Kad je sve pocelo?!

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Kad je sve pocelo?!

Sre Feb 21, 2007 12:49 am

Kad se ko od Vas zarazio?! Ovo je moja prica... ;)

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 21, 2007 1:03 am

hehe extra, da nemas neku fotku u vecoj rezoluciji?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 21, 2007 2:41 am

Naravno da imam! :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 21, 2007 10:07 am

ajde salji mi na mail moj novi wallpaper :D
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Feb 21, 2007 11:57 am

Imam nekoliko slika kad sam imao otprilike dve godine sa caletovom 1750 Berlinom. Jedna je bas sjajna - moja glavica pored Alfinog trougla i nista vise...bas kao za reklamu! :lool:
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Čet Feb 22, 2007 1:52 pm

Trazio sam da kupim neki auto do 2000 e i slucajno seo da probam 75 icu, dalje je vec sve poznato.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 23, 2007 12:57 am

Ja sam se samo slucajno zaposlio u alfinom servisu :P
I slucajno sam provozao 75 TS i rekao cika Radetu cim je bude prodavao da mi je sacuva i posle 2 godine tako i bi :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 24, 2007 6:09 pm

Mene je 2000god. prijatelj provozao u svojoj, sve
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Ned Feb 25, 2007 10:46 pm

Ja sam tako sedeo i razmi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 25, 2007 10:51 pm

mehanicari su dobri ljudi, da nije alfe to nikad ne bi saznao hahaha
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Feb 25, 2007 10:57 pm

prva voznja - vozio me ujak u Alfasud-u. Alfa nesto budzena, isla ko nevreme. provozao me malo po Pozeskoj na Banovom Brdu na 6000rpm, usro sam se ziv bio...
druga voznja - gazdina 155 2.0 8V crnka, uvezena za neki trkacki tim, vozena na E table. malo divljao po Kosutnjaku i tako. tresnulo me al ko velim (to je bilo 1994) samo jos jedan nedostizan san.

Viper iz Kaca me doveo na skup Alfista prosle godine ispred Intera. kraj. zarazen totalno da nisam danima spavao... Trazio posle toga neku za mene i nasao je. u stvari nasla ona mene...
http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=9318

sad? zivim za Alfu. za Alfu 155 ;)
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Pon Feb 26, 2007 4:48 am

Ja sam izgleda jedini ovde koji je zavoleo jedan model automobila a da nisam nikad ni video auto :lool: LM, bio sam cesto prisutan kada su stariji razgovarali o kolima a jedan od njih je uvek pricao kako mu se svidja bas taj model auta i kako bi on voleo da je ima i kako je lepa i kako je brza... uvek je pricao o njoj sa puno ljubavi iako je nikad nije imao (i dan danas prica :lool: )... I tako sam ja zavoleo neku alfu iz price koju nisam ni video kako izgleda. Proslo je dosta godina do prvog susreta sa tom nekom, kada sam imao priliku da se provozam u njoj i :love: i kada sam rekao, ma vozicu te kad tad... Opet je proslo mnogo godina do momenta kada sam imao priliku da i sam sednem za volan jedne 33-ke 16v i opet sam rekao vozicu te kad tad. Nije proslo mnogo i ta ista 33-ka je dosla u moje ruke, da bi prosle godine dosla u ruke i ta neka alfa koju sam zavoleo iz price.... :love:

Slika
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love::love: :love: :love: :love::love: :love: :love: :love::love: :love: :love: :love:
Korisnikov avatar
chale
Garaža: Alfa Romeo 155 2,0TS 8v
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 36
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 4:13 pm

