Alfa Romeo 33 informacije

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Alfa Romeo 33 informacije

Ned Nov 19, 2006 5:13 pm

Pozdrav svima , evo upravo sam kupio plovnog Alfa Romea 33 1.5 ('90)
poshto se pre nisam sretao sa Alfa Romeom potpuno sam ne informasan o njemu :)
pa me zanima shta mogu da ocekuje od njega,zasasd sam jedino video da dobro vuce (naspram mog starog auta yuga :D) ;)
pogon na koliko tockova?
zanimaju me delovi shta se najceshce kvari i sl :)
inace cu auto koristiti na duze relacije sa vishe putnika



P.S box motor....prvi put ga vidim live pa me zanima kakav je ? :)

dajte ljudima pomozite mi :D
Hvala svima koji ce mi pomoci :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Nov 19, 2006 7:40 pm

Koliko je presao auto?

Ja sam pre tri meseca kopio 1.7 ie 16V. Zamenuo sam lezajeve tockova i pakne na zadnjim tockovima, jednu sajlu rucne i jednu manzetnu na prednjem spoljnjem zglobu, par osiguraca (nisu bile vrtednosti po knjigama) i to je to. Uskoro cu da zamenim ulje, filter ulja, svecice i kaiseve. Filter vazduha sam stavio KN. Kupicu i rezervnu pumpu za gorivo i promenucu filter goriva. Auto je presao 160.000 km. Leti po putu i netrosi ulje.

Sta da ti kazem, ako volis svoj auto i ako ga redovno odrzavas, ovi bokseri ladno prelaze 400.000 bez ikakvog veceg ulaganja.

Ako ti neko kaze da su delovi za alfu pareni, e pa taj kupuje na ekskluzivnim mestima. Recimo lezajevi za zadnje tockove (4 komada) kupis brazilske za golfa II. Sve za 760 dinara. Manzetna domaca 180 dinara, nemacka 250 dinara, dobijes i mast.

naravno neko ce da kaze da ovaj brazilski nece da traje kao ovaj italijanski. OK nek traje polovinu od toga pa se isplatilo.

U svakom slucaju kupio si lep auto za male pare, a budale nek teraju njihove bavarske traktore.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 4:29 pm

o hvala ti shto si barem neshto rekao ;)
pishe da je preshao 200.000km dali je to tacno neam pojma vlasnik kaze da je menjao ulje i staio nove pakne , koliko vidim ne curi ulje jedino me sada zeza temperatura motora ide preko +80c i znam da je to puno (pogotovo zimi) e sad ovako ventilator radi (prespojio sam zice i upalio je ) a tokom voznje ne radi , pa mislim da mi je termostat crko , ajde neka pomoc oko toga ,poshto to koshta od kog auto moz staviti termostat i sl .
hvala unapred
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 5:06 pm

Jedino sto znam o tebi je da si kupio alfu i da ti temp motora ide do 80 stepeni. To je nazalost suvise malo da bi usli u diskusiju, zbog toga izostaju i odgovori drugih clanova.
Ajde, red je da se predstavis, i ne zaboravi da popunis lokaciju kako bi nastavili dalje.
;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 5:09 pm

Lepo bi bilo da nam se ovde predstavis http://www.cannonballforums.se/index.php?f=36
verovatno bi onda vise ljudi zapazilo tvoj topic. Sto se tice temperature ona je normalna! Jel se ta temperatura drasticno dize iznad 80c? Na mom boxeru, temperatura ume da ode i na 90c, kada se nadjem u sred guzve i kad idem metar po metar do sledeceg semafora. Boxer ume da bude jako izdrzljiv, ali je osetljiviji na nemarne vlasnike, ulje i rashladna tecnost su mu sve! Sto se tice mana 33- to svi znaju korozija i trap su mu bolne tacke... ali naravno i za to ima leka...
Vazno je da si ti sa nama, :D dobrodosao!

