Definicija Alfe i Alfiste!

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 23, 2006 7:46 am

Pre nekih mesec-dva setam sa zenom gradom i prodjem pored neke Alfice i naravno ko blesav pocnem da je domeravam, zagledam i divim. Na to ce moja zena: .Daj molim te sledeci put se okreni za nekom lepom devojkom nemoj vise da se okreces samo za Alfama izgledamo ko ludi ljudi. :shock:
Ipak uz malo truda uspeo sam objasniti i nauciti zenu da se sada zajedno okrecemo za Alfama i da mi svaki put skrene paznju na neku koju ja nisam video :lool:

Svaka Alfa je prelepa, predivna stvorena za obozavanje, ali ipak tvoja Alfa je jedna jedina, najlepsa. I sta coveku ostaje posle ovakvog divljenja osim da sedne za volan i propisno izdivlja sa njom :twisted:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 23, 2006 8:19 am

starac vujadin napisao: Da li vam se desi da umorni i pomalo nadrkani od svega sto moze da vam se desi u jednom danu u Srbiji sednete u auto i prodjete tako 20-50 km unaokolo, naslusate se motora i posle se osecate bolje i opustenije...
Ovo je tek posebna pricha... A trenutci za pamcenje su kada naletish na istomishljenika u slichnoj mashini. Par puta su mi se deshavale takve vozhnje da je to neverovatno!

I to npr 100m od kuce ugledam crvenu 164 Q4 i samo mi prostruji kroz glavu; .Hajde da vidimo ko je vozi.... :lool: Vrhic! Ili par vecheri unazad sretoh se sa skoro identichnom crvenom 155-icom, scena za pamcenje, plavci maltretiraju nekog stylera kog su zaustavili, a dve 155-ice prolecu sa sve nekih 2 x 6000 rpm...
Prikaz situacije odozgo:
:twisted: :police:
:twisted: :shock:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 23, 2006 10:33 am

Momci nemam nista da dodam....sve ste rekli,svaka cast. Pravi ste ALFISTI!!!!!!!!!!!!!!!!! :dugokosi: :applause: :facts:
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

voja

Sre Avg 23, 2006 11:30 am

danas sam po
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 23, 2006 1:22 pm

Sve ste rekli...
I moja cura kaze joooj samo gledas te Alfe (mada i ona svaki put kad vidi gril kaze joj vidi), a ja joj samo kazemsta joj je lepse da gledam druge zene ili automobile... ;)

Upoznao sam neke ruse i malo se druzio sa njima, pitaju oni sta vozim i kad sam im rekao oni su samo skocili, u fazonu jbt kako si imao para za taj auto i gde si ga kupio, to je prava retkost, u Moskvi ih skoro nema a i ko ih vozi taj je bas bogat!

Ali ono najbitnije je da u stvari niko od njih nije svestan sve dok ih ne provozas, ili ne daj Boze da im das da malo provozaju!

Ziva istina, bez i malo preterivanja!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 23, 2006 6:32 pm

Evo ja sam ostavio svoju Alfu u Grckoj (slupanu) i sad vozim sta mi padne saka, uglavnom krsheve raznih prozvodjaca... Ne znam ali jednostavno to kao da nisu automobili, jednostavno su .motorna vozila., prevozna sredstva, .people carriers. ... Jedino sto sam vozio a mogu da kazem da je automobil, pre par nedelja u Londonu kad sam imao prilke da par dana provedem u drustvu nove Mazde MX-5 2.0 Sport. Shvatio sam da ono sto ti Alfa napravi u zivotu je da nikada vise ne shvatas automobile kao .prevozna sredstva.. Nema nazad.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Sre Avg 23, 2006 8:00 pm

Aaauuuuuuuuuu !!! :shock:
Ljudi,sta sve napisaste!Pa to je sssstraaaassshno !

