pred kupovinom 155

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

pred kupovinom 155

Pon Jul 14, 2008 9:44 pm

pozdrav svim alfistima
sanjam o alfi jos kao klinac kada je od drugara brat vozio 33 1.7 sa detelinicom(kvadro fordo verde), valjda se tako kaze
od tada sanjam o alfi (neostvaren san alfa spider stari tip) i sad sam dosao u priliku da kupim 155, nasa sam je i sve se dogovorio samo da potvrdim coveku
sta mogu reci to je
-155 1.8 ts 1994 reg do 05.09 boja metalik zelena presla 170000, malo vozena jer je vlasnik kamiondzija , a kod njega je 3 god, pre toga kikinda table
-cena je malo jaka , naznam ali mislim da vredi -za 3200-
-limarija je ok, otac mi je limar 35 god , i najbitnije je da je rekao da nikada nije udarana, sto bi rekli stoji kao raketa
-ima plin ali obican, tako da nekad zna da grune pa da ispadne crevo, jbg
-bio sam kod majsora mise iz mirijeva i kaze da je motor ok , samo se cuje malo jedna bregasta, ali mi jerekao da one mogu da predju mnogo i da se nista nedira, mada bi to promenio
-sve ostalo je u ok stanju, vozio sam je i nista ne lupa ne skripi, lepo se ponasa i motor prede
-trapovi su ok, kao i kocnice i cini mi se da su promenjeni lezajevi pozadi
-ima sestokrake felne rial
-i izgleda nema papire od plina pa sam cuo da nemogu da uradim atest, postoji li neka sema da se zavrsi atest
-nema klimu, samo servo, podizace, cb
auto je generalno ok malo ulaganja i kao bombona
da li vredi te pare i sta da radim, a vec sam puko za 155
hvala na citanju ovog pismenog sastava
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Jul 14, 2008 9:58 pm

Izgleda da bi trebalo da je kupis. Ovako kako si napisao sve deluje ok... ;)
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 14, 2008 10:06 pm

hvala druze
mislim da bi bilo bolje kada bih imao neke slike ,ali morao sam ovako da je opisem mislim da sam bio priblizan onome sto sam video i vozio
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Pon Jul 14, 2008 10:21 pm

*Quadrifoglio Verde (Green Fourleaf Clover, detelina s cetiri lista...), cita se (po Vuku) .kvadrifoljo verde.

dobrodosao medju svoje :)

***155 je sjajna kupovina (generalno govoreci)
- 1.8 8V je odlican motor, jedini bolji je 2.0 8V
- kilometraza jeste velika ali je umnogome umanjena vaznost te informacije ako su tacne sve stvari vezane za predjasnju eksploataciju i servis.
- 1994? ne bi trebalo da kosta u tip top stanju bez ikakvih ulaganja (ali bukvalno) vise od 2500.
- to sa plinom racunaj da ga uopste nemas jer ako je najjeftiniji (kao za karburator), ako jos i toliko zeza plus nema zutog papira a kamoli atest (nijedan), bolje ga prodaj nekome za 100e i ugradi ljudski plin sa svim papirima garancijom i atestiraj ga.
- to sto ti je majstor rekao za bregastu vazi za 16V motore koji imaju samopodesavajuce hidropodizace ventila. ti imas plocice, kao kod keca ili juga... to moras da resis nije nesto sto treba zanemariti na duze.

uzeci u obzir sve sto si rekao, ponudi mu ne preko 2800. to obrazlozi: godistem, nedostatku opreme (klima), tim radovima oko motora, plinu koji kao i da nemas (reci mu da ga skine slobodno i nek ti jos spusti cifru).
mislim, dobro. ok je stanje, ali svejedno. mislim da je malo preterao s cifrom.

srecno :)

P.S. ne boj se nece taj tu prodati lako, imas u BG za istu cifru par 155 koje su Wide, par godina mladje i imaju normalan gas.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Jul 14, 2008 10:31 pm

Green Cloverleaf ;)
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 15, 2008 6:52 am

hvala puno druze mnogo si mi pomogao
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jul 17, 2008 5:22 pm

dao sam ponudu coveku kao sto mi jedekideki predlozio, znaci 2800, i da nemam vise..blabla..., a mogu ti reci da sam izgleda u pravi trenutak upao jer mi se cini da je upao u frku sa kintom pa je rekao da ce mi se javiti, tako da postoji sansa , drzim palceve i nadam se povoljnom ishodu
opet puno hvala na savetima
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jul 17, 2008 5:35 pm

najbolje je da mu das licno ponudu...izvadis pred njim 2800 da vidi i kazes da nemas vise....razmisljace 10 sekundi i dace ti je za te pare...srecno
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Čet Jul 17, 2008 6:01 pm

*proveri u SUP-u posle dogovora da li je uopste registrovana kod njih sa tim tablicama, u malim sredinama se desava da postoji anarhija sto se tice baze podataka pa su mahinacije svakakvog tipa triput lakse za napraviti od velikih baza i gradova kao sto su BG, NS i slicno...

