abs failure

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

abs failure

Uto Dec 30, 2008 4:18 pm

Jedno pitanje,nije za mene...

Rece mi sestrin decko da mu alfa 156 2.0jts izbacuje gresku ABS failure,sta bi moglo biti,sem greske u abs sistemu,ima li neko predstavu sta bi moglo biti?

Prvo sto sam mu rekao je da proba da naglo koci da vidi da li radi,i kaze da je probao i da radi normalno ali mu je frka da mu ne otkaze kad mu najvise bude trebalo.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: abs failure

Uto Dec 30, 2008 8:38 pm

Bio sam kod Deše jednom prilikom dok je upravo rešavao takav problem..doduše na 147..i bio je problem u konektorima ( džekovima) ispod sedišta i u petim vratima..čovek otvorio..isprskao sa par sprejeva i time rešio problem!! Ne kažem da je to problem..ali je logično da je ili neki kontakt ili senzor ABS-a
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: abs failure

Sre Dec 31, 2008 10:48 am

svasta je moguce,ali tesko da odavde moze dea se da precizan odgovor....lepo na dijagnostiku pa onda ce znati u cemu je problem....ovako,sve je u domenu nagadjanja ;)
Korisnikov avatar
Ljuba
Garaža: Alfa Romeo 166 2.0 TS
Yamaha XV535 Virago
Lokacija: Beograd
Postovi: 19
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 4:11 pm

Re: abs failure

Čet Jan 08, 2009 5:47 pm

Milorad napisao:Jedno pitanje,nije za mene...

Rece mi sestrin decko da mu alfa 156 2.0jts izbacuje gresku ABS failure,sta bi moglo biti,sem greske u abs sistemu,ima li neko predstavu sta bi moglo biti?

Prvo sto sam mu rekao je da proba da naglo koci da vidi da li radi,i kaze da je probao i da radi normalno ali mu je frka da mu ne otkaze kad mu najvise bude trebalo.
Zdravo Milorade,

Imao sam identican problem sa bratovim Fiatom Stilo 1.8 16v. Problem sam resio tako sto sam skinuto prekidac koji se nalazi iznad papucice kocnice i razradio ga. Prekidac se skida lako; dovoljno je da ga zarotirac za 90 stepeni i izvuces, skines kotakte i razradis (podmazes WD-om) vratis i to je to... Ako je problem bio u prekidacu, prilom sledeceg startovanja motora greska bi trebala da nestane. Kod Fiata je ovo poznata mana...
ALFA ROMEO. No Comment, just respect!!!

Povratak na “Area Servizio”