147JTD 1.9 bez katalizatora?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

A sad google...

Uto Apr 08, 2008 8:55 am

OK, hvala na informacijama, a sad google...
Pozdrav. Dušan.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

A prednji katalizator?

Uto Apr 15, 2008 9:21 am

Sada se postavlja pitanje skidanja prednjeg katalizatora (onog do turbine)... Da li je za njegovo skidanje potrebno mnogo prethodnih operacija na demontaži nekih delova ili se taj (prednji) katalizator skida tako što se samo demontira izlazna grana, skine sa nje prednji katalizator, stavi zamenjujuća cev (kog prečnika?) i sve vrati na svoje mesto?
Drugo pitanje se odnosi na povećanu potrošnju moje Alfe (oko 10.5l/100km čisto gradske vožnje). Šta može da bude uzrok ove potrošnje (termostat, senzor temperature rashladne tečnosti, dotrajala creva, mala prslina u izlaznoj grani ili nešto drugo)? U razgovorima sa ljudima koji imaju 1.9 JTD motore (Alfa, Fiat) čujem da je kod njih potrošnja oko 8.5l/100km u gradu.
Pozdrav. Dušan.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Driver_GT
Garaža: Alfa 147
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 12:20 pm

Sre Apr 16, 2008 12:09 am

Cisto da se ukljucim..meni auto trosi 6.8l u gradu...do 7.0 najvise ide po bordu..mada ga ja ne cepam bas, al opet....cini mi se da je to realnije nego tih 8.5 sto si naveo, vidim ja i po novcaniku kad sipam..doduse imam chip, a sa njim definitivno manje trosi, tako da je mozda zbog toga, al cini mi se da je i pre cipa trosio ispod 8.5...
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Ode i prednji kat...

Pon Apr 21, 2008 3:50 pm

Konačno sam skinuo i prednji katalizator - BataSportAuspuff je napravio cev kao na slici (prirubnica+hamburški luk+dve savijene cevi torziono zavarene) što se odlično uklopilo. Nešto slično (samo je cev duža i ide do drugog katalizatora) pravi SuperSprint i košta oko 480€, a ovo kod Bate me košta oko 35€. Razlika u performansama između Batine i SUpersprint cevi ne bi trebalo da postoji, a estetika... Pa to se i ne vidi. Od nedelje stavljam zadnji protočni lonac sa malo lepšim nastavkom nego što je originalna izlazna cev. Prema informacijama sa nekih foruma vađenje prednjeg kata, drugog kata i pravljenje protočnog zadnjeg lonca moglo da pomogne dobrom remapu čak i za 10KS, ako se umesto Alfinog originalnog filtera za vazduh (pljosnatog) stavi neki sportski (BMC-CDA 70-130, na primer, oko 250€)... Videćemo...
Pozdrav. Dušan.
Slika
Alfa je stil... ostalo je status...

Povratak na “Area Servizio”