FIAT 124 Sport Coupe

Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 7:57 pm

u Italiji imam drugara,koji doduse retko dolazi ovde ali mogao bih da ga iscimam da mi nadje tamo sta treba ali otom potom ionako sada nemam para na pretek :cry:
sto se tice iznenadjenja na to sam spreman ali sta je tu je tj kako bude, dosta stvari necu raditi sam vec cu poveriti iskusnijim majstorima, varenje pre svega, farbanje naravno isto necu ja, cilj mi je da ga grubo spremim pa onda oteram kod drugara koji je aut limar i on nastavi sa finaliziranjem pripreme za farbanje i samim farbanjem, a da soferka je pukla, neko mi rece da u Pancevu prave po narudzbini ali moram da proverim, navodno ima ovde kod mene neki lik preko kog moze da se poruci samo mora da se skine i njemu odnese neostecena tj u jednom komadu da b valjda on mogao da pokupi mere i poruci :rolleyes: , raspitacu se...
sto se tice slika nadam se da cu uspeti da ispratim ceo prijekat i slikovitio mada sam malo po tom pitanju zaboravan i ne setim se ili ne stignem gomilu stvari da uslikam sto je bio cest slucaj do sada pa mi posle krivo sto nesto nisam uslikao ali jbg potrudicu se maksimalno :blush:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 8:02 pm

gile napisao:Brzo traži dal ima u SLO negde da se kupi, ako ima javljaj da organizujemo transport. Imaš fore do 24. decembra.
hvala ali nije zurba, to je na zadnjem mestu ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Dec 23, 2008 11:22 pm

A sad lagano i sa dušom , ne sumnjam u tebe nimalo ,
biće to prava lepota od auta :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sre Dec 24, 2008 1:08 am

fala, fala :wave:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sre Dec 24, 2008 3:35 pm

Matori, ovo je extra jos za 400 eur, neverovatna sreca! :)

Ne znam sto bi imao neprijatna iznenadjenja sa motorom, i da ima nekih iznenadjenja - on ce najmanje novca povuci u celoj prichi.

Samo napred i potrudi se da imas kako energije, tako i ljubavi za celu prichu! :wave:
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sre Dec 24, 2008 3:46 pm

Jel imaš kakvu ideju za zadnje štopove , hoćeš da ostavljaš tako il da juriš nešto od ovako :scratch:

Slika Slika
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sre Dec 24, 2008 4:47 pm

Kilsone sto se tice volje i ljubavi imam je na pretek, fali novac, kao i vecini nas verovatno :) , i malo vise prostora, jer mi je garaza knap za neki rad a problem je sto se ne greje pa me malo zeza hladno vreme :glare: , kad je vreme lepo koristim i dvoriste za rad i onda mi je zgodno da se pozabavim i krupnijim stvarima, ovako u garazi se malo guram ali jbg sta je tu je, odradijvacu preko zime sve sto je moguce u njoj a kad se prolepsa vreme i moze napolju da se sljaka onda ce biti super...
danas sam probao da upalim motor, nisam uspeo :glare: mada je dobro sto vergla i okrece, sto znaci da nije prezubio i ne proizvodi nikakve cudne zvuke pri verglanju, karb lepo baca gorivo, otvorio sam ga, bilo malo taloga u loncetu ali se lako ocistilo, ali svecice su lose sto sam posle otkrio pa verovatno to zeza, mada pitanje i kapa i ruka kakvi su :rolleyes: , sutra cu da stavim druge svece, da pogledam platine i opet probam, i da moram da skinem pumpu da vidim jel baca gorivo mada mogu i diektno da ga dovedem u karb kao danas pa da samo upali ostalo cu lako, a sto kazes motor je najmanja novcana stavka, drugar mi ima masinsku radionicu a delove mi uglasvnom daje po nabavnim cenama tako se za to ne brinem ako bude sta trebalo ;)
Tihomirce, ne znam za stopke, za sada ostaju ovako kao sto rekoh ali voleo bih da vratim original kao sa tvoje prve slike ali ima mnogo stvari da se radi tako da su one na zadnjem mestu a kad bude viska para i ako ih negde nadjem a da me ne kostaju ko svetog petra kajgana onda mogu da razmisljam o njima ;) :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sre Dec 24, 2008 7:18 pm

jel zna mozda neko od cega bi mogli da pasuju zadnji rubovi post za 124 sigurno ih necu naci???
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Čet Dec 25, 2008 9:32 am

Kada počne rasturanje molim što više sličica koje kakvih džepova na šasiji. Živo me interesuje u kakvom je stanju limarija.