Pon Feb 26, 2007 9:49 pm

Kao svjeze zarazen Alfista da ispricam svoju pricu. Pomalo cudan nacin na koji sam zavolio alfe a poludio za 155-ticom. prvi susret i voznja alfom je bilo u 146-tici i to u jesen 2004 godine, kolega dovezao iz holandije, sjecam se da je bila boxer masina i kombinacija benzin -plin, meni simpaticno auto ali ne toliko da se odmah odlijepim na nju ili bilo koju drugu alfu , do tada sam samo cuo za marku Alfa Romeo i bila mi je totalna nepoznanica, tada vozio passata 91 god. dizela. Tada i prvi put cujem za kombinaciju benzin-plin i ekonomicnosti voznje na plin kao i prve prave informcije o alfama, kao i uzitka koje pruza voznja alfe do tada sam cuo samo lazi da ta auto puno trose, da se stalno kvare, da nema djelova za njih. Odlucio sam da prodam passata dizela i da kupim nekog benzica kako bi ugradio plin (bio mi je pun k.... lijenih dizela) samo je bilo pitanje sta kupiti. Nikako mi nije jasno kako do tada nisam primjetio 155, na nagovor kolege sa 146-ticom poceo sam se raspitivati o alfama i pretrazivati internet, tada sam se zaljubio u 155-ticu, saznao da alfe stvarno nisu ko ostali automobili vec za klasu bolji (bar su ih tako dozivljavali ponosni vlasnici), da voznja u njima prestavlja neopisivi uzitak ( u sta sam se uvjerio), kao i to da imaju odlicne motore koji podnose agresevniju voznju i jos mnoge stvari. Uglavnom tada sam se opasno zarazio i postao sam ponosni vlasnik jedne 155... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
My name is Romeo, Alfa Romeo!
DENTRO IL MIO PETTO BATTE IL CUORE SPORTIVO!
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 10:22 am

Prva vozhnja u Alfe beshe neke '96 i to u 33-ci 1.7IE 16v, staroj tek nekih 4-5 godina. Rzboljevanje je bilo neminovno, ali usled poznate nam finansijske situacije, neminovno prigusheno.

Drugi kontakt se desio '99-te i to beshe 156 2.0 TS, secam se smeha kada je moj prijatelj - naviknut na diesel-e i saltanje na 3500 rpm govorio kako mu automobil loshe ide, dok mu nisam pomogao u reshavanju tog .kvara..

Poslednje i presudno beshe okupljanje bolesne ekipe na ovom forumu, tada vishe nisam imao opravdanja za izbegavanje kupovine. :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 12:17 pm

Kod mene je to valjda porodicno doslo. Matori posto je oduvek voleo alfe i u svojoj mladosti imao prilike da provoza neke legende odluci da kupi neku...
Vreme bese malo tesko ko sto killaz rece pa je prva na red dosla 33-ojka.
U pocetku sam se opirao te sve mi nesto nije valjalo...

Kako sam poceo da vozim i dobio dozvolu prvi auto je bila upravo ta Alfa. Dosta sam je cenio a ljudi su mi svasta pricali... Kasnije kako sam poceo da vozim i druge automobile, shvatio sam sta je u stvari Alfa. Od tada do danas za mene vreme kao da je stalo...
I dalje vozim 33 i dalje volim Alfu, svakoga dana cini mi se sve vise i vise ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 1:10 pm

bilo je to 98' godine, prvi susret sa alfom i to 75!
od jedne moje drugarice matori, jednom prilikom me je provozao sa zelenom 75 (ja tad nisam imao pojma o motorima unutra, posle sam saznao da se radilo o 3.0) u par navrata sam se uplasio urlika, nesto izmedju straha i strasti, posle je bilo lakse! :shock:

drugi kontakt je bio sa gtv-om i 156-icom na sajmu iste ili sledece godine, ne secam se... otisli smo ja i kum i uspeli nekako da se proguramo do auta da sednemo unutra... sto bi rekao moj kum 'uzeli su mi meru kad sam bio mali'
za nas sve je na svom mestu, polozaj papucica, volana, menjaca, sedenje... :love:

nakon svega ovoga bilo je samo pitanje vremena (para) kada cu kupiti svoju prvu alfu :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 1:56 pm

prvi kontak je bio lad je matori doterao 164 '96... svi smo bili ludi za autom.. skoro da smo svi plakali kad je prodavao.. onda smo kupili 146, a ja sam polozio vozacki... kako sam ja ljude traumirao tim autom to je strasno, a ja sam se zeljubio u performanse, i sve ostalo sto alfa nudi a neko ne razume.... sad kupujemo nov auto, cak i keva kojoj to nije bitno kaze da je samo alfa za nas
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 2:08 pm

Uf, ja sam zarazen, od pre tri godine, kada sam se prvi put zaposlio... Gazda koji nikad u zivotu nije posedovao alfu pricao je kao da se rodio u njoj... te price su me jako zainteresovale, i onda sam te iste godine imao priliku da se vozim u 33sw, a joj, jos se secam tog osecaja... strasno... nevinost je izgubljena :D posle voznje u toj 33ci prvi put sam seo za volan jedne 155ice 1.7 8v i to je bilo to.... resio sam da po svaku cenu kupim alfu, posto sam krenuo od 0 tacnije imao sam soma evra, u obzir je dolazio samo kredit... kombinacija je ispala i mogao sam da biram izmedju 155 1.7 8v i 145 boxera, prgavi boxser je ostavio bolji utisak i eto... od tada, jednostavno drugi automobili me na zanimaju...
Korisnikov avatar
scudetto
Garaža: Alfa Romeo 146 Ti
Postovi: 131
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:37 pm

