pred kupovinom 155

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Ned Jul 20, 2008 6:24 pm

Starce,ispravno :cool.

@gajudin,ona bela (sa slikama).Komentarisana je ovde.Mislim i da je bio oglas u Alfa piazzi.Valjda zimus.Trebalo bi da je ima cak i u Virusu.Procesljaj malo,da ne kudim napamet,koliko se secam,malo je pakovana itd.(ne drzi me za rec).
gajudin napisao: prva
-alfa 155 2.0 ts 8v motor dobar(tako kaze) istekla registracija, nema desni retrovizor, otisla kvaka, gume onako, nema felne ni klimu, crvena, limarijski ok iz pozarevca i trazi je za 1650e, nasta to lici nemam pojma,neradi rucna, i da se promene silen blokovi
i 1992 godiste, da se strpa jos 1000 bilo bi ok, da lici na nesto, vredi li je gledati , nije daleko, kupljena od nekog tenisera iz beograda...
Zivo me zanima koja je ta crvena 155=mislim da nije iz Pozarevca.Sta vise,nesecam se da sam vidjao po gradu odgovarajucu opisu.
Ovako ostalo ... deluje primamljivo mada istekla registracija moze znaciti da je u jos gorem stanju.Nevozi je pa sto da baca kintu na reg. jos.
Netvrdim,ali ono sto rece @Starac za cenu,u praksi je potvrdio i @frc.Prava cena je negde izmedju.
Bez slika (ili vidjenja uzivo) bice tesko komentarisati ovakve ponude.Ipak su to najjeftiniji primerci u ponudi-moze im faliti 300 djavola pa dok se ne vidi ... pa cak i tada.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jul 20, 2008 6:41 pm

gajudin napisao: molim za strucnu analizu
strucna analiza kaze da dok na kraju ne izadje izmedju 3 - 4 tisuce nece da valja... cene auta govore sve o stanju istih...

ja odlicno znam kakve su 155-ice za <= 2 tisuce... probao sam! ;) :lool:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Jul 20, 2008 7:10 pm

ja sam obe 155 - na kraju dovedene u stanje da sam ja zadovoljan s njima - isterao na oko 5.500e... sa svim zivim uracunatim (sto kaze Milos i jelkicama (to je bila sala, mrzim jelkice)).

ako je kupis za 2800, super. ako je platis 4100 a odlicna je, cool. svejedno, ako je volis i zelis da je koristis duze vremena i tako ulazes u nju, kostace te, pa bar preko 5k na kraju kad podvuces crtu. evo ti gille, jos je svez, pitaj njega koja mu je steta do sad...

hrabro i strpljivo ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jul 20, 2008 7:57 pm

i mene ce da kosta na kraju oko 5000 ova moja...ma nije mi zao...sta da radim kad je volim....
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Ned Jul 20, 2008 9:22 pm

Kad smo kod 5000 nije li bolje uzeti 156
Slika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Jul 20, 2008 9:29 pm

ako nadjes gajudinu ovakvu kao na slici za te pare na BG table, super ;)
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Ned Jul 20, 2008 9:57 pm

Postoje li neke druge table kod nas osim BG - Prijatelju nebi verovao sta ima po selima parkirano odma pored plastenika.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Jul 20, 2008 10:04 pm

(BG citaj kao .domace table.)
ako snimis nesto zanimljivo, javi ;)
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Ned Jul 20, 2008 10:11 pm

Za par dana ocekujem ponudu iz inostranstva za 156-icu mozda i uvezem jednu, kazu da su preko dzabaluka u BG su malo naduvane
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Ned Jul 20, 2008 11:07 pm

A koliko ce da izadje carina slicno kao da si je i ovde kupio.... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jul 20, 2008 11:39 pm

ta iz pozarevca stoji negde 6 km pre pozarevca kod drugara na auto otpadu, mozda je i otpad ko zna , mada dok covek nevidi, nista, izgleda da cu puci lovu na proputovanja po srbiji da bi nasao sebi auto

znam da dobra alfa kosta puno ali bi mi odgovaralo da nadjem jeftiniju varijantu da svaki mesec od plate odvajam i sredjujem dok nedodje do onog dobrog stanja, kao sto sam u minija iz 75god strpo za 2 god 2800eura, a sad da ga p[rodam mogu dobiti 1500e, svestan sam svega ali mi je pocetni kapital ogranicen malim budzetom, tako da gledam sto jeftinije da prodjem i da polako je dovedem do lepog stanja, a najbitnije mi je da je motor dobar i da je limarija ok, da nije imala teze havarije a ostalo laganeze

meni ova iz paracina deluje primamljivo nemam pojma sto , ako nabacim koju sliku eto je na forumu pa da padnu komentari
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 21, 2008 12:12 am

