Klima... 75 u 75

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Klima... 75 u 75

Sub Jun 02, 2007 1:52 pm

Ovako treba mi informacija, da li je moguce da se prebaci klima iz 1.6ie u 2.0 ts... i sta nece pasovati... na sta da pazim i sta moram da kupim novo... i da li ima da se kupi...

Dakle imam standardnu 2.0ts bez klime kao sto vec znate... i nasao sam nekog stranca sa klimom za cerupanje... samo sto je 1.6 ie.. nisam jos otisao da je skidam, zanima me sta sve moram kod sebe zamenim da bi upasovao nju i da li je to moguce uopste...

Dakle znam da kais ne pasuje naravno ali sve ostalo mi je totalno nepoznato... na sta da pazim i sta sve moram da skinem sa 1.6, kompresor, isparivac, creva, kontrolnu jedinicu unutra, radijator unutra? sta jos...?

Jel ima neka caka ili nesto sa ARC-om?

Ako je neko ovako nesto pokusavao treba mi neko iskustvo, thx...
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Sub Jun 02, 2007 2:38 pm

sve ti pase, nemoras potrosit niti dinara. osim sta ces ju morat punit negdje.

mislim da ti kais pase, ako ne ionako bi bilo dobro kupit novog. (edit: sigurno pase jer je moja bila 1.6, sad se sjecam)

treba ti kutija ventilacije, sa komandama, dalje trebas isparivac, nosac isparivaca, hladnjak i njegovi nosaci. kompresor i nosac, crijeva, i kablovi sta idu sa termoprekidaca na isparivac pa u relej, dalje se jedan kabel nastavlja u kabinu i prikljucuje na komande. to je sve.

pripazi na jednu zicu sta ide sa nosaca kompresora negdje na blok motora, to je masa i nece ti se kompresor ukopcavat bez njega.
Slika

Slika
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Sub Jun 02, 2007 2:58 pm

prije nego sto pocnes vadit klimu , provjeri jel uopce radi, jel ukopcava. ( ako nemozes upalit auto, barem vidi jel ukopcava. daj kontakt, okreni na prvu brzinu ventilatora i okreci onu skroz desnu veliku komandu, trebalo bi se cut klik iz kompresora)
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Ned Jun 03, 2007 8:58 am

Hvala mnogo na iscrpnom odgovoru...
Bice jedno lepo popodne posla rasturanja i sastavljanja ali ok...

thx.
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Ned Jun 03, 2007 10:19 am

bit ce ti prekrasno vadit kutiju za ventilaciju, a jos bolje ju stvljat nazad. ako neces skidat armaturu namucit ces se, ali mislim da je izvedivo. pazi na utore u koje sjeda kutija. ako ces vadit armaturu morat ces volan skidat :x

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”