Strashno lepo,naravno ;) !
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Sre Avg 23, 2006 8:09 pm

Ili sam :joker: ili me sve vise trese groznica!
Ta vasa,Alfa groznica :mrgreen: !
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 24, 2006 11:18 am

Mene je zatresla i to JAKO...!
Sedim preksinoc sa devojkom na klupi (inache do skoro smo bili zavadjeni pa nismo bili zajedno) i ispred nas parkirana alfa, i prichamo o nasoj vezi i o meni kako mi nije dovoljna jedna devojka vec odmeravam skoro svaku....
I pita me ona: .Jel, sta bi vishe voleo? Harem ili alfu?.
Bez imalo oklevanja, slozim beznadeznu facu i naravno, kazem: .alfu. .......
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 24, 2006 1:11 pm

Iz najnovijeg SAT-a
.Kad prodje Alfa skinem sesir. - Henri Ford
.Ovo je najbolji trkacki automobil koji sam ikad vozio. - Fandjo o Alfeti
A Enco Ferari je plakao kad je uspeo da napravi bolji automobil od Alfe.

Alfa je plenila i jos uvek pleni, ko je jednom vozio Alfu - volece je celog zivota
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 24, 2006 7:07 pm

Ljudi, jednostavno nemam da dodam, ama bas ni rec na ono sto ste vi rekli. Jednostavno jos prvi put kada sam seo u Alfu, javilo se neko osecanje ljubavi, privrzenosti i odanosti koje je gotovo nemoguce opisati. Kada sam prodao tu prvu Alfu, kao da sam ostao bez jednog dela sebe, sve do momenta dok u moj zivot nije usla druga Alfica. A prilikom kupovine auta, druge automobile jednostavno nisam ni uzimao u obzir - bilo je jednostavno bilo je samo Alfa i nista drugo! Zbog toga je ne malo njih prokomentarisalo da nisam normalan, ali sta da radim!
Svestan sam toga da moja Alfa, trenutno ima jedan dobar broj mana, jer je prethodni vlasnik nije nimalo mazio i pazio :mad: , ali samim tim sto je volim i sa tim manama, dokazujem da je to prava ljubav.
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Čet Avg 24, 2006 9:23 pm

FlavioPO napisao:Ili sam :joker: ili me sve vise trese groznica!
Ta vasa,Alfa groznica :mrgreen: !
Alfa Virus se shiri .... :lool:

Slika
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Čet Avg 24, 2006 9:27 pm

Jeste. Koja je tvoja masina, vidim novu 166-icu u kraju, da nisi to ti?
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Čet Avg 24, 2006 9:41 pm

Jeste Ljubo. Mozda ti vozis onu 166, sto se pojavila u kraju.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Vaspitanje

Pet Sep 15, 2006 8:26 am

Juce popodne uzmem da operem svoju Alfu, taman skupljam poslednje kapi vode sa zadnjeg branika kad cujem sa ulice deciji glas.
.Dobar dan. I vi imate Alfu. Imamo i mi..
Pogledam, ono devojcica od 8 godina. Onako zatecen, samo se nasmejem, devojcica produzi. Nastavim da zagledam, mekom krpom skidam jos poneku fleku od kapi vode, kad za jedno 15 minuta isti glasic:
.Koje Vam je godiste Alfa?.
Ostavim krpe, razvuce mi se osmeh oko glave:
.2001-vo. A koje je vasa Alfa?.
.Neznam, ali je starija..
.Pa koja je vasa Alfa, koje je boje?.
.Neznam bas koja je, onako je nekako siva..
.Kakva su joj zadnja svetla, ovako tanka ili vise kockasta?.
.Paa, vise su koskasta..
Tada se setim jedne 75-tice 1.6 golubije plave boje koja ponekad prodje kroz kraj, naoko izuzetno ocuvana.
.A jel' vam Alfa plavo siva? Mozda cesto stoji parkirana kod benzinske pumpe prema Beogradu?.
.Da, plavo siva je, a bila je parkirana na pumpi dok je tata hteo da je proda, a sad je vise ne prodaje..
.Fino, pozdravi tatu i kazi mu da mu je Alfa jako lepa..
.Hocu, hvala, dovidjenja..