Uto Feb 27, 2007 7:43 pm

Ajd i ja da reknem kako je sve pocelo. mogu da kazem da je auto kojim su dosli po mene u porodiliste bila alfa giulia 1600.
Moj matori je oduvek vozio alfe ali mu je zabranjeno da ih vozi vise posto je unistio 4 Alfe. Postavicu slike samo treba da ih skeniram
Modeli koje je unistio su:

- 75 1.6 ie 91 god. sa predjenih 13.000km kupljena nova u sloveniji i slupana posle godinu dana prevrtanje.
- 164 3.0 v6 91 god. isto malo presla slupana negde 94 godine u bulevaru JNA bolje da ne kazem u sta je sve udarao da ga ne bi uhapsili.
:shock:
-Alfetta Quadrifoglio D`Oro 2.0 84 god ceoni sudar sa jugicem
-Alfa 90 i to jos blindirana tu je jedva ostao ziv slupao se u madjarskoj

Modeli koji su ostali netaknuti

- Gulia 1600 super
- 164 v6 turbo
Ovo sam ja
- 33 1.3 Sport Wagon 91 god. kasnije je postala 1.7 karburator
- 146 ti

Tako da sam ja poprilicno zarazen sa Alfama a jos ih i na poslu gledam stalno. :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 8:16 pm

Seo u 156 2.0 sa selespeed menja?em, provozao po tek asfaltiranom krivudavom putu i to je bio kraj! Ne postoji drugi auto! Kad se setim zvuka preko 5000rpm i kao pegla krivine... Ina?e ta alfica je bila nova sa samo 10000km pre?enih. ?ovek je kupio, zamisli radi u Francuskoj, a nije kupio francuski auto ili merc, nego Alfu! A onda, ovi manijaci sa foruma... Onda sam provozao jednu 145 sa bokserom i bio odu
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Uto Feb 27, 2007 8:25 pm

Za zarazu u mom slucaju kriv je otac, koji je oduvek voleo i naginjao na italijanska vozila, a sada vec davne `88. godine, iz Trsta dovezao jednu prelepu 33 1.5 TI azurno plave boje, sa spojlerom na petim vratima i to je bilo fatalno, od tada sam potpuno oboleo i leka nema. Jednom Alfa uvek Alfa...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Feb 27, 2007 9:38 pm

Iza sedam brda i sedam mora....ustanem ja jedno jutro i kazem: Uf sto me vrat nesto stego u piii materinu :lool: Salim se ali taj dan krenem na posao i na pola puta vidim jednu prelepu crvenu 33-ku na prodaju,zovem coveka on se stvori za sekund i kaze toliko i toliko para a ja ni prebijene marke(cisto sam hteo da vidim kako izgleda boxer motor,4 carb),kazem ja kao javicu vam se i odem...
Na povratku s posla stanem opet pored auta i pocnem da ga gledam kao mentalan,tad naidje vlasnik opet i kaze .sta je decko,mnogo ti se svidja a,ajd oces da probas?. Sve mi je bilo nezgodno,papucice blizu,menjac nekako napred,sedi se nisko i volan se tesko okrece(nema servo),a i nisam smeo bas da ga gazim zbog ovog coveka :(
Rekoh sta znam,auto je prelep ali utisak i nije nesto,medjutim cena prihvatljiva i vratimo se mi,ja kazem da cu mu javiti za 2 dana i...tako je i bilo,posle dva dana auto je bio moj :P
Prvi dan kad sam ga uzeo kao mladi i napaljeni klinac poceo sam odmah da je gazim i tako odem na bulevar i na semaforu neki lik sa golf IV pocne da turira tu pored mene...
Upali se zeleno ja gas a ono adrenalin skace kao i obrtaji :twisted: on izmenja dve brzine,ja i dalje u prvoj i to ispred njega,on u trecu ja u drugu,tada je na mom satu pokazivalo oko 6900 i nekih 95km/h i naravno do sledeceg semafora ja sam ga ostavio za celu duzinu...
TAJ osecaj LJUDI, pa ono je bilo pravo svrsavanje bez pomoci devojke ili ruke :mrgreen: i od tada moje srce kuca samo za Alfu...

