako da objasnim. Imao sam osecaj kao da je neravan put bas. Pomislio sam da nisu otisli amortizeri zadnji. Ali su mi na tehnickom gledali tj pretiskali auto i slicne fore i auto se normalno vracao. Nije se odbacivao, ali mi pozadi deluje mnogo mekse nego napred. Takodje kad jedna osoba sedne nazad odma kao malo legne i to sam provalio da moram bas da spustam farove da ne biju vozacima. I pogotovu je tad nestabilan. Jel moze da se desi da su se opruge opustile? Dajte neki save sta da menjam. Naravno viljuske mi ne ginu, ali kontam da otkrijem sve bolesti trapova i da sve odjednom sredim.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Jun 23, 2014 9:49 pm

Meni se desio neki neobjasnjiv osecaj skakutanja ili proklizavanja. Pojma nemam ni kako da opisem.
Par puta recimo naglije kocim na pravcu na kojem je neravno tlo, odnosno neke sitne rupe, zguzvan aslfalt...
I ne ukljucuje mi se ASR pa da je to, jer nisam bas toliko naglo zakocio... Auto mi zaigra nekako cudno... Mislim da ne primetim lampicu za ASR. Samo sto meni tad zaljulja cini mi se u prednjem delu...

Inace, mislim da je za tvoj problem ljube kugla pisao, bas oko tog ljuljanja zadnjeg kraja.
U pitanju je samo neko centriranje trapa. Pogledaj par postova ranije u ovoj temi
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 12:15 am

Vec se vodila neka rasprava ali sam hteo malo da razradim tu temu. Bio na reglazi i sve je bilo ok, ali kao sto mi je majstor u Ks-u rekao. Ona u mestu stoji pravo ali cim ti krenes odnos mase i vetra i g-sile sve pomera iz mesta i vise joj ne stoje pravo tockovi jer su viljuske otisle. E sad kod mene ne mogu da proverim ni amorte, ni opruge, ni da li su tockovi krivi ni gume. Sve je to neki faktor, pa hocu da cujem misljenja drugih da iskorenim te boljke sto jeftinije jer da imam para da ispravljam tockove i da kupim nove gume to bih odavno uradio tako sto bih uzeo bolje (lepse) felne i na njih stavio nove gume. Ali jbg.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 12:25 am

Meni je na BMW dok sam imao otisao prednji levi amortizer, i kada bih naisao na bilo kakvu neravninu pri vecoj brzini preko 80km/h jedva bih ga smirio, e sad to je bilo kod mene, nisam ni ja znao sta je dok nisam video da je procureo...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 12:41 am

Sanirani, tebi je toliko los trap da taj ko to je radio reglazu dzabe je radio, to ti je rekao i ovaj majstor, tako da dok ne zamenis sve sto ne valja i ne odradis tad reglazu dzaba sve ovo pises i nagadjas.
ja sam posle 50m vozenje sa tobom u autu skontao koliko je trap los da mi je sve bilo jasno, takodje tebi se mozda cini da ti se uvija ili ljulja zadnji kraj jer je napred sve lose pa ceo auto pliva, kad budes sredio prednji trap, sto je neminovno da mora, onda tek mozes da ocenis pravo stanje i trazis eventualne probleme pozadi ali verujem da ih nece biti, sem ako ti nisu riknuli amorti pozadi obzirom da ti je trap ok
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 10:08 am

Skakutanje je posledica losih gornjih viljuski. Promeni bar gornje viljuske, sto pre, i vozi sporije dok ne promenis, da ti se ne bi desilo da auto odskakuce u spoljnu stranu krivine. Posle kad budes imao para donje, ali gledaj isto da bude sto pre.

Ja promenio gornje, ali me zeza donja leva, kad udjem brze u krivinu ona otvori trap, posto su propali silenti na kraju viljuske, pa samo unutrasnja strana gume ima kontakt sa podlogom, i pisti li pisti. Gume su i onako s*ebane, moracu da kupim ruge, ali moram da to resim sto pre.


Auto ti leze zbog losih zadnjih opruga, ali to ne utice toliko preterano na stabilnost, sve dok auto nije drasticno opterecen.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 10:15 am

Ja isao u Beogumu kod ade da centriram trap, za tockove 17 coli centriranje je 2100, dosao sam kasno pa nisu radili vise centriranje...

menjao sam gume i felne, stare prednje gume su bile pojedene iznutra, prosle godine sam menjao gornje viljuske i od tad presao 12000km, e sad , kada auto stoji na ravnom i gledam od napred kao da se vise oslanja na unutrasnju stranu gume, jel moze to da se resi centriranjem?

uzgred nemam problema u krivinama i na rupama nista ne lupa i to...samo mi je bitno da ne sjebem gume dobre su ..
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 12:05 pm

Mislim da je prednji trap po fabrickim specifikacijama blago otvoren.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 12:10 pm

Opruge cu sigurno da menjam kad i viljuske! To ne gine. A viljske kad cu da menjam to samo bog zna. Sto je najgore keva stalno vozi auto na malo duze relacije i svaki put joj kazem da ne prelazi 80 zbog trapa jer ni ja nisam siguran u stabilnost. Milim po putu 60 kad vozim klinca.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 1:41 pm

Bez uvrede, ali meni nije jasno kako neko moze toliko da zapusti auto...
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Jun 24, 2014 2:22 pm

Pa nisam ga ja zapustio , čak ga i sređujem. To sam i u virusu rekao, auto je bio katastrofa kad ga je brat kupio i dosta ga je sredio ali izgleda trapove nije ili su u medjuvremenu propali. A to kako i šta je sredstva neću da ulazim.

Povratak na “Area Servizio”