Inače, još jednom sve čestitke za fenomenalan pazar. :good:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Čet Dec 25, 2008 11:14 am

potrudicu se za slike ali kao sto vec rekoh malo sam nemaran po tom pitanju i ne ponesem uvek aparat sa sobom(posto mi je garaza malo dalje od stana) :banghead:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Dec 26, 2008 5:39 pm

UPALIO JE!!! :arflag :arflag :arflag
skoro pa na prvu, posto je akumulator slab ja ga danas zakacim za una, ubacim u 4. bez kontakta ga malo vozio da motor okrene i baci ulje i kako sam pipnuo kontakt bukvalno je odmah upalio :yahoo: :clapping: , motor jako lepo radi, ne proizvodi nikakve cudne zvuke, kad se malo ugrejao spustim sauh i on radi ko sat :clapping: , provozao ga jedan krug po naselju, posto nema vode u motoru jr pusta na cepu bloka nisam smeo vise da ga vozim, i nisam primetio nista cudno u voznji, menjac precizan i bez problema salta, oko trapa nista cudno, mada imam nove spone, krajeve i kugle i to menjam u svakom slucaju, e sad gume su ocajne i malo tresu ali to nema veze, instalacija radi, svetla, migavci, kontrolke, jedino rikverc svetlo ne radi, ma odusevio sam se :yahoo:
videcu kasnije da neki klip napravim kako radi ako budem mogao ;)
a da km/h ne radi ali to sam valjda vec rekao, i pritiska ulja mi pokazuje malo ispod 4 jel to ok ili, ne znam koliko bi trebalo i koliko je precizan satic?
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Dec 26, 2008 10:33 pm

:beerchug:
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sub Dec 27, 2008 6:16 pm

danas pocelo kupusanje :D , krenuo sam prvo od enterijera i evo kako stoje stvari sa patosom, nije strasno kako sam ocekivao ali ipak ima malo da se poradi, nesto je vec radjeno tipa unutrasnje sajtne, na par mesta pod je vec varen i uradjena je neka zastita ali kad budem izvario sve sto ima ponovo cu odraditi zastitu iznutra i odozdo naravno, sad treba da pocnem sa ciscenjem poda i pripremim za varenje pa kad majstor, koji ce to da mi vari, bude mogao oteracu ga da mi to sve odradi, mada to tek posle praznika :rolleyes: ...vrata iznutra u dzepovima su extra samo da se ociste i ubacim vosak, napred oko motora je sve u extra stanju nigde nema korozije kao i odozdo na tom delu ;)



Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Ned Dec 28, 2008 1:22 pm

Ovo je jedna od onih situacija gde si za kikiriki uspeo da pazariš odličan auto. Baš mi je drago što će ovako retka zverka na našim putevima biti spašena. :beerchug:
Korisnikov avatar
cipiripi
Lokacija: BGD
Postovi: 58
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 8:02 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Jan 06, 2009 12:29 am

Svaka cast gde si ga iskopao...divan auto :love:
Nadam se da ce restauracija proteci glatko i bez problema :)
Lancia,un mito in competizione
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Jan 06, 2009 11:43 am

i ja sa nadam, za sad stoji samo rasturen jer je hladno vreme pa me nesto mrzi da se mrznem oko njega a i praznici su, nasao sam limara koji ce mi sve izvariti, odlican majstor, vec radio par oldtajmera pa ce u februaru fiat ici kod njega na varenje, a do tada ja onako kako zakacim po malo nesto da odradim i to je, posle varenja ce nadam se i vreme malo da se prolepsa obzirom da zavrsetak varenja ne verujem da ce biti pre pocetka-sredine marta :rolleyes:

Nego muci me nesto drugo, nasao sam neke delove u italiji, povoljno(nije ebay), ali kod nas, naravno, ne funkcionise paypal sistem placanja :banghead: a u sistemu zemalja za placanje karticom opet naravno nema nas, kao ni CG, tako da ne znam kako bih mogao doci do tih delova, jel imao neko iskustva sa sl. stvarima?
znam za foru da navatam nekog iz HR ili Bosne, Republike Srpske pa da preko njega idem na paypal varijantu ali to mi je nesigurno tj nikog ne znam tako dobro da bih mogao sa njim da poslujem na ovaj nacin :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Jan 06, 2009 1:44 pm

Idem u ITA u maju, spremi spisak do tad pa mogu sve da ti donesem.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Uto Jan 06, 2009 2:30 pm

