Akumulatori....koji koristite?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
freedom
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm2 140KS
ex Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 511
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 10:21 am

Re: Akumulatori....koji koristite?

Uto Feb 03, 2009 2:06 pm

Ja sam na Alfi, kada sam je kupio zatekao EXIDE... i vrlo sam zadovoljan.
Na onih -13 je palio kao mina. :quadrifoglio
ПОТПИС?! Ма не потписујем ништа!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Pon Feb 09, 2009 12:05 pm

Posle dve i po godine besprekornog rada moj plemeniti BH Ca 55Ah 480A kupljen u CG za 35e je ispustio svoju plemenitu dushu. slava mu. :)

poredeci cene, za doplatu od 450din (u odnosu na nemacke) uzeo sam u Delti Exide Premium (95% slican onom Najdzijevom
Slika
malo su ga samo redizajnirali, slikacu kasnije) 53Ah, 540A... mislim da nisam mogao bolje pazariti za relativno normalne pare (5540din, overena garancija, zaheftan fiskalni racun). "gel" je van moje lige, a i nesto mi i nije bas neophodan... ;)

polako vracam auto (bar sto se tice potrosnih delova) u "fabricko stanje" :D
B@ne J
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm16v
Lokacija: Serbia
Postovi: 326
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:20 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Pon Feb 09, 2009 5:26 pm

Ne mogu da verujem da si nasao exide za tako malo para :shock:
Kada sam ja trazio kostao je 17000din!!!
Sheta_Junior napisao: Tata izadje iz kola,pogleda pored puta jarak,katakombe, ali vidi da ce da prodje.Digne BX-a na najvisi stepen i polako ga spusti pored puta, prodje kroz jarak,digne ga na put,spusti citrica i nastavi put, a svi ljudi iz kolone aplaudiraju!
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Pon Feb 09, 2009 6:25 pm

jako lepo izgleda, jos lepse uzivo. od BH je kraci za 2cm, visi za 1cm, i sto je najcudnije tezi cini mi se, znacajno... garancija overena, sve etikete su tu, uvozna deklaracija, signalna kuglica, full... *ebiga, Delta! :grin:

moja topla preporuka!

***imao sam simptom "check engine" lampice koja se palila tu i tamo bez ikakvog povoda, a posle nekoliko sekundi zna da upali ventilator na klimi/hladnjaku, cak i pri temperaturi rashladne tecnosti od 40C! to se sve vise ucestilo a nikako nismo mogli da nadjemo uzrok, sumnjali na senzore, proveravali kontakte kablova... nista.
od danas, prvi dan da se lepo vozim u vise navrata a "check engine" cuti kao zaliven!!! :yahoo: mozda nema direktne veze, ali cu da pratim i naredne voznje kako ce se ponasati. sasvim je moguce da sam imao problem iskljucivo zbog loseg akumulatora :scratch: videcemo...

EDIT: nasao sam razliku mog i tog Najdzijevog sa slike! s gornje strane na nalepnici gde stoji "Exide" meni stoji "SAEM Exide". kako sam saznao na italijanskim sajtovima, radi se o novoj tehnologiji akumulatora za kola koja omogucava korisniku eksploataciju po sistemu "ugradis i zaboravis" :)

(tanslate.google.com prevod sa italijanskog na engleski:)
Exide Technologies - too strong of over 4 million batteries a year in the only factory produced Italian Romano di Lombardia - in view of the winter season just around the corner opens a new battery for cars called Excel (for the marks and Exide Exide SAEM) and Technica (for trademark Tudor). Belonging to the intermediate segment of Exide ranges have been designed to ensure high safety and reliability under all circumstances. Excel and technicals are very much aware of what drivers are looking for: a high performance battery to install and then forget.
Excel Technica and adopt a new system of centralized venting of gas to cover both ends of the gases produced by normal chemical and physical accumulator are forcibly channeled into a collector who carries out through two orifices, which serve to prevent any damage to the engine compartment (or trunk or the passenger in the car models where the battery is not under the bonnet). At points of leakage of gas has been placed a "Flame Arrestor" which, through two microporous pad, prevents the return of the flame and reduces the risk of explosion. These characteristics have made the product even more secure Exide, and allowed inter alia to increase the coverage of the fleet with an extension to the German cars.
Technica Excel and use the technology expanded metal Pb / Ca and are equipped with optical hydrometer which indicates the state of battery charge and the level of the electrolyte.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Ned Feb 22, 2009 1:11 pm

da dignem temu iz mrtvih ...
juce posle nekog vremena htedoh da upalim svoju Alfu malo da radi kad ono cvrc...ne moze da zavergla nikako 2-3 puta se muci da pokrene i sporo ide i 4i put crkne i ni da mrdne...
Dodje cale sa njegovim renoom 4 prebacimo njegov akumulator (od ~45Ah,bosch, kupjen pre 5meseci) i upali Alfa iz cuga( i ako je slabiji i manje nego ovaj moj)...skinem njegov vratim moj BH i ostavim auto da radi usput da se napuni ...nekih 10-20min ...pokusam da upalim upali odma...
danas da upalim ponovo sa mojim ...jok ...nece ...ni da mrdne...
crko definitivno