znaci ne daj mu pare bez te provere. ozbiljno. i idi mu na gajbu uzmi mu sve podatke slikaj se sa njim slikaj mu licnu kartu, budi maksimalno oprezan. nazalost upozoravam te na osnovu licnog loseg iskustva. temeljna provera nista ne kosta a mirno spavas. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jul 17, 2008 8:28 pm

hvala prijatelji, da nije vas ne bi imao pojma sta i kako
pozdrav i javljam sta se desilo
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pet Jul 18, 2008 11:21 am

dekideki napisao: - to sto ti je majstor rekao za bregastu vazi za 16V motore koji imaju samopodesavajuce hidropodizace ventila. ti imas plocice, kao kod keca ili juga... to moras da resis nije nesto sto treba zanemariti na duze.
Dobro mu je rekao Misha ;).Na ovim motorima bregaste hoce da stradaju zbog zapustanja tj. nekontrolisanja zazora ventila.Isto se radi na svakih 40k km.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 18, 2008 4:40 pm

dzabe sve neda ovu ispod 3200, kao cekao bi me za 400, jer sam mu rekao da nema vise od 2800, tako da je propala kupovina
ali nedam se naci cu neku , ako ko sta cuje ili zna bio bih mu zahvalan da me obavesti, hvala unapred
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Pet Jul 18, 2008 5:07 pm

Bolje gurni tu lovu za neki kredit za ucesce i uzmi 156 i miran si nekoliko godina, jer koliko god je dobra 155-ica ja je imao okretaces se kad god prodje 156 pored tebe na ulici
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Jul 18, 2008 6:24 pm

Nadam se da nisi sebi zatvorio vrata u pregovorima.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pet Jul 18, 2008 8:29 pm

:thinkof:

@jonicalfa,sve je to lepo al' treba imati logistiku za kupovinu 156.
Najlakse je nakupiti kintu nekako na gomilu a posle ... ko neobezbedi back up - qq&lele :lool: .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 18, 2008 8:47 pm

ma jedva sam i ovo skupio zajedno sa kreditima, nego sutra idem da gledam jednu alfu u suboticu, i to busom, puko sam skroz ,izgleda da me drma virus
-alfa 155 1.8 ts 1992god 160000km siva metalik
-registrovana do 05.2009.
-ima standardnu opremu osim klime
-petokrake felne i gume 205/50/15
-unutra kao nov
-motor dobar
-limarija ok
-i najbitnije cena dao bi je za 2500e
ako je kao sto kaze (inace ovo su informacije od coveka koji je prodaje)
mislim da je povoljna cena, sad mi je sve povoljno kad me onaj umalo nije osurio :) , posavetujte me
daleko je ali se nadam da vredi videti
javljam sta je bilo
drzte palceve mozda je to ta
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 18, 2008 8:57 pm

slikaj ako mozes pa daj da je vidimo...lakse je za proceniti kakva je...srecno
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 18, 2008 9:09 pm

hvala, slikacu i nadam se da ce sve biti kao zamisljam
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Jul 18, 2008 11:07 pm

Cena nije najbitnija...tj, jeste, ali ti u ovom trenutku pojma nemas koliko taj auto kosta. A kosta onoliko koliko jos moras da ulozis u njega...a to moze da bude i mnogo vise od 500 evra npr...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Pet Jul 18, 2008 11:30 pm

Upravo :cool !
Nemoj se navuci na cenu 2500 i felne.Gledaj vitalne stvari.Detaljno pregledaj dokumenta i uporedi brojeve sa onima na motoru i koshu.Za tu kintu i godiste,ja bih prvenstveno obratio paznju na stanje limarije.Naravno,ni ostalo nije manje vazno-ali.Cena je ipak previshe primamljiva pa je detaljno pregledaj.Kad vec tuches toliki put,vlasnik nema shta da se buni ;).
Srecno :cool !
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sub Jul 19, 2008 5:08 pm

taj sto ne da tu za 2800 dace je za 2500 vec sledeceg meseca. ne volim te sto te loze .ajde sacekacu te ako sad nemas. i slicno... mh! :|
zovni ti njega ako nista ne pronadjes bolje, vec za 15 dana...

ma preteruju ljudi s cenama, stvarno...

*nije tema ali - da ilustrujem. svoju u ovom trenutku ne bih dao ispod 10.000e, a i tada bi se debelo razmisljao ako bi mi se neko s parama pojavio jer ne znam za bolju a samo me 155 interesuje. ali: da sam u fazonu menjanja kola i da bih je mozda prodao bilo bi me sramota da trazim preko 4600e. kakvih bre 3200 za ono :mad:

edit: gde nalazis sve te bez klime? hahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 19, 2008 6:38 pm

