75 & delovi od drugih automobila

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
djape1977
Postovi: 25
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 8:05 pm

Re: 75 & delovi od drugih automobila

Uto Okt 19, 2010 12:04 pm

sto se ladinih delova tice, jednostavno je u pitanju to da uvoznici nabavljaju najjeftiniju varijantu kao default i onda dobijes krstove koji traju 5k.
dimenzije krstova i hardijevog zgloba su iste. jesi li nekad stavio na ladu krst od 20e? gmg japanski, ili motorcraft od forda? traju bez luftova po 50k najnormalnije i to sa redovnim paljenjem guma. meni su cesce crkavali diferencijali nego krstovi. hardijev zglob isto. i ne cudi me uopste da zabari koriste isti deo za auto od 70ks i od 170ks. godinama sam vozio fiate 132 i trapovi su isti na benzincu i na dizelu iako je dizel motor okruglo 100kg tezi od benzinca. samo su stavili jace opruge. naravno, kugle i amortizeri na dizeliu zato traju duplo krace nego na benzincu. zabarske gluposti. jeste da ih volim ali bas umeju da budu magarci...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: 75 & delovi od drugih automobila

Uto Okt 19, 2010 11:09 pm

Sto se tice hardi zglobova na Alfi, ja nisam imao prilike videti bilo sta drugo osim Pirelli-a. :)

Sto se tice magarchenja - tu si u pravu ali imamo srece da je sve predimenzionisano. Tako da npr. svaki sklop menjac - diff trpi do 380Nm bilo da je od 1.6 ili 3.0. :D
Korisnikov avatar
radzulin
Garaža: 75 2.0 TS
Lokacija: Šabac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet Feb 12, 2010 10:34 am

Re: 75 & delovi od drugih automobila

Čet Nov 04, 2010 9:18 pm

Gume na usisu od zastava florida nalivno crevo od rezervoara za gorivo!I to provereno na mojoj 2.0 ts, zamenio sve 4 gume!

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”