alfa bertone

Ikone na točkovima. Šampioni na stazama.
Saznajte kako su se kovali trkački geni.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

alfa bertone

Ned Mar 09, 2008 3:32 am

Htjeo bi da pozdravim svakoga ko voli alfa romeo vozila,a posebno one koji obozavaju klasicne alfe kao sto je alfa bertone,posto u svom vlasnistvu imam dvije alfe 1750 gtv iz 68 i 69 godine i alfu giuliu sprint gt iz 66 god.Najvise me zanima dali je prodana ona trula alfa juniorka sa kanthaubom i kako bi mogao doci do br. telefona od vlasnika ,jer mi odgovara taj auto za djelove.

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 09, 2008 7:42 am

Nemam pojma sta je sa njom (tom trulom). Nekad sam htio da je kupim, ako mislimo na istu...
BTW Ciji je MB C115 ? :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

alfa bertone

Ned Mar 09, 2008 12:21 pm

Posto je bilo price da je trebao kupiti neko iz umaga za 2500eura,izgleda da je kupio,nasao sam informaciju kad sam prelistavao hr.forum i spominje da je kupljena u srbiji za 2500 i da je trulez od auta , a ta se prica poklapa ovom juniorkom,a sto se tice mb114 280ce takodje je moj,posto se bavim sa oldtajmerima ,kao sto vidis na slici zanimaju me samo sportski modeli auta,tu je pezo 504 coupe,lancia fulvia 1.3 s rally,lancia beta coupe.mb slc 350,a treba mi doci jos iz amerike jos jedan 280 c,ali mogu samo reci alfa je alfa pogotovo bertone,evo jos slika moje garaze a,posto mi je gt sprint u svicarskoj jos uvjek ceka prevoz bice i od nje slika,nju cu krenuti konacno praviti i zavrsiti,jer je kantusa i ono sto sam cekao.
Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Ned Mar 09, 2008 1:35 pm

Pozdrav, imas odlican hobi...posao.

Jel` si radio engleska kola?
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

bertone

Ned Mar 09, 2008 2:11 pm

hvala,nisam radio sa engleskim autima posto su bar ovde po bosni slabije bila zastupljena,sta te konkretno zanima posto imam kolegu u americi koji mi kupi tamo auto pa moze pogledati ,a evo ti adresa pa mozes sam pogldati http://www.craigslist.org i idi na grad phoenix na opciju cars and trucks tamo se moze naci jeftino auto i to u dobrom stanju postoje arizona nema hrdje na autima.Znasli gdje bi mogao naci male stop lampe za bertonku po mogucnosti od gtv,1750 prve serije
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 2:39 am

covece svaka cast... samo toliko cu reci
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 12:33 pm

Hvala na podrsci stari,sad je u opticaju da uzmem i jednu giuliu 1300 super 70god.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 2:50 pm

Dobrodo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 8:28 pm

Procedura je jednostvno da auto bude,starije od 30 godina,a kada se carini automobil osnovica za carinjenje je 10% od cijene auta koliko je bio nov,npr.ovaj slc sam dovezao prosle sedmice iz njemacke njemu je cijena bila 53000,sto znaci 5300KM mu je osnovica pa se iz te cijene izvlaci 16%carine pa 17%poreza,a sto se tice amerike i dovoza cijene zavise dali idu sa istocne ili zapadne obale ,sa istocne do 1000dolara dok je na zapadu do 2000 cak i vise,a zavisi i od kolicine vozila recimo evo sad cekam 4 auto da kupim da izadje prevoz po 1800dolara po komadu sa zapadne obale,uzeo sam jos sl 450 74god. i 220 se coupe 67.god,a minika coupe vec mi je prije mjesec dana kupljena pa sad cekam 4 auto za kontejner,ova dva sam vec prodao mogu i slike ti pokazati ako te zanima
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 8:34 pm

A ovo savrsenstvo nalsonjeno na haubu?! :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 11:01 pm

ta mala se takmicila za miss interneta ,pa su dobili zadatak za slikanje sa autima na temu ljepotica i zvjer,pa posto je znala da ce svi da se slikaju sa nekim novim kolima,odlucila je da to uradi sa klasikom ,sa mojim mercedesom i opel gt
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 10, 2008 11:16 pm

Tvoj je onaj crveni GT :shock: :shock: :shock:
Jbt, bas te ne volim! :lool:

Respect! ;)
gt junior
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 7:52 pm

Dobrodoslica

Uto Mar 11, 2008 3:14 pm

Pozdrav.Drago mi je da si se pojavio na forumu,ja imam GT Junior 1600 iz 67' god i pokusavam da je sredim vec duze vreme.Bice mi drago da razmenimo iskustva a ja inace imam i puno rezervnih delova pa mozda mozemo i da napravimo neku zamenu itd.U svakom slucaju dobro dosao na ovaj deo foruma. :applause:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 12, 2008 12:44 am

Htjeo sam bas stupiti u kontakt s tobom iz istih razloga dijelovi iskustva i tako to,svaka cast na autu gledao sam slike nema sta reci,to je za mene odlicno stanje,znam da si naletao na price ko ce to napraviti i ti si lud i tako to.Ljudi neznaju sta je taj auto i koliko to vrijedi kad se napravi.Samo moram da ti kazem da nepostoji gt1600junior sa kant haubom.gt1600junior se radio od 72-74,a to moze samo biti gt junior 1300 ili giulia sprint gtv ako je sprintusa tim bolje jer je vrijednija.Ovo ti govorim iz iskustva jer sam prvu alfu kupio pod 1300junior,a drugu pod 2000gtv na kraju ispade 1750gtv 1serije sto je i bolje.Ako hoces da saznas koji je model imas code sasije na zadnjem dijelu auta kad dignes gepek u kanalu gdje nalijeze keder guma od gepeka tacno po sredini ispod zadnje sajbe,javi koji je code bas me zanima,zna biti prekriven od kita i farbe pa ocisti skroz do lima i jesili je ti kupio alfu od Lemija iz petrovaradina, posalji jos koju sliku dokle si stigao.p.s. imasli ti male stopke i sic od vozaca za 1seriju 1750gtvpozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 12, 2008 1:03 am

Evo jos slika od alfe, 20 dana sam se gusio u prasini dok nisam skinuo sve sa nje do lima,a tek trebam sad trapove poskidati pa na pjeskarenje pa onda varenje.To sto si napisao duze vreme je radis nista cudno to se radi polako, a novac je uvjek na prvom mjestu nikad ga dovoljno on je glavni uzrok sto se radi polako.ovo na prvoj slici je code sto sam ja nasao 105.44 to oznacava 1750gtvmodel.Malo se slabije vidi zbog odsjaja blica.
Slika

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 12, 2008 1:24 am

A vidi koji posao se zavrsi u roku od tri mjeseca kad imas lovu ,ovo je prodano za englesku ,a ovaj drugi je u garazi sad pocinje njegova restauracija,kupac isti englez.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 12, 2008 3:19 am

Gledao sam opet slike tvoje alfe i mislim da je upitanju giulia sprint gtv ako je 67,bar po prednjem znaku ,posto znak prelazi preko veznoga lima ,a na tvojoj slici se vidi otisak gdje je znak stajao prije,ali najsigurnije je kad pogledas code nezaboravi napisati koji si broj nasao da znam.
gt junior
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 7:52 pm

Uto Mar 18, 2008 12:29 pm

Jbg tek sad sam vidio poruku pa cu pogledati broj mada sam ja vec u Lemijevoj knjizi provjerio i nasao da je to GT Junior 1300 ali je izgleda kod nje promijenjen motor,sto nije nista cudno , i stavljen je 1600.U pravu si ja sam auto kupio od Lemija 2003.g.Nazad su mi mali stopovi.Jesi ti od njega skoro kupio neke male stopove?Inace kad sam kupio auto na njemu su bili stopovi od .tristaca. ali sam nasao druge na drugom autu koji sam kupio od Dore.A sto se tise sjedista imam nesto ali to ces vidjeti kad dodjes.Pozz.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 18, 2008 7:23 pm

Nisam ja kupio od njega nikakve stopove,a alfu si mi preoteo u sat vremena kad si pazarivao sa njim ja sam se dogovorio sa njim da dodjem da pogledam sta on ima,bio sam prije dva mjeseca kod njega pa smo dogovorili neke dijelove za zamjenu pa sam mu poslao ove originalna stakla za stopove da on meni nadje male.Posalji mi PP adresu svoju i tel da znam kad budem dolazio u ns
p.s cija je giulia na slikama kraj gt,i jeli ono vw T1 u pozadini slike
Slika

Slika

Povratak na “Alfa Romeo Classico”