Mene je auto do sada iza
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pon Jul 21, 2008 12:30 am

gajudin napisao:ta iz pozarevca stoji negde 6 km pre pozarevca kod drugara na auto otpadu, mozda je i otpad ko zna , mada dok covek nevidi, nista,
Dragan ima otpad na ~ 6km pre PO,mada sam slabo talijane :lool: tu vidjao.Ispred kapije otpada ~11-12 km pre PO,stoji crvena 164,koja priblizno odgovara tvom opisu-gledvsi u prolazu samo.Znaju ljudi tako da lupnu kad-kad u oglasu.A 1650e vise pase za 164 no za 155 iz 92.,bar sam vidjao takve cene u nekim oglasima.

Gile,dobar si :cool (za kez) :lool: .N.S. da si je uzeo za 2800 :shock: .Extras :mrgreen: !

Jonic,mani decka da lozis za 156 ... nema tu 'leba :lool: bez bar 5.5-6 soma u dzepu (za auto i prvu pomoc) ;).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 8:15 am

Alfa nije za ljude koji je nevole, ja sam moju platio 2300E ulozio jos 1000E a limariju i motor nisam pipnuo (osim filtera, ulja i pranja motora iznutra). I dalje nemam atest, klima mi neradi, treba da je zafarbam, promenim jedan keder, sredim neke sitnice oko enterijera, kvacilo se mnogo podiglo a bilo je nisko..... Sve u svemu blizi mi se jos 1000E ulaganja bez 5000E nema auta a da bude u stanju u kakvom zasluzuje. Ako imas samo 3000E moras dobro da gledas sta ces da izaberes, ponekad je bolje kupiti malo jeftinije pa sam sredjivati, bar znas sta si uradio, ali to nemora da bude pravilo. Te 156-tice za 5000E sto ima nemoj uopste da gledas da bi to bio auto treba ti bar jos 3000E
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 11:19 am

Hmmm... gledam nesto po oglasima ovih dana. Pa sa ovom temom da dodam i ovu 155-cu. Da li je neko poznaje i zasto je ovolika cene?? Vidi se da auto u extra stanju a da li stvarno vredi ~4750 eura. :(


Alfa Romeo 155 1.8 TS 16v Sport god. 1998

http://www.mojauto.co.yu/polovni-auto/250658
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 11:41 am

Dagy ne prati
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 11:47 am

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 12:05 pm

[quote="gille"]Dagy ne prati
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Uto Jul 22, 2008 12:15 pm

Dagy,ovde
http://www.cannonballforums.se/viewtopi ... &start=300
pa ovde
http://www.cannonballforums.se/viewtopi ... 6&start=75
tako da se izvestaj sa lica mesta ocekuje :lool: .
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Uto Jul 22, 2008 12:23 pm

marek napisao:evo jedna sveza:

http://www.mojauto.co.yu/polovni-auto/251361
Bila i prosle godine na oglasima.Jos jedna u nizu bezobrazno podmladjenih :mad: .Bezobrazno jer je i cena formirana prema laznom godistu.Ovo je proizvodnje izmedju VI'92. i VI'93. recimo,na osnovu dezena tapacira i prednje maske.Mada,prednja maska sa niklovanim okvirom je odlika Wide karoserije tako da moze znaciti i neko manje(ili vece) chukanje.Ali i ne mora-mozda je izmenjena radi estetike :roll: ...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 12:27 pm