Hvala, ako se ne snadjem do tada racunam na tebe :wave:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 6:42 pm

ajde da se oglasim malo povodom mog projekta, nisu nesto odmakli radovi ali pocelo je lepse vreme pa se i raducka po malo ;) , uglavnom sam porasturao sve oko auta i jos uvek cekam limara da mi povari i napravi sve sto treba.
pre neki dan sam izvadio motor i menjac i poceo da kupusam motor, glava se radi komplet (ravnanje, sicevi, gumice, ventili najverovatnije ostaju stari samo da se obrade), glava je rasturena, ociscena i ceka masinsku obradu ;)
sto se tice donjeg dela motora ono sto se na prvi pogled videlo su cilindri koji su odlicni sa minimalni tj zanemarljivim "ajnzacom", prvo je bio plan da ne diram klipove i karike obzirom na stanje cilindra :rolleyes: , medjutim pocnem da rasturam donji deo motora radi sto boljeg pranja i ciscenja i skinem kareter ne bi li proverio stanje lezajeva i radilice, na prvi pogled i tu sve ok, ali videh izmedju klipnjace i radilice neko cudno parce metala vrlo cudno iskrivljenog oblika :D , sta se desilo, aksijalni lezaj je ispao, pitaj boga kao, i malo se provozao po tom delu motora :rotfl: , na svu srecu ostao u jednom komadu ali vrlo cudnog oblika, videcu da ga uslikam, odmah poskidam konzole radilice kao i klipnjaca i skinem radilicu ocekujuci katastrofu ali na svu srecu, vrlo cudno, nista nije osteceno kako je moglo da bude :shock: , lezajevi jesu malo osteceni, pre svega dotrajali kao i radilica ali nista drasticno cak je moglo jos dosta da se vozi tako (sto je sem mene konstatovao i jako dobar majstor, otac mog druga, koji se vec 40 godina bavi masinskom obradiom i mehanikom) naravno lezajeve ipak stavljam nove a radilica ide na proveru i obradu, glupo je vracati nesto istroseno iako moze jos da gura, pregledali smo kasnije i klipnjace, klipove i blok i konstatovali da nikakvih bitnih ostecenja nema, ipak je taj akasijalni lezaj, na svu srecu, od mekseg materijala od svega ostalog pa kako je uleteo, tamo gde je vec uleteo, tako se i odmah pokrivio a samim tim i smanjio pa je upao u karter gde je i ostao pa nije pravio dalju stetu :amen:
to je sto se tog dela tice, kad sam izvadio klipove jos jedno iznenadjenje, na dva klipa pukle po dve karike :D , nije ni to strasno, kako smo premerili debljine i obzirom na precnik klipa od 80mm ispada da odgovaraju karike od juga 55 standard ;) sto je super jer se mogu kupiti i na trafici :D , ostaje jos da se 100% uverimo kad ih preciznije premerimo i konstatujemo pojedenost njih ii klipa ali 99,9% mogu od juga...
eto, na svu srecu pa ga nisam mnogo vozio kad sam ga kupio vec samo obrnuo 2 kruga da vidim jel radi a moglo je svasta da bude da se lezaj ponovo nasao medju radilicom i klipnjacama :shock:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 8:08 pm

Ja ti jos nisam ni cestitao :blush: mada sam skoro primetio da si pojacao kucnu ergelu :thumbsup: !
Daklem cestitke :grin: ,na prvom mestu za upustanje u jedan ovakav projekat :clapping: :clapping: !!

He,dobro si prosao sa mashinom :wave: .Navali dalje a ovde redovno prijavljuj napredak :grin: !

Pozz
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 8:18 pm

hvala, pa zelja mi je bila nekog starog italijana da imam i sredim pa samo morao nesto da iskopam :)
bice izvestaja naravno nego ovo su sad bas prljavi poslovi oko motora pa mi se ne cima aparat sa sobom obzorom da su mi ruke umazane do laktova :grin: , jbg ne mozes sve ni rukavicama da odradis, tako da od slikovitog izvestaja u ovoj fazi nema nista ali bice prvom prilikom kad se predje u iole cistije poslove :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 9:07 pm

Samo napred super projekat nadji neku pomoćnicu da te slika dok majstorišeš :D
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 9:15 pm

nije losa ideja ;) ali bolje ja nju da slikam.... posle rada :cool: :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Pet Mar 06, 2009 11:30 pm

Što se tiče karika i 33-ka 1.3 (1351ccm) ima prečnik 80.00
a karike su joj različitih debljina sve tri :this: pa vidi koje ti više odgovaraju :thumbsup:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FIAT 124 Sport Coupe

Sub Mar 07, 2009 1:49 am

pa i kod juga su sve tri razlicite debljine, a sigurno da su za juga jeftinije nego za 33ku :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Fiat”