Pomoc oko Gremlina

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Pomoc oko Gremlina

Pet Maj 23, 2008 8:00 pm

Pozdrav drustvo, evo ovako, nesto mi se cudno desava sa mojom Alficom a manifestuje se u sledecem.....po zameni guma odnosno pri povratku posle kupljenih guma odlucih da malo probam auto (pre zamene guma nije bilo moguce jer je jako tresao prednjicu pri brzinama preko 100)...elem odlucim da malo stisnem gas i skontam da mi auto ne ide onako kako bi trebalo.....nece da vuce preko 4.000 obrtaja kada bi trebalo da podivlja......uradjen je veliki servis i sve sto ide sa njim.....bio na dijagnostici javlja samo gresku katalysator1 jer ga nemam.....probano je na njemu 5 razlicitih protokomera (jedan original Alfin), kontrolisano zupcenje, gledane dizne, pritisak goriva, varijator, lambda sonda, leptir usisa, termostat, menjan benzin za slucaj da je los ili pun vode, kontrolisane svecice odnosno varnica, kontrolisan ugao bregaste pri aktivaciji varijatora (nadam se da sam dobro objasnio jer nisam ja radio, bas toliko se ne razumem)....napominjem da auto savrseno mirno radi na leru i prilikom dodavanja gasa ne poskakuje, ne gusi se, ne lupka nego jednostavno ne ide.....resetovan je ECU sa skidanjem klemne, jedino sto nije provereno je auspuh da li je zacepljen ili ne.....auto je inace vozen sa aparatom za dijagnostiku i nije pokazao nikavu gresku....paralelno sa mojim autom prikacena je jedna druga Alfa sa motorom 1.8 TS i pokazuje iste parametre...ona ide super a moja ne..ajmo sad, pretpostavljam da je neka glupost ali ne mogu da provalim sta je :roll: i postajem malko nervozan povodom situacije....inace potrosnja goriva mi je na predjenih 700 km mereno od cepa do cepa bila 8.7 litara...... :idea:
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 23, 2008 9:20 pm

mozda ti blokiraju kocnice ??????


trazi od dijagnosticara da ti odstampaju parametre u radu motora

na leru i na 3000 rpm (neka bude motor na radnoj temperaturi))


pa mi ih posalji da pogledam (nesto propustate sigurno)

nemoze da neide
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 23, 2008 10:19 pm

pozz Miloshe,samo da ti toplo preporučim Gandraka..!! :lool:
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Sub Maj 24, 2008 9:13 am

Pozdrav drugari, probacu da resim u ponedeljak da mi odstampaju papir sa parametrima, pa eto da vidimo....znaci procitao sam na forumima sve sto sam mogao procitati, kocnice ne verujem da su jer bi to valjda skontali.......sigurno je neka glupost mala, ali ne znam sta bi moglo biti....hvala u svakom slucaju ....pozz
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Sub Maj 24, 2008 10:14 am

Evo sad sam kacio auto na dijagnostiku ponovo na drugom uredjaju, znaci napon lambda sonde je nula, pritisak u injektorima je 0.39 a trebao bi biti koliko znam oko jedan ili preko 1.......sto se tice zupcastog izgleda da je malo labav jer javlja nesukladjenost bregaste, ali kada das gas onda napise synhronzed..........od gresaka je javio
3c86 (1,2,7c,86) ovo je originalan Alfin program za dijadnostiku, znaci ne Fiat/Alfa/Lancia nego bas Alfin......tako mi kaze covek koji je radio dijagnostiku.....e sad odakle poceti ponovo :-)
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 25, 2008 7:17 pm

moj savet ti je da resetujes ecu ali ne ovo sa klemama,nego preko dijagnostike
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Ned Maj 25, 2008 9:25 pm

druze i to je uradjeno, svaki put kad je stavljan novi protokomer resetovali smo ECU preko dijagnostickog uredjaja......nista sutra idem kod tog coveka sto mi je uradio dijagnostiku ovu zadnji put da porazgovaramo malo detaljnije oko tih gresaka sto prijavljuje, u subotu je samo ocitao na kompjuteru i odstampao mi papir jer je u nekoj gripi pa nije mogao ozbiljno da se posveti problemu.....hvala na savetu u svakom slucaju
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

parametri???

