Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 3:43 pm

ma nema sanse da Paja pridje Mikici, bice dobro ako bude mogao da parira Timoticu ;) Paja je mator, bmw je vozio iz gušta i zato sto voli zadnju vucu, kad je vozio 155icu zalio se na prednji pogon jer je pre toga vozio bmw, jedva se borio sa njom, pa ni hondu nije terao nista posebno tako da ostaje samo da uzivamo u lepoti alfe na stazi i to je to
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 4:20 pm

Pa, nisam ja rekao nista drugacije od tebe...mislim da ce moci da parira neki krug i to je to, dok ima koncentracije. Nije cak stvar ni u godinama u fizickom smislu koliko u nedostatku mentalne kondicije da se konzistentno odveze trka. Dakle - nema spora da je Andrej konkurentniji vozac od Paje u ovom trenutku, a da su stvari s Pajom drugacije (godine, snaga, motivacija)...Andrej mu ne bi dao auto da vozi ;)..jer je Paja nesto talentovaniji vozac od Andreja (ili mozda na istom nivou), ali u istim godinama je imao daleko vise killer insticta, motivacije da pobedi i koncentracije za trku. Po tom pitanju Paja je uzasni perfekcionista kojom je nadoknadjivao to sto je bilo i talentovanijih i boljih vozaca od njega.

Paja vise voli zadnju vucu, ali prituzbe da je 155-ca "kao nervozno pseto", kao sto je pricao u novinama, su isilovane jer je covek uzasno sujetan (kao i 99% vozaca) i nikada nece da prizna da je pogresio ili da je sporiji. Kad god je gubio do Mikice u 155-ici, to je znacio pakao za ljude iz njegovog tima jer u ponedeljak to znacilo da se sve rasklapa, jer navodno nesto nije valjalo...a sve bespotrebno zato sto sef nece sebi da prizna da je sporiji. Vozio je Paja pre Alfe kola sa prednjim pogonom jako dobro.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 7:48 pm

sve to stoji ali mislim da je tu fora sto je paja raskinuo ugovor sa ekom a andrej nije pa kad vec nece da vozi i nije prodao auto onda je logicno da to paja potera zbog sponzora i kluba
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 9:56 pm

Jbg ga, nemamo srece da vidimo da Alfu 156 neko potera kako treba...Tane, Andrej, Paja...sve nesto fali.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 10:22 pm

pa ovde u srbiji ima par mladih(mladjih) takmicara koji bi to mogli da poteraju kvalitetno ali oni ili nemaju para ili su ulozili u nesto drugo, primer je Borkovic, decko sta god da mu das tera ko lud, sad se bacio na reli ali ne sumnjam da bi ST dobro vozio, Toške ove godine vozi SP videcemo, on je dobar i iskusan vozac, mogao bi i ST sigurno da potera kako treba, Terzic takodje, itd. ali dzaba sve kad je to klasa koja po meni treba da se ugasi i nema perspektivu odavno, vrte se 3-4 auta i to je to, automobili su prekupi za odrzavanje a delova sve manje, i ceo auto je sve teze naci a da je dobar
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 10:37 pm

I ja bih to ugasio, mada je to bila jako atraktivna klasa. Ne vredi - to su vec matora kola, nema se para...Treba se presaltovati na nove trendove i terati do 1600 kubika neku klasu najvise ili napraviti neko kup takmicenje.. Ma, ST je bio suvise dobar za Srbiju...Nmamo jedan posten autodrom, o cemu vise da pricamo. U Engleskoj svaki okrug ima bar jedan. Zar je toliko nemoguce da imamo autodrom kao sto je recimo Oulton park. Vise mi je muka od besperspektivnosti auto moto sporta kod nas...vecito cedjenje entuzijazma. Nikakav sistemski rad se ne podstice, nit profesionalan pristup. Verovatno bih sam sebi bio smesan da sam na Mikicnom mestu i nesto se kao trudim i pripremam auto do maksimuma...Alfa 156 je isuvise dobar auto za trkanje ovde.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 11:11 pm

