164 - reset ECU

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 1:38 pm

Kod mene je sex shto je poceo da detonira plin na usisu od pre nedelju dana.
Svakom danom je detonirao sve ceshce.
Htedoh da promenim kablove jer su ovi koje imam neki SHIT
Kupih Tesla kablove. Prvi dan sve ok
Drugi dan probija jedan. Baca sa konektora za svecicu na motor.
To popodne skinuh taj shto probija i stavih stari...
Sve ok
Isto vece poceshe da probijaju josh dva
Vratih Tesline kablove podavcu
Oterah auto kod majstora
Majstor sa josh 2 kompleta Teslinih kablova (novih) probao.
...probijaju oba kompleta.

Probao sa nekim Champion kablovima!
Probijaju.
Kaze majstor da imau neki (valjda se zovu Likini kablovi)
10k dinara...

Aman, nedam 10k dinara za kablove!

Razmishljam se... ako je veci zazor na svecici, oce da baci na motor

Majstor turi dijagnostiku.
Pri naglom davanju gasa iz stanja lera (na benzinu).. proguta knedlu .. kao .. malo se zagushi pa primi.
i .... izgubi konekciju sa dijagnostikom

Majstor kaze da je gubljenje konekcije sa PC-jem siguran pokazatelj da u nekom trenutku ostane bez struje. Verovatno povuce na masu.
Mora da se kopa.
Al nema smisla kopati dok se nereshi problem kablova.

VRZINO KOLO
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 1:50 pm

Dobar set kablova za TS motore je oko 110€, uvek bio i biće. Lika su odlični, ima u CBC shopu da se poruče facetovi, oko 105€ su. Jeftinije a dobro nema.
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 2:14 pm

Pa ako je tako ... tako je... ali mi ipak zvuci neverovatno da novi Teslini kablovi 3 kompleta probijaju...

Ja neshto nisam primetio da moji stari kablovi probijaju. Nisam vizuelno uspeo da ustanovim. Ali su mi vec 2 majstora rekla da su SHIT

Jedan majstor za plin, i moj za alfu.

Da znam da ce mi ti 100e kablovi reshiti problem, nebih se dvoumio...

al shta ako ne reshe...
Ili i oni pocu da probijaju za mesec, dva dana.

Toj mi je muka :scratch:

Ja razumem ... loshiji i bolji kablovi... jeftini i skupi... ali kakvi god da su, nesmeju bre da probijaju prvog dana ugradnje...

Onda ne govorimo o loshijim kablovima... nego o totalnom smecu. To treba odmah sa prodajnih polica u djubre

Ipak Tesline kablove ne prati takva reputacija
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 2:26 pm

Al ... aj dobro... kablovi...

Oni ipak nece reshiti problem knedle koju proguta motor pri naglom davanju gasa na benzin.

Cak smo, Gasha i ja na protokomeru klizac potenciometra pomerili milimetar gore, da ne klizi po starim kanalima... naravno vodeci racuna da voltaza ostane u fabrickim vrednostima.

knedla je ipak ostala "resident evil"
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 2:58 pm

Joj što mi to zvuči poznato :) Rešio sam prob čišćenjem dizni, tako da sa samo maalo štucne i to kad je baš mnogo hladno napolju. Vole Alfe mediteransku klimu, šta ćeš :)
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 4:01 pm

He... ocishceno u ultrazvucnoj kadici detaljno i pazljivo pre dve nedelje...
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: 164 - reset ECU

Uto Dec 09, 2008 5:26 pm

Ja sam pazario kablove u autostilu prosle godine (stari tip deset kablova) i da čuknem u drvo lepo rade ,
platio sam oko 50e , evo ove

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: 164 - reset ECU

Sre Dec 10, 2008 9:23 pm

@gile , ipak postoji tvoj motor sa tom oznakom i to je iz 155-ce

Slika
Slika
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 164 - reset ECU

Sre Dec 10, 2008 11:28 pm

:)
A jel treba da ima sondu?
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: 164 - reset ECU

Čet Dec 11, 2008 2:58 pm

Po ovome to je prva serija motora od drugog meseca 92god pa do četvrtog meseca 93god 106KW ,
i nebi trebao da ima lambda sondu i katalizator ,(valjda je zato jači 2KW)
nasledio ga je ovaj 67202 od 104KW koji se radio od 4.93god do 2.95god koji ima lambda sondu i katalizator,
onda upada 67204 od 110KW i 16Ventila isto sa katalizatorom i sondom.

