Alfa 75 , pocinkovana karoserija?

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Alfa 75 , pocinkovana karoserija?

Uto Apr 15, 2008 6:57 pm

Da li je kod alfe iz 90e godine pocinkovana karoserija i sta kod iste treba posebno gledati?
Imam sansu da kupim jednu. Radi se o 2.0 TD verziji!
Hvala na odgovorima
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Uto Apr 15, 2008 7:21 pm

sve 75-ice imaju pocinkovanu,u suprotnom ne bi dozivele ove godine u solidnom stanju,limariski su slabe na zadnjim rubovima i sajtnama,kako se ponasa menjac,dal krci na brze saltanje u drugu,ako krlja i na nezno spustas cenu zbog remonta istog,uglavnom je sinhron u pitanju,koji se moze naci po ceni od 2400din,dizele ne poznajem tako da ti ne mogu reci,il pali il ne pali,ako na ovakvom vremenu tesko pali hladan,nije u sjajnom stanju,trapovi su uglavnom trajni ali ako nisu radjeni,zreli su posle toliko godina akanja po nasim lepim putevima
ko na nas krene iz mesta je naje&o
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Uto Apr 15, 2008 8:12 pm

Kao sto to ljube rece ne brini ako zadnji rubovi propali malo i ako je pustila oko nosaca za dizalicu napred to im je uglovanom boljka osim ako nisu bile garazirane i postedjene voznje po snegu... sve ostalo bi trebalo da im je ok ako nisu udarane mnogo...

dakle predji sa njom preko par rupa vidi sta ti se cuje iz prednjeg trapa... kad promenis brzinu i pustis brzo kvacilo vidi da li lupa nesto... obicno su nosaci menjaca ili centralna guma na zadnjem vesanju... to su ti sve stvari na koje mozes da se cenjkas... i to ti je to... sve ostalo standardno kao i kod svakog 20+ godina starog auta...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 15, 2008 10:22 pm

Hvala vam puno na sugestijama.
Posto vozim Alfu 164 V6 3.0 24v a pre nje sam imao Volvo 740 sa pogonom nazad kazu da je voznja 75ce premijaaaa i uzivanje, posebno jer je teret odnos napred nazad 50:50.

Menjam jednu havarisanu i stranca extra za 75cu pa moram da znam dokle i sta da se cenkam i trazim.

Sutra cu probati aznati jos detalja.

Opet jos jednom HVALA drustvu sa foruma
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Uto Apr 15, 2008 10:45 pm

koliko sam upucen u td karoseriju sa mnogo manje prepravki bi trebao da ide taj V6 iz 164-orke,jer bi trebalo da su nosaci na kosevima pomereni ka napred,ali me ne drzi za rec,iskreno ja sam odusvljen sa voznjom,pogotovo sad kad sam nabavio ispravne bregasti i nastelovao sve,sa nas petor u kolim a sa 1.6 motorom i prosecnom brzinom od oko 130km/h,batajnica-podravska slatina,to je za uzivanje sto se udobnosti tice
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 15, 2008 10:53 pm

ja cu ovu 164 V6 3.0 na prodaju
a videti i srediti 75cu za sebe. Ako bude posle zelje klinac neksebi sredjuje 33ku ili 145. Ostajemo porodicno vezani za Alfu!
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Uto Apr 15, 2008 10:59 pm

mene su kritikovali sto bas alfu i jos tu,pa sto ovo pa sto ono,ma ljudi opustite se,iako mi je prva alfa,igram se sa njom vec godinu i po dana i presao oko 20000,sve sam, popravljao i prepravljao,doradjivao,i danas sam radio gornje kugle ali doduse samo levu,sutra cu i desnu i spone,slicujem rupe na kigli da mogu da nastelujem nagibe da bi volan isao malo lakse,jer ovako spustena je otisla u minus i tesko se mota pogotovo po suvom,kad je kisa i nekako
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”