projekt 1 tona

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

projekt 1 tona

Sub Apr 21, 2007 3:30 pm

evo krenulo je olaksavanje auta. cilj mi je dobit 1 tonu. prije pocetka radova auto je tezio oko 1180 kg.

izvadjena je klima
Slika

sva zvucna izolacija
Slika

rezervna guma, sve iz gepeka. zadnji sicevi ce ostat zasad ali nema nikakvih sarafa (za brzo skidanje).

interijer je malo promijenjen
Slika

skoljkica, XS velicine, taman za mene
Slika

usput kad je vec karter dole, ugradit cu mjerac temp.
Slika

ovo ovdje je kucna radinost, pogodi sta je?
Slika

i malo sminke ne skodi
Slika

sugestije su dobrodosle, mozda sam i nesto zaboravio.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 21, 2007 3:45 pm

:lool: dobar posao,ali ti si vratio tapicirung,ipak ti je auto za svaki dan,moja je gola skroz.........................tako da je moja jos laksa,hahaha
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Sub Apr 21, 2007 4:49 pm

dobra ideja zbog tezine ali losa za voznju,nabavi neke slusalice ili cepove za usi,i ja sam olaksao auto za 4kg,ubacio sam zamajac od TS,verovali ili ne ali tacno 4kg je laksi
ko na nas krene iz mesta je naje&o
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Sub Apr 21, 2007 5:19 pm

ja sma mislio olaksat od ts-a, ioanko ima previse mesa na njemu, ali to cu jos vidit. zasad sam krenuo sa interijerom. odlucio sam ipak vratit tepih jer on sam nema ni 2-3 kg, onaj katran je tezak. rez guma je teska, klima ima dosta kila. zadnji sicevi su isto teski, ali njih izvadim za 3 sekunde, prednji desni cu isto maknut kad cu ic na vaganje, ako nebude manje od1000kg, pocet cu stvarno vadit sve. :shock:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Magneti

Sub Apr 21, 2007 7:42 pm

Pozdrav
Ovo iznad su magneti iz hard diska. Samo ne znam cemu sluze tu. Inace taman bi mi dobro dosla tvoja klima ako je ne vacas nazad.

:lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 21, 2007 8:27 pm

Pozdrav svima,

Super ti je ideja, ali mislim da vadjenje tapacirunga nema neki efekat sto se tice smanjenja tezine. Sto se tice preranog gubljenja sluha to je jedan od najboljih nacina. Ono sto treba da urdis je da napravis haubu i krila od stakloplastike, ili ako imas para od karbona :lool: , Isto uradi i sa gepekom i ustedeces mnogo vise nego vadjenjem tapacirunga. Isto mozes i komandnu tablu da napravis od stakloplastike i da tu ustedis koji kilogram, ali dobijes komandnu tablu po tvojoj meri. Nije neka investicija pogotovu ako se skupi nekoliko sektasa pa podele troskove pravljenja kalupa. To ti je moj savet.

Inace ja planiram da kupim 155-cu(crnu) i nesto merkam onu iz oglasa, i da joj lagano izmenjam sve sto se da izmenjati sa karbonom, pocevsi od krila, preko haube pa cak ako uspem i vrata ali je vrata jako zaj.... napraviti.

Toliko od mene. Pozdrav

P.S. Ako ti treba savet za stakloplastiku ja cu ti rado pomoci.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Sub Apr 21, 2007 8:36 pm

E stvarno, superfly, jer ti klima na prodaju?! :roll:

P.S. Lep volancic... ;)
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Sub Apr 21, 2007 9:15 pm

a sta si ono stavio na filter da skuplja i lepi opiljke ili za nesto drugo
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 22, 2007 12:47 am

Hard Disc? :?
Aaaaa, napravio si .Crnu Kutiju.? Snima
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 22, 2007 1:33 am

@superfly tnt

jel si razmisljao o pleksiglasu? nije jeftin i ima lose osobine na suncu, ali mozes skinuti 5-15kg u zavisnosti sta sve budes zamenio... stakla nisu lagana.
ne znam kod 75 koliko ima lisnate fabricke zastite na patosu i vratima, na nekim autima ima ga poprilicno... kad ce auto da zvoni, nek zvoni kako treba! :lool:
umesto klasicne rezervne gume nabavi copavu, mora da je malo laksa...

sve su ovo stvari sa kojima malo dobijas a mnogo ima posla i nisu jeftine, ali ako si vec zagrizo... :lool:
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Ned Apr 22, 2007 6:17 am

pa cak i vrata bar zadnja od plastike,10-ak kila sigurno ako ne i vise,ma ne preteruj samo malo nadrogiraj azdaju i nema frke leti u svakoj krivini
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Apr 22, 2007 8:57 am

i strogo voznja u majici i sortsu (bez gaca) i nekim ultra leggera patikicama! hahaha

i mogao bi da se bacis na neku dijetu?! hahaha
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Ned Apr 22, 2007 1:16 pm

evo danas upalio auto i jedva cekam da se provozam, ali moram jos 80% sarafa od kartera stavit i stegnut. malo podmazat one poluge od mjenjaca i jos par sitnica.