E da vozio sam i jednu 155 2.5 v6 ali to nije dobro za srce a i za novcanik ali je dobro za oranje asfalta :roll:

Evo sad ce valjda biti jedna opaka 145-ica :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 14, 2007 9:25 pm

Kao da je bilo juce,

Maglovito jesenje jutro u Vojvodini. Iz decije dosade krenem kod komsije ciji je cale bio elektricar. Kada sam usao u dvoriste u gomili zastava, lada i ostalih automobila istocnoevropskih proizvodjaca ugledah crnu zver. Osetno niza i sira od ostalih auta mamila je svojom crnom bojom i detelinom na gepeku. U to doba sam vec przio neki karting koji smo zbudzili i nisam mnogo mario za automobile, ali u tom trenutku .... Sve je nestalo i svet i karting i komsija i njegov dosadni pas. Stajao sam i piljio u motor koji se sijao ispod otvorene haube. U tom trenutku me prene glas jednog naseg tada vrhunskog rukometasa. .Svidja ti se?. rece on. Ja nista ne odgovorih nego zatvorih usta. Kada je video o cemu se radi nasmeja se i rece:. Ajde sedi da te provozam, nece ti matori nista reci.. Bio je jako dobar sa mojim matorim. I tada se otvorise vrata te zmije. Kadice su me prosto usisale. Toliko sam bio nisko da sam jedva video preko table, ali kada je zvuk boxer motora zaparao zrak, najezio sam se i zavalio u sediste. Prepustio sam se osecaju. Vozio me je on nekih petnaestak min i vrati me kuci teska srca sam izasao iz auta o kome sam dugo, dugo sanjao. on je okrenuo i krenuo negde a u mome oku zasjao je broj 33, i detelina.

E tako je to bilo. I zakleo sam se da ako nema Alfe pre cu ici peske. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

E kako...Lako...

Čet Mar 15, 2007 2:47 pm

Pre neke 4 godine, posto sam forda sahranio na kosutnjaku, resim ja da kupim auto... Alfa mi nije bila ni na kraj pameti...Isprepadali me svi kao kvari se, skupa za odrzavanje... Medjutim naletim ja na jednu prelepu 145 bordo metalik, i covek me nekako ubedi da sednem da probam...hmmmmm... Bio je to osmeh na licu, kao posle prvog sex-a :lool: :shock: :lool:

I dan danas me sluzi bez ikakvih problema, cak sam postao i ponosni vlasnik jedne 156 Selespeed, ali prva ljubav se ne zaboravlja... Ne dam moju 145-icu ni za sta na svetu...

P.S. Moja zena koliko god je voli, ljubomorna je na nju (kaze vise volim alfu)... pa ne znam... mozda je i u pravu (samo nemojte da joj kazete) :roll: ;) :roll:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 15, 2007 3:15 pm

Odakle da pocnem? Kao klinac sam se lozio na Jaguara, Aston Martina, Maseratija i Alfu. Vremenom su Italijani odneli pobedu i samo sam gledao Alfe i Masere. Uvek su mi delovali kao teska egzotika. Od '95 sam stalno vidjao jednu bezobrazno sredjenu 164, uvek bezobrazno parkiranu na trotoaru, krv crvena sa petokrakim alu felnama. Svaki put kad je vidim nije mi dobro. Godina '97, moj cale je uvek voleo Alfe ali igrom slucaja ih nikada nije vozio i kaze mi jednog dana, kupujemo Alfu, ja u transu. Odemo da vidimo auto, kad ono crvena 164 na koju sam balavio 2 godine. Posle toga sve ostalo deluje beznacajno i bukvalno kad mi neko kaze auto, prva asocijacija ja Alfa. Evo jednog primera koliko sam zastranio i koliko mi je u svakom momentu Alfa u glavi. Setam se centrom sa Hemijem i jos jednim drugarom i dolazim do trafike da kupim pljugu(pusim laki strike meko pakovanje). Prodavacica: .Izvoli., ja: .Daj mi Alfu meko pakovanje.........prvo me pogledala, a onda krenula da se smeje. Tek tada sam shvatio sta sam rekao hahahaha hahahaha hahahaha

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”