Pon Maj 26, 2008 12:06 am

koje god je 156??

nesto mi nestima tu

sondi kad je ispravna non-stop varira napon , nevaljda da bude samo 0
ona ide od 0.1v do 1v

dizne imaju pritisak isti kao i u instalaciji za gorivo

tvoj auto bi trebao da ima sistem sa jednim crevom za gorivo (bez povratnog voda)
njima su regujatori pritiska goriva u tank-u zajedno sa benziskom pumpom i plovkom
nema ni filter za gorivo, sem onog kod pumpe (tj neznam jos uvek koje je god.)

znaci u celom sistemu mora da bude pritisak oko 2.8 bar do 3 bar


dizne tu samo pustaju gorivo (bukvalno otvorena-zatvorena) u odredjenom intervalu tj vreme ubrizgavanja

sad neznam koje je god mada je isto

bosch m1.5.5 i euro3 nosi bosch m7.5.1 razlika u kompovima je samo sto ovaj drugi ima automtizovan gas i klapnu usisa i sve sta tu ide. pa mora da prodje proceduru ucenja inace je sve isto.

ovo od gresaka sto si napisao.....3c86 (1,2,7c,86).... mi bas nije jasno

ona bi trebala da ima 4-orocifrene P-kodove za greske (recimo P1262 ili tako nesto)

sto se tice uredjaja za dijagnostiku ALFA koliko znam ide na EXAMINER od originalnih kompova mada, se jako dobro radi i na ostalim dijagnostickim uredjajima.


ja sam mislio da mi posaljes spisak parametara u radu (javljene greske manje vise nisu ni bitne)

da ti sad nepisem listu parametara DUGACKA JE..........................

nadam se da sam bar nesto pomogao

srecno sa gremlinima
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Pon Maj 26, 2008 7:30 am

Alfa je 2001 godiste, euro 3....danas ce mnoge stvari biti jasnije kada mi rastumaci sta znace te greske koje je jeavio uredjaj....tnx ;)
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 26, 2008 4:46 pm

onda imas dve sonde

jednu pre i jednu posle katalizatora.

ona druga sonda posle kat. nemenja napon kad je sve ok.

ona samo registruje promene u katalizatoru kad ih ima..........
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Pon Maj 26, 2008 6:46 pm

Da, tako i ja znam, a ovde na forumu su mi rekli da njen napon treba da bude oko 0.47....e sad na dijagnostici javlja nula napona na istoj, katalizator nema odnosno unutrasnjost je izvadjena.......e sad imam razloga da sumnjam da je izadnji lonac auspuha zapusen pa me interesuje da li je moguc pad performansi zbog toga?
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Pon Maj 26, 2008 6:48 pm

Ja, kao skoro dvogodisnji vlasnik alfe samo cu reci, nisu gremlini, to je alfa
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 27, 2008 7:45 am

cek cek cek

izvadio si sve iz kat.????

to opet nije ok, zbog te druge sonde

nemam sad vremena da ti pisem .......................
kasnije
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Uto Maj 27, 2008 9:13 am

Katalizator je navodno izvadjen, kupio sam auto tako, kaze momak koji je rastavljao da je izvadjena unutrasnjost katalizatora....gledao sam da kupim polovan katalizator ali trenutno niko nema za moj model...bilio je u Madjarskoj kad sam isao po felne, ali me je decko posavetovao da ne uzimam dok ne utvrdim da je 100% to uzrok.....
evo izvestaja sa dijagnostike...prvi je moj sa examinera

Slika

drugi je ispravan 1.8 motor koji vuce ko lud ali na drugom dijagnostickom uredjaju


Slika

i onda moj na istom tom dijagnostickom uredjaju

Slika

ne znam koju foru da uradim sa katalizatorom, pricao sam sa jednim mehanicarem on moze da mi nabavi emulator da ga stavim umesto lambda sonde da bi javljao dobar podatak ECU-u i onda ovaj nece javljati gresku, ne znam da li bi to popravilo performanse
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 27, 2008 1:07 pm

moj savet ti je,a ja mozda opet gresim,da uzmes taj bosch-ov protokomer i da vozis jedno 50-ak km,naravno pre toga opet resetovati ecu, i da probas filter vazduha drugog proizvodjaca...
Sve ovo pod uslovom da je sa motorom i svecicama sve ok

I pogledaj taj kat koji vec imas,da li si siguran da nista nema unutra,mislim da on pravi problem ako uzmemo u obzir da je sve ovo sto sam naveo iznad ispravno i da drugi deo auspha nije zapusen...