[size=]ps. upisi u profilu lokaciju, da ljudi znaju odakle si![/size]
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 5:38 pm

sorry ljudi , ali stvarno nisam imao vremena puno da se predstavljam i da popunjavam moj profil :((
pazite juce je bila nedelja , a nedeljom je auto pijac u subotici(ko je bio zna :))i juce ti ja lepo za 1700e kupim Alfa Romeo 33 1.5 '90godishte
lep autic (nemam fotoaparat da vam stavim sliku :(()nema nigde rdje ,nije gitovan, ogreban i sl. ja kupim auto , i poshto se ajd nedeljom ne radi (pa necu ni ja) nisam puno cackao po autu , danas ja odem do crvenke (60km od subotice) i vracam se ja viksam u petoj (oko 120km/h) i kako se priblizavam kuci temp motora raste a ventilator nishta :((
i ja se naravno uplashim da nisam kupio pokvaren auto (ipak ta lova je za mene........puno)i zato sam ceo dan proveo napolju nameshtajuci taj ventilator i rucnu ,zato nisam imao vremena za predstavljanje a nadao sam se da ce te mi pomoci cisto da znam na cemu sam

E sad me zanima nekoliko stvari na koliko stepeni se pali taj ventilator,kolika je tek temperatura leti (ako je zimi 80-90c)
I................uz auto sam dobio alarm + CB , i sad fore, kad ukljucim alarm zakljucaju mi se troje vrata a vrata vozaca moram rucno da zakljucavam , pa me zanima dal je to pokvareno il tako treba(predhodni vlasnik je bio neki chicha koji nema 3cuke o autim + slabo govori srpski pa se malo teze sporazumevamo;)) zato njega nisam pitao za te moje probleme :) e da marka alarma mi je..........pa na .daljinskom. mi pishe .Enforcer.

Need help :D e sad idem da se predstavim i popunjavam informacije :)

EDIT: predstavio sam se :D
http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=11794
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 5:51 pm

a sad da pomognem ako mogu.
na mojoj(bivsoj) 33 mislim da je temp. bila oko 80-90 ali javice se neko ko bolje zna oko toga(Nikola)
a sto se tice centralne probaj kljucem da zakljucas na vratima vozaca ako opet sva zakljuca a ne njih rasturaj.mislim da je alarm vezan na centralu tako da ako ne radi manuelno nece ni na daljinac.
pozdrav
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 5:57 pm

kad ste rekli za temp. pao mi kamen sa srca

za alarm + CB nisam te razumeo najbolje a mozda ni ti mene
da pojasnim
ja upalim alarm i on mi automatski zakljuca zadnja vrata i suvozaceva(3kom) a moja(vazaceva) ostanu otkljucana ,i to moram sam zakljucati , isto tako i kad odkljucavam ja iskljim alarm a on mi iskljuca troje vrata a moja moram sam :(
nije meni mrsko raditi nego mi nije jasno dal radi kako treba il ne (nikad cb + alarm nisam imao tako da ne znam o tome :()

probao sam i kljucem ali isto moja se zakljucaju ali ostala ne a kad suvozaceva zakljucam onda se 3kom zakljucaju a vozaceva ne :((

e a poshto bi to koshtalo ? cirka?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 6:05 pm

To onda nije problem do alarma, vec do motorcica u vratima... proveri da li uopste pokusava da pokrene el. motor kad stisnes daljinac... mozda se samo otkacila zica... ili je u najgorem slucaju riknuo motorcic...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 6:07 pm

dobar avatar.
kad zakljucas (kljucem)svoja dali se i ostala zakljucaju?
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 6:26 pm