Ovo su moji zaključci :scratch: , pa ih nemojte uzimati zdravo za gotovo ,
ako neko zna tačne podatke nek me ispravi .
Slika
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Pet Dec 12, 2008 2:04 pm

Auto nastavlja tiradu.

Prekljuce sam ga uzeo od majstora.
Majstor je promenio:
1. Kablove,

2. I ako smo Gasha i ja cistili dizne, opet ih je cistio pod izgovorom da ih mi nismo testirali, te neznamo kako koja baca... a on jeste... i da je sada dobro,

3. Zamenio je filter goriva.

4. Cistio kontakte na konektorima na komutatorima i bobinama.

5. Zamenio unutrashnji hladnjak kabine (cureo) shto nema neke vaznosti za problem.

I sada je kao ok!!!

...to vece je stvarno auto radio besprekorno.

Sutra dan... nemoze da se sastavi. Na prvih 3 do 5 CM pritiskanja gasa guta knedlu na benzinu, oce da se ugushi.

Na leru, na benzinu drzi dobro.. pa onda u jednom trenutku samo na trenutak spusti obrtaljku sa normale na 500 obrtaja, kao da ce da se ugasi, pa opet digne na normalu.

Na plinu hoce da detonira kada iz mesta stajanja krecem pod blagim gasom i to bash u trenutku kada pipnem gas..(analogno benzinu kada guta knedlu)

Danas, dan posle ovoga.. radi savrsheno.

LJudi!!!! Odakle da pocnem da trazim gremlina?
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: 164 - reset ECU

Pet Dec 12, 2008 2:15 pm

Falš vazduh na usisu, to se i meni dešavalo kad sam imao 164-ku. Obicno strada onaj gumeni deo(ako se dobro sećam) sto ulazi na usisnu granu i tu vuče fals vazduh.
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Pet Dec 12, 2008 2:22 pm

Svaka cast! Procitao si mi misli!

I ja na to sumljao... ali gde tu... vuce...

Proverio gumu, gnjecio je... nebi li se bar zamalo promeio zvuk motora...

Ma nishta!!!!

Nisam skidao... mada se nosim mishlju.

Ali kako objashnjavash da jedan dan radi savrsheno a drugi ne?

Odnosno kako objashnjavash da drzi ler ok... i onda samo na trenutak ga obori, pa vrati na normalu... i tako nastavi da radi? Kao da izgubi ili struju ili gorivo... a pri tom deshavanju, recimo, sijalica u kabini ne trepne, niti se ugasi instrument tabla?
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: 164 - reset ECU

Pet Dec 12, 2008 2:30 pm

mikica1 napisao:Ali kako objashnjavash da jedan dan radi savrsheno a drugi ne?

Odnosno kako objashnjavash da drzi ler ok... i onda samo na trenutak ga obori, pa vrati na normalu... i tako nastavi da radi? Kao da izgubi ili struju ili gorivo... a pri tom deshavanju, recimo, sijalica u kabini ne trepne, niti se ugasi instrument tabla?
Ne znam :blink: i meni su isti simptomi bili, jedan dan šljaka, drugi dan ler se baca od 500-2000 obrtaja. Nekako sam uspeo da pricvrstim taj deo i sve se smirilo, doduše varirao je ler jos malo 800-1200, verovatno se u vožnji razmrda.
Pretresi sve, učvrsti šta možeš, trebalo bi da se reši. ;)


Slika
Korisnikov avatar
mishkom
Lokacija: Negotin
Postovi: 182
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 12:50 pm

Re: 164 - reset ECU

Pet Dec 12, 2008 4:06 pm

mikica1 napisao:Svaka cast! Procitao si mi misli!

I ja na to sumljao... ali gde tu... vuce...

Proverio gumu, gnjecio je... nebi li se bar zamalo promeio zvuk motora...

Ma nishta!!!!

Nisam skidao... mada se nosim mishlju.