Ja imam BlackHorse kupljen u njihovoj veleprodaji/maloprodaji, 55Ah, sa 25meseci garancije, indikatorom i kako kaze "+30% power"
Crko je nakon 27meseci rada!!!

Jos kad je cale kupio lepo sam mu rekao da se zeznuo i da je mozda 55Ah i slabo za 33ku (prodavac ga ubedjivao da je njegov prijatelj u 155 stavio BH 50AH i da radi odlicno)


I posto smo definitivno odlucili ne vise BH (dzabe ti da budes patriota kad su akumulatori sranje)
koja preporuka za Alfu 33,105ks ???

Ja se nesto kontam Bosch ~60AH....ovo topla,varta i sl mi ne daju neku sigurnost :/

any help?
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Ned Feb 22, 2009 7:36 pm

pa...

EXIDE? ;)

kome ja sve ono pisem? :scratch:

pozdrav :wave:

***BH izgleda toliko svima traje, +/- koji mesec, ali kad predju garantni rok, skupljaj pare za nov, definitivno su losi. meni su cetiri celije bile kao olovnu kashu da si prosuo u njih, zalepio totalno bez ikakve najave, isto jutro upalio super 3 puta, a cetvrti - mrtav. nema punjenja, pravac reciklaza... :( inace auto se vozi non stop, a tecnost sam redovno kontrolisao. toliko je naglo crkao da izgleda po celijama kao da je sasvim drugi komad a ne onaj koji sam imao prethodnih dve i po godine...
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Ned Feb 22, 2009 9:22 pm

pa mozda bi i uzeo Exide ,samo da ima u Subotici :)
a kolike jacine preporucujete?


ajd ako vam nije problem ovde ili na pm da mi napisete neku prodavicnu gde ima exide i cene....da znam....ako ne nadjem u Su da narucujem...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Ned Feb 22, 2009 10:13 pm

eno ti slike iznad, klikni na nju pa uvelicaj. pise sve, koji je model snaga i ko je uvoznik.
http://www.andreja.co.rs/exide%20sr.htm
konkretno, u Delti kosta 5540din, a koliko kosta u tvojoj blizini zovi uvoznika pa pitaj da li ima maloprodaju kod tebe u komsiluku.
pomenuti sa slike zadovoljava vecinu Alfi sto se tice performansi... :good:
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Re: Akumulatori....koji koristite?

Pon Feb 23, 2009 12:36 pm

tada. nasao Exide u subotici ,isti taj 53AH cena 5300rsd
Od 64Ah je 6300rsd (malo je veci)
ima deklaraciju uvoznika sve je ok ,nije neki fals....

EDIT:
Uzeo sam Exide .. sad kako ce da posluzi ce da vidimo ....meni se cini ko da bolje pali nego sa BH ....
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Akumulatori....koji koristite?

Sre Feb 25, 2009 11:42 pm

Otiso da kupim vartu 70A (posto sam bio zadovoljan sa starom) kad nema :(
Mrzelo me da se cimam posto mi drugar radi u auto miki predlozio mi Energizer.
Prvi moj utisak daj to je neko sra** kineska kopija, prave ok baterje pa neko iskopiro ime i valja ga kao nesto super.
Daj ti mi onda Bosch sledi odgovor sto sra** kad ga pravi ista firma ko i vartu cak izgleda isto i ima 3 godine garanciju pokazo mi ga kad stvarno ko moja stara varta i ja kupio jer izbor bio BH Bosh i Energizer (koji je jedini imao 3 g garanciju)
Kada sam proverio na netu stvarno rade i Vartu i neku Optimu koja je kao najbolja na svetu (prvi put cuo) a oni su kao neki najbolji proizvodjaci aku na svetu a rade i za druge firme i prave svasta nesto a saradjuju i sa Alfom :quadrifoglio a zovu se Johnson Controls opet prvi put cuo :grin:
Citao po forumima ima ljudi koji ga koriste 4 godine bez problema sad videcemo kako ce biti kod mene. Ako nevalja kupujem za 3 godine Exide u Delti :grin:
:arflag
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2

Povratak na “Area Servizio”