@zee hvala za informaciju bice da je to upitanju

@alfa146ts kratko i jasno NE ;)
ta vozaceva vrata se ponashaju ko da su na nekim drugim kolima a ne na mom :)
sad me zanima samo cena , da znam koliko da skupim jer mi ovaj auto skroz iscedio novcanik :(
ja imam brdo pitanja za vas a malo mi vas zao da vas tu smaram :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 6:41 pm

ako neces neki markirani :) onda je cena motorcica smesna... u vrh glave 10e mada je i to mnogo... ja sam za prosli auto kupio motorcice.. 3 kom za 1000 din, mada je to bilo pre 2 godine i mada su bili sa buvljaka, ali su radili besprekorno...
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 6:47 pm

ok alarm reshen crko motoric kupim novi od godine :D
sad mi treba neko ko i dan danas ima ovaj auto ;) interesuje me cena registracije+prepisa vozila (poshto mi istice za mesec dana)
i na koliko se stepeni pali ventilator? :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 7:03 pm

fabricka vrednost termostata kad pali venrilator je 79C, a sto se tice registracije pogledaj ovde http://www.cannonballforums.se/viewtopi ... kse&t=9995
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 7:35 pm

registracija : to care to se trazi :)

ventilator: znaci ipak je termostat crko :(( dodje mi do 85c i on ni da mrdne , poshto termostat i jel lako zameniti ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 7:46 pm

moje iskustvo sa termostatima je svakojako :) oce on da odstupa od te fabricke vrednosti... ali moguce da je riknuo, ne retko odlazi t na alfama :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 8:24 pm

Moja Alfa33 90god na otvorenom ide do 60C max(uglavnom je oko 50C) a u gradu ladno dodje na nekih 95C a tad onda ukljucuje ventilator,tako da ja cenim da ti sa autom nesto nije ok ako na otvorenom pri 120kmh ide do 85-90C :lool:

Mene interesuje da li je u alfama uvek slabo grejanje zimi
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Pon Nov 20, 2006 8:30 pm

ok palo mi neshto na pamet , neshto .prosto. cu da vidim sutra pa cu da vam javim :)
@spanjeli imash ti cb+alarm?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 11:18 pm

Lepo je da si se predstavio ;)

Ovako, termostat otvara (pusta vodu u hladnjak) na 86 stepeni C. Termoprekidac pali ventilator na 97 stepeni C. Termoprekidac se nalazi, da je tako nazovem, hladnijoj strani hladnjaka, znaci onoj odakle se voda vraca nazad u motor, to znaci da je temp. motora tada vec oko ili preko 100 stepeni.
Taj termostat kad crkne u 90% slucajeva ostaje otvoren i tada temperatura ne dostize potrebnu vrednost na otvorenom putu (to je nesto malo jace od 80 stepeni C), u guzvi i u gradu, kad motor dostigne radnu temp to se i ne primeti i temp moze da ide i do 90 stepeni i ako je termostat crko i skor je otvoren. U zimskim uslovima na otvorenom putu to ce se manifestovati i slabim grejanjem. (spanjeli, zameni termostat ;)
Ako imas simtome koje sam opisao, znaci da ti je termostat crko i da ga treba zameniti. Ne odgvovara niti od jednog drugog auta, osim od Alfe sa boxer motorom. Cena je reda 1000-2500 din, u zavisnosti od kvaliteta i radnje.
Kad vec menjas termostat, savetujem da promenis i termoprekidac (do sada sam na dva moja auta sa takvim motorom kao tvoj to uradio). Uzmi termoprekidac od stojadina koji otvara na 82 stepena. Ovim ces dobiti da ti ventilator malo cesce radi, ali takodje i mnogo konstantniju radnu temperaturu motora.
Toliko za sada. :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 11:26 pm

Kod mene (33 1.5ie `91) temperatura u toku voznje normalnim uslovima zakucana na 80(tacno sredina skale) i kod mene termostat ukljucuje ventilator oko 95C.Danas bio do NS ,troje u kolima i pun gepek pri 130-140 temperaturu drzi na 80C.Bio do centra oko 15h guzva,semafori jednom ukljucio ventilator.
@Spanjeli interesantno pitanje? I kod mene je onda izgleda slicna situacija relativno brzo se ugreje motor ali vazduh koji duva bas i nije preterano toplo! Dal ima veze sa ugradnjom plina ? Ja sam ga uzeo vec sa ugradjenim plinom tako da nemam iskustva !
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 20, 2006 11:40 pm