Uf ala sam ti pomogao... :oops:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Uto Maj 27, 2008 2:08 pm

setih se zanimljive anegdote koju je imao Dora sa auspuhom. pokusacu da ti prepricam: naime, komad lima se iznutra lonca odvalio i tako lepo nakezio na izlazu lonca da ga je kao klapna zatvarao skoro u potpunosti kad se nabije odredjeni protok kroz izduv. srecom, to se sve desilo bas malo posle nekih radova oko izduva, pa su prvo udarili na to. videli su .klapnu. tek kad su otvorili lonac... naravno, simptomi su bili skoro isti, zato ti ovo pisem.

znaci - ima mesta i mesta na kojima moze da se pojavi gremlin, da ne poverujes...
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Uto Maj 27, 2008 4:13 pm

Gremlin je izvadjen :lool: :applause:
evo ovako....u proslom zivotu moje Alfe (citaj kod proslog vlasnika) odlucili su se da skinu katalizator jer se verovatno zapusio....prilikom razbijanja katalizatora deo saca koje se u njemu nalazi je upalo u cev nize katalizatora stvorivsi svojevrstan fishek koji je zapushio izduv.....posto je tamo stojao ko zna koliko od prevrtanja usled izduvnih gasova koji su pokusali sebi da naprave put on se oblikovao unutar cevi stvorivsi cep (video svojim ocima, kao veliki plutani cep za balon rakije) ....naravno cep je onemogucavao pravilan izlaz izduvnih gasova i sve ostalo sto sa time ide....Alfa je prodisala i sada ide znatno bolje, a ocekujem da ce u narednih 100 km dostici svoje prave performanse jer je ECU resetovan i treba mu neko vreme da pokupi ponovo podatke....ukoliko se zeljene odnosno njegove performasne ne vrate u potpunosti onda cemo gledati da li ima slucajno jos negde takvih zapushenih delova, mada je ceo auspuh pretresen, a sledeci korak posle toga je zamena protokomera (jer svih onih 5 koje smo stavljali nisu mogli pokazati rezultate zbog ovoga sto sam gore napisao, pa je vracen moj stari, koji iako na dijagnostici ne pokazuje gresku mozda ipak ne propusta onako kako bi trebalo)...sve u svemu rezervoar je do cepa, dobra volja za gazenjem postoji tako da je veceras prava test voznja na repertoaru :cool ....
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Uto Maj 27, 2008 6:02 pm

ponekad se zapitam da li se vide postovi koje ostavljam ... :roll: ili imam svoj privatni forum pa pricam sam sa sobom i sa predsobljem.

svejedno, drago mi je da si resio problem! :cool
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Uto Maj 27, 2008 6:56 pm

Pa procitao sam post koji si ostavio, i prosli put kad si rekao da je lambda sonda odmah sam je proverio.....a ako je bilo nekih ranijih postova ja nisam mogao da nadjem, jer sam uglavnom citao teme koje su imale veze sa mojim problemom :? ....sve u svemu auto osetno bolje ide, nije jos uvek to ono sto bi trebalo da bude ali je poboljsanje vise nego vidljivo....sad ostaje da se vidi, ili ce se parametri posle odredjenog broja kilometara namestiti ili protokomer ide u smece :lool:
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Uto Maj 27, 2008 7:00 pm

hoce. vozi u svim rezimima u sledecih 600km, i ECU ce nauciti kako najoptimalnije da ti pruzi snagu. znaci kreni stani smaranje, przenje do 5.500rpm, lagano krstarenje... znas vec ;)
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Uto Maj 27, 2008 7:03 pm

Vec sam poceo da .ucim. motor u svim rezimima, i to tako da mi je otpao ukrasni zavrsetak sa aspuha ...nemam pojma kako, verovatno posle danasnje intervencije nije bio dobro vracen.......... nema veze samo nek se Alfa probudi pa ce dobiti jos lespi i bolji :twisted:
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Uto Maj 27, 2008 9:09 pm

extra :D, aj ako hoces da proveris jesi sta uradio pa zovi da se trkamo :D posto onaj ludi ivanT ne znam sta mi je radio ali ovo ide ko ludo na plin :D
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 27, 2008 9:53 pm

pozz Miloshe,dobro je kada si relativno brzo rešio problem :lool: !! Igore,mogu ti reći da sam se i ja danas pitao da li je moguće da mi auto ovako ide na plin,xexe..vidimo se u subotu na Adi :cool
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Uto Maj 27, 2008 10:32 pm

jooj cuti imam tremu, vozicu 159 :(
onda cu otici nazad kuci, prodati je, i kupiti 159, znam se :(
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Uto Maj 27, 2008 10:49 pm

Pa eto valjda sam resio, kao sto sam naveo gore jos uvek nisam za trke ali cim predjem tih nekoliko stotina i dostelujem sve sto treba moze trka :twisted: .....ima jos jedna 1.8 u SU koja je spremna i ciji ce vlasnik rado da se prikljuci, samo da kupi gume 17''
takodje me ovo za plin raduje da ste podesili da ide ekstra, sad se vozite super a jeftino.....hmmmm :idea:
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon

Povratak na “Area Servizio”