Ali kako objashnjavash da jedan dan radi savrsheno a drugi ne?

Odnosno kako objashnjavash da drzi ler ok... i onda samo na trenutak ga obori, pa vrati na normalu... i tako nastavi da radi? Kao da izgubi ili struju ili gorivo... a pri tom deshavanju, recimo, sijalica u kabini ne trepne, niti se ugasi instrument tabla?
Verovatno je da ne zeza kada ima dovoljno kisonika, vole motori hladan vazduh sa kiseonikom :grin: , tad verovatno i najbolje ide, a kad nije tako, onda predhodni simptomi...

Sredi ti auto da ti ne benzinu radi lepo, probaj to sto Sasha kaze, e kad to budes zavrsio, onda probaj na plin, ako i dalje zeza poseti plindziju...
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: 164 - reset ECU

Sub Dec 13, 2008 1:08 am

Mene zezalo slicno jedno vreme ... ler skoro nisam imao na benzinu a na plinu ludi 1500/600 pa i 2000 kad je vruc motor.U voznji na benzin gutala knedle.I plin mi pukao 1-2 fino ... ubih se ziv i ispostavilo se da mi je vukao falsh na spoju creva usisa i bum/bum klapne na protokomeru.Crevo nije lepo nalegalo na telo klapne.

A ovo prekidanje na leru ... napisah na CBu jos,kod mene zezao 1 kabl od svece.Toliko ja jako obaralo obrtaje da,dok vozim polako 1.,po sljunku npr.,tacno cujem kako tockovi zapnu o podlogu,u momentu kad obori obrtaje.Tekodje,prekid je trajao minimalno,delic sekunde skoro ...
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Sub Dec 13, 2008 10:52 am

Sve sam rasturio, proverio, ... sve u redu.... vratio nazad.

Nevredi!

Dakle, dok radi na leru, na benzinu, u nekom trenutku se samo cuje "klank", za trenutak obrtaljka padne, za trenutak trepne lampica za dizne, i vrati se na normalne obrtaje.

pri pritiskanju papucice za gas (prvih 3 do 5 cm), jednom u deset puta se desi isto: proguta knedlu, trepne lampica za dizne, i posle primi gas.

Na plinu... se naravno desi detonacija.

GREMLINI

neznam odakle da pocnem
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: 164 - reset ECU

Sub Dec 13, 2008 12:41 pm

Ubih se citajuci sta si napisao i nikako da dobjem bar neku ideju.
Ako imas vremena da se zezas probaj da sredis sve mase pod haubom posto je to hronicno lose na autu posle nekog vremena a veruj da mogu bas da zezaju rad motora.
Za fals vazduh su ti lepo rekli mada on moze da bude na 1001 mestu i da se ne vidi golim okom.
Ja sam imao na digtungu leptira gasa i na ventilu za rasterecenje tubine.
Ni jedno ni grugo ne mozes videti okom. :banghead: :banghead:
Majstori imaju foru da upale kola i sve gde i teoretski moze da vuce fals vazduh idu sa sprejom (npr wd-40) pa se vidi po spreju malkice ali ako postoji mesto gde vuce vazduh onda ti se zadavi auto od spreja.
Takodje proveri ventil pritiska benzina posto se mom drugu desilo da sitno strada membrana pa vuce benzinke pare u usis i isto kao kod tebe bile detonacije na plinu i gutao knedlu svremena na vreme.
I kablove vataj rukom da vidis dal probijaju samo prvo nasloni lakat na neki lim.
Malo je neprijatno kad opali al nista strasno :)
Ne znam sta bi ti vise rekao.
Korisnikov avatar
mishkom
Lokacija: Negotin
Postovi: 182
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 12:50 pm

Re: 164 - reset ECU

Sub Dec 13, 2008 5:07 pm

Rekao sam ti zaboravi da imas plin, pali i nek radi na benzin, pa se zizaj sa autom, vidi sta je, kad tu bude normalno radio, onda se seti da imas plin ;)

Jel 164 ima lampicu za pritisak ulja?[znam da 33ima] Ajd upali hladan motor nek radi 5sec i ugasi, i izbroj koliko mu vremena treba da ugasi lampicu...
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Ned Dec 14, 2008 10:57 am