zdravo braco, ja stigao sa puta , puko sam ko zvecka, usto u pola 5 i dosao kuci u 5 popodne, bio video , i neznam sta da radim zato reko odma na forum da ispricam situaciju pa da mi pomognete koliko je moguce
-malo je drugacije nego sto je ispricao ali nema veze
-spolja deluje malo zapusteno, fale neke stvari i mislim da se zajebo sto nije malo ga utego mogao bi da trazi i vecu cenu
-koliko se razumem u motore, nisam ekspert, masina radi lepo, ide kao blesav, pod turiranjem ne leru nema nikakve vrste dima iz auspuha, ni crni ni beli
-motor suv ko barut, uradjen servis, promenjeni kablovi svecice kaisevi i vodena pumpa,registrovan do 05.2009, ima zeleni karton jer putuje za budimpestu i znaci dam je auto regulare
-enterijer kao casa, stvarno ocuvan i cist
-u voznji ne lupa nista ne trese, deluje da su trapovi ok
-samo spolja treba uloziti malo love i da auto izgleda cakum pakum
-felne su generalno losem stanju jer su farbane ofrlje pa sve poizbijalo, treba ih ispeskariti i ofarbati
-gume nisu nesto stim sto dve moraju pod hitno da promene jer je presirok profil 205/65/15(pozadi) i kaci rub i mnogo je blizu branika , treba staviti 195/55/15
-oko limarije ima malo posla, auto stvarno nije imao nikakvu havariju, otpozadi sam otvarao gepek i gledao sve na mestu sa fabrickom izolacijom, a od napred je ima malo kuckanje tako da hauba malo ulubljena kod levog fara pa luftovi nisu dobri, inace odozdo je zdrava i nikad lupana, sasija je ok nista dirano, popustili su samo zadnji rubovi blizu branika oko 3-4 cm
-zadnji branik ciknuo tj puko na dva mesta, ali se da srediti, auspuh nov ceo
sto se tice limarije otac mi je limar 35 god tako da te sitnice i farbanje nije problem
-desni retrovizor nema a levi je puko, i brava vozaceva je pukla plastika
i jos nesto da nedavim rucna zaribala, znaci ni da mrdne(ima drugu tj obe pa mi daje)_
valjda je to sve a sada slike na kojima izgleda bolje live
voleo bih sto pre da me posavetujete da bi coveku javio do sutra i mislim da mu ponudim cenu koju bi sigurno rihvatio 2350, vredi li
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sub Jul 19, 2008 7:00 pm

gume su za neverovati, zameni ih odmah (300e)
retrovizori mogu da se nadju (100e)
TNG (650e)
ne znam koliko si dobar s caletom (ako nisi 100e da se srede felne, ???e za zadnji branik i rubove)

mislim da si dobru nasao. licno, ne bih je uzeo samo zato sto je 1992, ali ako ne postoji bolja trenutno u ponudi, i ako ti je cale dokon... :)
cena nije losa (mislim, uvek moze malo dole)

ne obaziri se na sminku, sve se to da srediti. ako je 95% ispravna, nebitno je da ima i stvarnih 300.000km u dupetu. ;) (ne obaziri se na kilometrazu, verovatno nema veze s zivotom)

uzi je :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jul 19, 2008 7:19 pm

hvala deki, a za gume mogu da nabavim nove sve cetri za 250, preko nekog lika iz nemacke, retrovizore sam nasao za 50 e oba, samo me piiiip kvaka, koje nema, ali cini mi se da mu je samo plastika pukla , jer je vrisnula na pola a mehanizam je ok, dal se moze to srediti i da li su plastike na kvaki iste kao i pozadi i samo dA KAZEM DA MU NERADI POKAZATELJ PRITISKA ULJA JEL MOGUCE DA JE ZVEKNUO NEKI OSIGURAC
i za plin me interesuje nesto jel sve alfe 155 imaju plasticnu usisnu granu jer izgleda da kod ove nije plasticna tako mi je bar rekao kad je isao da se raspita da ugradi plin, kao moze da se stavi varijanta od 350glave posto nije plasticna, neznam pojasni mi molim te
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sub Jul 19, 2008 7:27 pm

- uzmi gume, uzmi retrovizore, super.
- kvaka pasuje od pozadi, sve to moze lako da se sredi.
- moras verovatno davac za pritisak ulja nov da uzmes ali moguce i da se klema uspavala, treba pogledati, nisi prvi kome se to desava, ne brini se oko toga.
- gas nemoj da ti padne na pamet da ugradjujes od 350e prekinucu svaku komunikaciju s tobom, najozbiljnije.
gledaj zasto:
1. podesavanje je uzas uzasa, detonacije 100X verovatnije. uzece ti pare s*ebaces motor kostace te ko sv. Petra kajgana. maltretiranje kakvo ne bih ni najgorem neprijatelju pozeleo. plus to ne mozes ni da atestiras jednog dana.
2. lambda kontrolisani sistem je ono sto tebi treba, da se sam podesava i to je osnova kojom treba da ides. venturi kakav ja imam npr, kosta i dalje 560e a to ti je manje od 100e do sekventa (sistem sa ubrizgavanjem) koji je najbolji sistem trenutno. daj bre pare u startu kako i treba i vratice ti se jako brzo kroz ustedu u razlici cene benzin gas a posle se vozis za dz. atestiraj sve i uzivaj ko covek

NE STEDI NA GASNOM UREDJAJU (imas pp)

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”