zamjena sofersajbne

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

zamjena sofersajbne

Sub Feb 02, 2008 12:42 pm

Pozdrav svima, skoro sam promijenio sofersajbnu i od tada cujem skriputanje iz onog dijela koji se nalazi izmedju .izduva. za ventilaciju i sofersajbne....e sad da li je tu mozda bilo nesto sto su mi makli sa starom sofersajbnom, neka guma ili slicno, posto sada na oko sve izgleda OK ali ipak ima razmaka izmedju stakla i plastike...a to umije bas da ide na zivce... :D
alfa166 turbo
Garaža: Alfa 166 3.2 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 11:21 pm

Sub Feb 02, 2008 2:30 pm

Verovatno je bio stari lepak sa kojim su ti lepili soferku tako da bi bilo dobro da odes do njih da ti provere tako je bilo kod mene pa su ponovo skidali i stavljali soferku
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 02, 2008 7:28 pm

bas zbog ovakvih stvari razmisljam da li da menjam original soferku koja je puna tackica od peska kao i jedne pukotine. cuo sam od dosta ljudi da nikad ne mogu da je stave ko sto je fabricka i da uvek ima neki problem. ili ne dihtuje pa ulazi vlaga, ili to krcka, skripucka i te fore. aj idi reklamiraj to pa pisi da li je nestalo kvrckanje.
pozzz
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Sub Feb 02, 2008 9:48 pm

Ja sam ishao na popravku neke sitne pukotinice od grada i .struchnjaci. mi slomili shoferku prilikom popravke... OK, stavice novu o svom troshku... Hteli da mi stave neke .origninale. a ja sam insistirao na ORIGINALU sa sve brojem koji se poklapa sa mojim itd... pa sam chekao 2 nedelje da stigne preko .Delte.... Elem, od kada su je zamenili i ja imam taj problem sa chudnim, dodushe diskretnim, zvukom iz istog dela...Ajd' javi shta si uradio ako odesh da reklamirash...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 02, 2008 11:06 pm

Izvinjavam se sto se petljam po Alfa forumu...

Nema auta na kom nisam menjao bar jednu soferku.
Na bivsoj Nubiri jednom, na Corsi je ovo treca (fabricka + dve zamene).
Nikad nista nije krckalo, zvizdalo, pistalo ... Da nije do servisa ?

Trebalo bi ponovo da menjam, imam jednu zvezdicu, ali na periferiji vozackog vidnog polja, pa se ne sekiram... I ova na autu nije GM original, pa joj nista ne fali.
alfa166 turbo
Garaža: Alfa 166 3.2 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 11:21 pm

Ned Feb 03, 2008 12:54 am

alfa166 turbo napisao:Verovatno je bio stari lepak sa kojim su ti lepili soferku tako da bi bilo dobro da odes do njih da ti provere tako je bilo kod mene pa su ponovo skidali i stavljali soferku
Meni su odmah bez problema to odradili i posle toga nisam imao problema
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

Ned Feb 03, 2008 5:09 pm

posto sam juce ugrabio malo vremena da sam pogledam o cemu se radi i izgleda da nadjoh rjesenje...lampica od alarma je postavljena u onoj supljini izmedju plastike i soferke...i onda na male pokrete to je proizvodilo te ruzne zvuke pucketanja plastike...sad sam ga makao i vozio juce pa nisam primjetio nista...vidjecu da li je to rijesilo problem ali za sada izgleda tako...inace to je ona lampica od Meta alarma i onda je u nekom malo vecem plasticnom kucistu pa joj moram naci neko odgovarajuce mjesto

Povratak na “Area Servizio”