@Mashinac

skidana usisna grana. Tom prilikom provereno sve od filtera za vazdug do ona 4 gumena prstena shto uvode u motor. NO Falsh vazduh!

stavljan manometar na benzinsku magistralu. Merili pritisak benzina u magistrali u leru i u voznji sat vremena... gledali kako radi benzinska pumpa. JOK! Sve OK

@Mishkom

Da tako se i ponasham... samo me benzin interesuje. Neznam shta zelish da kazesh i kako da povezesh pritisak ulja sa povremenim gutanjem knedli... ali 164 ima i lampicu za pritisak ulja i kazaljku (pokazivac pritiska ulja) i to radi prtfektno.
Cim se upali motor, ugasi se lampica za pritisak i pokazivac ode na normalnu vrednost (4)

Elem... ovakav kvar je ... kako kaze majstor... jako teshko otkriti... jer auto ima periode kada radi perfektno (kad god je kod majstora) i periode kada extremno zajebava... kada je daleko od majstora. :grin:

Zakljucno sa juce uvece... zadnjih dan ipo radi perfekt! Shta god mu radio... i koliko god ga maltretirao... radio je perfektno.

Hvala vam ljudi... nema druge nego da menjam jedno po jedno... pa cemo nabosti shta je. Promenili smo kablove, promenili smo svecice, ocistili i testirali dizne, promenili filter za gorivo, proverili komplet usis (zbog falsh vazduha)... sledece (kad pocne da zajebava) menjamo obe bobine i komutatore... itd. Ikopace njega Bili!
Srecom majstor sve to ima, pa cemo vremenom da nabodemo shta je.
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: 164 - reset ECU

Ned Dec 14, 2008 11:34 am

Znaci sindrom zubar.
Kad dodjes kod majstora nista ga vise ne zaebava :D :D :D
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: 164 - reset ECU

Ned Dec 14, 2008 12:05 pm

@mikica1,
a sad malo teorija zavere , jeste li probali kompresiju ,
:scratch: da nebude kojim slučajem da zeza neki usisni ventil i nezatvara lepo i eto problema,
na benzinu i nekako al na plinu detonacije , ili ono što je još gore za nalaženje ,
mrtav lem , pa čas radi čas neradi kako mu dođe ,pogledaj onu šemu ECU i pratećih delova
možda može malo pomoći oko samih spojeva i predpostavki gde može da gubi :scratch:
Slika
Korisnikov avatar
mishkom
Lokacija: Negotin
Postovi: 182
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 12:50 pm

Re: 164 - reset ECU

Ned Dec 14, 2008 6:17 pm

Pa ako ga slabo drzi, onda moz je to znak da je motor na izdisaju... Npr kod 16v boxera i osvezenjem motora pritisak ulja drzi 15-16sec ;)

A jesi li probao da ga przis konstantno?? Mene kad zajebava auto samo po gasu, na 5-6-7.000rpm, pa da vidis kako slusa...

Provozaj ga malo zesce pa vidi sta ce da kaze...
mikica1
Garaža: ?
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 10:09 am

Re: 164 - reset ECU

Ned Dec 14, 2008 9:06 pm

Hvala Vam ljudi... ali kompresija nije u pitanju sigurno, jer u protivnom... kako objasniti perfrktan rad 3 dana zaredom... pa onda zez.
Pritisak ulja je odlican, auto ne toshi ulje...

Zatim... kako objasniti ... kada zeza... shto na trenutak lici kao da je izgubio struju ili gorivo... ali za trenutak... jednu sec. Pa onda opet radi normalno pola sata bez problema. Kompresija... Out of question. Evo zadnjih 2.5 dana radi kao sat. Vuce savrsheno. Odlicno se ponasha pod najvecim opterecenjima... i na benzinu i na plinu. Skoro sam siguran da je u pitanju neki sklop koji... eto... ima svoje momente... samo ga treba naci.

... e da... i kada je kod majstora... nema shanse da ispolji svoju cud...
Ali... svi mi to znamo... TO JE ALFA!
Valjda je zato i volimo!!!!
:beg: :yahoo: :clapping: :cry: :banghead:

:thumbsup:

Povratak na “Area Servizio”