sto se tice izolacija, ja sam osjetio kad sam izvadio samo sa zadnjeg sica i iz gepeka, i naravno rezervna guma vani. neznam jel znate koliko kila ima ukupna izolacija ali dajem prst da ga niko od vas nemoze dici jednom rukom. pogotovo onaj s poda, koji ima 2 cm debel sloj katrana preko tunela. na haubi bi ustedio dosta i naravno na plexiglasu. to ce izgleda bit sljedece, samo da izvagam kakvo je stanje sada.

evo i senzor temperature i radi provjereno !
Slika


sto se klime tice , jedan kolega se vec zanima ali ako propadne dogovor, prodacu je sigurno, samo mi treba kutija hladjenja bez klime, jer sad nemam nista ( a i ko zna ocu li je uopce stavljat) :lool:

tako je magneti iz harda (koliko znam najjaci magnet na zemaljskoj kugli i sire) skuplja mrvice koje se provlace kroz filter
http://www.carbibles.com/engineoil_bible.html


edit: evo provozao se i auto nije bucniji od onog bez zadnjih siceva. nisam primjetio nikakve dodatne zvukove. tu i tamo nesto zaskripi , zacvili. jedino se cuje zveckanje ventila ali to mi ulazi kroz rupu od klime(malo je veca). ukupni dojam, isplatilo se, auto malo vise skakuce, startniji je, zvuk je malo vise .metalan. i puse vjetar sa svih strana (sto je dobro, posto nemam kutiju za ventilaciju), ali jos uvjek fali ovjes, a to cu rjesit kad dodjem u ns.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Uto Apr 24, 2007 2:14 pm

Ja ti osim kinte, nudim i 'ventilacionu kutiju' pa prodaj klimu meni! :lool: :lool: :lool:
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Uto Apr 24, 2007 2:39 pm

Vidi ti njega! 'ventilaciona kutija' se podrazumeva! :lool: :lool: :lool:

Evo ja nudim jedan evro vise od Nigy-ja! :green_many:
I pivo.... :beerchug:


Licitacija pocinje a roba jos nije ni na prodaju.... :rolleyes1: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Olaksasmo coveku auto cas posla... :joker:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Apr 24, 2007 4:08 pm

CCCCC

Kakvi su ovi sektasi, coveku bi ruku skinuli da moze da se nabudzi na sektomobil :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Pozdrav
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Uto Apr 24, 2007 4:50 pm

Superfly, jesi li merio tezinu pojedinacnih stvari i jesi li izmerio tezinu stvari skinutih sa prednjeg i zadnjeg dela posebno?
Acqua-Olio-Benzina
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Uto Apr 24, 2007 8:07 pm

eto sta da kazem, uspjeli ste mi pomoc da prodam klimu. nakon sta je kolega sektas procitao kako ste se povampirili za klimom , ostavio je kaparu za klimu jos sam i ugradnju dogovorio.

nisam jos izvagao dijelove, nemam kako, osim da uzmem digitron i vazem svaki dio skupa samnom na obicnoj vagi, ali to je vec visa matematika za mene. kad podignem prednji kraj otici cu na vaganje jer ovako nemogu navest auto na vagu( valjci za kocnice su odma iza)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 12:02 am

ja sam moju poceo da olaksavam tako sto sam resio da ja prvo oslabim 20kg :)
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Sre Apr 25, 2007 7:37 am

e to ti je extra ideja,a ja se pitam sto mi je auto manje trosio pre dve godine
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 8:28 am

Vadjenje enterijera bi trebalo da ima dooobar efekat na smanjenje tezine, meni recimo na E30 (pssst, nije Alfa, nego onaj nemacki auto...) tapaciri iz kabine su teski preko 15kg...Instalacija razvucena kroz auto je teska vise od 10kg, rezervoar za gorivo najmanje 30kg (umesto njega plasticni), rezervni tocak...ima nacina za skidanje tezine koliko hoces, samo je pitanje dokle si spreman ici u kompromise?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 8:33 am

na 75tici rezervoar jedino ako je pun ima 30kg...:)...realno mozes da dobijes ako skines prednju konzolu celu sigurn0 5-10kg...znaci osaju ti samo volan, i tablu onda nekako da ubudzis i to je to, izbaci kuciste filtera stavi kn ili neki pandan, skini plocicu koja ide preko svecica i kablova 500g..:)...malo po malo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 10:34 am

@superfly koliko ti je akumulator? verovatno ces dobiti par kg sa manjim...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 10:36 am

kad bi bilo para za neke Light Alloy Wheels :(
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 25, 2007 11:07 am

Skini one lajsne sa strane (pragove), tu verovatno imash 10-ak Kg blata... (Sad bi trebao Milosh zakachiti sliku) :lool:

Do izvesne mere olakshavanje je jeftino i donosi napredak, posle toga iznos ke$a ide daleko preko iznosa potrebnog za tjuning motora.

Ako se ne varam 100Kg olakshanja ekvivalentno je dobitku od +13KS...

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”