Navigacija

Offtopic, kafenisanje, itd...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Navigacija

Pon Feb 02, 2009 12:29 pm

Treba da pazarim navigaciju ali sam totalni laik po tom pitanju. Sta preporucujete u cenovnom rangu do 120-130e?
Ovo sam pronasao na netu, neka iskustva sa pomenutim:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/xdriv ... s-43b.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/gocle ... 4-srb.html

Ovaj je nesto skuplji ali ima brdo funkcija,
http://www.tehnomanija.rs/katalog/xdriv ... s-43j.html
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 12:43 pm

ni ja se ne razumem u to ali par mojih drugara ima garmin i prezadovoljni su njime, e sad koja im je cena ne znam verovatno ima skupljih i jeftinijih modela :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 12:50 pm

Ovaj jeste malo skuplji ali Garmin je Garmin ;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 12:57 pm

Interesuju me konkretna iskustva sa pomenutim ili nekim drugim uredjajima!
Garmini je skup i necu da dajem te pare samo zbog imena.
Mio, blaupunkt.....
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 1:09 pm

Ja na poslu korsitim Garmin eTrex Vista poslednje dve ipo godine i sluzi odlicno. Doduse u pitanju je drugaciji uredjaj, rucni GPS ali ono sto je najvaznije su mape koje su poprilicno dobro uradjene. U Beogradu veoma retko gresi iako je mapa stara skoro 3 godine. Bili smo sa njim i u Grckoj, na Zlatiboru, na Kopu i u CG i dosta dobro se snalazio.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 1:26 pm

GoClever izbegavaj po svaku cenu. Neke no name mape, bože me sačuvaj... S obzirom na to da on i Xdrive koštaju 13-14 hiljada, a da za 17 hiljada već ima Mio sa 4.3 inch wide ekranom, na kome radi iGo 8 kao san - zaključak se sam nameće...
Turismo Internacionale
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 8:42 pm

Burazer ima Garmin Nuvi 250W i nije nista spektakularan. Ima bugova, mape nisu uvek tacne i sl.
Naj kvalitetniji uredjaji su TomTom (barem tako tvrde oni koji zive van SRB), samo sto ne prave mape za nasu zemlju. :(

Inace, citao sam dosta pohvala o Mio uredjajima.
Koriste Microsoft Windows CE V5.0 operativni sistem pa se u njih moze strpati brdo aplikacija. Sama navigacija je u klasi ostalih, pa zbog cene i mogucnosti, kad budem uzimao GPS uredjaj, bice to neki iz Mio porodice. ;)
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 8:50 pm

inace, Garmin je zakon. nazalost nemam svoj ali sam jedan od skupljih redovno pozajmljivao i - fenomenalan je.

Mio je spor, probao sam i njega. CE je zaista ok ali smara malo. mape su zakon, jesu, mozda i bolje nego kod Garmina, ali - ekran je losiji, senzor za dodir je losiji, sve u svemu - vracamo se na odnos pare/muzika....

ako ne zurite s kupovinom, tek ce se pojaviti jos neke sprave, za male pare... (javna tajna)

dotle? Nokia N95 i Garmin softver i pici... (imate ga u pijaci, Viper ga prodaje. radi veoma lepo!)
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Navigacija

Pon Feb 02, 2009 9:19 pm

Narucio sam Xdrive 43sx, sutra stize ;) Konsultovao sam se sa par ljudi i pogledao kritike na netu, za te pare nema nista ni blizu :wave:
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: Navigacija

Uto Feb 03, 2009 5:08 pm

Ubaciš iGo, nove mape i uživaš. Sve su to iste kante. Garmin malo odskače, ali nije ni on nešto specijalno napravljen.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Navigacija

Uto Feb 10, 2009 1:47 pm

Prvo da se zahvalim testeri koji mi pomogao u pronalazenju najpovoljnije ponude za Xdrive sx43, hvala motori :beerchug:
Utisci su za sada odlicni, sve funkcionise maximalno dobro. Jos cu da pazarim sd karticu od 4 giga i to je to :gitara

Povratak na “Cafeteria da Romeo”