Ima veze sa ugradnjom plina i (moguce) sa prljavim hladnjakom unutrasnjeg grejanja.
Pod uslovom da ti taj mlak vazduh izlazi i na otorenom putu, dakle ne na leru.
Obicno se voda za grejanje isparivaca uzima sa vodsa za unutrasnje grejanje i to paralelnom vezom.
Ako je hladnjak unutrasnjeg grejanja sa slavinom (verovatno jeste), jedino resenje je da uzmes vodu za grejanje isparivaca sa nekog drugog mesta, ali nemam ideju odakle. :|
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Uto Nov 21, 2006 9:05 am

a jel zna neko neki servis/prodavnicu za alfa romea u subotici ??
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 21, 2006 9:38 pm

@spanjeli imash ti cb+alarm?
imam i centralno i alarm(centralno zakljucava sva vrata ako si me zbog toga pitao)
u guzvi i u gradu, kad motor dostigne radnu temp to se i ne primeti i temp moze da ide i do 90 stepeni i ako je termostat crko i skor je otvoren. U zimskim uslovima na otvorenom putu to ce se manifestovati i slabim grejanjem. (spanjeli, zameni termostat
i kad mi je temp na 90C grejanje u kolima je slabo,jednostavno kad stavim na toplo, ide toplo ali slabo duva, a kad okrenem na hladno onda duva ledeno i duva jako :x gde se nalazi termostat, moze neka slika?
I kod mene je onda izgleda slicna situacija relativno brzo se ugreje motor ali vazduh koji duva bas i nije preterano toplo! Dal ima veze sa ugradnjom plina ? Ja sam ga uzeo vec sa ugradjenim plinom tako da nemam iskustva !
meni je bilo isto i pre ugradnje plina :roll:

zasto sa onih ventilacija sa strane blizu vrata uvek duva spoljasnji vazduh, jel moze da se namesti da tu duva topao vazduh?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 21, 2006 11:23 pm

Ne moze da se namesti da na te otvore do vrata duva topao vazduh. Oni su direktno spojeni sa spoljnim delom auta i sluze za ubacivanje svezeg vazduha ;)
Sa gorenje strane u hladnjak ti ulazi debelo crevo. Prati to crevo i na suprotnoj strani ces naici na termostat ;)
Termoprekidac je na levoj strani hladnjaka (kad gledas iz kabine) i prepoznaces ga tako sto na njega dolaze dve zice.
Korisnikov avatar
Bug
Contact:
Garaža: AR 156 q4 1.9mJTD
Lokacija: SUbotica
Lokacija: SUbotica
Postovi: 844
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:41 pm

Sub Nov 25, 2006 3:45 pm

e moze 33 da pije bezolovni? :)
reshio sam ono za temp, prepushta mi ladnu vodu na 80c znaci to mi je ok :) ali doshli drugi problemi :D
lepak kod sofersajbne je pusti i sad tamo lije voda :( bio kod staklara i nesme da pipne staklo jer ima unutrashnju pukotinu(mala tackica) pa sam okolo silikonom lepio , imate neku ideju ili da kupim novo staklo i pravim ?? :)
e da poshto je kod vas tamo gore (bg,ns i dalje) gume 175 x 13 ?? (kod nas su 2800din pa gledam gde mi jeftinije)

P>S e ljudi kod volana imam dugme za grejace zadnjeg stakla i pored njega imam josh jedno dugme (sleva na desno) ali ne znam za shta sluzi isto to dugme imam i sa druge strena volana , shta je to ?

Povratak na “Boxer Odeljenje”