odavno nema perspektive autosportu ovde kod nas, bez iole dobre staze nema sta da trazimo niti da ocekujemo kvalitetne automobile i konkurenciju, nekad se bar malo kroz tv prenose podizao ovaj sport na neki nivo i sponzori su imali bar neku korist a danas nista, sve je gore i gore samo je pitanje dokle ce ovako, jedina nada je ovaj balkanski kup od ove sezone ako nesto urodi plodom i to je to ali nam opet ni to nista ne znaci jer to nije nacionalni sampionat pa se i ne vozi sve kod nas, sema jedna trka, tako da opet publika, vozaci i sponzori nemaju korist, a sto se tice kup takmicenja, nije to za nas, videli smo sta je bilo sa skodama i dosta je, ovo je banana drzava, bila i ostala ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Ned Apr 10, 2011 11:31 pm

poslednji intresantan ST za gledanje kod nas je bio s pocetka 2000-tih kada su se kuncer i asanovic vozili, bilo je kao i sada 4 do 5 auta ali su njihovi dueli bili sjajni...
Slika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Pon Apr 11, 2011 7:55 pm

OMP napisao:sve to stoji ali mislim da je tu fora sto je paja raskinuo ugovor sa ekom a andrej nije pa kad vec nece da vozi i nije prodao auto onda je logicno da to paja potera zbog sponzora i kluba
cini mi se da mi je Andrej rekao upravo suprotno (sto se tice dela kome su produzili ugovor a kome nisu)... :scratch:
jesi siguran?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Pon Apr 11, 2011 8:33 pm

ma nisam siguran samo nagadjam, moguce da je i Andrej raskinuo a Paja ima i dalje ugovor sve jedno je poenta price je da se Andrej zenta da vozi protiv Mikice i crnogoraca pa uvaljuje auto Paji :D , cujem da i Milic dolazi sa A4-kom i bice tesko protiv njega ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Pon Apr 11, 2011 9:27 pm

- kad krece sve to?

- pomenuo si i Kastratovica, hoce li se i on cimati oko toga opet?
*isao sam u skolu s njim :) poslednji put sam ga video u Ehomu, radi kao sef servisa... strava lik, drugar do koske, vozac sa velikim mudima... vozio se na vespi svojevremeno na zadnjem tocku, tek da mi pokaze da moze i to da se radi :D krenuo od tomosa trojke, pa apn6, pa vespa pa kros neki trkacki lud skroz, pa neki japanac brzi noviji motor vise se i ne secam kavasaki bese, pa brrrzo posle toga eto ga u M3 i par godina kasnije uzima sampionat s njim, par trka pre kraja. slucajno sam ga sreo pre dve godine na Adi Huji bio je tamo u vreme skupa :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Pon Apr 11, 2011 11:38 pm

prva trka je u Kragujevcu 22og maja i to je verovatno jedina trka u Srbiji jer se ove godine vozi kup bivših republika, mozda ce se voziti i jedno usce leti ali to ce se bodovati samo za sampionat srbije.

Kastro je dobar lik, vozac i opasan majstor, vec neko vreme radi na jednom ludom projektu, reno clio sa mehanikom i motorom od ST-a (lagune) :cool:
par spy shot-ova :D
Slika
Slika
Slika
trebalo bi da se do kraja sezone zavrsi i provoza negde, bice ce opasna makina ;)
inace ima i lagunu ST sa kojom je i prosle godine nastupao, ne znam hoce li i ove posto su mu i lani finansije bila problem :rolleyes:
a on je umesao prste i oko pajinog bmw-a kd se pravio
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 7:10 am

OMP napisao:
Kastro je dobar lik, vozac i opasan majstor, vec neko vreme radi na jednom ludom projektu, reno clio sa mehanikom i motorom od ST-a (lagune) :cool:
:podrzava
Nesto kratko je vozio u yugo-hibridu i to kada su se vozile kvalifikacije jer ih je bilo i po 50 prijavljenih,tada se videlo da ima OO
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 10:00 am

Urbancic je svojevremeno napravio 206-icu sa mehanikom 406ST. Dobro za ogranicenu upotrebu, u principu upotrebljivije su ove "vece" karoserije.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 10:14 am