Ok Ok OK
Ne pazim na casu, sorry, uvek radim jos nesto tako da nikako da se usresredim na citanje foruma.
Hvala na izvestajima, upalio mi se stajni trap za 155.
Pozz
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 3:37 pm

svestan sam da nema dobre alfe bez 4000e, ali trentno nemamtoliko ali malo po malo, mislim da od solidne mogu napraviti finu alfu, imam malu srecu sto mi je otac auto limar i ima svoju radionicu tako sto se tice limarije nije problem kao i farbanje, tako da mi ide u korist ako je malo cuknuta ili slicno,ali pod uslovom da nije havariju prezivela sasija i ostali vitalni delovi, najbitnije je da je srce dobro kao i trap , sve se ostalo da srediti ali za sve treba vreme, imam strpljenja jer sam vec restaurirao jedan auto i moju prvu ljubav Austin Mini 1000 iz 75, sad sam puko za alfom, zarazio se bezpovratno i kupicu je nema boga
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Uto Jul 22, 2008 3:41 pm

ma da ova crna nikako ne moze biti 98 :evil: , nije wide,oznake na gepeku,maska,koja je i kod mene niklovana a auto je 93,ali znam da je kod mene menjana jer je bila crvene boje,vidi se kad se skine,sto znaci da je bila cuknuta i sl.,i sto flavio rece enterijer i tapaciri, mnogo je takvih podmladjenih alfi koje mogu da se prodaju kao takve samo nepoznavaocima ove marke,iskreno ni ja do pre par godina nisam znao te neke detalje a neke sam i na ovom forumu naucio tako da treba biti informisan kad je alfa u pitanju cisto zbog sebe,meni iskreno ti pojedini detalji ne znace puno ali sto da mi neko proda ovako nesto za ovu sumu kad realno ne vredi toliko ma koliko dobro izgledala,sto Flavio rece formirana cena prema godstu :evil: ....
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Jul 22, 2008 4:58 pm

gajudin napisao:svestan sam da nema dobre alfe bez 4000e, ali trentno nemamtoliko ali malo po malo, mislim da od solidne mogu napraviti finu alfu, imam malu srecu sto mi je otac auto limar i ima svoju radionicu tako sto se tice limarije nije problem kao i farbanje, tako da mi ide u korist ako je malo cuknuta ili slicno,ali pod uslovom da nije havariju prezivela sasija i ostali vitalni delovi, najbitnije je da je srce dobro kao i trap , sve se ostalo da srediti ali za sve treba vreme, imam strpljenja jer sam vec restaurirao jedan auto i moju prvu ljubav Austin Mini 1000 iz 75, sad sam puko za alfom, zarazio se bezpovratno i kupicu je nema boga
Ta logika ti je ok, ali ne uvek i samo pod nekim uslovima. To je ok, ako se kupuje auto tipa Golf 2 radi prevozenja od tacke A do tacke B, pa ti nije bitno da li nesto polu-radi ili polu-ne-radi...ispravna je logika i ako se krece na taxi s nekom krsinom a la Mercedes 123 koji moze da ide i sa 60% neispravnih delova i na loz ulje...ispravna je logika ako se ima snage i volje da se sve dotegne do kraja bez obzira koliko dugo trajalo. To retko ko ima tu energiju, a ko ima taj ne vozi taj auto stalno. Ja ne znam nijednog coveka koji je onako usput sredio auto totalno. To se radi odjednom jer je tako jeftinije.

Problem je u tome sto kupujes auto koji treba da ti pruzi nesto u voznji, nesto vise...a to nece moci ako ne valja. I onda ces da se nerviras...U pocetku svako ima entuzijazma i krene to kako treba, ali se posle covek smori. Problem sa takvim starijim kolima je sto dok vozis sa nekim neispravnim delom, pre ce da se nesto novo nadoveze i kreces se u krugu bez kraja...i stalno se otvara nesto novo.

Na kraju prodas takav auto i kazes: .Ma sranje je, stalno mu je nesto falilo.......a nikad nije ni bio kakav treba.

Zato ako kupujes neki polukrs od 155-ice koji hoces da sredjujes onda nemoj da radis po malo, nego se strpi, skupi kintu i sredi sve (ili skoro sve) odjednom posle nekog vremena.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 22, 2008 6:23 pm

u pravu si 100%, sve sto si rekao je na mestu i hvala ti na tome, uzecu sve sto si rekao u obzir

a sad nesto da vas pitam , koliko vrede ove felne kod nas, bas ove sa slike,sa gumama, p6000, imam kombanciju da ih nabavim a pa da znam da me neosisa
Slika
Slika
Slika
Slika

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”