Sta da kazem, to se zove domace alfisticko vaspitanje. Svaka cast!
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Pet Sep 15, 2006 8:48 am

:cool
Jos lepo da das devojcici flajer kluba i onaj za okupljanje da odnese tati pa da se oboje pojave. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 15, 2006 6:29 pm

Kad nahvatam slobodno vreme, a
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 15, 2006 6:34 pm

[quote]a jedino
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Pet Sep 15, 2006 9:39 pm

Aj da dodam jos koju.

Na prosli skup u NS povedem drugara moga kuma, klinac, jako pozitivan momak, al ne kapira bas sve pa vozi Renoa.

Nakon skupa, posle svega sta se tamo desavalo i jurnjave auto putem do Beograda momak kaze:
.Je**te, ovo nisam mogao ni da sanjam.
Ja reko: .Sta to?.
A on ce: .Pa to Alfisti, skup, ovo je nesto najbolje sto sam video i doziveo u zivotu, vi ste nekako drugaciji, normalniji, prijateljskiji i svi pricaju o Alfi, a ne pljuju druge automobile, resio sam i ja da kupim Alfu!. :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Sep 16, 2006 6:19 pm

Sve je opet pocelo od jos jedne recenice mog brata kad sam pricao o tome kako nisu Alfe na ceni:

-.Ma fin je to auto nema sta, ali Pasat je nesto drugo, veliki, jak, moderan, lep, jednostavno ne moze to da se poredi!.

-.Naravno da ne moze!. kazem mu ja! :mrgreen:

-A on doda ironicno:.U pa da, ti ne vozis auto, ti vozis Alfu!.

Nije ni bio svestan koliko je u pravu! :dugokosi:

Joj znam da je izlizana prica vec milion godina, ali morao sam da dodam!


Citam danas tekst u jednom casopisu gde su radili test 159 sw, Audi avant i Volvo 50, sve .karavani.! Naravno Alfa na zadnjem mestu, ali mogu slobodno da kazem zasluzeno i objektivno pored onoga sto se tamo vidi! Jos uvek ta zlokobna finalna obrada i ostale gluposti!

Ali ima jedan dodatak koji kaze da je opet Alfa potucena na testu, ali da je ceo test radjen bez emocija jer da su i one bile ukljucene situacija bi bila potpuno drugacija, ko jednom kaze Alfa taj je ne zaboravlja dugo posle, ustvari nikad! ;)

Ma ljudi su jednostavno tupavi! :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 17, 2006 10:06 am

Kaze drugar nakon sto se vec nekih godinu dana vozi u alfi: .E chim skupim neke pare za auto bice 146 i to crna... a za motor cemo videti jos.... :D
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Ned Sep 17, 2006 2:00 pm

Heh,jos sam Zastavicar :( ,ali sam .pozitivan. :lool: !Danas se vracamo iz BG a drugar ce:.Mani vise te price jos ces i da me popalish!I tako se jako primam na 146..A ja samo :plavi_voli: :applause:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 08, 2006 12:32 am

Hehe, Zastavicar...
To je druga...pardon...treca dimenzija.
Ja sam imao (ne)srecu da izmedju 3 alfe vozim, jeli, 2 zastave...
Patnja je to...sve sam cinio da to umanjim, i kad sednem u nekog opela, golfa, forda, sta vec u niskoj ili srednjoj klasi, pomislim, moj jugo je tu negde.
A onda sednem u neciju alfu i depresija....
Ali sunce opet sija...Jeli bre FLAVIO, pa ti jos nemas alfu?
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Sre Nov 08, 2006 12:53 am

:oops: :depressed: :nene:
Sta reci ... bice.Mora da bude!!!
(i tako sam vec preskocio par prilika u OK stanju samo zato sto nisu AR-bas danas,po drugi put,Cromu i.e. 2.0T '97.)
Da ne off-am vise ovde,imas tamo onu moju .de facto. (dadoh ti vec link ;) ).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 17, 2006 6:23 pm

Ljudi oprao sam auto!!! :shock:

Klasicno mi nije dobro! :mrgreen:

Idem jos malo da je gledam... :krull:

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”