OMP napisao:cujem da i Milic dolazi sa A4-kom i bice tesko protiv njega ;)
Mislim da mu Milic i nije neka "prijetnja",mooozda Asanovic mladji, i Danko Bakrac,ostali (iz CG) slabo...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 10:36 am

A ja mislim ako milicu ne udare neke restrikcije zbog pogona da je vishe nego konkuretnat, na kraju krajeva razvaljuje rekorde ovih par godina, i mladji asanovic, bakrac & co su sekundama iza njega....ne znam odakle to mishljenje??
Slika
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 11:35 am

Moze li od Dekijeve teme nadolje (ukljucujuci i nju),ovo da se prebaci u Caffeteriu,u temu "SBK,WTCC" ?
Milic je koliko se sjecam ranije vozio 306 i nije imao nekog zapazenog uspjeha,osim sto je jedne godine dobio titulu najmaleroznijeg vozaca.

Slika

Slika

Ovih godina ga "vadi" pogon,mada jos uvijek nije (koliko sam upoznat) oborio Kuncerov rekord na Lovcenu,postavljen takodje sa A4.
A da mi je neka 155 ST,pospremio bi ih sve "u njihov lokal"


Slika
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
StefanMih
Garaža: 156 JTD, 33 Racer, Panda 750
Lokacija: Podgorica
Postovi: 418
Pridružio se: Uto Avg 10, 2010 8:50 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 4:31 pm

Samo polako Shumi :P
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 8:47 pm

Šumi nisi upucen oko Milića, on i dok je vozio juga bio je opasno brz vozac, u ST-u je takodje veoma brz, sto kaze brzi pas ostali konkurenti iz CG su u sekundama iza njega ;) gledao sam ga par puta na brdu i covek tera za sve pare, a sto se tice pogona na 4 tocka dozvoljen je kod nas i nema nikakvih restrikcija jer taj auto na brzim stazama ne dolazi do izrazaja kao na brdu i kratkim stazama tj ćoškarama tipa Ušće pa i NS, u KV ili na Bataji je recimo pogon na 4 tocka vise smetnja nego dobit.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 8:50 pm

starac vujadin napisao:Urbancic je svojevremeno napravio 206-icu sa mehanikom 406ST. Dobro za ogranicenu upotrebu, u principu upotrebljivije su ove "vece" karoserije.
da to je bilo pre nekih 6-7 godina i motor je bio iz 405ice a ne 406ice ali nebitno, taj auto je vozio Andrej Skrbinsek i pravljen je za brdo a radio ga je Urbancic kako si i rekao, oko 280 konja imao, ima negde i slika nacicu, spolja je izgledao kao i tadasnji 206 wrc, vise licio na reli auto nego ovo sto Kastro pravi i sto mi se mnogo vise svidja ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 8:56 pm

evo ga...

Slika
Slika
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Uto Apr 12, 2011 9:37 pm

Da, to je to...koliko se secam auto je imao nekih uspeha...mislim da je pobedjivao neke trke...vidjao sam njegove slike "u akciji".
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Sre Apr 13, 2011 9:20 am

OMP napisao: Šumi nisi upucen oko Milića,
Slazem se,ali tada kad sam pratio ove nase (SiCG) trke,niko ga nije spominjao,sve se vrtjelo oko Asanovica,Kuncera,Vesnica,Djelmasa,Vusurovica,Banicevica,Bakraca i ostalih,mada nebitno...
Kako je dobro rijesena usisna na ovog Peugeota. :thumbsup:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Sre Apr 13, 2011 9:55 am

Zato sto se Milic nije ni trkao svake sezone, imao je vecih pauza izmedju nastupa...sa Yugom je bio opasno brz, sa 306sp je bio i vishe nego brz, ali ga je auto zezao, onda je uzeo a4 i poceo da maltretira sve ostale, nije taj 4x4 tolika prednost, nego covjek jednostavno zna da vozi i ima ono nesto ;)
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Alfe na trkama u ex-YU - slike i podaci - dopunite...

Sre Apr 13, 2011 11:08 am

Ufff.kako je dobar 206. :bluechin: :bluechin:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF

Povratak na “Squadra Corse”